Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Káros e a műszempilla ragasztó gőze a magzatra fórum

Káros e a műszempilla ragasztó gőze a magzatra (beszélgetős fórum)


2023. ápr. 26. 16:03
Időközben egyeztettem ezzel kapcsolatban a nőgyógyászommal is aki megerősítette hogy amint várandós leszek le kell tennem a munkát a ragasztó ki párolgása miatt.
16. horex
2023. ápr. 25. 14:50

Szempillaragasztó alapja a pillanatragasztó/cianakrilát, egyik márkaneve a Ferrobond

[link]


De szempillaragasztó biztonsági lapjára angolul tessék keresni "Best Lashes glue Safety Data Sheet" és kiválasztani valamelyiket


Balhét okozhat a szem környékén,

[link]

/majd valaki okosabb idefordítja :)/

de hogy a magzatra és hányadik trimeszterben káros lenne, hááááát.....

15. PöttyösPanka (válaszként erre: 14. - Papája)
2023. ápr. 25. 09:32
Elvileg nem lehet benne. Kivéve, ami igen. Triclosan, sodium polynaphthalene sulfonate, sodium laureth sulphate, aluminium silicate, stb., stb., stb.
14. papája (válaszként erre: 3. - Martaja)
2023. ápr. 25. 09:20

Minden ENGEDÉLYEZETT bármilyen készítménynek és veszélyes anyagnak kell hogy legyen biztonsági adatlapja. Kérd a forgalmazót, hogy adjon neked. Köteles adni, ha nincs neki, akkor baj.


Amennyiben valóban engedélyezett a kozmetikum, úgy NEM lehet benne egészségre ártalmas anyag kis mennyiségben sem.


Telefonon keresheted az OKBI-t (Országos Kémiai Biztonsági Intézet) Ők adnak tájékoztatást a kozmetikumra vonatkozóan.


Mellesleg neked, mint szempilla építőnek is rendelkezned kell a dokumentummal. Ennek hiányában el sem kezdheted a tevékenységedet. Vendéged kérésére ezt neked is oda kell adnod.

13. PöttyösPanka (válaszként erre: 12. - Martaja)
2023. ápr. 25. 08:06

Rendben, akkor itt a válsz. A tanfolyamon is elmondják, hogy káros a várandósokra, az orvos is ezt erősítette meg. Ennek ismeretében mi a kérdés?


Én tartom magam ahhoz, hogy ha a magzatra veszélyes, akkor szervezetre is.

12. martaja (válaszként erre: 10. - PöttyösPanka)
2023. ápr. 25. 07:55

Konkrétan ismerek olyan pillást sajnos aki ahogy teherbe esett, orvosi javaslatra abba kellett hagynia a munkát, a ragasztó erős gőze miatt mert a magzatra ez káros..

tanfolyamokon is ezt tanuljuk hogy terhes nőknek pont emiatt nem javasolt a műszempilla.

A másik, hogy ismerek olyat is aki szintén a szakmában dolgozott, terhes lett, elsőre elvetélt, és miután abba hagyta a munkát, sikeresek kihordta a második babáját.

11. martaja (válaszként erre: 9. - Bichi)
2023. ápr. 25. 07:52

Ez a ragasztó amit én használok, magyarország egyik legnépszerűbb, ismert márkája.

Best Lashes

10. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Martaja)
2023. ápr. 25. 07:52

Hol olvastad, hogy valaki emiatt vetélt el? Honnan tudja biztosan, hogy a ragasztó miatt volt?

Ha a ragasztó tényleg annyira káros, akkor a te szervezeted már így is teli van vele, ami átjut a magzatba. Valamint ha tényleg annyira káros, hogy képes vetélést okozni, akkor egyéb súlyos károsodást is okozhat a testben. Főleg, ha évekig vagy kitéve neki.

Szerintem valószínűleg van benne veszélyes anyag, de viszonylag kis mennyiségeket használsz, így elenyésző a szervezetbe jutó mennyiség. Káros vegyszerekkel való munkához elszívást szoktak használni.

9. Bichi (válaszként erre: 7. - Martaja)
2023. ápr. 25. 07:16
Mondjuk én biztos nem a joyban megjelent névtelen szakértő írása alapján döntenék. Inább választanék egy olyan ragasztót, aminek van hivatalos leírása. Bár gondolom hogy az is olyan lehet, mint a gyógyszerek leírása, hogy minden eshetőséget ki akarnak zárni, ne legyen felelősségük...
8. nilem023 (válaszként erre: 7. - Martaja)
2023. ápr. 24. 21:31
Nincs mit, szép estét!🙂
7. martaja (válaszként erre: 6. - Nilem023)
2023. ápr. 24. 21:27
Köszönöm!! 🙏🏻 Elolvasom
6. nilem023 (válaszként erre: 5. - Martaja)
2023. ápr. 24. 21:12

Olvasgattam a neten ezzel kapcsolatban és ezt találtam:


“Ha túl olcsó, nem biztosan szaküzletből származó ragasztó kerül a pilláidra, vagy ilyennek a gőzét lélegzed be véletlenül, nem tesz jót, ugyanis azok gyakran ciánszármazékokból készülnek, ami kifejezetten ártalmas. “

Igaz, hogy itt ebben a cikkben konkrétan a szempilla építtetésével kapcsolatban írnak de ez az egy mondat amit kimásoltam rád is vonatkozhat…

Bemásolom az oldalt is, olvasd el a teljes cikket ha gondolod.

[link]

5. martaja (válaszként erre: 4. - Nilem023)
2023. ápr. 24. 20:50
Sajnos semmi
4. nilem023 (válaszként erre: 1. - Martaja)
2023. ápr. 24. 20:24
Én sem találtam semmit a neten. Esetleg a ragasztó papírján nincs valami figyelmeztetés?
3. martaja (válaszként erre: 2. - Papája)
2023. ápr. 24. 19:37

Sajnos nem találtam semmit sem :(

Best Lashes-Pure Power a ragasztó neve egyébként

2. papája (válaszként erre: 1. - Martaja)
2023. ápr. 24. 19:25

Nézd meg a ragasztó biztonságtechnikai adatlapját.

Beírod a keresőbe a ragasztó nevét és azt, hogy biztonságtechnikai adatlap. Ott mindent megtalálsz.

2023. ápr. 24. 19:10

Műszempilla építéssel foglalkozok, és babát szeretnénk.

Sajnos sok rosszat hallottam arról vagy a ragasztó gőze nagyon káros hatással van a magzatra, így van olyan is aki elvetél emiatt... :(

Nem szeretnénk így járni.

Van esetleg valaki akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban vagy hallott már ilyenről más is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook