Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Karácsony - tök röhej. Meddig eröltetjük még? fórum

Karácsony - tök röhej. Meddig eröltetjük még? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
54. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 12:13

Ez már a második hasonló fórum.....és még mindig nem értem azt,miért érzik úgy az emberek,hogy bármi rájuk lenne erőltetve?


Ha nem halászlé lesz a menü(nálunk nem volt hagyománya:D),akkor csinálj hamburgert,vagy melegszendvicset,ha nem akarod megünnepelni mert nem érzed magadénak,akkor ne tedd,ki tíltja meg hogy azt tedd amit és ahogy szeretnél?:)


Senki.

Úgy írsz,mintha lázadnál valami ellen,ami nem is létezik,csak a te fejedben.

Nincs követelmény,azt teszel amit te jónak látsz.


:)))

53. Gigi13 (válaszként erre: 46. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 12:12

1. Nem ebből indult ki mindenki, elolvastam az írásokat. A legtöbben azt emelték ki, hogy ilyenkor együtt van a család! És ilyenkor törekszünk rá, hogy melegséggel teljen meg a szívünk, s a sok meleg szív könnyebben újra egymásra tud hangolódni. Nem mindegy, minek az apropóján? Fosszuk meg magunkat ettől a téli melegedéstől, ünneptől azért mert esetleg nem hiszünk az ideológiában?? Ez a te döntésed. Mindenki azt tudja ünnepelni, amiben hisz. És sok választ kaptál arra, miben hisznek az emberek..

Kérdezd csak meg a gyerekeidet, mit jelent nekik a Karécsony? Miért szeretik??

:-)

2. Hát ez nagyon szomorú. De ilyen világban élünk. A pénz az úr, a kifejezőeszköz. Tegyünk róla, hogy ne így legyen!

Alkossunk új, saját szokásokat, családi programokat a szentestére, ami csak a mienk, amiben hinni tudunk..

Erről szól az egész élet, szerintem!

Boldog Szeretet-Ünnepet!!!

52. eda93927a9 (válaszként erre: 4. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 12:07
Van, akik szerint ősszel született. Nem is ez a lényege. Bármelyik napot ki lehetne jelölni ünneplési dátumnak.
51. 4300750b82 (válaszként erre: 48. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 12:05

Kedves Fred!

Megnyugtatlak, abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy minden vasárnap együtt ebédelek a családommal, finom vasárnapi ebédet főzök, sőt a reggelik vacsorák nem csak hétvégén de közösek! Nekem nincs hányingerem az ünnepnapoktól! :) Én azokat is szívesen töltöm a családommal, az, hogy ennek milyen körítést adunk az legyen az én gondom:)

50. a14deb9047 (válaszként erre: 46. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 11:59
Valóban, karácsonykor a kis Jézus születésére emlékezünk. Azt tudni kell, hogy erre a keresztények jó ideig nem emlékeztek meg. A Római Birodalom idején a téli időszakban ugyebár volt egy bizonyos ünnep, amit hatalmas pompával, lakomával, orgiával stb. ünnepeltek meg. Ennek az ellensúlyozására kezdődött el az Advent, ill. 4 hét után tulajdonképpen a leghosszabb éjszaka után néhány nappal a születésre való emlékezés.
49. spinneli (válaszként erre: 1. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 11:59
nem nagyon értelek, mindenki úgy ünnepel vagy nem ünnepel, ahogy akar, ahhoz, hogy más hogyan teszi, semmi közünk.
48. 8dc02726ef (válaszként erre: 42. - 4300750b82)
2010. dec. 17. 11:58

Kedves Mosolycsaló!

Az ünnepnapok benned vannak.

Lehet minden vasárnap lehetőség az együtt ebédelésre, finomságok elfogyasztására. Lehet minden vasárnap is ünnep, például.

47. a14deb9047 (válaszként erre: 42. - 4300750b82)
2010. dec. 17. 11:54

Nekem nagyon tetszik, amikor 24-én délután szinte megáll az élet... És ez Budapesten is így volt 40-50 évvel ezelőtt is, amikor nem a karácsony szót használták, hanem a "fenyőfa" ünnepét hangoztatták.

Ha nem lenne karácsony, ki kellene találni!!

Hangulatok, fények, ízek, illatok.

2010. dec. 17. 11:54

Örömmel olvastam a tényleg értékes és sokszor hangulatos hozzászólásokat.

De.

- 1. Abból indul ki mind ez, hogy Jézus születésnapja. (No comment)

Ezt tanulja a lányom az iskolában, és erről énekel a kórusban.

Alapból hülyeséget tanul. Milyen alapon hazudik a lányomnak egy általános iskola?

- 2. A kereskedelmi egységek a forgalmuk min. 30%-át decemberben bonyolítják le. Mit mond ez? A vásárlási lázat.

Itt erről senki nem szólt. Akkor kik a vásárlók, ha csak a hangulatáért szeretjük?

Azért röhely a karácsony számomra, mert elszakadt a valóságtól.

2010. dec. 17. 11:54
Én azért örülök, hogy legalább karácsonykor esznek az emberek halat, :) Sokan csak azért nem teszik sűrűbben, mert nem engedhetik meg maguknak! :)
44. Gigi13 (válaszként erre: 31. - A regi Are)
2010. dec. 17. 11:51

"elképzelni sem tudom, milyen az íze, de nem is akarom tudni"

Hát ez butaságnak tűnik, ki sem próbálni valamit. Bocs, ez a véleményem. Ha már kóstoltad, mondhatod, hogy nem szereted. Így nem is tudod..

De gondolom, ezt nem én mondom neked először..

:-)

Boldog Ünnepeket!

Talán egyszer, 10 év múlva, mikor véletlenül majd megkóstolod a halászlevet, onnantól csak azt akarsz majd enni Karácsonykor, hogy bepótold az elvesztegetett éveket!!! :-)

43. c33bd8536b (válaszként erre: 42. - 4300750b82)
2010. dec. 17. 11:50
Így igaz.:)
42. 4300750b82 (válaszként erre: 40. - A14deb9047)
2010. dec. 17. 11:48
Szerintem is szükség van ünnepnapokra, hogy a hétköznapokat kicsit hangulatosabbá tegyük, Szükség van rá, hogy a mai rohanó világba picit megpihenjünk, szeretetteinkkel együtt legyünk, nekem erről szól a karácsony, és nem az ajándékozásról.
41. c33bd8536b (válaszként erre: 39. - 3e0ba54fb8)
2010. dec. 17. 11:48

Én sehogy sem értem mi a baj az ajándékozással. Aki nem akar, ne tegye, tényleg nem kötelező. De én ki nem hagynám azokat a perceket, amikor a (most már nagy) lányom fejére teszi a piros Mikulás sapkát, beül a fa alá, és osztogatni kezdi a csomagokat.


Mi csak egymásnak ajándékozunk a szűk családban.

Voltak évek, hogy nagyobbak voltak az ajándékok, és voltak, amikor szerényebbek, mert úgy hozta a sors, de nem emlékszem arra, hogy a hangulat más lett volna.

2010. dec. 17. 11:42

Karácsonyra fát díszítünk, húsvétra sonkát,tojást, tormát. Esetleg fordítva????

Ez így a jó... Kellenek a szokások, a formák, a hangulatok.

Hogy ennyire elvadult???

Az emberek 3/4-e szépen csendesen, rongyrázás és drága ajándékok nélkül fog a családjával együtt lenni.

Ez inkább sokaknak ürügy...

"Van minden, mint karácsonykor"

Csak békesség, szeretet, egyetértés legyen.

39. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 11:25

Nem, nem mindenki röhög.....


Azért ugye senki nem kényszerít, hogy állj be a sorba? ;)


Csináld olyanná a Karácsonyt, ahogy te/ti szeretitek. Ami engem illet, imádom a Karácsonyt. Gyönyörű gyerekkori emlékeket ébreszt, nagyi finom süteményeinek illatát, az izgatott reggeli ébredést, a meglepetést, amikor megláttam a feldíszített fát, a csengettyű hangját, ami jelezte, hogy "megjött" a Jézuska, nyílt az ajtó...


Nekem sikerült ezt úgy átmenekíteni, hogy ma is egyfajta izgatottsággal készülök. Nálunk pl. a borleves a megszokott karácsonyi leves, gyerekkorom óta, ma is szoktam csinálni.


Az eszement ajándékozást pedig kitiltolttuk családilag is barátilag is. A barátaimmal kizárólag "élményt" ajándékozunk. A családban listázás van, mindenki listát ír, hogy mit szeretne, a meglepetés benne az, hogy senki nem tudja, a listán belül mit kap.


Volt rá példa, hogy a fát áprilisban dobtuk ki :o)). Mert maradjon még a párom névnapjáig, aztán farsangig, végül az én névnapomon kidobtuk :))


Nem kell a Karácsonyból bizniszt csinálni, de azzal egyet értek, amit valaki már írt, hogy az emberek nem tudják másképpen megélni a szeretetet, hát adjak jó drága ajándékot. Ha nem megy másképpen, majd hitelből. Az idén már eddig több áruhitelt vettek fel az emberek, mint tavaly. Szerintem ez a nevetséges, nem a Karácsony, és nem a vallási ünnep.

38. pteri (válaszként erre: 9. - Naplemente.)
2010. dec. 17. 11:20

Én a karácsonyt magát szeretem, de a vásárlásokat, meg hasonlókat nem, amit a fórumindító leírt, de ez nem is kötelező.

Viszont van olyan rokonom, aki azért utálja a karácsonyt, mert rossz gyerekkori emlékei vannak, és mindent megtesz, hogy a körülötte lévők is rosszul érezzék magukat, mert ő ilyen szánalmas. Már van neki is gyereke, remélem neki is nem ezt közvetíti.

2010. dec. 17. 10:58
A kiírás megfogalmazása hmmmmmm némi stilisztikai kívánnivalót hagy maga után....
36. Huldra
2010. dec. 17. 09:18

Szeretem a karácsonyt, a decembert. Már maga a készülődés, várakozás is olyan örömteli, mint a szenteste.

Van, akik számára ez az egész felesleges nyűg, esetleg röhejes, de akadnak olyan emberek is, akik tényleg kicsit varázslatosabbnak élik meg azt a pár napot, mint az összes többit (annak ellenére, hogy szeretjük, egész évben szeretjük őket, éreztetjük is ezt).

Mint azt előttem is leírták, mi sem ajándékozunk. Sokkal többet jelent számomra, hogy édesanyámmal mézeskalácsot gyúrhatok, nagymamámmal pedig végre elkészíthetem azt a jászolocskát, ami még az ő gyermekkorában volt hagyomány.

A családi szokások kellenek, úgy vélem. Mindegy, hogy pár éve kerültek csak bevezetésre, vagy dédszüleink óta úgyanúgy történnek.

35. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 3. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 09:17
Hát,ezek után ajánlom, olvasd el a tegnap esti naplóbejegyzésemet :D:D
34. 8285925b39 (válaszként erre: 33. - Fa8f3f5c02)
2010. dec. 17. 09:07
Nálunk se az ajándékozásról szól.... és megmondom, nem is görcsölök, hogy fizetéstől fizetésig hogyan fér bele, hogy mindenkinek ajándékot vegyek, mert nem veszünk... inkább megéljük a decembert teljességében, a várakozással, a fényekkel, az illatokkal, a süteményekkel, a gyertyákkal, az odafigyeléssel... klasssssz... szeretem a decembert. :)
33. fa8f3f5c02 (válaszként erre: 2. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 09:02

A minap összevesztem a barátommal. Mivel egyszerűen nem lehet kiigazodni rajta. Kb. fél óra elteltével mást s mást mond. De nem is evvel verte ki a biztosítékot. Hanem azzal,hogy feltett egy kérdést: Tudod te hogy mit ünneplünk karácsonykor?

Erre nagyon kiakadtam... Nem szégyellem még sírtam is. Aztán erőt vettem magamon, s elmagyaráztam neki, hogy miért buktam ki ennyire. Több mint 3 éve együtt vagyunk. Mindent megosztok vele. Többek között azt is mit gondolok a világról s miben hiszek.

A lényeg: Én nem azért akarom, hogy velem legyen karácsonykor, mert ajándékot akarok adni, kapni, hanem, mert szeretem, s szerintem a karácsony arról szól, hogy a szeretteinkkel legyünk együtt.


Az ajándékozásról pedig: Az emberek már képtelenek máshogy kifejezni egymás iránt a szeretetet ezért vezették be ezt a nagy ajándékozási históriát.

És a legszívesebben nem is adnék, s nem is akarnék kapnék, max közösen megbeszélnénk mire van szükségünk s az megvennénk közösen, de ezt szűk családi körben. A karácsony a szeretetről szól, s hogy azokkal legyünk akik a legközelebb állnak hozzánk, a szívünkhöz.

32. 8285925b39 (válaszként erre: 15. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 08:59

Vannak szokások és hagyományok, amik összefűznek embereket, egy-egy kisebb-nagyobb közösség lakóit. Nem csak a karácsony az... ilyen pl. a lakodalom is, a keresztelő, csak az szűkebb, családi "szokás".

Ezek kellenek és jó hogy vannak, adnak egyfajta keretet az életnek... a napoknak, a hónapoknak. Az, hogy már nem tudjuk (illetve sokan nem tudják) őket a maga teljességében és szépségében megülni és megtartani, azt gondolom az nem az ünnepek hibája.

2010. dec. 17. 08:50

A Karácsony nem attól lesz jó vagy szép.hogy éppen mit eszik az ember.Nekem pl.azért,hogy látom kislányomon,aki már nem is olyan kicsi,mert 8 éves,hogy mennyire örül a legapróbb dolgoknak is.

Ő értük élünk,és nem utálattal beszélünk az Ünnepről,hanem próbáljuk széppé varázsolni,legalább a gyerek kedvéért.Ami azt illeti kényszerből sem zabálnék halászlét,mert soha az életben még csak meg sem kóstoltam,elképzelni sem tudom,milyen az íze,de nem is akarom tudni.És tudod mi jó még a Karácsonyban?

Hogy végre Téli szünet van,és a gyerekemmel együtt lehetek,nem keveset!:)

2010. dec. 17. 07:36
a karácsony időpontja a téli napfordulóhoz köthető, pogány ünnep volt, a keresztény vallás más értelmet akart neki adni, ezért találták ki hogy ez jézus születésnapja, ami persze nem igaz :) a halételek szintén népszokás mint a mákos és diós beigli is. a pénz bevonzása (halpikkelyek, mák sok apró szem dióból is sok kell mennyiségre) az ajándékozás régen is szokás volt a gyerekeknek adtak ajándékot ilyenkor, a mai világban leginkább elüzleteisedett, nem sok személyes jellege van az ajándéknak
29. c33bd8536b (válaszként erre: 3. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 06:17
Akkor készíts neki sült krumplit és hamburgert, ha azt szereti. Ki akadályoz meg benne?
28. c33bd8536b (válaszként erre: 2. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 06:15

Mi nem eszünk halászlét sem karácsonykor, sem máskor, mert nem szeretjük.


Nem azért ünneplem a karácsonyt, mert elvárja a társadalom, hanem mert szeretem ezt az ünnepet, mint ahogyan a családom tagjai is szeretik. És nem úgy "csinálom", ahogy a régiek megmondták, hanem úgy, ahogy nekünk megfelel.

27. c33bd8536b (válaszként erre: 4. - 8dc02726ef)
2010. dec. 17. 06:09
Az ortodox egyház azért ünnepli január 6-án a karácsonyt, mert ők a mai napig a julianus naptárt használják.
2010. dec. 17. 06:05

Sziasztok!

Én mindig is szerettem a Karácsonyt, mert már gyerekkoromban ez volt az az időszak, amikor mindenki otthon volt, szüleim is akkorra tudták időzíteni a szabadságot. Azon kívül tetszik a feldíszített fa, a jó esetben fehér táj. Jó dolog együtt díszíteni a fenyőfát, és jó dolog ajándékota adni /és kapni is:) / Mi pl. ma kaptunk az anyósomtól csomagot, amiben többek között az volt, amit kértem: általa horgolt díszek. gyönyörűek!!

Egyébként szerintem is az a jó, ha az az étel van, amit a család szeret, bár mi szeretjük a halat, nem csak ilyenkor esszük meg. A bejglit is szeretjük:)

Semmi megbotránkoztatót nem látok abban, ha valahol hamburger van sült krumplival vagy szendvics.

Igazából az a lényeg, hogy együtt a család, senki nem rohan dolgozni, iskolába stb. Nekem ettől ünnep, ahogy a többi ilyen nap is az.

2010. dec. 17. 06:04

Saját szavaimmal elég nehéz, de szerintem nem tök röhej, nem kell erőltetni!!! A szeretet egész évben jelen van, csak a család....Ami nem megy nem kell...


"A szenteste! Karácsony! Micsoda édes zengésű szavak! Hogy megtelik a szív a rájuk való visszaemlékezésben!

Gyermekkoromra gondolok s arra a sok szép karácsonyestre, amit családom körében eltöltöttem, a viaszgyertyák fényére, a kis csilingelő csengőre, a fenyő pompás illatára, boldog, gyermeki örömömre.

De más karácsonyesték emléke sem mosódhatik el emlékeimben, olyanoké, melyekből hiányzott minden vígság, boldogság, de amelyek mégis - mindennek dacára is, megtartották varázslatos szépségüket."


Karl May

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook