Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jön a baba? fórum

Jön a baba? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
142. Juditta2019 (válaszként erre: 141. - Mazsolyka)
2020. jan. 15. 12:59
(Bocsi még egy kicsit OFF téma, akit nem érdekel sorry )Én nem értek ehhez (nem szakmám) de évek óta ez a "hobbim", hogy egészséges étkezés IR témában vagy más, bélbetegségekben bevált étrendeket olvasgatok, próbálkozok, vettem már 40 ezerért is olyan étrendet amit rám szabtak betegségek alapján. Egy dolog jött le: totál káosz. Van aki a vegánságot preferálja és alacsony zsírbevitelt van aki azt mondja ne egyél glutént és tejet és egyél belsőségeket, ne színhúst, van aki a ketogént ajánlja mert az mindenre gyógyír. Már teljesen összezavarodtam az évek alatt. Annyit tudok mondani, hogy a speciális étrendemben is volt zsír (nem 10-15 gramm) , elvileg állandóan képezteti magát az aki írta.De őszintén mondom már nem tudom mi az igazság. Ja és volt aki azt írta h az időszakos böjt milyen jó IR-re, a másik csoportban meg azt szakértették h Isten ments és reggel felkelés után fél órával együnk, mert az éhezés stressz a szervezetünknek. :S Ennyit akatam még. Most már jöhet a baba téma újra :P
141. mazsolyka (válaszként erre: 140. - Boldogujevet)
2020. jan. 15. 11:12

De igaz. Azért nem reagál jól az inzulinra, mert zsír van a sejtekben, ahogy írtam. Vegán és vegán étrend között is van különbség, és biztosan vannak egyéni különbségek is, ahogy külső hatások, az ember öngyógyító képessége és még egy sor más dolog is befolyással bír. Ugyanakkor 100 éve ismerjük ezt az összefügést, Magyarországra sajnos nehezen akar ez eljutni, még mindig tartja magát a 160 grammos ch étrend, ami csak tüneti kezelés, és a zsírbevitellel csak ront a helyzeten. Több ezer ember gyógyult már meg, evidence based kutatások vannak róla. Én is többek között ezzel foglalkozom, ez a szakmám. Tudom, miről beszélek.


Itt egy videó is.

[link]


De lezárom ezt itt most, hiszen ez a topik nem az IR gyógyításáról szól.

140. boldogujevet (válaszként erre: 139. - Mazsolyka)
2020. jan. 15. 03:36
Ez nem igaz. Ez biztos valami brit tudósok dolog. Anyukám vegan, nem eszik sok zsirt ( novenyit sem ugyebar). És IR es. Aki IR az valszeg PCOS a hugom a masik vega egyualtalan nem fogyaszt napi 20 g novenyi zsirnal tobbet ő ir es pcos is. Ha ez ennyire egyszeru lenne... Amikor étkezés után avércukorszintmegemelkedik, válaszul a hasnyálmirigy inzulint termel, hogy segítse a glükózt a sejteknek befogadni és felhasználni. Inzulinrezisztencia esetén az izom-, zsír- és májsejtek azonban nem reagálnak megfelelően a hormonra, amit a hasnyálmirigy fokozott termeléssel próbál korrigálni, végül pedig képtelen lesz a megnövekedett inzulinigényt kielégíteni. A glükóz így felhalmozódik a véráramban, és utat nyit a diabétesz kialakulásának. ja igen eleg sok nalunk a cukorbeteg. És bár igaz hogy a zsír maga ami zsírunk inkabb ami nem jó de magas feherje dus etrend, minosegi zsir és 140-160 chs etrend. Es egy ir s nem csak a cht nezi a kajakban neki neznie kell az a GI indexet es egy etel inzulinindexet is.
2020. jan. 14. 21:33
Az inzulinrezisztenciát a zsír okozza. Az izomsejtekben van ún. myocelluláris zsír, ez nem engedi az inzulinnak átadni a glükózt. Egészséges emberekkel végzett kutatás is igazolta, hogy három nap zsírban gazdagabb étkezés is kimutathatóan növelte az inzulinrezisztenciát. Zsír van a húsban, tejtermékekbn, olajban, margarinban, tojásban... A megoldás: zsírszegény, növényekben gazdag étrend.
138. boldogujevet (válaszként erre: 137. - Juditta2019)
2020. jan. 14. 12:22
Én 2012 ben amikor csak blog volt vele fogytam le. Ha valakinek van egy kicsi affinitása hogy utána néz dolgoknak és oda van írva az étrendbe hogy 150 g csirkemell nyersen és mondjuk te pulykamellell vagy őz vagy szarvas hússal készíted akkor nem ott fog elbukni a mutatvány. Nekem életmódot adott a rendszer, tudást és vagy felhasználod vagy azt mondod nem jó stb. Én tápkieget se használtam sosem. A tesómnak tejfehérje és tojásfehérje allergiája van, de megoldottuk a helyettessítéseket. Én mondom akkor kezdtem amikor még tápkiegje se volt szóval a rendszere működik és elég ha bemész egy boltba és az elveket követed. ☺️
137. Juditta2019 (válaszként erre: 134. - Boldogujevet)
2020. jan. 14. 08:22
Köszi :) A következő nem neked fog szólni: már kezdem rühellni a Lifetiltet. Ismerem, rendeltem már van otthon vagy 3 féle étrendjük. Jó a marketing de akinek mondjuk ételérzékenysége van nekem pl. tejfehérje (tehát nem ehetem a benne lévő túrót, cottage cheese-t, stb. és tele van csirkével ami már kezd köztudott lenni h nem egészséges minden nap ennyit megenni belőle főleg ha nem házi hanem bolti). Na mindegy kisregényt tudnék írni róla hogy miért nem szeretem. De köszönöm, tudom, hogy Te jót akartál :)
136. boldogujevet (válaszként erre: 132. - Nyűzli)
2020. jan. 14. 08:20
Amin nem nyilaztál én azon látok egy halvány csíkot. Én nagyon szurkolok neked ❤️
135. Pintér Andi (válaszként erre: 132. - Nyűzli)
2020. jan. 14. 06:45
Szia! Ez one step teszt?
134. boldogujevet (válaszként erre: 127. - Juditta2019)
2020. jan. 14. 01:39
Keress rá hogy Lifetilt, a tesóm a sok orvosi dolog mellett az étkezéssel helyre billentette a hormonháztartását. Elmúlt a pcos ir de volt pm e is
133. linzerkarika888 (válaszként erre: 132. - Nyűzli)
2020. jan. 13. 19:26
Extra halványan látni, de ha nem jelölted volna, hol nézzem, nem tűnt volna fel. Nagyon drukkolok! 🍀🍀🍀 Pár nap múlva tesztelj mégegyet szerintem, akkor már jobban kivehetőnek kell lennie, ha valóban ott van.
132. Nyűzli
2020. jan. 13. 16:41
Lehet csak beképzelem... 🤔🤦‍♀️
131. Nyűzli (válaszként erre: 130. - Mazsolyka)
2020. jan. 13. 16:40
Felraktam még egyet de ez sem jó minőség... ☹️
130. mazsolyka (válaszként erre: 129. - Nyűzli)
2020. jan. 13. 16:27
Szia! Nagyon sötét a kép. Én csak egy csíkot látok :(
129. Nyűzli
2020. jan. 13. 16:24

Sziasztok!


Visszatértem 😊

A decemberi kalandom után kellett egy kis pihi...

Ahogy ígértem azért röviden beszámolok:

Több halvány pozitív tesztem volt decemberben, majd sajnos ezeket negatívak követték.... 12 nap késéssel megjött... Doki szerint is valószinű hamarabb véget ért mint ahogy elkezdődött az a terhesség 😞😞😞

Így kicsit szomorkásan telt a karácsony... Elkezdtem feltölteni a vitaminraktáram, kis pihi után ismét belevágtunk a projektbe

Mivel picit megborult a ciklusom csak tippelni tudom, hogy ma kellett volna megjönnie. Csináltam egy tesztet ma délután... Feltöltöm az adatlapomra, megköszönném ha véleményezné akinek van kedve...


Köszi

128. Ágio8405 (válaszként erre: 127. - Juditta2019)
2020. jan. 13. 09:17
Ir pm gond valószínűleg van. Ir biztos. Kinek mennyi idő nem lehet tudni. De akinek csak a pcos a gond és az ir kezelve van ha van pm alulmukodes az is ( sajnos legtobbeknek van) akkor 99,9%-nak spontán sikerül.
2020. jan. 13. 08:53
Voltam pénteken nőgyógyásznál (24. napon) mutatta ultrahangon körbe "szépen" sorakoznak a ciszták, plusz egy olyan elöregedett tüszőt is mutatott aminek már nem lenne szabad ott lennie. Hát igen, innen lesz szép nyerni. Szerdán megyek hormon laborra és utána meglátjuk milyen kezelést javasol. Egy kérdés, akinek esetleg van ebben tapasztalata: mi az amit ilyenkor fel szoktak írni? Mondjuk ha rendben van a vércukor és a pajzsmirigy is és csak a cisztákkal van probléma? :/ Remélem azért nem fog évekbe tellni, hogy babás legyek.
126. Panna07 (válaszként erre: 125. - Juditta2019)
2020. jan. 10. 09:04
Szia! Én is az Expert típusút használtam, legtöbbször jól működött, de egyszer-kétszer kifogtam olyan dobozt, ami nem jelzett ovulációt, kiderült, hogy a teszt volt rossz, mert ultrahang, vérvétel igazolta a peteérést. A Rossmann-nak van saját márkás tesztje, esetleg próbáld ki azt. Fura amúgy, hogy ovulációs tesztből nincs nagy választék.
2020. jan. 10. 08:42
Valakinek van tapasztalata az expert LH (ovulációs) teszttel? Már egy dobozzal elhasználtam kb 2 hét leforgása alatt és mindegyiken csak 1 csík jelent meg. úgy a 14-22. nap között tesztelgettem el a 4 db-ot. Arra gondolok nem-e a teszttel van a baj :D Milyen tesztet vegyek ami pontos?
124. boldogujevet (válaszként erre: 122. - Linzerkarika888)
2020. jan. 9. 03:22

Nekem a petezsákból jön, mert növekszik es ezert. Szedem a 200 mg os progesteron exelist meg sok magnezium meg terhes vitamin. Az ultra hangon latszik hogy a baboval minden rendben.

Vetelesre nincs jel minden zart.

Dobog a kis szivecskéje 😍

Addig nincs gond a verzessel amíg nem kiseri hasigörcs.

123. Ágio8405 (válaszként erre: 122. - Linzerkarika888)
2020. jan. 8. 22:02
Pedig sokaknak van. Első trimszeterben a kismamák szinte felének van több kevesebb, barnazas vagy rendes vérzés de gind tényleg sokszor nincs belőle szerncsére. Sokaknak van pl haematoma stb.
122. linzerkarika888 (válaszként erre: 121. - Boldogujevet)
2020. jan. 8. 21:38
Terhesség alatt hallottam, hogy lehet vérzés. Elképzelni se tudom, emellett hogyhogy nincsen baj? (Persze ne is legyen)
2020. jan. 8. 17:26
Gratula 😍 én megint vérzek 😞 de nincs baj, 3 cm szivhang stabil mindene megvan.
120. Lencsilány (válaszként erre: 118. - Boldogujevet)
2020. jan. 8. 16:55
Hű remélem hamar kapok időpontot, nagyon izgulok!
119. linzerkarika888 (válaszként erre: 117. - Lencsilány)
2020. jan. 8. 11:57
Gratulálok! 😊😊
118. boldogujevet (válaszként erre: 117. - Lencsilány)
2020. jan. 8. 11:29
Én amikor nem jött meg rögtön elmentem hogy jó helyre ágyazódott e be.
2020. jan. 8. 08:16
Az olcsóbbik teszt halványan pozitív, a drágábbik egyértelműen pozitív, ez ilyenkor már 100%? Dokihoz mikor kell menni első vizsgálatra?
2020. jan. 7. 22:48

Sziasztok!

Nekünk is a 2020-as év fő projektje az a babaprojekt. :)

Karácsonykor vágtunk bele, előtte már fél évvel abbahagytam a gyógyszert.

Ovulációs tesztet szeretnék venni minden hónapban és Femibion 0-t kezdtem szedni, hogy feltöltsem a vitaminkészletem.

Tény, hogy már várjuk, hogy pozitív legyen a teszt, de én szeretnék lefogyni 55 kg-ra mielőtt beköszönt az életünkbe a baba. :)

Van valakinek tapasztalata a gyógyszertárban is kapható Ovant kapszulával?

115. mazsolyka (válaszként erre: 114. - Juditta2019)
2020. jan. 7. 22:17
Szerintem vesd be a jónás-napot is, nem vesztesz vele semmit. A nők 85 százaléka ekkor lesz terhes, 15 százaléka a biológiai középidőben. Statisztika. Van a neten kalkulátor, az előtte levő 24 órában kell együtt lenni.
114. Juditta2019 (válaszként erre: 113. - Linzerkarika888)
2020. jan. 6. 19:46
Nem 1 napon csinaltam, 2-3 naponta szoktam. De eddig mind negatív . Kiváncsi leszek a doki mit lát 🙂
113. linzerkarika888 (válaszként erre: 112. - Juditta2019)
2020. jan. 6. 19:27
LH tesztet nem egyszer kell használni egy hónapban, hanem több napon egymás után. Mondjuk, kicsit drága mulatság. Egyébként, a nőgyógyász ultrahanggal meg is tudja állapítani, hogy mikir kell együtt lennetek, hogy kisbabátok legyen belőle. :)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook