Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Katonanők fórum

Katonanők (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 25. 13:40
merre voltál misszióban és mikor?
2010. ápr. 25. 00:23
Véletlenül találtam rá erre a fórumra, látom, nem mai, de kíváncsi vagyok, hogy döntöttél, jelentkeztél-e. Én több mint 10 évig voltam hivatásos, de leszereltem, mert minél többet láttam a külföldi békefenntartások során a külföldiek gondolkodásmódjából, annél kevésbé tetszett, ami itthon megy/ment.Érzek valami nosztalgiát a honvédség iránt, de inkább arra emlékszem, milyen lelkes voltam előtte, gimis koromban, és mennyire más volt a valóság.:))
2009. márc. 15. 10:51
biztosan igazad van... de nem tudom,kinek a rosszabb...
45. marineva77 (válaszként erre: 44. - Emelint)
2009. márc. 14. 22:29

hát én csak a másik oldal szemszögéből tudok nyilatkozni. Gondolj arra, hogy neki sokkal de sokkal rosszabb, mert ő egy tök vadidegen környezetben van, ahol nincsenek ismerősök,csak a társak. Lehet, hogy nincs vele olyan haverja, akivel a gondjait meg tudja osztani, aki segíthet neki.Kell egy biztos pont, akinek még ha telefonon is vagy emailben de "elsírhatja" bánatát, akire számíthat.Kinn nagyon egyedül van az ember, ha baj van.Aki itthon marad azért sokkal könnyebb. Ismerős környezet, család, barátok....


Én mikor kinn voltam a Nagyim nagyon beteg lett. Kétséges volt az is, hogy még látom-e őt élve. Haza nem jöhettem, mert nem volt már szabim.Életem legrosszabb 3 hónapja volt.

2009. márc. 14. 14:51
Volt, Szarajevóban másfél éve. nagyon rosszul viseltem, nem tudom, hogy a másodikat tapasztaltan jobban fogom viselni, vagy sokkal rosszabbul...
43. marineva77 (válaszként erre: 42. - Emelint)
2009. márc. 14. 08:29
ajjjjajjj. Vigyázzon magára. Volt már valahol misszióba?
2009. márc. 13. 13:04
Hát igen... Párom is március 23-án kezdi a felkészülést!
2009. márc. 13. 11:32

Köszi szépen.

Azzal azért vigyázz, hogy debrecenieket most nagyon viszik Afganisztánba.

2009. márc. 13. 10:40
Szép családod van!
2009. márc. 13. 10:39
Debrecen vagy Hajdúhadház (de ez is Debrecenhez tartozik.
38. marineva77 (válaszként erre: 37. - Emelint)
2009. márc. 13. 10:33

ő is katona. Ez már csak ilyen. Katona általában katonával áll össze....D

Anyu először meglepődött, Apu örült. Gimis kormban megyei, országos lövőbajnokságokra jártam így nem volt anyira ujdonság a fiús alkatom. Rendőr nem akartam lenni, mert van elég a családban, így lettem katona.


Zitának hívják a lányomat és 9 hónapos múlt.

37. emelint (válaszként erre: 36. - Marineva77)
2009. márc. 13. 10:30
És párod hogy áll ahhoz, hogy katona vagy? És a szülők? Látom babód született, mennyi idős, hogy hívják?
36. marineva77 (válaszként erre: 34. - Emelint)
2009. márc. 13. 10:29
Debrecenbe szeretnél menni?
35. marineva77 (válaszként erre: 31. - Emelint)
2009. márc. 13. 10:26
a semminél valóban jobb. Az is pozitívum még, hogy ha letöltötted a 6 hónap próbaidőt (azt hiszem ennyi) akkor utána nem rakhatnak ki az utcára egyik napról a másikra. Ha meg letöltötted a szerződésben vállalt időt és nem hosszabbítasz, akkor még szép kis summát is kaphatsz. De a szerződéseseknek járó juttatásokból nem igazán vagyok otthon.
2009. márc. 13. 10:25
:) nem
33. marineva77 (válaszként erre: 28. - Masször)
2009. márc. 13. 10:21
milyen? szűklátókörű????
32. marineva77 (válaszként erre: 25. - Masször)
2009. márc. 13. 10:20

igen megfellebezhetetlen, de az is benne van, hogy megtagadhatod a parancsot, ha nyilvánvalóan bűncselekményre buzdít.

Ha meg háborúba kell menni annak is meg van az oka. Én 2 évet voltam békefenntartó. rajtam volt a fegyver állandóan, mégsem öltem embert

2009. márc. 13. 09:29

Hú, látom zajlott az élet! "Örülök" neki, hogy egy ilyen vitát váltott ki!


Amúgy a fizuval nem tudok mit kezdeni, nézőpont kérdése, hogy jól vagy rosszul keres, pillanatnyilag én sehogy se keresek, csak állást és azt is csak kudarccal. Szóval nekem mindenképp fejlődés lenne. Bár tényleg egyelőre csak nézelődök, hogy mit kezdhetek, mert igazából, nem akarok senkit megbántani, de nem katonaként szeretnék nyugdíjba menni, esetleg gyedre, mert kitűnő érettségivel és nyelvtudással (plusz végzem a fősulit államilag támogatott levelezőn) többet is kereshetek, és ha már megtehetem miért ne...


De az is tény, hogy kiskoromban rendőr akartam lenni,majd az jött, hogy én katona leszek...


És nagyon köszönöm az eddigi tanácsokat! Továbbra is várom:)

30. Masször (válaszként erre: 29. - Sünciné)
2009. márc. 12. 23:42
Minden bizonnyal igazad van.
2009. márc. 12. 22:58
Attól, hogy valakinek más a véleménye attól Ő még ezt a hivatást fogja választani. Én is ezt választottam és nem bántam meg! Vannak nőies munkák amit férfiak csinálnak!
28. Masször (válaszként erre: 27. - Sünciné)
2009. márc. 12. 22:54

Igazad van!

De azt gondolom, mielőtt pályát választ, érdemes megtudnia, hogy más vélemények is léteznek...

27. Sünciné (válaszként erre: 25. - Masször)
2009. márc. 12. 22:39
Bocsi! Még annyit, hogy katonanőktől tanácsot, tapasztalatot kért nem pedig kioktatást!
26. Sünciné (válaszként erre: 25. - Masször)
2009. márc. 12. 22:37
A Szolgálati Szabályzat az utóbbi időben napról napra változik! Én 2007-ben jöttem el nyugdíjba és a 25 év alatt egyetlen katona sem őlt!
25. Masször (válaszként erre: 19. - Marineva77)
2009. márc. 12. 22:34

Aszem a Szolgálati szabályzat ezen része nem változott: "A parancs, megfellebbezhetetlen, bírálat tilos"

Tehát, ha azt mondják, Tűűz!!! lőni kell, lehet, hogy a szomszédodra, lehet hogy Nőkre, lehet, hogy gyerekekre:-(


És még egy idézet: "Ne lőj Fiam, én is ott leszek.."

Várna Zseni


Értem én, hogy sinis parcem, parabelum, azaz, ha békét akarsz, készülj a háborúra.


A hoxán van egy Fiuscsaj, ő autót szerel, az miért nem elég férfias?

24. Sünciné (válaszként erre: 23. - Marineva77)
2009. márc. 12. 22:25
Ebben is igazad van! Szerintem 70-80 ezernél többet nem hiszem, hogy kap! Megkérdezhetem, hogy Te milyen rangban vagy és hol?
23. marineva77 (válaszként erre: 12. - Emelint)
2009. márc. 12. 22:23

na ez a beetető propaganda.

Szerinted hivatásosként akkor én miért kapok/tam csak 120-at? És nekem is közép c-m van. Tehát azt a nettó 100 egynéhányat honvédként szerintem felejtsd el.

22. Sünciné (válaszként erre: 19. - Marineva77)
2009. márc. 12. 22:23
Így van! Teljes mértékben egyetértek Veled!
21. Sünciné (válaszként erre: 1. - Emelint)
2009. márc. 12. 22:21
Egyébként még annyit írnék, hogy nálunk nagyon jó csapat volt! Remélem Te is ilyen helyre kerülsz! Elfogadtak a fiúk! Persze voltak kivételek - mondom a nyofogósok - őket nem igazán szerették! Mi is ugyanúgy adtunk szolgálatot és azt nagyon élveztük. Nem dicsekvésből mondom de én még akkor szolgáltam amikor voltak sorkatonák és imádtak velem szoliba lenni. Erre mindíg büszke voltam!
20. marineva77 (válaszként erre: 18. - Sünciné)
2009. márc. 12. 22:20
:D
19. marineva77 (válaszként erre: 15. - Masször)
2009. márc. 12. 22:19

ugyanez a szövege. Igen a fegyver viselkedését kell megszokni, megtanulni.

DE! Nem az a lényeg, hogy ölj vele.Sőt van egy fegyverhasználatról szóló törvény is, ami kifejezetten tiltja a fegyverhasználatot, ha nincs rá ok. Olvasd el, érdemes.Bár szerintem ezt is ismered/ned kellene. Ha voltál katona.


A gyilkos szó meg kicsit erős.

Arra is kíváncsi lennék, ha esetleg háborúba keverednénk akkor milyen szemmel néznéd a katonákat.


Na de visszatérve eredeti kérdésedre: Miért akarunk katonák lenni?Nem hallottál még fiús csajokról, akik nem babáztak, hanem inkább autóval játszottak?


Nem az a kor van már, hogy a lányok csak a tűzhely mellett jók és arra, hogy kinyalják a férfiak seggét, este kikészítsék a ruhájukat és mindenben csak fejet hajtsanak az Embernek.

Miért hódoljak én be a férfinak???Van saját akaratom, de nem az, hogy embereket gyilkoljak.

DE ha valaki megtámadja a hazámat, családomat azt igenis foggal körömmel, fegyverrel védem az életem árán is.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook