Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jót teszünk-e egy 5-10 hónapos babának, ha járatjuk anélkül, hogy ő maga akár mászni, állni is tudna? fórum

Jót teszünk-e egy 5-10 hónapos babának, ha járatjuk anélkül, hogy ő maga akár mászni, állni is tudna? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
17. inci47
2007. ápr. 25. 18:00

Nem szabad! A kisgyerek csontozata,izomzata még nem érett a járásra. Először magától hasra,. majd visszafordul,később kuszik, mászik és,ha megérik rá magától föláll,majd elindul. Nem szabad semmit erőltetni,mert megbosszulja magát!

Az én kisebbik lányom nagyon sokáig mászott és gyorsabban elérte a célját,mint a már járni tudó unokabátyja.

2007. ápr. 25. 14:02

Sziasztok.

Annak idején én tettem föl ezt a kérdést.A kislányom 11 hónapos.2 hete állt föl egyedül,oldalra lépeget párat.Az a baba,aki vele egyszerre született,akiről írtam,hogy jártatják 5 hónapos korától,nem ül föl,nem áll föl,nem mászik és nem megy egyedül.Mikor az anyuka megkérdezte:Na és mit tud? és válaszoltam neki,nem tetszett neki a válaszom,mert hogy neki miért nem tudja még?Nem kezdtem ecsetelni,hogy nem kellett volna jártatni stb., mert megsértődne,de örülök,hogy én nem jártattam akkor,mikor még lábra sem tudott állni!

2007. ápr. 20. 19:14
Én is egyetértek, hogy nem szabad!!! Igaz az én kislányom 10 hónapos korában már ment egyedül, de önmaga kezdte el, felállt a kiságynál, és próbálkozott lépegetni, teljesen egyedül nem lett erőltetve. :) De mászni nem mászott, pedig tanítottuk neki, ő meg kinevetett minket hogy az apukájával együtt mentünk négykézláb, mintegy mutatva neki. Ő meg szépen sétált. :) A kicsi tudja mikor akarja csinálni a dolgokat (forgás, kúszás, mászás, ülés) nem szabad erőltetni. :)
14. mongi
2007. ápr. 4. 22:54
Egyáltalán nem teszünk jót vele.Ez egyértelmű,bár a nagyik szokták siettetni a dolgot:-)
13. Manhattan22 (válaszként erre: 12. - Mágika75)
2007. márc. 16. 21:51
Tökéletesen egyetértek, hagyni kell a babát a maga tempójában fejlődni!! Nem verseny, minden ember más és más!!! Az izomzatának se jó, ha kimarad 1-1 fázis a mozgásfejlődéséből!!!
2007. márc. 16. 21:34

Sziasztok!


Ha kihagy a baba valamilyen mozgásfejlődési szakaszt (forgás, kúszás, stb) az "disz-es" (diszlexia, diszgráfia) betegséget okozhat, mert így az idegrendszer sem megfelelően fejlődik.

Szóval hagyjuk csak a gyermeket a maga tempójában fejlődni. Egy baba fejlődése nem verseny!


Persze aki akarja, erőltesse. Majd elmondhatja, hogy "Ohhhh, az én babám már 10 hónaposan megmászta a Himaláját!" De bezzeg a tanulási, olvasási, beilleszkedési nehézségeivel nem büszkélkedik ennyire majd pár év múlva!

2007. márc. 16. 21:13

Mi, ha kérdik elmondjuk: ezt és ezt tud és kész. Mást is meghallgatok a sajátjáról és annyi. Azt tudhatjuk meg esetleg, kinek mikor mit tudott már a kicsi. Persze ez minden gyereknél változó. Én csak a kíváncsiság miatt szoktam megkérdezni idősebb gyerkőcök anyukáját, hogy kb. mikor mit szoktak produkálni:-) Ha kicsit később, hát később.Ami késik, nem múlik.

Játékosan mi is szoktunk forogni, hintázni, höcögni kicsit, de mindig csak addig, amíg a kicsinek kedve van a játékhoz!

10. ancsi105 (válaszként erre: 9. - Figarina)
2007. márc. 16. 18:45
:) Én sem szeretem ha valaki agyon fényezi a gyermekét. Imádom szeretem a családom, de van aki túlzásba viszi. 100% igazad van!!!!:)
9. figarina (válaszként erre: 8. - B362b37b2e)
2007. márc. 16. 18:31
De hát ez nem verseny!!Én mindig azt mondtam,amikor valami hülye dicsekvős anyukával kerültem össze,aki 20percig sorolta,hogy írolvasbeszélszalad-ésatiéd?,hogy a miénk kicsit"hülye" de a miénk,és megtartjuk!:)Bizonyitott tény,hogy a mászás kimaradása és a dislexia összefüggenek!!!
8. b362b37b2e (válaszként erre: 7. - Kolibri)
2007. márc. 16. 16:20
Pedig ez van.Állandóan azt kérdezgeti tőlem meg barátnőmtől ez az anyuka,hogy mit tud?Mikor mondtam,hogy forog(4 hónapos volt),vagy mászik,ő jött valami hülyeséggel,hogy bezzeg az övé.Mikor mondtam,hogy én nem erőltetek semmit,mert csak ártanék,megsértődött.Hát lehet,hogy az én lányom se lesz NASA-kutató,de nem lesznek tanulási nehézségei.Legalábbis attól nem, hogy ráerőltetek olyan dolgokat,amiknek nincs itt az idejük!
2007. márc. 15. 16:28

A doki csak jol tudja, de nem orvos fejjel is azert mindenki hallotta mar, hogy a babak csontozata, izuletei olyan koran meg nem erettek arra, hogy a baba teljes sulyaval terhelodjenek.

A kuszas-maszas pedig olyan folyamat, ami az osszehangolt mozgas (kezek-labak-oldalak)szuksegessege miatt az agy fejlodesevel is kapcsolatban van es ha kimarad, akkor tenyleg okozhat akar tanulasi nehezsegeket kesobb.

Hihetetlen, hogy anyukak ebben versenyezzenek masik anyukakkal.

2007. márc. 15. 16:12
Az én fiam hamarabb ült, mint mászott. A dokinak van igaza és a többieknek is. A komppal pedig nem is ment szinte, alig használtuk utánna. 11, 5 hónaposan elindult. Én is tornáztattam, de semmit nem erőltettem!!!
2007. márc. 15. 15:46

szegény babának a csontozatát és az izomrendszerét strapálta az anyja!!!


Az is igaz, hogy a piciket szokták ültetni-felhúzni a kezüket fogva, hogy a nyakuk erősödjön,ha nem elég erős korukhoz képest, hogy a fejüket stabilabban tartsák. Mindez kb. 5 mp és csak 4-5X ismételve.

A másik a forgás, amit kiterített pelus, vagy kis pléd segítségével szoktak segíteni.

Ülést kitámasztva nem sokáig.

Állást-lépést úgy hogy épp, hogy érje a talpacskája a földet-ez tetszik is neki.(a dokik is így vizsgálják a lépő reflexet)


De az, hogy járatni... Hát nem tudom. Én nem fogom.

4. ipi
2007. márc. 14. 20:23
Jézusmária!!! Teljesen ledöbbentem! Ha valamire igaz, az épp a babákra, hogy mindennek megvan a maga ideje! A mi babánk csak 10 hónapos volt kb, mikor elkezdett mászni... 13 hónapos múlt, mire egyedül tudott menni... Ő maga szabályozza, azt amit meg akar tenni! Én a kompot is nagyon ellenzem, mert abban is függőlegesen tartja a gerincét, ha akarja, ha nem, mert nem szól igaziból, hogy már nem akar ülni... arról nem is beszélve, hogy olyan helyekre jut el, ahová egyáltalában nem kellene neki.. hallottam már rémbaleseteket. Szóval, mindent csak hagyni kell hogy tegyen, amikor ő úgy érzi, hogy már képes rá és felkészült, megérett a dologhoz. üdv, ipi
3. b362b37b2e (válaszként erre: 2. - Zsuzsa74)
2007. márc. 14. 14:52
Én is a dokival értek egyet!Ez az anyuka,akiről írtam,ki mit tud?-ot játszik velem,meg főleg a barátnőmmel,hogy a mi gyerekeink mit tudnak,bezzeg az övé már megy,stb.Én azért sem járatnám,mert,ha lehetek kicsit önző,nem akarom,hogy leszakadjon a derekam.Kell még később is eleget hajlongani! :)) Nem?
2007. márc. 13. 15:42
Egyet értek a dokival. A picik tudják mikor jön el az ideje a járkálásnak. Mondjuk az én lányaim nem tudtak még egyedül járni, de a holdkompot imádták. Rodeóztak vele a lakásban, élvezték, hogy mindenhova elérnek, de ezt sem szabad túl korán kezdeni.
2007. márc. 13. 14:53

Kiváncsi vagyok a véleményetekre.Egy anyuka az akkor 5 hónapos babáját annak ellenére,hogy a pici tudott volna ülni,mászni,forogni,járni "tanította".Fogta a kezeit és jártatta.A pici elég szerencsétlenül próbálkozott.Azóta eltelt 5 hónap.A pici mostmár szépen lépeget,de csak akkor,ha anyja fogja a kezét és vezetgeti.A baba azóta sem mászik,ülni ugyan már tud.Én számtalan gyerekorvostól,ortopédustól hallottam,hogy ne jártassam,nem ültessem,ne álltassam a kislányom,mindent magától kell,hogy megtanuljon.Ha idő előtt úgymond erőltetjük,diszlexiás lehet,nem beszélve arról,hogy a csontozata sem biztos,hogy elbírja!

Szóval kiváncsi lennék minden tapasztalt és tapasztalatlan anyuka véleményére!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook