Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jót teszünk-e egy 5-10 hónapos babának, ha járatjuk anélkül, hogy ő maga akár mászni, állni is tudna? fórum

Jót teszünk-e egy 5-10 hónapos babának, ha járatjuk anélkül, hogy ő maga akár mászni, állni is tudna? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. jan. 12. 09:24

Nem!!!

A csontozata/ízületei nem elég fejlettek, maradandó deformitásokat okozhatsz.

Sem járatni,sem ültetni stb nem szabad.

2008. jan. 12. 08:59
Szerintem amig a gyerek nem tud ülni-állni addig nem kell erőltetni egyiket sem hiszen ők tudják mikor elég érettek ehhez.
2008. jan. 12. 08:57
NEM!
2008. jan. 12. 08:19
Én az első babánkal vagyok itthon, így nem vagyok még ilyen téren tapasztalt. Azt szeretném kérdezni, hogy addig pl. etetőszéket sem használhatunk, amíg magátol fel nem tud ülni a kicsi? Vagy ha kitámasztva stabilan tud ülni akkor lehet?
43. Laryan
2008. jan. 12. 00:24
Nagyon nem és nagyon sokat ártasz vele a picinek!
42. dus
2007. okt. 27. 13:02
Nem túl jó ötlet!!!
2007. okt. 27. 12:59
NEM!
40. bori82
2007. okt. 27. 12:58
Szerintem nem.
2007. okt. 27. 12:46
nem nemkell eröltetni ha felakar állni akkor ugyis felál és magátol is mászkál majd nekem ez avéleményem
2007. okt. 8. 08:21
nem...mert ő tudja mikor van itt az ideje,hogy felálljon azzal ha erőltetik csak árani lehet.
37. LoLiNa
2007. okt. 8. 07:29
nem.. akár el is görbülhet a lába! majd ő magától, ha kicsit késöbb is, de mejd ő tudja, mikor, hogy jó neki!
2007. szept. 30. 09:55
nem.egyébként ha egy bébi nem akar állni,úgyis felhúzza a lábait,szerintem így erőltetni sem tudod a járást, mert egyszerűen nem teszi le a lábát...
35. gerna
2007. szept. 29. 17:02

" Egy anyuka az akkor 5 hónapos babáját annak ellenére,hogy a pici tudott volna ülni,mászni,forogni,járni "tanította".Fogta a kezeit és jártatta.A pici elég szerencsétlenül próbálkozott. "


A topikindító hozzászóláshoz: ez csak egy esetben fogadható el, ill. akkor kötelező: ha az úgynevezett neurohabilitációs tréninget írták elő a babának. Akkor az 1. életévben, napi 6-szor végig kell csinálni az éppen kötelező gyakorlatsort. (1-2 havonként kontrollálják a fejlődést.)

A tréningben benne vannak a forgás, ülés, mászás és járás elemei. Önszorgalomból, jól mozgásfejlődésű babát gyakoroltatni TILOS!

34. eva25
2007. szept. 29. 12:35

Az én kisfiam 6 hónaposan felállt és 8 hónaposan elkezdett lépegetni, majd 10 hónaposan már szaladt.

Nem eröltettem,de nem is foghattam le, ö menni akart.

Most 1 éves 6 hónapos, és 2 hete derült ki hogy a csontozata még nem volt eléggé megerössödve, és egy picit probléma van a kis lábaival. Szerencsére apukám barátja az ország egyik legjobb ortopéd sebésze, és korrigálta a problémát. Ezért csak azt tudom mondani,hogy nem kell erölteni a gyereket. Szép lassan eljön mindennek az ideje.

2007. szept. 22. 20:42
NEM jó!Sőt!
2007. szept. 22. 20:29
Miért kellene valamit hamarabb erőltetni, mint az előbb-utóbb úgyis elkezdődne?
2007. szept. 19. 08:03

Nem. Szerencsésebb kialakítani olyan körülményeket, hogy a saját fejletségi szintjén lévő mozgásigényét ki tudja bontakoztani. Ha nem kapszkodik állásba, akkor nem biztos hogy jó ha járatjátok a babát.

Persze az sem mindegy mikor történik a dolog, mert 5 és 10 hónap között óriási a különbség egy babánál. Tíz-tizenegy hónaposan már pl. az én kislányom is kepesztetett, hogy vezetgessük, miközben a mászási korszak kimaradt neki

(egyszerűen nem volt hajlandó mászni!...)

Ez minden babánál egyéni. Legbölcsebb ha a kicsidre figyelsz, ő pontosan tudja, mi kell neki.

30. contu
2007. jún. 29. 10:55
Szerintem, ha ő nem akarja, akkor nem.
29. berta.magdolna (válaszként erre: 28. - Kedveske)
2007. jún. 22. 17:33
Ugyanúgy ahogy a babakocsiban.
28. Kedveske (válaszként erre: 27. - Berta.magdolna)
2007. jún. 21. 22:09

4 hónaposan!!!


Hogyan tudtak megülni a kompba?

2007. jún. 21. 17:48

Szerintem erőltetni semmiképp sem szabad, de torna gyanánt rövid (pár lépés )erejéig,még hasznos is.Erősíti a csípőizmokat.

Attól hogy sokat jártatják a babákat,még nem fog előbb elindulni,mert nincs meg az egyensúlyérzéke.

A harmadik gyerekem 4 hónaposan felállt a kiságyban,elengedte,majd hanyatt esett.Azt hittem véletlen volt, de kétpercenként megcsinálta.

Bárhová tettem le,kinézett valami kapaszkodót, odagurult,és már állt is fel,de nem tanult meg "seggreesni".8hónapos korában hajkurásztam a tömegben,ott kellett lenni mögötte mert ha elvesztette az egyensúlyát,egyenesen esett vagy előre,vagy hátra.A mászás kimaradt.


A másik három gyerekem sem tudott mászni mielőtt elindult.


Egyiknek sincs semmi problémája emiatt.Három iskolás,most voltak 1.5,7.osztályosak.Kitűnő tanuló mind.Sportolnak,táncolnak,zenélnek a kézügyességük is jó.A legkissebb 4 éves,és már tud olvasni,ismeri a pénzt is (ki tudja számolni a boltban h.mennyit kell fizetni,és kiszámolja a pénzt is.


Mind a négyen bébikompoztak 4 hónapos koruktól,persze ameddig volt kedvük.

Ezzel nem dicsekedni akartam,csak szerintem butaság hogy görbe láb,tanulási zavar,diszlexia...stb.

2007. jún. 21. 17:40
Orvosok szerint nem s én hiszek nekik.
2007. jún. 21. 15:42
Nagyon erosen ketlem, hogy jot tennenk!!! A maszas nagyon fontos, a kez-lab; kez-szem koordinaciojaban, ezek osszehangolasaban, a kez-kez, lab-lab munkajanak osszerendezeseben!!!Nem szabad direkt modon kihagyatni!!!
24. b362b37b2e (válaszként erre: 20. - Erikpipi)
2007. jún. 21. 15:20
Én orvostól hallottam:A beszédközpont a mozgásközponttal együtt fejlődik.Ha erőltetjük a járást,mikor még magától nem menne,a beszédközpont fejlődésébe is belerondítunk,így kialakulhat a diszlexia.
2007. jún. 21. 12:13

Teljesen egyetértek az elôttem szólókkal,semmiképpen nem jó a babának.Hogy kimondottan a járatás okoz-e diszlexiát nem tudom,de,hogy a gerincének,és izületeinek ártanak vele,az biztos.A mászás kimarádásánál én is hallottam,hogy ez diszlexiához is vezethet.

Szerintem is hagyni kell,hogy a baba azt tegye,és olyan ütemben,amihez kedve van.

Az én lányom 3 hósan fordult át,5 hósan mászott,rá fél hónapra kapaszkodva felállt,és csak ezután tanult meg ülni.Semmit nem erôltettünk,kompba akkor tettük,mikor már egyedúl felállt,de mivel nemsokára megpróbált kimászni belôle,hanyagoltuk a dolgot.Inkább szabadon mászkált a földön,ha nagyon be kellett tenni valahová,amig a házimunkát végeztem,járókába tettük.

Most 11 hós,egyedül még nem hajlandó 3-4 lépésnél többet megtenni,hisz mászva biztosabban elér bárhová.Sokan csodálkoznak,hogy még nem megy egyedül annak ellenére,hogy milyen hamar felállt.Engem nem zavar,elôbb-utóbb annak is eljön az ideje.

2007. jún. 21. 10:29
NEM.
2007. jún. 21. 07:50

Tilos!


Majd ha feláll, akkor megtanul járni is.

Más tornagyakorlatokat viszont lehet vele csináltatni.:))

Pl hasizomra.

2007. jún. 20. 20:05

Azt írod, hogy az orvos szerint ez diszlexiát okoz?


Az esetek felében látási rendellenességek, másik felében egyéb idegrendszeri rendellenességek okozzák. Az idegrendszeri rendellenességek általában veleszületett rendellenességek, de ismeretesek szerzett zavarok is.


*Mi válthatja ki a diszlexiát?


A gyermek fejlődését hátrányosan befolyásoló hatások diszlexiát okozhatnak. Ilyen hatással lehet a gyermekre például az apa italozása, garázdasága; a család nehéz anyagi helyzete; rossz lakás viszonyok; gyakori egyedüllét; a szülőktől való távollét; indokolatlanul szigorú büntetések; a szülők gyakori nézeteltérése; a balkezességről történő erőszakos leszoktatás és a rossz napirendből eredő idegesség.


Milyen tünetekkel járhat együtt a diszlexia?


*Beszédhibával, balkezességel, gyenge kézügyességel , epilepsziával, depressziós állapottal.

2007. máj. 7. 14:51
szerintem ennél rosszabbbat már nem is tehetnénk!!!!
18. janita
2007. máj. 3. 21:09
Nem elég erős egy ilyen pici baba.Ha elég erősnek érzi magát úgy is elkezdi.Ha te próbálod ráemelni a súlyát a baba gyenge lábaira akkor az is előfordulhat, hogy görbe lesz a lába. Nagyon fontos, hogy adj neki teret, hogy mászhasson és így fog megerősödni.Ebben segíts neki.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook