Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalóriaszegény és zsírszegény édességek a jó alak és megelégedés érdekében fórum

Kalóriaszegény és zsírszegény édességek a jó alak és megelégedés érdekében (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. febr. 21. 17:49
Szerintetek a búzacsíramálé hány kalóriát tartalmaz?
2012. febr. 6. 15:58

"A zabpehely a zabmag pelyhesítve hogy könnyebb legyen főzni, a korpa meg a mag lehántolt héja"


Annyival kiegészíteném, hogy ma már vannak teljes zabszemből készült pelyhek is (korpával együtt)


Egyébként puszta praktikából használok pelyhet, mivel fél kilót megveszek 200 ft-ért, míg a korpából fél kilót 1000 ft körül tudnék csak venni. Darálni olcsóbb :)

145. LauraJones (válaszként erre: 144. - Michelle.r)
2012. febr. 6. 15:55
Igen, de a korpa az a zab külső részéből készül, a pehely pedig az egész szem.
144. michelle.r (válaszként erre: 143. - LauraJones)
2012. febr. 6. 11:33

Hallottál már róla, hogy feltalálták már a zabkorpát is?


:DD

2012. febr. 6. 10:55

Köszi Nektek! Megnézem.


A liszteket én is keverve használom, sokszor még zabpelyhet is rakok bele ledarálva. Mert ha nem is kevesebb kalória, de jobb az élettani hatása, mint egy agyonig feldolgozott élelmiszernek.

142. michelle.r (válaszként erre: 136. - LauraJones)
2012. febr. 6. 10:08

Igen, én nagyon sokat sütök, főzök a paleolit elvek alapján, ott szintem minden sütinek ez az alapja liszt helyett.

nézz utána, rengeteg oldal van, paleovitalhu, tenyek-tevhitekhu, stb. Beírod a google-ba és csak győzd olvasni :)

141. 6b006fc769 (válaszként erre: 140. - LauraJones)
2012. febr. 6. 10:00

én sós sütiknél, pizzánál, töltött kiflinél felesben használom a graham lisztet v. a teljes kiörlésűt a simával, mert a glikémiás indexe alacsonyabb és ráadásul a benne lévő élelmi rostok is jót tesznek az emésztésnek. szóval ha a kalóriatartalma nem is alacsonyabb, azért hosszabb a felszívódási ideje, így később leszel éhes utána.

a durumlisztnek is érdemes utána nézned, annak elég magas a fehérjetartalma, nekem már sikerült sütiket csinálni belőle.

2012. febr. 6. 07:21
Először csak arra gondoltam, hogy helyettesíteni valamivel a lisztet, de olyasmivel nem éri meg, ami amúgy is durvább :D
2012. febr. 6. 07:20
Ige, az tuti. Tényleg. :)
138. 6b006fc769 (válaszként erre: 137. - 6b006fc769)
2012. febr. 5. 20:03

megnéztem, sokkal magasabb

[link]

137. 6b006fc769 (válaszként erre: 136. - LauraJones)
2012. febr. 5. 20:01
szerintem ezek nagyon zsíros magvak, teljesen biztos vagyok benne, hogy több bennük a kalória, mint a lisztben
2012. febr. 5. 17:47
Arról hallott valaki, hogy liszt helyett őrölt mandula, meg őrölt dió??
2012. febr. 5. 13:26
kösziii
134. 6b006fc769 (válaszként erre: 133. - LauraJones)
2012. febr. 5. 13:22

itt egy túrós, ami nekem bevált, én nem kerek formában sütöttem, de ez mindegy is:)

[link]

egyébként legutóbb almával csináltam meg, úgy is nagyon finom!

2012. febr. 5. 12:01

Köszi a tippeket! A kevert lisztekről hallottam korábban, de nem szívesen adnék ki értük sok száz forintokat :(

A túró alapú sütik ötlet nagyon tetszik :) Szét fogok majd nézni ez ügyben :)

A keményítős pudingporos ötletért pedig ezer köszönet :D

2012. febr. 5. 11:25
de mondjuk a durum liszt jobb, ha nem is kalóriaszegényebb, mint a sima liszt, azzal is szoktam tésztákat csinálni.
2012. febr. 5. 11:24

őszintén szólva én inkább a kalóriaszegény édességekre váltottam, mint hogy kiváltogattam volna az összetevőket.

van pl. túró alapú süti sok gyümölccsel, szerintem ez sokkal barátságosabb, mint a zsíros-cukros tészták. csoki helyett egy saját gyártmányú édesítős krémtúró, vagy vaj alapú krémmel töltött piskóta helyett eszem egy pudingot stb.

130. zseba
2012. febr. 5. 11:13

Szia!

Többféle kalória csökkentet lisztet lehet már kapni, pl. update Mastermix vagy Dia wellness liszt, Diabestar liszt... Ezeket 1/2-1/2 arányban érdemes keverni sima liszttel.

Cukor helyett: édesítő, xilit (nyírfa cukor), stevia, eritrit.

Zsíradéknak a vaj sem jobb -kalória szempontból-, mint az olaj, én light margarint szoktam használni.

Piskótatésztába lehet használni étkezési keményítőt vagy pudingport, de max. 1/4 részt lehet vele helyettesíteni.

Nem tudom hogy hallottál-e már a Szoó Judit Kilófaló könyvsorozatáról? Abban van 2 vagy 3 féle kilófaló lisztkeverék recept kenyérhez, piskótához, kelt tésztákhoz! Állítólag nagyon jó, -igaz én még nem próbáltam-, de 2 ismerősöm is nagyon dicséri!

129. era06
2012. febr. 5. 11:12

[link]


A tuti kalória mentes, a mindent a szemnek, semmit a szájnak nevű süti. :-)

2012. febr. 5. 10:57
Hallottam olyat is, hogy liszt helyett pudingport használnak. De nem tudom, mennyi lisztet lehet ilyesmivel helyettesíteni...
2012. febr. 5. 10:56

Elég édesszájú vagyok. Gondoltam, hogy megpróbálom minimalizálni a sütik kalória értékét. Ehhez kérnék ötleteket, tippeket, hogyan lehetne.

Pl olyanokra gondolok, hogy cukor helyett használj édesítőszert, vagy olaj helyett vajat, mert az kevesebb kalória.

Szívesen fogadok bevált recepteket is. A lényeg, hogy nagyon kevés kalória legyen :D

Köszi Mindenkinek!!!

126. wanda2 (válaszként erre: 125. - 45d9ad4085)
2011. júl. 8. 05:40
Hmm, nagyon jól hangzik a recept, köszönjük! :o)
2011. júl. 7. 08:37

Ha volt már elnézést, de nincs időm végigolvasni az összes receptet.


joghurt torta


3 db joghurt, 12 ek. cukor ( ezt lehet édesítővel helyettesíteni) , 1 cs zselatin. Ezeket összekever, melegít ( NEM FORRAL!!), 4 dl tejszínt habbá ver, a kihűlt joghurtos keverékhez önt, tetszés szerint gyümölcs bele. Csatos formába rak, és pár órát hűtőben dermeszt. Egyszerű-nagyszerű-egészséges

2011. jún. 3. 07:56

Epres túró krém


25dgk túró

40dkg eper

2dl kék hulala (cukormentes)

Folyékony édesítő


A túrót össze töröm a villával édesítem,az epret össze turmikszolom hagyok meg egészben is a hulalát fölverem,ha már az eperrel is össze kevertem a túrót akkor óvatosan bele keverem a hulalát

123. wanda2
2011. jún. 3. 07:07

Amaretto süti


Robotgéppel le kell félig darálni kb. 2,5 dl mandulát, 2 nagy tojás fehérjét fel kell verni. A mandulát óvatosan bele kell forgatni a habba, hozzáadni az édesítőszert és a mandula aromát. Sütőpapírra kicsi halmokat kell csinálni teáskanállal és 1 órán át pihentetni. 190 C-os fokos sütőben 12-15 percig kell sütni, amíg a teteje picit meg nem barnul. Kihűtés után fogyasztható.


By schweirtzer

122. wanda2
2011. jún. 3. 06:59
Az alábbi receptek "kisgé"-től származnak, ezúton is köszönjük neki!:)
121. wanda2
2011. jún. 3. 06:59

Light Piskóta


Hozzávalók 4-5 adaghoz:

14 ek.zabkorpa

8 ek. édesítő

1 tk szódabikarbóna

3 tojás

10 ek. víz

2 tk vaníliaaroma


Tojás fehérjét felverem, sárgáját és a többi hozzávalót elkeverem. A tojás kemény fehérjét óvatosan beleforgatom, majd kivajazott tepsibe öntöm. Kb. 20 percig sütöm 175 fokon. Nem jön fel magasra, de nagyon finom.

120. wanda2
2011. jún. 3. 06:58

Palacsinta:


Hozzávalók kb 4 db-hoz:

1,5 dl tej (Atkinsnél tejszín+víz)

6 dkg zabkorpa

1 tojás

csipet só

édesítő


Tojást kissé felverem sárgájával együtt, majd beleteszem az összes hozzávalót. Jól elkevergetem, mert a zabkorpa leülepszik és úgy nem az igazi. Palacsinta sütőben megsütöm. Ha leragad, még hígítok rajta.

119. wanda2
2011. jún. 3. 06:56

Császármorzsa:


Hozzávalók 2 adaghoz:

7 dkg zabkorpa

1 tojás

1 dl tej

édesítő

citrom reszelt héja,vanília aroma


Zabkorpába belekeverünk egy tojás sárgáját, pici sót, reszelt citromhéjat, és annyi tejet amennyit felszív. Közben a tojásfehérjét kemény habbá verem és belekeverem. Kevés olajon megsütöm, mint a palit, összeszaggatom és átpirítom.

Fahéjas gyümölccsel, canderel kakaóval, diétás pudinggal, diab lekvárral locsolgathatjuk például.

CH 1 adagban feltét nélkül, tejszínnel: 23 g

118. wanda2
2011. jún. 3. 06:55

Túrógombóc:


Hozzávalók 16 db-hoz:

50 dkg zsírszegény túró

2 tojás

kevés édesítő

7 dkg zabkorpa


Túrót összekeverem a tojás sárgájával, zabkorpával, édesítővel. A tojások fehérjét kemény habbá verem, majd óvatosan hozzákeverem a túróhoz. Mindezt minimum 1 órára hűtőbe teszem, majd forrástól kb 3 perc alatt kifőzöm őket(Miután feljön a víz tetejére, kb 1-1,5 percig főzöm). Édesítős tejföllel tálalom (Tejszínnel is lehet helyettesíteni), isteni édesség lesz belőle.

CH 1 darabban tejföllel: 4,1 g



By kisgé

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook