Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kaphat egy barátom valamilyen állami támogatást? fórum

Kaphat egy barátom valamilyen állami támogatást? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
519. forrest2010 (válaszként erre: 515. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 17:32
Énbelőlem még ismerős masszőr se élne meg , úúúúúúúútálom ha matatnak rajtam fodrász , orvos.....masszőr meg pláne nem / mindenkinek van valami heppje :) :) :) / a családom minden tagja imádja ha masszírozzák !
518. Cilumiluci (válaszként erre: 517. - Unom)
2014. aug. 22. 17:30
:D
517. unom
2014. aug. 22. 17:29
Na, ha valaki legközelebb a cigányok munkakerüléséről szónokol megmutatom neki ezt a topicot.
516. mmacus (válaszként erre: 512. - Vorarlberg)
2014. aug. 22. 17:27

Pontosan mi a végzettsége, milyen szakra járt?


A masszőr, gondolom egy sima OKJ-s tanfolyam, olyan munkaügyi központ által szervezett... És a HR?

2014. aug. 22. 17:27
Én baromira utálnám ha idegen ember nyomkodna,hozzám érne,belőlem tuti nem élne meg egy masszőr sem :)De ugyanígy én sem érintenék,masszíroznék idegen embereket :)
514. unom (válaszként erre: 512. - Vorarlberg)
2014. aug. 22. 17:27

Lehetni lehet, csaképp neki nem sikerült. Megfelelő hr-es állás. Milyen a nem megfelelő? Egy személyzetis melóban a fizetésen kívül mi nem felel meg neki?

Ha nem tudott elhelyezkedni a szakmájában miért nem keresett más munkát? Akármi jobb, mint élősködni máson.

513. Guruljka (válaszként erre: 504. - Vorarlberg)
2014. aug. 22. 17:25

Nem mentalitás kérdése, egyszerűen nem sokan tudják megengedni maguknak, hogy masszíroztassanak! Pedig de jól esne néha...


Aki ledolgozta a műszakot, az örül, ha egy forró tusolás után lefekhet. Nem megy el még külön masszíroztatni.

Ha jól tudom az árakat, én nagyjából egy órai fordítással keresek annyit, mint egy órás masszázs ára. Ez nekem jó pénz, de sokan dolgoznak ennek a tizedéért. Mit gondolsz, fog masszázsra kiadni tíz órai keresetet?

512. Vorarlberg (válaszként erre: 507. - Unom)
2014. aug. 22. 17:24
Ez megint a szokásos ferdítés,nem állítottuk,hogy férfiként nem lehet HR területen elhelyezkedni.Mi azt írtuk,nézd meg hátrébb,hogy az ismerőseink közül csak női HR-sek vannak,illetve a volt csoporttársai közül is,akikkel tartja a kapcsolatot, csak a lányok tudtak elhelyezkedni megfelelő HR állásban, a fiúk közül egyik Angliában felszolgál,a másik Németországban van.A harmadik fiú kapott egyedül a szakmájában HR-es állást,de most neki sincs...plusz még 1 dolog,nemrég volt is 1 rádiómüsorban,hogy itt a HR-es állásokat elviszik a nők,még például Svédországban az arány kb. 50-50% más a gondolkodás,mentalitás...tehát el lehet helyezkedni férfiként is HR-esként,csak sokkal nehezebb,hátrányban vannak a férfiak,it 10ből kb. 8 a cégeknél a női HR-es,nem 50%-os
511. Cilumiluci (válaszként erre: 509. - Guruljka)
2014. aug. 22. 17:22

Falra hányt borsó,sajnos :(

Nem érti,vagy nem akarja érteni.

510. Cilumiluci (válaszként erre: 508. - 2cc786c515)
2014. aug. 22. 17:20
Hurrá,akkor én 3 diplomás vagyok :)
509. Guruljka (válaszként erre: 496. - Vorarlberg)
2014. aug. 22. 17:20

Hagyd már ezt az áfát, az árak ezzel együtt is normálisak az EU-hoz képest.


Vagy írd már meg végre, hogy mit értesz ez alatt!


A statisztálás is munka, de már ne is haragudj, mégis más, mint más munkák, amelyből 8 óra fizikai és szellemi igénybevétel után buszozik haza az ember.

Az én anyám is diplomás, kertépítő mérnök. És örömmel dolgozott néhány hónapon át cipőgyári betanított munkán, míg más nem akadt....Németorzságban!

Mindent mégsem vállal el a fiatalember, a fizikai munka nem szégyen.


Hagyd már ezt a mutyit és csókost és nőt. Sokan boldogulnak a saját tanulmányaik révén, nem kell cifrázni. Én csupán a nyelvtudásommal, itthonról végzett munkával is elég jól boldogulok, minden kapcsolat nélkül. Nem tudom, miért hiszed azt, hogy minden jó állásban levő embernek van vagyonos háttere, összeköttetése. Nagyon sokan keresnek munkát, de aki nem ennyire válogat, az hidd el, talál legfeljebb pár hónap alatt megfelelő munkát.


Ha nem tudna statisztálni, mi lenne? Éhhalál?

508. 2cc786c515 (válaszként erre: 506. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 17:20
igen.
507. unom (válaszként erre: 504. - Vorarlberg)
2014. aug. 22. 17:14

Amit bárki meg tud csinálni ahhoz nem kell diploma, csak betanulási idő. Mérnököt miért nem vesznek fel diploma nélkül?

Dolgozott hr területen, tehát el lehet helyezkedni férfiként. Miért állítja, hogy nem?

2014. aug. 22. 17:14
OKJ-t nevezi diplomának ?
505. unom (válaszként erre: 496. - Vorarlberg)
2014. aug. 22. 17:13

Basszus, nincs két diplomája, fogjátok fel. vab egy régi kamudiploma, ami arra jó, hogy elmondhassa, hogy van neki, meg egy OKJ vizsgája.

A statisztálásból megél? Rendszeres jövedelem?

El van szállva magától, nagyon. A statisztáláson kívül dolgozott valaha?

504. Vorarlberg (válaszként erre: 499. - Unom)
2014. aug. 22. 17:12
Ez az itteni gondolkodás,hogy a HR-sek semmit sem csinálnak,Svájcban,Németországban már ezt is kicsit máshogy gondolják...HR-es tapasztalata van,dolgozott ilyen területen...tehát ez is a szokásos ferdítés,hogy nem...masszőrként nincs alkalmazotti gyakorlata,de más csoporttárs fiu sem kapott állást,akivel tartja a kapcsolatot,csak a 2 lány...itt is látszik,hogy nem az ő hibája,hogy nem kap állást,sajnos az itteni gondolkodással,mentalitással vannak gondok...
503. Cilumiluci (válaszként erre: 497. - Vorarlberg)
2014. aug. 22. 17:09
Mint írtam,sógorom kint dolgozik.De nem költözött ki,magyar főnöke vitte ki többekkel együtt.Nekünk itt van munkánk,egzisztenciánk,szüleink,nekünk nincs okunk elmenni innen.
502. Cilumiluci (válaszként erre: 490. - Guruljka)
2014. aug. 22. 17:07
Nekem meg nem volt választásom mert gyerek voltam :)
501. 82d45dcd14 (válaszként erre: 496. - Vorarlberg)
2014. aug. 22. 17:06

Akkor lépjen..

Jó utat!

500. Vorarlberg (válaszként erre: 477. - NomNom)
2014. aug. 22. 17:02
Na ja.De ott legalább vannak állások, illetve az a 900 euro is kicsivel több mint az a pár ezer forint,amit a statisztálásokért kap.Melyik a jobb? 900 euro v. pár ezer forint? Egyébként Hamburg és környéke az EU negyedik leggazdagabb és legdrágább része,illetve Frankfurt és környéke is elég drága,nem feltétlen Bajorország a legdrágább.
499. unom (válaszként erre: 494. - Vorarlberg)
2014. aug. 22. 16:59

Persze, hogy nem kell HR végzettség, semmi olyat nem csinálnak amihez különleges tudás kell. De ő még ehhez is buta. 10 éve végzett kb. azóta semmi gyakorlata a szakmájában, a diploma már csak egy papír. kiröhögik vele mindenhol. Ennyire sem emlékszik?

Az ilyen Svájcban is munkanélküli lenne. Ha az anyja nem segít neki már az utcán élne lehet, a lakást sem tudná fizetni.

Arra még kíváncsi lennék, miért épp hr szakra ment?

Masszőrként van gyakorlata? Hány éve csinálta meg a tanfolyamot?

498. globus (válaszként erre: 496. - Vorarlberg)
2014. aug. 22. 16:59
Egyáltalán, mit jelent a kifejezés, hogy diploma?
497. Vorarlberg (válaszként erre: 485. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 16:58
Ez annyiban igaz,ha máshol nem kapunk munkát,akkor kényszerűségből jó itt is...de ha választani lehet,akkor ez nem is kérdés...
496. Vorarlberg (válaszként erre: 488. - Guruljka)
2014. aug. 22. 16:56
Ez szintén ferdítés,a fiatalember szeretne dolgozni,éjszakai buszokkal jön haza a statisztálásból mindent elvállal.Tehát Ez sem igaz,hogy nem szeretne dolgozni.Az igaz,hogy nagyon szeretne olyan munkát,ahol 2 diplomával anyagilag jobban megbecsülik,de hát ő nem csókos...és nem nő...és magyarba van és itt 27% világrekord ÁFA van,habár most már inkább lépne innét...mint ahogy már sokan meg is tették...
2014. aug. 22. 16:51
A munkanélkülinél adnak 2milliót vállalkozás kezdésre..azt hiszem augusztus végéig...
494. Vorarlberg (válaszként erre: 461. - Unom)
2014. aug. 22. 16:49

Ezt is javítanunk kell.


Valóban nem elég okos,de mit jelent ez pontosan? csak az itteni kapcsolatokon és mutyikon alapuló rendszerben!Ha Svájcban lenne ugyanilyen helyzetben,akkor el is fogadnánk!De itt nem az okosság dönt,hanem mindenhol a mutyi,a kapcsolatok!Az ő szakmájában sem kell sokszor HR végzettég itt magyarba a HR álláshoz,hanem legfontosabb a kapcsolat!Ezekben a magyaros kapcsolatrendszereken alapuló mindenben lehet tényleg nem elég okos!

493. Guruljka (válaszként erre: 491. - Kristo_f)
2014. aug. 22. 16:42

Mikrohitelhez is kell saját tőke.


Tényleg, lehetne masszőr a saját lakásában is, ha van ágy és egyéb felszerelés. Pár hirdetés, jó szolgáltatás, és majd csak jön egyre több vendég.

2014. aug. 22. 15:45

Naugye!

[link]

491. kristo_f (válaszként erre: 478. - 3ceaf21574)
2014. aug. 22. 15:44

Höhö!

Én bizony kértem és kaptam. Persze nem "költözésre"

Miért ne ha van lehetőség?!

Szégyellős koldusnak üres a tarisznyája, mondta anyám mindig, amellett hogy egész életében kemény cseléd melót végzett/J.Attila jut eszembe/


De mintha vállalkozás inditásra is lenne valami mikrohitel/vagymi/

490. Guruljka (válaszként erre: 489. - Cilumiluci)
2014. aug. 22. 15:40

Igen, én is hasonlóképp voltam, 7 éves koromtól három év nagyon hosszú volt.


Ma szeretem Németországot, szinte második hazám lehetne, tudnék ott élni, de nem örökké.

Amikor még nem lehetett visszajönni látogatóba sem, nemet mondtam lánykérésre, pedig nagyon szerelmes voltam a német férfiba. Ma sem bántam meg!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook