Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi sütik, desszertek fórum

Karácsonyi sütik, desszertek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
34. madul (válaszként erre: 29. - Anbene)
2008. dec. 2. 16:55

Köszönöm szépen!

Mindenképp kipróbálom!:-))))

33. Szilvia.21 (válaszként erre: 32. - Pesmár)
2008. dec. 2. 15:41
Lehet,hogy majd egyszer megpróbálom mondjuk jövöre,mert most igy kisbaba mellett elég sok lenne még az is,de jövöre mindenképp fogok csinálni max nem mi esszük meg hanema malacok :)
32. pesmár (válaszként erre: 28. - Szilvia.21)
2008. dec. 2. 13:58
A beiglivel én is így voltam először,nem mertem hozzákezdeni,mert úgyse sikerül,aztán csak gyakorolgattam,és egyszercsak anyu azt mondta,hogy jobbat csinálok mint ő.Szerintem te is próbálgassad,hátha sikerül.Anyósom ritkán szokott sütkérezni,de karácsonyra szokott,de ha megyünk,szoktunk vinni,és már azt mondta,felesleges neki sütni,mert annyit viszek.
31. pesmár (válaszként erre: 27. - Fef600b7b6)
2008. dec. 2. 13:49
Köszi,hogy leírtad,majd kifogom próbálni,biztos finom lehet!
2008. dec. 2. 13:22
Diós-mákos beigli, zserbó, vörös-boros muffin, kókuszrúd, sajtos pogi
29. anbene (válaszként erre: 18. - Madul)
2008. dec. 2. 13:02

Én mondom,hogy ilyen finomat még életemben nem ettem!

2,5 dl tej, 50 dkg liszt, 4 dkg élesztő, 8 dkg cukor, csip.só, 1 tojás, 1 citromreszelthéja, 10 dkg vaj, 20 dkg marcipánmassza, 50 dkg darált cukrozott mák (kevés tejben megfőzni), 10 dkg vágott mandula, 10 dkg porcukor, 4 ek citromlé

Elkészítés: Élesztőt felfuttatjuk pici cukros (1-2 ek) tejben. Maradék tejjel, cukorral, sóval, tojással, citromhéjjal, liszttel összegyúrjuk, kelesztjük 30 percig. Vékonyra nyújtjuk a tésztát, olvasztott vajjal kenegetjük, hajtogatjuk, kenegetjük, míg a vaj elfogy. Végül 35x40-es lappá nyútjuk, rásimítjuk a mákot, megszórjuk mandulával, és a marcipánmasszával, amit apró kockára vágtunk, pici lisztbe forgattunk, hogy ne ragadjanak egymáshoz.

Az oldalán 3 cm-es szabad csík maradjon. Nyomkodjuk bele a marcipánt a mákba.

A hosszanti irányban feltekert kalácsot középen vágjuk ketté, és fonjuk össze. 200 fokon 15-20 percig süssük, majd 175 fokon 35-40 percig. Szükség esetén letakarni, vagy ha a sütő alulról nagyon éget, alátenni alufóliát.

Végén porcukorból és citromléből kevert mázzal forrón megkenni. Isteni! (Tinában volt)

28. Szilvia.21 (válaszként erre: 23. - Pesmár)
2008. dec. 2. 12:54

Az igen!Válalkozást is indíthatnál! :)

A londono szelet egy diós süti,nem tudom,hogy ez a rendes neve vagy a "családi" elnevezése. :)


Beiglit eddig a mamám csinált az egész családnak,idén már nem...


Szeintem anyósomoat megkérem rá és csinál,Én azt nem válalom ugyanis még "kezdőnek" számítok :) De amiket már csináltam az megy. :)

27. fef600b7b6 (válaszként erre: 24. - Pesmár)
2008. dec. 2. 12:49

Még soha nem készítettem, anyu szokott, most én is megpróbálkozom. Találtam egy receptet itt a Hoxán, anyu is így szokta:


Kekszes almás sütés nélkül

Kategória: Sütemények, édességek

Hozzávalók: Hozzávalók: 50 dkg háztartási keksz - ha lehet akkor szögletes forma, 3 csomag főzni való vaníliás pudingpor, 20 dkg kristálycukor vagy méz, 8-10 evőkanál víz, 8 dl víz, 1,25 kg alma. A tetejére: 5 dkg margarin, 4 evőkanál porcukor, 4 evőkanál keserű kakaópor.

Elkészítés: Az almát meghámozzuk, nagy lyukú reszelőn lereszeljük. Lábasba rakjuk, 5 dl vízet ráöntünk, cukorral ízesítjük,8-10 perc alatt puhára főzzük. Ha mézzel készítjük, akkor azt már a puha almához keverjük. Közben a vaníliás pudingporokat 3 dl vízzel kikeverjük, az almához öntjük és kevergetve 2 percig főzzük, amíg besűrűsödik. Egy kb. 28x23 cm-es tepsi alját keksszel kirakjuk. A meleg almakrémet egyenletesen rákenjük. A tetejére szép sorban keksz kerül. A kakaóport a porcukorral és a 8-10 evőkanál vízzel kevergetve felforraljuk, a tűzről levéve a margarint hozzáadjuk, majd ezt a mázat a sütemény tetejére kenjük. Jól behűtjük, ezalatt nemcsak összeérik,hanem össze is áll,így lehet majd szeletelni.

26. ildiko0914 (válaszként erre: 25. - Ildiko0914)
2008. dec. 2. 12:46
az ötleteket innen meríteném:)
2008. dec. 2. 12:45
A karácsonyváró sütiket elkészítettem, mézes keksz, kókuszos keksz, raffaello,csokis cookies,almás, mazsolás lepényke,az ünnepre diós - mákos beigli,sós rúd,mascarponés csokiszelet, de még szeretnék vmit,az ötleteket meríteném
24. pesmár (válaszként erre: 22. - Fef600b7b6)
2008. dec. 2. 12:36
A kekszes almásnak leírnád a receptjét?
23. pesmár (válaszként erre: 13. - Szilvia.21)
2008. dec. 2. 12:32
Én már egy rokonnak is vállaltam el sütést,tetszik nekik amiket szoktam sütni.Sűrűn szoktam sütni többlapos,töltött sütiket,ezek kiadósak is.Nagy kedvenc a sport szelet,a duna hullám,dobos szelet,csokikrémes-diós szelet,a lajcsi szelet,túrókrémes,a zsuzsi szelet,a budapest szelet,és még sorolhatnám,de a zserbó és a beigli biztos nem marad ki.Recepteket szívesen írok le.A londoni szelet milyen?
2008. dec. 2. 12:28
Én Kekszes almást, kókuszgolyót készítek (legalább is eddig ez a terv:)
21. vikasz
2008. dec. 2. 12:23

Én apró linzersütikat sütök, csokibevonattal vagy anélkül, linzerkarikát lekvárral vagy mogyorókrémmel összeragasztva.

Tavaly is ilyen csitáltam és nagyon finom volt:) És dobozban tárolva nagyon sokáig eláll, nem kell azonnal felfalni :))

Talán még csinálok valami egyszerű tortát.

20. Szilvia.21 (válaszként erre: 19. - Szilvia.21)
2008. dec. 2. 12:22
azaz zserbó
19. Szilvia.21 (válaszként erre: 15. - Madul)
2008. dec. 2. 12:21
Tényleg,zsrbó!Jó ötlet! :)
18. madul (válaszként erre: 14. - Anbene)
2008. dec. 2. 12:21
Ez nagyon jól hangzik! Leírnád a receptet?:-)
17. Szilvia.21 (válaszként erre: 14. - Anbene)
2008. dec. 2. 12:21
Hm...az finom lehet,nagyon szeretem a mandulát.
16. daroki
2008. dec. 2. 12:21
Diós-mákos beiglit,mézes sütit,kókuszkockát.
15. madul
2008. dec. 2. 12:20

Sziasztok!

Zserbót sütök a szüleimnek. Saját részre még nem tudom....Majd innen merítek ötleteket:-)))

14. anbene
2008. dec. 2. 12:17

mézeskalács!

beigli helyett mákos kalács, amiben marcipándarabkák és szeletelt mandula van a mákba keverbe

2008. dec. 2. 12:15

Arra lennék kiváncsi,hogy ki milyen süteményekkel készül karácsonyra.

Nekem tervbe van véve a kókuszgolyó,londoni szelet,mandula... :)

12. hotyka (válaszként erre: 10. - Fe7aeb0af7)
2007. dec. 20. 09:26

Na még egy, hátha találsz ezek között már kedvedre valót:-))


[link]


szió

11. hotyka (válaszként erre: 10. - Fe7aeb0af7)
2007. dec. 20. 09:09

Szia!


Itt van még egy recept:

Kekszes-almás sütés nélkül

Hozzávalók:

# 1 kg alma,

# 8 dl+8-10 evőkanál víz,

# 20 dkg cukor,

# 3 csomag (12 dkg) főzni való vaníliás pudingpor,

# 50 dkg szögletes formájú háztartási keksz,

# 3-4 evőkanál kakaópor,

# 4 evőkanál porcukor,

# 5 dkg vaj


Elkészítés: Az almát meghámozzuk, kicsumázzuk, és nagy lyukú reszelőn legyaluljuk. Lábasba töltjük, 5 dl vizet ráöntünk, a cukorral ízesítjük, kb. 10 perc alatt puhára főzzük. Közben a pudingport 3 dl vízzel kikeverjük, az almához öntjük, és kevergetve 2 percig főzzük, ezalatt jól besűrűsödik. Egy kb. 28x23 centis tepsi alját keksszel kirakjuk, a már csak meleg krémet egyenletesen rákenjük. A tetejére szép sorban keksz kerül. A kakaóport a porcukorral meg 8-10 evőkanál vízzel kevergetve fölforraljuk, a tűzről levéve a vajat hozzáadjuk, majd ezt a mázat a süti tetejére kenjük. Jól behűtjük, ezalatt nemcsak összeérik, hanem össze is áll, így lehet majd szeletelni.


Szió

10. fe7aeb0af7 (válaszként erre: 9. - Hotyka)
2007. dec. 20. 09:06
Köszi, megnézem.
9. hotyka (válaszként erre: 7. - Fe7aeb0af7)
2007. dec. 20. 08:59

Még esetleg itt nézd meg, itt is sok van:-))


[link]

2007. dec. 20. 08:58

Szia!


Nézd meg itt:

[link]


Vagy itt:

[link]


Itt:

[link]


Vagy ez:

[link]

2007. dec. 20. 08:45

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Sütés nélkül, könnyen elkészíthető süteményrecepetek érdekelnének Karácsonyra. SOS!!!

2007. dec. 11. 19:03

sziasztok kaptam tökjó recepteket képpel(karácsonyi)

akinek kell,priviben küldje az e-mail cimét és küldöm is;)

sziasztok!

2007. okt. 30. 12:01

Nem tudom,kinek mi a kifejezetten karácsonyi süti :)

Mi a borkrémhab tortát csak Karácsonyra sütjük. A tésztája síma piskóta, a borkrémhabot pedig állítólag gőz fölött tojássárgájából kell főzni, hozzá tejszínhab meg zselatin (az interneten biztosan találsz rá recepteket) nekem úgy sosem sikerült igazán jóra, vagy híg lett vagy nagyon "gumiszerű" a zselatinos krém meg macerás. Ezért vanília főzés nélküli tortakrémport szoktam venni (Oetker, Ruf stb.) és azokat általában csak tejjel/tejszínnel kell higítani (tejszínnel krémesebb). A felhasznált tej/tejszín egy részét hejettesíthetitek ízlés szerint borral, likőrrel, így lehet kókuszlikőrtortát, tojáslikőr tortát (inkább húsvéti) csinálni. Mi Karácsonykor Tokaji aszúval csináljuk. Mennyei :) A kész tortát zacskós tejszínhab porból vert tejszínnel kenem/díszítem, mert az nem esik össze. A tejszínt lehet színezni ételfestékkel.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook