Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Judo vagy aerobik az oviban? fórum

Judo vagy aerobik az oviban? (beszélgetős fórum)


2009. nov. 29. 00:10

Aerobikot NE!!

12 évet lenyomtam...mit ne mndjak, a gyerekemnek sosem engedném. Kattog az összes ízületem, csak a jóisten tudja, hány szalag-izom szakadásom volt, és hány izomhúzódásom.

Az egyik legkeményebb sport, bár nem tűnik annak első ránézésre

2009. okt. 23. 08:17

Köszönöm a válaszokat!

Az történt egyébként, hogy meglestem a lánykámat judo edzés közben, és végig sírt. Tette amit kellett, de sírva. Nagyon ügyes volt, csak nem az ő világa. A srácnak, aki tartotta nagyon erős hangja volt, amit a tornaterem fel is erősített. Szerintem ez tett be neki. Nem szereti ha valami hangos. Azóta is emlegeti, hogy nem jó dolog a judo, és ha mennie kell, akkor inkább oviba se akar menni. Persze elmondtam neki, hogy nem kötelező, csak akkor menjen, ha kedve van hozzá. Nem nekem, hanem neki kell akarnia. Aztán kipróbálta az aerobikot is, és az nagyon tetszett neki. Arra viszont szeretne járni. Arra is felhívtam a figyelmét, hogy nem kell választania, ha egyik sem tetszik, ne menjen sehova. De ragaszkodik az aerobikhoz. Első pillanatban megkedvelte az oktatót. A férjem be is ment a első órára, szerinte nem megerőltető. Pont ekkora gyerekeknek való feladatokat csinálnak. Figyel az oktató a pulzusszámra, bemelegítésre, levezetésre. Nagyon kedves.

Szóval megoldódott a dilemmám. Azért köszönöm a válaszokat!

2009. okt. 17. 23:13
Judo szuper, aerobic a ritmusérzék kialakítására nem haszontalan szerintem és ha valóban nem a legjobb ahogy írjátok, akkor valami legkönnyebb fajta belőle.
2009. okt. 17. 22:56

Az aerobikról már kiderült, hogy többet árt, mint használ..nem tesz jót az ízületeknek, szóval gyerekkorban pláne nem szabadna ezt folytatni..

A judo jó, mert a gyerek legalább megtanul jól esni, és ha elbukik a küszöbben, nem töri ki kezét-lábát. : D.

2009. okt. 17. 22:41

a kislánynak melyikhez lenne kedve?


Mi órarend szerint judo-zunk (bár kisfiam van most elsős):)

2009. okt. 17. 22:17

Egyértelműen judo (vagy legalábbis küzdősport)!

Rengeteget tanul általa.

3. méregkeverő (válaszként erre: 2. - C42aaaac41)
2009. okt. 17. 21:55
egyetértek
2009. okt. 17. 21:49
Judo,mert önuralomra is tanít!:D
2009. okt. 17. 21:41

Tapasztalatokat szeretnék olvasni a fenti témában. 4,5 éves a lányom rengeteg energiával :)

Lehetőség nyilt az oviban judo vagy aerobik edzésre. Az apa és a papa a judo mellett áll, én tanácstalan vagyok. Milyen tapasztalataitok vannak?

A hozzászólásokat előre is köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook