Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kamasz gyerekedet elengednéd a Sziget fesztiválra? fórum

Kamasz gyerekedet elengednéd a Sziget fesztiválra? (tudásbázis kérdés)


19. Cucicsillag (válaszként erre: 16. - Dus)
2017. jún. 8. 23:46
Tapasztalatszerzes miatt (is) ird meg lecci, mi torpent, hgy zajlott...stb.
18. kisj
2017. máj. 6. 15:55

Elengedném.

Vagy tud magára vigyázni, vagy nem.

Ha tud, akkor rendben van, nem lesz vele később se gond. (remélhetőleg)

Ha pedig nem tud vigyázni, akkor egy jó lecke lehet, mert talán még most van az utolsó pillanat arra, hogy hallgat a szülői tanácsra.

17. dus
2017. máj. 6. 14:32
Esetleg ha van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata, azt is megköszönöm. 😌😌
16. dus
2017. máj. 6. 14:31

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.🌞🌞🌞


Komoly gondolkodású, megbízható gyerek, 7 éves kora óta évente 2 hetet tölt külföldön. 3 nyelvet beszél, nem vész el. 😌

Ismeri a főváros egyes részeit, de a Sziget felőli oldalt nem.

Ma kiderült: megy egy osztálytársnője és annak szülei. Az a kérdés: mennyi időre. 😉

Aranyosak vagytok, hogy megosztottátok gondolataitokat. Még egyszer köszönöm. 😌😌😌

15. spann
2017. máj. 6. 14:25
Nem.
2017. máj. 6. 11:45
Hát a 16 éves az még igen csak gyerek. Ha komoly gondolkodású és ismeri a határait, odafigyel a veszélyekre, többen mennek és vigyáznak egymásra, valamint telón bármikor és megnyugtatóan elérhető...hm...talán. A pesti rokonság plusz biztonságot jelent.
13. andi6020 (válaszként erre: 1. - Dus)
2017. máj. 6. 09:17
Én elengedtem. Haverokkal a szigetre, Iron Maiden koncertre. Nem volt gond.
12. 9c485f67e8 (válaszként erre: 1. - Dus)
2017. máj. 6. 08:27
szemtávolsagban tartva
11. Hanami (válaszként erre: 10. - Bahama Mama)
2017. máj. 6. 07:26

Nem tudsz meggyőzni, hajthatatlan vagyok.


Nem a saját belső szorongásaim miatt félteném, hanem maga miatt.A felnőtté válásra való felkészítést nem tudom úgy elképzelni, hogy bedobom a mély vízbe, aztán lesz,ami lesz.

10. Bahama Mama (válaszként erre: 9. - Hanami)
2017. máj. 6. 07:09
Nem gondolnám, hogy akkorát változott a világ az elmúlt 10 éveben amikor még én is rendszeresen jártam ilyen helyekre, hogy ne lehessen elengedni. Nem kicsi gyerekről van szó. Én speciel csak attól félnék, hogy csalódás fogja érni, mert sajnos a Sziget minősége évről - évre romlott. A hangosítás a béka feneke alatt, a 'hering parti' miatt meg élvezhetetlenek a nagyszínpad koncertjei, de ne legyen így. Budapest - az ország - nem háborús övezet ... Engedjük már felnőni a gyerekeinket a saját belső szorongásainktól.
9. Hanami (válaszként erre: 7. - Bahama Mama)
2017. máj. 6. 06:55
Anno az nem most van.
8. Hanami (válaszként erre: 1. - Dus)
2017. máj. 6. 06:55
Nem, nem engedném el egyedül.
2017. máj. 6. 06:20
Jól értem, hogy egyedül menne? Én anno lányként ennyi idősen több napra mentem szigetre barátokkal. Ha a barátok is normálisak akkor vigyáznak egymásra :)
2017. máj. 6. 01:48
Ha meg van rokon, és aludni is tud plusz szállás nélkül az királyság. Mi jártunk úgy partizni, hogy reggel mentünk az állomásra, és utána kb. 3-4 órát zötykölődtünk hullakészen. De megérte! ..akkor még :)
5. bc681dac13 (válaszként erre: 4. - Cucicsillag)
2017. máj. 6. 01:45
Gondolom, nem egyedül menne. Én elengedném. Én is voltam 16 évesen szigetezni egy egész hétre 200 km távolságból. Ha nem hülyegyerek, akkor nem fog ki rajta a busz menetrend, a taxi meg mindenhol taxi, 1000 éve van olyan szolgáltalás, ami adott kerülettől az adott kerületig fix árral visz, szal átvágni sem lehet. "A mi időnkben" meg baromira nem volt okostelefon GPS-sel, nettel, és a Sziget alatt előfordult akkoriban még, hogy túlterhelt hálózatba futott az ember.
4. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Dus)
2017. máj. 6. 00:09
Kivel menne /mi a terv?
3. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2017. máj. 6. 00:08

Egyetertek!


En fiatalkoromban azert mas volt a kozbiztonsag,meg nem volt mobilozgatas, stb. Anyuek elengedtek tok necces helyekre is, de ez mar csak az isteni gondviselesen mulik.

2 kicsi fiam van, mar elore szedulok,mi lesz.

2017. máj. 5. 23:23

Vele mennék, ha ciki neki, ha nem. Vagy más felnőtt korú haverral engedném.


Ha eleve Pesten laknátok, akkor lenne némi helyismerete, rutinja az éjszakai közlekedésben, taxizásban. De ismeretlen helyen elég bonyolult 16 évesen tájékozódni, taxit rendelni, címet mondani, biztonsággal hazajutni a pesti rokonhoz.

1. dus
2017. máj. 5. 22:31

16 éves megbízható, jól tanuló kamasz fiam szülinapi kívánsága: Pink koncertjegy az idei Sziget fesztiválra.


Nem mondtam se igent, de nemet sem. Ugyan 300 km-re lakunk a Fővárostól, de van rokon Pesten. 😌😌😌

Olyan sokmindent lehet hallani....

Érdeklődnék, kinek mi a véleménye.

Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook