Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Junior tejital vagy tehéntej? Ti mit adtok a tápszer/anyatej után? fórum

Junior tejital vagy tehéntej? Ti mit adtok a tápszer/anyatej után? (tudásbázis kérdés)


10. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Liluzso)
2022. nov. 10. 08:15
Én egyáltalán nem adtam a lányomnak tejitalt. Sokáig szoptattam. Mellette vizet kapott. Esetleg gyerek teát üresen. Néha tehén tejet is kapott, de nem igazán szerette.
9. Léna123 (válaszként erre: 8. - Pteri)
2022. nov. 10. 07:21

Az íze nem tudom milyen lehet, de a szaga valóban borzalmas. :DD Mondjuk a tápszeré is az volt, és az enyémek ahhoz voltak szokva.

Egyébként egy kis joghurt, túró rudi, hasonló tejtermék már 1 éves kor felett adható ha jól rémlik, vagy már előbb is kicsit. Meg alkalmanként kakaó, tejbegríz, hasonlók. De aki pl reggel-este megiszik 2 decit, mint ahogy a lányaim, az azért sok, én nem mertem volna bolti tejből adni annyit kicsinek. Már nem isznak annyi tejet, de reggel oviba indulás előtt még mindig megisznak 1 pohárral.

8. pteri (válaszként erre: 5. - Nilem023)
2022. nov. 10. 07:05
Én is pontosan így jártam mindkét gyereknél. Azt mondta a dr.nő, semmi baj nincs, egyen joghurtot, túró rudit, bármit, ami tejtermék. A kisfiam sok évig nem ivott semmilyen formában tehéntejet. Most tizenévesen néha dobozos kakaót.Neki is 3 éves kora óta ekcémás a talpa. A lányom 2 éves koráig szopott, ovis korában elfogadta a kakaót. 3 éves koruk óta full szénanáthásak is mindketten. A mi orvosunk azt is mondta, azért nem kell nekik a tejital, mert sokkal rosszabb ízű, mint az anyatej, amihez hozzászoktak sokáig.
7. Léna123 (válaszként erre: 1. - Liluzso)
2022. nov. 9. 22:21
A gyerekorvosotok szerint kábítás? Akkor erről is megoszlanak az orvosi vélemények. Az én gyerekeim is tápszeresek voltak, sokàig igényelték reggel és este. A dokink javasolta,hogy fokozatosan előszőr keverve a tápszerrel és szép lassan a tápszert elhagyva, álljunk át tejitalra. El is fogadták, és bölcsis korukban mèg azt kapták végig, a mi orvosunk szerint az immunrendszert erősíti, az ásvànyi anyag és vitamintartalma miatt. Mivel oviban rendszeresen kapnak tejet, mi ovis korukban álltunk àt a bolti tejre.
2022. nov. 9. 22:02

Köszönöm,hogy írtatok. Minden hozzászólás,tapasztalat érdekel.

Én ekcémás vagyok,a korán adott tehéntejtől,kb 4.es voltam,mikor kijött a tenyeremen,talpamon,tehát ezzel élek,mióta az eszemet tudom.

Azt hittem, hogy anyatej vagy tápszer után mindenki tejitalt ad:)

5. nilem023 (válaszként erre: 1. - Liluzso)
2022. nov. 9. 21:01
Az én gyerekem nem fogadta el egyik tejitalt sem pedig próbáltunk több félét. 1,5%-os tejet próbáltam meg hígítva de az sem kellett neki. Aztán nem próbálkoztam mással. Vizet fogadott csak el. Most hogy lassan három éves lesz kezdett el kakaót inni.
4. Charlize (válaszként erre: 1. - Liluzso)
2022. nov. 9. 20:16

Az én gyerekem tápszeres volt sajnos, sensitive tápszert kapott, mert a sima beszorult neki az első napokban.

Nem mertem a táp után rögtön tejet adni, pár hónapig valami ilyen italt kapott. Aztán elfogadta a tejet, nem lett emésztési problémája sem, akkor váltottunk tejre.

2022. nov. 9. 17:44
Egyik gyerekem se kapott tejet, vizet ittak, néha teát.
2. papája (válaszként erre: 1. - Liluzso)
2022. nov. 9. 17:26

Gyerekeim valódi házi tehéntejet kaptak. A fiam szinte mást nem is akart enni. Óvodás, kisiskolás korában simán megivott napi 2 litert. Erős csontú egészséges felnőtt lett belőle.

Most az unokám a "kisboci" rengeteg valódi tejet iszik, sportol, egészséges.

A tejről leszedtem a tejszínt és forralva adom.

2022. nov. 9. 16:15

Anyukák, mit adtok 1 éves kor után? Tehéntejet? Aki junior tejitalt ad, miért bízik abban, hogy jobb,mint a tehéntej?

Miért mondja a gyerekorvos,hogy a junior tejital teljesen felesleges, anyuka-kábítás és pénzkidobás?

Van valami kézenfekvő tanulmány arra, mit kéne innia egy 1 évet betöltött ,de még nem 3 éves gyermeknek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook