Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Jovital c rágótabletta véleményeket várok, aki használja fórum

Jovital c rágótabletta véleményeket várok, aki használja (tudásbázis kérdés)


20. 35491a860f (válaszként erre: 19. - F64f0d9a69)
2010. jan. 20. 13:15
Azt megkérdezhetem, hogy te és a családod melyik fajta vitaminkészítményt szeditek?
19. f64f0d9a69 (válaszként erre: 18. - 35491a860f)
2010. jan. 20. 11:46

Nincs legjobb, de sok jó van!

Persze, hogy a természetes vitaminok lennének a legjobbak,de ezt 100%-ban ma már nem lehet fedezni.

Ha valaki egészséges,még akkor sem árt időnként igénybe venni a vitamin készítményeket.

A mesterséges vitaminokkal sincs gond,de hiányoznak belőle azok az anyagok amiket a természet vegykonyhájában lehet csak előállítani.

A zöldségek, gyümölcsök mindig az elsők, a többi csak kiegészítés.

Nem a mesterséges vitaminok hízlalják az embert, hanem pl. ha nem komplex egy B vitamin készítmény.

Vesekövet esetleg okozhat a nagy mennyiségű C vitamin az arra hajlamosaknál, de inkább azoknál akik nem tudják hogyan kéne adagolni. Ma már rengeteg Lassan felszívódó készítmény van.

Az igazság pedig nem fog kiderülni teljesen, mert akárhogy is nézzük az üzlet az üzlet. Akár étrendkiegészítőről, akár gyógyszerről, akár MLM -ről van szó.

Mindig az enyém a legjobb! A többiről pedig sok rosszat kell terjeszteni, hogy az emberek megvegyék az enyémet.

Nehéz kiigazodni ezért, de a józan paraszti ész segíthet.

Én is csak azért tanulmányoztam ezeket a dolgokat, mert a saját egészségemet vissza akartam szerezni. Az orvosok ugyanis többször azt mondták: ezzel együtt kell élni!- én pedig nem akartam és nem is hittem el!

18. 35491a860f (válaszként erre: 17. - F64f0d9a69)
2010. jan. 20. 10:19
Látod? Ez is tipikus dolog. Ahány ember, annyi félét mond a vitaminokról. Biztos, hogy van igazság abban is, amit te mondasz. De a millió féle vitaminkészítményből mégis melyik a legjobb? Én nagyon sokhelyről hallottam már azt, hogy a mesterséges vitaminok nem jók, mert borzasztóan hízlalják az embert és van 1-2 olyan fajta, ami hosszú távon vesekövet is okozhat. És inkább szedjünk természetes vitaminokat, mint amilyen pl: ZÖLDÁRPA tabletta. Na ebből akkor mi az igazság?
17. f64f0d9a69 (válaszként erre: 14. - 35491a860f)
2010. jan. 19. 13:58

Mivel a szervrezetünk vitaminokkal és ásványianyagokkal működik többek között,tényleg érdemes ezeket szedni.

A legjobb egy komplex vitamin, mert az nagyjából úgy van összeállítva, hogy mindegyik tudjon hasznosulni.A cinket nem túl szerencsés külön adni - hosszú távon, még C vitaminnal sem, mert mást pl. a rezet kiüríti a szervezetből, több A vitaminra van szükség. Ha egyféle B vitamint szedünk hosszú távon, az összes többi kiürül, mert nincs meg az arány, ami nagyon fontos.

Persze ezt mi nem tudjuk kiszámítani de a lényeg az, hogy mindennek meg van a maga párja- az antagonistája. Ezek egymást kiegészítik.

A cink esszenciális nyomelemnek tekinthető, de túladagolni sem szabad.

Én pl. multivitamin mellett szedem a kalcium- magnéziumot, mert ezek egymást tartják egyensúlyban. Ha multivitamint szed valaki + C vitamint, az jobb hatású mint a C vitamin és a cink.Mert nem borít fel semmi egyensúlyt.

Én is ezeken neveltem fel a gyerekeimet és az iskolából kevesebbet is hiányoztak. A C vitamin önmagában tényleg kevés. Az Echinácea még nagyon jó.

16. f64f0d9a69 (válaszként erre: 14. - 35491a860f)
2010. jan. 19. 13:15
Biztosan igazatok van, mit tudhatnék róla, hiszen csak 17 éve foglalkozom ezzel és persze nem áll rengeteg hasznos könyv itthon.Nem is vitatkozom.
15. 35491a860f (válaszként erre: 13. - 021a029148)
2010. jan. 19. 08:08
Köszönöm a megerősítést. :) Örülök, hogy más is utánajár ezeknek a dolgoknak. :)
14. 35491a860f (válaszként erre: 12. - F64f0d9a69)
2010. jan. 19. 08:07
Akkor nézz utána! A zink nagyban hozzásegíti a c-vitamin hasznosulását a szervezetben. Én is kb. fél éve kezdtem belemélyedni a vitaminokkal kapcsolatos témába pont azért, mert elég ellentmondásos véleményeket hallottam. Sok helyről hallottam azt, hogy nem szabad mesterséges vitaminkészítményeket szedni, amiket drogériákban és gyógyszertárakban árulnak, mert állítólag mindenféle élelmiszerbe már gyárilag belenyomják az alapvitaminokat pl: b-vitaminok, c-vitamin, e-vitamin, a-vitamin, és ha még szedsz valamilyen multivitamint, akkor a túlzott vitaminfogyasztás is ugyanolyan káros a szervezetre, mint a vitaminhiány. Másfelől viszont azt hallottam, hogy szeptembertől áprilisig igenis kell szedni vitaminokat. Na igazodjon az ember el azon, hogy jó-e vagy sem. Emiatt ástam bele magam a témába, hogy tudjam mi a jó a szervezetnek és mi nem, mivel van 2 gyerekem és nem akarom feleslegesen túladagolni őket sem. És ekkor bukkantam rá erre a zink+c dologra. Járj utána Te is! Mert máskülönben szerinted miért van az, hogy sok ember semmilyen vitamint nem szed, csak c-vitamint mégis örökké náthás, meg elkap mindenféle nyavalyát? Ez nem véletlen. Önmagában a c-vitamin is kevés!
13. 021a029148 (válaszként erre: 12. - F64f0d9a69)
2010. jan. 19. 07:04
Pedig így van! És szinte minden vitaminnal és nyomelemmel hasonló a helyzet. Pl. a magnézium nem szívódik fel jól, csak B6 jelenlétében, vagy a vas szintén nem szívódik fel, csak ha a C vitamin is ott van, vagy pl. a zsírban oldódó vitaminok (A,D,E,K)nem szívódnak fel, ha csak simán vízzel veszed be.
12. f64f0d9a69 (válaszként erre: 7. - 35491a860f)
2010. jan. 18. 22:05

Én a helyedben ennek jobban utánéznék...

Még sehol nem olvastam és nem is hallottam ilyet!

Nem is tapasztaltam, pedig én évek óta szedek C vitamint.

11. Dócy (válaszként erre: 10. - 021a029148)
2010. jan. 18. 15:47
Igen, épp az aszkorbinsav miatt károsítja.
2010. jan. 18. 08:01

Na jó, én nem is a cukortartalomra gondoltam, hanem magára az aszkorbinsav károsító hatására. (Aannak idején is felhívták a figyelmet, hogy a C-vitamin drazsét nem szabad elszopogatni.)

Akkor a rágótabletta nem károsítja jobban?

9. Dócy (válaszként erre: 5. - 9e63bb23cd)
2010. jan. 16. 15:26
A xylit, egy édesítőszer, és nem károsítja a fogakat, mint a cukor.Ezért rakják a rágógumikba is.
8. Dócy (válaszként erre: 6. - 89b99f816e)
2010. jan. 16. 15:22
Azért káros, mert lemarhatja a fogakról a fogzománcot.Közvetlen utána, semmiképp sem ajánlatos fogat mosni.
2010. jan. 16. 09:27
Egyébként orvosi véleményként hallottam, hogy tökmindegy milyen fajta C-vitamint szed az ember, ha nem jut megfelelő mennyiségű zinkhez a szervezet, akkor nem szívódik fel megfelelő mennyiségben és így a hatása sincs akkora. Tehát a legjobb nem simán szedni a c-vitamint, hanem a Zink+C készítményeket. Vannak közép árkategóriás és olcsóbb Zink+C készítmények és nagyon jól hasznosulnak a szervezetben.
2010. jan. 15. 14:59
Én is használom, teljesen jó ízű. Oké, h xylit van benne, de én azért utána ki szoktam öblíteni a számat. Tudja valaki amúgy, hogy miért káros a fogakra az ilyen rágótabletta?
2010. jan. 15. 10:51

xylit van benne


A xylitnek ráadásul fogvédő tulajdonsága is ismeretes, ami egy rágótabletta esetén nem elhanyagolható szempont.

2010. jan. 15. 10:43

Nagyon savanyú, azt tudom... A fogakat nem károsítja vajon???

Szerintem hatásban különbség nemigen lehet köztük.

2010. jan. 15. 10:40

Igazából a hatása érdekel, hogy mennyire jó.

eddig cetebét használtam, de anyagilag elég sokba kerül. Jovitál olcsóbb, és ami lényeg, hogy magyar.

2010. jan. 15. 10:29
Mi csak reklámanyagot (termékmintát) kaptunk belőle. Ízre jó, kiszerelés jó, de többet nem tudok mondani egyelőre róla. Mire vagy kíváncsi?
2010. jan. 15. 10:19
Jovital c rágótabletta véleményeket várok, aki használja

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook