Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Junior tejital - tényleg felesleges? fórum

Junior tejital - tényleg felesleges? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. nov. 28. 13:42
Az, hogy valaki allergiás a tejre, engem nem győz meg arról , hogy a tej rossz. A napra is egyre többen allergiásak...és még sorolhatnánk. Miután agyon vegyszerezzük pusztító életmódunk során a világot, így lassan már levegőt sem ajánlatos csak úgy venni.
29. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 27. - Tündér74)
2013. nov. 28. 13:41
Az orvosunk elég érdekes ember. Szerinte mézet is ehet az 1 éves babám. Azaz mindent ehet, amit mi. :-)
2013. nov. 28. 13:38
És hogy mennyire régóta fogyasztják a tejet...arra ott van példának a kumisz. Igaz, hogy az nem annyira junior változat :)
27. tündér74 (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2013. nov. 28. 13:35

Orvosa válogatja.

Én a helyedben először junior tejitalt adnék. Az is tehéntejből készül, plusz még tele van olyan vitaminokkal, ami egy ekkora baba fejlődéséhez szükséges.

Úgyhogy nem egy hátrány ha nem iszik bolti tejet.

2013. nov. 28. 13:34
Pont azért gondolkodom rajta, hogy még maradunk a tejitalnál, mert a mostani zöldség - mindegyiket utálja - és a gyümölcs még tévedésből se tartalmaz vitaminokat, legalábbis nem eleget. Aztán előbb-utóbb úgyis át kell térni a tejre, fokozatosan. Ha rögtön elkezdeném neki adni a tejet, szerintem még meg is betegedne szegénykém. Tápszeres baba volt az elejétől, elvileg minden tápanyagot megkapott mert igazi kis vasgyúró. A mai napig kb 1 liter tápszert iszik naponta. Nem akarom, hogy a tápanyagbevitele hirtelen a nulla közelébe essen vissza... A Cs..es tejet azért kipróbáljuk majd.
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - Horakulum)
2013. nov. 28. 13:29

Nem áll szándékomban megváltoztatni a véleményedet. Viszont régen amikor a gyerekek odamentek és a tehéntőgyéből fejtek nekik habos tejet, kutyabajuk nem volt. Nem ismerték az allergiát sem.

De tiszteletben tartom a hsz-edet.

24. 17aadc1082 (válaszként erre: 22. - Kattyus)
2013. nov. 28. 13:28
"Gondolatom szerint túlon túl is "sterilizálják" sokan a gyerekeiket." -- nagyon egyetértek. Már lassan a domesztoszt is sterilizálják, mielőtt használják :((
2013. nov. 28. 13:28
Én kb.1 éves kora után még 3-4 hónapig adtam a tejitalt utána nem volt hajlandó meginni pedig nem váltottam másra. Azóta tejet iszik. Nov.15-én töltötte be a két évet. Amúgy a bölcsödében is tejet kapnak.
2013. nov. 28. 13:26
A lányom most 21. éves. 3 hónapos koráig kapott anyatejet. Utána doki néni javasolta-mivel tanyán laktunk-adjak neki harmados kecske tejet, mert egészségesebb mint bármilyen tápszer és bolti lötty. Így is történt. Semmi baja nem lett tőle. Mint ahogy 42 évvel ezelőtt nekem és a tesóimnak sem. Az öcsém lánya is kecske tejet kapott. Ő is túl élte....:) Felénk most is adnak a gyerekeknek harmados tejet. Gondolatom szerint túlon túl is "sterilizálják" sokan a gyerekeiket.
2013. nov. 28. 13:25
"A védekezőrendszer a tejfehérje és emberi fehérje hasonlósága miatt összetéveszti, ellenségnek tekinti az emberi fehérjét, és megtámadja."
20. Vicuske (válaszként erre: 14. - M0ncsa)
2013. nov. 28. 13:25

Én is így teszteltem a tejeket :)

Az én lányom nem issza meg a tejitalt, de a tejet se. Nem erőltetem. Ha én iszok megkóstolja, de két korty elég neki.

Ha a te gyereked megissza és a pénztárcád is bírja, nem lesz a tejitaltól baja, de szerintem a tejtől se.

19. Durciful (válaszként erre: 13. - Nikk_1982)
2013. nov. 28. 13:24
Ezt kipróbálom. Nem adnám szívesen a babámnak a mű tejitalt. Én azt gondolom, minél később kap valamilyen ételt egy gyerek, annál nagyobb eséllyel lesz rá allergiás. Arról nem is beszélve, erre a bolygóra született, itt a tej mindennapos élelem, mindenben benne van, szóval nem könnyű az élete, aki allergiás rá.
18. 103cacdfd2 (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2013. nov. 28. 13:23

Vennek 1 - 1,5 liter tejet; az elso harmadot felforralnam, a masik kettot fel literes adagonkent lefagyasztanam es esetleg higitva (harmadostejkent) adnam a kisgyermeknek.

Semmifele gyari, nagyuzemben keszult lottyot nem adnek neki.

17. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Horakulum)
2013. nov. 28. 13:22
egyetértek
16. 17aadc1082 (válaszként erre: 15. - Horakulum)
2013. nov. 28. 13:20
Ugye, utcára sem mész, meg hasonlók? :D
2013. nov. 28. 13:18

A tejfogyasztás következményei - tej és tej között különbség van - nem (csak) a fogyasztáskor, hanem inkább évek múlva "jön elő".


És igen. Régen az állatok másmilyen füvet legeltek, másmilyen minőségű vizet lefetyeltek, másmilyen levegőt szívtak a tüdejükbe, nem kezelték őket hormonokkal, hogy több tejet adjanak le, nem kaptam antibiotikumot, vagy nem annyit, mivel nem zsúfoltan, hanem háznál, vagy háztájin tartották őket, nem olyan takarmányt ettek, ami ugyancsak kezelt. Ez egy teljesen átlátható és loguikus folyamat, nem kell hozzá nagy meglátás, és tudás.


Olyan betegségek okozója lehet, amikre nem is gondolnánk: magas koleszterin, kalciumszint csökkenés (totális tévhit ez ügyben is), cukorbetegség, stb.


Ajánlom figyelmetekbe:

Mottó: A tej ideális táplálék – a bocinak!


Az egyik legerősebb tévhit

Az ember az egyetlen élőlény, amely felnőtt korában is tejet fogyaszt, ráadásul más állat tejét. Szervezetünknek kb. 3 éves koráig van szüksége tejre (anyatejre!), ezután a tej lebontásához szükséges enzimek termelése a legtöbb emberben fokozatosan csökken. Az emberi faj kialakulása során 2,5 millió évig nem ivott tejet. Nagyjából 10.000 éve a nyugati civilizáció alapját adó embercsoportokat a tej és a gabona fogyasztása mentette meg az éhenhalástól, mármint azokat, akik nem haltak bele ezeknek a fogyasztásába. A kényszerűség vitte rá az embereket és ez nem azt jelenti, hogy a tej jó nekünk, hanem azt, hogy van aki jobban, van aki rosszabbul bírja a tejet.

Azt, hogy az embernek nincs szüksége a tejfogyasztásra az is bizonyítja, hogy a földön élő közel 7 milliárd ember háromnegyed része felnőtt korban SOHA nem fogyaszt tejet és nagy részük nem is képes megemészteni azt. A világ pásztorkodó népei hagyományosan is inkább feldolgozott (baktériumok által előemésztett) tejterméket – sajtot, vajat, joghurtot- esznek és nem isznak tejet. Csak nézzük meg, hogy pl. hány kínai, japán tejes ételreceptet találunk! Nem találunk.

A tej pártolói (a tejből élők) állítják, hogy a tej ősi táplálék, ami mint láttuk nem igaz. A rendszeres tejfogyasztás is csak az utóbbi 100 évben terjedt el. Az 1870-es években Angliában egy mezőgazdasági kiállításon díjat kapott egy tehén kiemelkedő tejtermeléséért. Ez a „csúcs” napi 3,8 liter volt. Alapvetően a tehén csak a borjának megfelelő mennyiségű és összetételű tejet termel és azt sem folyamatosan. A mai hormonnal kezelt tehenek napi 100 liter tejet is adnak. Kérdéses, hogy ez értékeiben mennyiben felel az eredeti „ősi” tejnek.

Ki ne hallotta volna nap mint nap hogy "a tej egészséges" vagy "tápanyagokban gazdag", "a gyermekek számára fontos", „élet erő egészség” stb. A legújabb kutatási eredmények szerint éppen az ellenkezője az igaz. Ha a fenti, nap mint nap hangoztatott reklám szövegek igazak volnának, akkor könnyű lenne igazolni a valódiságukat. A tejipari cégek rengeteg vizsgálatot kezdtek el finanszírozni azért, hogy a tej egészséges voltát igazolják, de szinte minden esetben visszavonták a támogatást, amikor már a kezdeti eredmények is a tej káros hatásait mutatták ki. Ezeken kívül is számtalan vizsgálat bizonyítja, hogy a tejfogyasztás többet árt, mint használ.


Forrás, ahol még többet olvashattok:

[link]


Szerintem tanúlságos...


De természetesen a döntést mindenki maga hozza meg.


Ajánlom figyelmetekbe a következő írást, tanulságos, olvassátok el:

14. M0ncsa (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2013. nov. 28. 13:11

Szerintem is felesleges a tejital. Igaz, szerintem a tej is :D

1 eves a gyerek - kap joghurtot, turot, hust - ezek mind termelotol szarmazo tejbol, husbol, itthon keszitve. Boven fedezik a feherjeszuksegletet.


Boltibol meg ki kell tapasztalni, melyik a legminosegesebb (nem mindig arfuggo). Jo modszer, hogy hagyod megaludni. Amelyik rendes, savanykas szagu aludttej lesz, az jo tejbol van. A "pancsok" nem alszanak meg, hanem megbudosodnek.

2013. nov. 28. 13:10

Én is tejet adtam egy éves kora után. Próbáltuk a tejitalt is, nem kellett neki. Megkóstoltam, egyetértettem...

Amúgy ha nincs lehetőséged házi tejet szerezni, de a bolti "löttyöt" sem akarod adni neki, van egy köztes megoldás (szerintem az), a Cs..pes termékek. Minőségi, és egyre több kisboltban elérhető.

2013. nov. 28. 13:09
Az anyukám nekem és a tesómnak csak 1 éves korunk után adott tejet. Ez több, mint 42 éve volt. Az én babám 6 hónapos. 1 éves koráig tuti nem adok tejet neki. Nem tudom, hogy legyen utána. Anyuval a napokban beszélgettünk erről. Az a tej, amit én és az öcsém ittunk gyerekkorunkban, az bocitej volt. Amit ma a közértben vesz az ember, az nem az. Nem tudom mi is pontosan, az alapanyag az bocitej, de annyi mindent csinálnak vele, elvesznek, hozzáadnak, ilyen sugarazás, olyan nem tom mi, hogy igazából nem is tudom, mi is a végeredmény. Meszes lötty? Ahogy egyesek mondják. Vagy bocitej, ahogy mások? Azt az egyet tudom, hogy régem még az íze is más volt a tejnek. Sem a dobozosnak, sem a piacon vehető tejnek nem olyan már az íze. Nagy kérdés ez most nekem.
11. Éva82
2013. nov. 28. 13:01
Én 1 éves kora után tejet adtam neki. Igazatok van, műlötty. De szerintem a Junior tejital pont olyan műlötty. :( Ráadásul örökké nem lehet elkerülni....
10. 17aadc1082 (válaszként erre: 4. - Kangaroo Island)
2013. nov. 28. 12:52
nincs biza.
2013. nov. 28. 12:51
A masfel evesem tejitalt iszik es nem is tervezem 2 eves kora elott tejjel itatni, foleg hogy a tej engem es az apjat is meghajtja (elvileg nem vagyunk allergiasak). Lehet, harom eves lesz, mire adok neki tejet.
2013. nov. 28. 12:50

21 éves fiam és 1 éves lányom van.

A fiam 1 éves koráig szopott, a lányom még szopizik. A fiam 20 éve, mikor bölcsibe ment, rögtön kapott tejet, semmi baja nem lett. A kislányom esetében - bár én adtam volna a tejet neki - mindenki (gyerekorvos, védőnő, bölcsődei dolgozók) a junioritalt javasolta, így most a kislány azt kap(na), de nem szereti. Már többfélét is próbáltunk. Akik junioritalt adnak, azoknak melyik vált be?

2013. nov. 28. 12:50
Simán tejet adtam mind a háromnak. Boltit, a legolcsóbbat, rengeteg fogyott, és fogy a mai napig. Köszönik, jól vannak, sosem betegek, nem allergiások, semmi bajuk.
2013. nov. 28. 12:49
szerintem károsabb a félelem az ételektől, mint maga amit megeszünk és esetleg tényleg valamennyire káros.
5. Z.Györgyi (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2013. nov. 28. 12:47
Nálam is tejet kaptak egy éves koruk után. A kicsi koraszülött volt, és tápszeres, de amint betöltötte az egy évet, a doki minket is átállított tejre. A vitamint, ásványi anyagot a főzelékből, gyümölcsből szerintem megkapja. Meg azért a tejitalok ára is elég nagy vissztartó erő. Főleg, hogy nekem mindkettő a mai napig háromszor kakaózik.
4. Kangaroo Island (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2013. nov. 28. 12:46
1 éves kora óta rendes tejet iszik a gyerekem, nincs semmi baja a dobozos/bolti tejnek, és a tévhittel ellentétben a tartós tejben nincs tartósítószer.
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 96e4cb8ca7)
2013. nov. 28. 12:43

Én tejet adtam a gyerekeimnek. Mi a biztosíték, hogy a műlötty esetleg nem károsabb-e?


Ha "házi tejet" szeretnél,akár le is fagyaszthatod, és akkor van mindig kéznél.


Önmagadnak kell eldönteni, hiszen a mindenkori szokások befolyásolják az embereket.

Emlékezz arra, mindig van egy divat hullám, ne egyél tojást káros, tejet csak a boci igyon, aztán jönnek az ellenvélemények, mert mindenkinek élni kell a piacon. Hallgass a megérzéseidre. Remélem bármit döntesz, az jó lesz :)

2013. nov. 28. 12:42
Az én lányom nem itta meg a tejitalokat, még a kakaót sem sokáig. Két éves kora után talán. Pedig ittuk előtte a tejet-kakaót rendszeresen. Bolti tejet iszunk, ő is azt kapott. Semmi baja.
2013. nov. 28. 12:38
A gyerekorvosunk szerint felesleges junior tejitalt adnom az 1 éves kisfiamnak, mert mostantól ihat tejet. Szerintetek nem rizikós ez így a tél kezdetén? Nem hiszem, hogy a boltban kapható színes víznek bármilyen vitamin- és ásványianyag tartalma lenne. Nekünk még elmegy, de a kisfiamnak nem jó szívvel adnám. Föleg, hogy a 180 forintos ugyanolyan vízízü lötty mint a 400 forintos :( Háztól hordani sajnos nincs lehetöség, a legközelebbi piac is vagy 30 perc bkv+séta. Gyakorló anyukák, ti mit tennétek a helyemben?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook