Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Jóga és meditáció fórum

Jóga és meditáció (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
441. Zizisicc (válaszként erre: 434. - Kerinezsuzsi)
2008. nov. 13. 20:38
Látod, nagyon jó úton vagy, szépen haladsz, lépésről lépésre. Szerintem ebben nem lehet kihagyni a lépcsőfokokat, nem lehet kettesével, hármasával, négyesével felfelé rohanni, mert ugyanaz történik, mint az életben, a valódi lépcsőn. Megbotlasz, elesel, visszagurulsz. És az nagyon fájó tud lenni, a visszaesés. Többre megyünk azzal, ha szép nyugodtan, mindent a maga idejében megtéve, megtanulva, lépésről lépésre haladunk. :o))
2008. nov. 13. 20:34
Én már nem értek semmit. De az is lehet, hogy ez adja az élet báját. Bizonytalanság az anyagvilágban élni, bizonyosság a lelkiben. Vagy mindkettő vagy egyik sem? Miért vágyunk a bizonyosságra, ha csak a bizonytalanság jut nekünk? S, ha azt hisszük bizonyosak vagyunk, visszamenekülünk a bizonytalanságba. Tényleg nem értem. Mi ez itt? Miért harcol a lélek a testtel ,miért harcol a test a lélekkel? A test megnyomorítja a lelket, majd a lélek a testet. Kell hogy vége legyen ennek a harcnak vagy nem? Talán ez az élet? És a morbid az, hogy eközben jól szórakozunk.
439. Zizisicc (válaszként erre: 432. - 362f169ace)
2008. nov. 13. 20:32
:o)))))))))))
438. 362f169ace (válaszként erre: 437. - Kerinezsuzsi)
2008. nov. 13. 19:39

Szia,

Nem érthetőbb, sőt,...

Elnézést.

Most már szeretném, ha kifejtenéd, ha nem sikerül, akkor holnap.

SEMMI GOND.

Üdv: T.....

2008. nov. 13. 19:31
Szia Trav! Itt jön az, hogy kevés a szó! Valamit félreérthetően írhattam, előfordul, hogy elszalad velem a klaviatúra! Van amikor kinlódom a megoldásokkal, és onnan jön a tanítás, és tudás ahonnan nem is gondolnám! Nem szoktam visszautasítani információkat!Megtanultam, hogy ha nem azonnal, akkor valamikor helyükre ugranak! Szükség lesz még rájuk, csak még én nem tudom a helyüket! Így már érthetőbb!?
2008. nov. 13. 19:18

Greene,

Köszönöm, az ajánlásodat, olvastam, és tényleg jó anyag.

-------------

K. kerinezsuzsi,

Vagy háromszor átolvastam az írásodat, valószínű, hogy én vagyok kevés, de hadd kérdezzem meg:

Úgy érted, hogy te nem kérted, hogy tanítsanak, s ezért én miért akarlak informálni téged?

Tényleg szeretném a válaszod.

Üdv: T......

435. c4f059c04b (válaszként erre: 411. - 362f169ace)
2008. nov. 13. 18:59
Ez nekem azt jeleniti, hogy az anyagi és a lelki világ egyformán hangsúlyos az életünkben, egyik sem elhanyagolható. A magasabb eszmék mellett is fontosak az anyagvilág dolgai, és az anyagvilág mellett viszont fontosak az eszmék. Egyiket sem tudjuk jelenleg nélkülözni. De arról sem szabad elfeledkezni, hogy nem mi teremtjük az anyagot, pedig gyakran ezt hisszük. Az anyag kezdetét kapjuk, legfeljebb a már meglévőből még meglévőbbet csinálunk. Viszont a semmiből teremteni nincs hatalmunk. Le kell tudnunk mondani az anyagiakról, bár itt pont az ellenkezője a feladatunk. Vele kell élnünk és meglátni benne Istent, az ő alkotását. Aki az alacsonyabbrendűnek tartott dolgokat (és a közvetlen környezetében lévőket) nem becsüli, nem juthat feljebb Istenhez, minden csak alulról fölfelé lehetséges, fokozatosan, szigorú sorrendben.
434. kerinezsuzsi (válaszként erre: 420. - Zizisicc)
2008. nov. 13. 18:17
Amit most írok sem meditációról, sem jógáról közvetlenül nem szól!De közvetve igen. Vátozások, változtatások, tudatosan, vagy tudattalanul?Rengeteget változtam! Már nem ugrok minden kihívásra! A megfeleléseimet is sikerült megreguláznom! Ami még hátra van többek között, az itt és most megtanulása. A múlt lezárása! Nem csak félig, alig , hanem teljesen. Közben olvastam Trav hozzászólását, és rájöttem, hogy van még egy , ne akarjak ott segíteni, ahol senki nem kéri!Remélem nem maradok feladatok nélkül!:)
433. greene
2008. nov. 13. 18:12
Tényleg Travels! Olvastad már a Zen Gitár-t? Szerintem passzol hozzád az a könyv.
2008. nov. 13. 18:05

Hello,

Most történt, 20 perccel ezelőtt.

A patikában voltam, a gyereknek egy készítendő mosakodó krémet váltottam ki.

Várni kellett. Nem gond.

Egy huszonéves túlsúlyos (több, mint 100 kg), hölgy válogatott a gyógyszertárban a kb. 50 féle "anyag" között.

Évekig foglalkoztam a metabolizmussal, magyarul: a tápanyagok lebontása.

Odamentem volna, hogy megmondjam neki, hogy melyik az a három szer, ami valóban jó...de nem mertem...:))

Nehogy "vegzálásnak", a szemályiségét bántó beavatkozásnak vegye.

Elnézést, ezért a beszúrásért...talán "óvatosabb" lettem a segítésben...

Köszi, sziasztok: Travels

431. 362f169ace (válaszként erre: 430. - Greene)
2008. nov. 13. 17:54

Szia,

Ásd bele magad, életet menthet!

Üdv: T....

430. greene (válaszként erre: 428. - Zizisicc)
2008. nov. 13. 17:28
Még alig ismerem a témát, ezért minden érdekel, de egyenlőre hozzászólni nem tudok, és kérdésem sincs. Ami lett volna azt már feltették előttem. Viszont ígérem amint beleásom magam a témába aktívabb leszek minden téren!
2008. nov. 13. 16:08

Sziasztok,

Nagyon szépen köszönöm, hogy elgondolkodtatok a 411-esen.

Kérlek titeket, ne feszítsetek keresztre, hogy ismét egy jógival (zen) jövök:))!!!!

Azt mondta erre az idézetre:

"EZ AZ ADOTTSÁGOK ÉS A LEHETŐSÉGEK EGYSÉGÉNEK MEGFOGALMAZÁSA."

Ennyit mondott. Olyan nagydumás fajta...

A pofám leszakadt, mikor ezt a tömör, hátborzongatóan kristály tiszta értelmezést meghallottam.

Ez most talán mutatja, hogyan kapcsolódik össze egy 800 évvel ezelőtti, katolikus gondolat, és egy, a mai világunkban élő, zen budhista gondolata. Ezt tekintem én egységnek. Az emberiség és a vallások egységének.

Nincs ennél szebb!!

Köszi, hogy időt szántatok rám.

Üdvözlettel: Travels

428. Zizisicc (válaszként erre: 427. - Greene)
2008. nov. 13. 15:05
Elég új vagy itt, itt az a szokás, hogy a fórum kiírója terelgeti a fórumot, ezért irányítottalak Travhoz. Elképzelhető, hogy nincs érdeklődés a jóga és meditáció iránt, mert ahogy látod, szinte ugyanaz a csapat van itt kezdettől fogva, rajtunk kívül nem néz be ide a kutya se. Ezzel együtt, ha van kérdésed, témád, mondanivalód az eredeti témával kapcsolatban nyugodtan írd le ide és beszélgessünk arról. Kíváncsian várjuk! :o)
427. greene
2008. nov. 13. 14:59
Elolvastam. Végig. Tetszett is addig a pontig, amikor már szóba sem került a jóga és a meditáció. Ne értsetek félre tetszik a beszélgetés tartalma, csak ezekről a témákról nem ez alatt a címszó alatt szeretnék olvasni.
426. kerinezsuzsi (válaszként erre: 422. - Greene)
2008. nov. 13. 14:41
Este megnézem! Zizz válaszolok ha megjöttem!
425. Zizisicc (válaszként erre: 424. - Greene)
2008. nov. 13. 14:18

Reklamálj Trav-nál. Az Ő hatásköre ez a fórum.

De ha előröl elolvasod, kiderül. :o))

424. greene
2008. nov. 13. 14:17
Viszont aki belép ide az a jógáról akar hallani..... Szerintem.
423. Zizisicc (válaszként erre: 421. - Greene)
2008. nov. 13. 14:15

Köszi, már láttam, benézünk oda is. Trav - ennek a fórumnak az indítója - elállt eredeti szándékától, ami a jógát illeti, úgyhogy tulajdonképpen kötetlen eszmefuttatás folyik itt erről, arról, szóval kivételesen itt ez nem off. :o))

Köszönjünk a szíves invitálást! :o))

422. greene
2008. nov. 13. 14:13
A fórum címe: Eszmecsere létünkről, fejlődésünkről...
421. greene
2008. nov. 13. 14:11
Szeretném megragadni az alkalmat,hogy meginvitáljalak benneteket egy másik fórumra amit most indítottam. Szerintem ezt a fórumot hagyjuk visszatérni az eredeti témához és folytassuk a másikon az eszmecserét!
420. Zizisicc (válaszként erre: 419. - Kerinezsuzsi)
2008. nov. 13. 13:54
Mi az, hogy megérsz egyszer? Szerintem ez egy folyamat. Az alkalmazás eredménye a változás. Most is egy csomó mindent már alkalmazol, máshogy gondolkodsz, máshogy viselkedsz bizonyos helyzetekben, mint korábban. Van amikor sikerül, van amikor nem, de legalább már tudod, hogy mit kellett volna, hogyan kellett volna, legközelebb már nagyobb eséllyel sikerül ..... Vannak időszakok, amikor az ember erőteljesebben fejlődik, változik, vannak olyanok, amikor úgy néz ki, mintha stagnálnánk, vagy akár visszaesnénk, de hidd el, addig kapjuk a leckéket, tanításokat, amíg meg nem tanuljuk őket. És sosincs vége. Jön a következő leckecsomag. :o))
419. kerinezsuzsi (válaszként erre: 418. - Zizisicc)
2008. nov. 13. 13:46
Ha az alkalmazásra is megérek egyszer, akkor ....Akkor nem tudom mi lesz!
418. Zizisicc (válaszként erre: 415. - Kerinezsuzsi)
2008. nov. 13. 13:43

" ... sokszor tapasztalom, hogy a legkülönfélébb helyekről jön tudás, ha arra szükség van. Nem biztos, hogy az ,amit kértem, hanem az amire szükségem van!"


A tudás szót kiegészíteném még a tanítással szóval. És még annyit, hogy ezért fontos, hogy nyitottak legyünk és alázatosak (nem megalázkodók!!!), hogy ezt a tanítást be tudjuk fogadni, és alkalmazni is tudjuk az életünkben.

417. kerinezsuzsi (válaszként erre: 416. - A445f073a9)
2008. nov. 13. 13:34
Ez kedvesem , Te személyes magánügyed!
416. a445f073a9 (válaszként erre: 411. - 362f169ace)
2008. nov. 13. 13:18
Ezen nincs mit töprengeni, mert isten létezését alapból elvetem.
415. kerinezsuzsi (válaszként erre: 411. - 362f169ace)
2008. nov. 13. 11:57
Nekiláttam erre az idézetre kigondolni valamit! Elég hosszú lett ezért begyömöszöltem a naplómba! Ha van időd olvasd el!
2008. nov. 13. 08:10

Még annyit hozzátennék,mielőtt félreérthetővé válnék,hogy ez a kis idézet nem zárja ki annak lehetőségét ,hogy ne gyarapodhassunk anyagiakban,eszközeinkben,mert jönnek azok ,ha valóban szükségünk van rájuk,csak kezeljük helyén ezeket a dolgokat.

Az emberek sosem elégedettek semmivel, nem is igazán lehet felróni nekik,hisz a média ,a tévé,a reklámok olyan agymosásban részesíti az óvatlanokat,hogy észre sem veszi,de folyton a befolyása alá kerül.

Így alakulhatott ki az a fura helyzet,hogy az embereknek már nem a cél számít,hanem az eszköz.

Nem mindegy ,milyen 4 kerekű viszi el A-ból B-be?

Nem az ágy a fontos ahova lehajthatja a fejét,hanem az,hogy milyen falak veszik körül az ágyat?

Nem az ember a fontos,hanem hogy milye van?

Olyan világot élünk ,ahol az embert az eszközei milyensége határozza meg.

Persze ez mit sem számít annak ,aki ezekkel a dolgokkal tisztában van,mert az tudja,hogy ezek mit sem számítanak,sem más ember véleménye,mert ő tudja ,hogy ezek a dolgok,jelentéktelenek.

A probléma ott kezdődik,ha Önmagát is ezen mértékkel méri.

Mert akkor kevesebbnek érzi majd magát sokaknál és emiatt problémái lesznek az életben.

Elkezdődik egy folyamatos harc,a látszólagos felemelkedésért,elindul egy ördögi kör.

Hiába szerez meg dolgokat,újra lát olyant amiért megint "leteszi " önmagát,addig ,amíg meg nem szerzi.

Miért?

Mert ,anyagi ,emberi mércével méri az értékeket.

Szeretne jobb ,különlegesebb lenni ,és azt hiszi ezt elérheti,ha látszik mekkora háza és milyen autója van,és 10 diplomája.


Pedig dehogy ,ezek a dolgok miatt még senki nem lett elégedettebb ,gazdagabb,mert az igazi gazdagság valahol a szív a lélek és a szellem között lakozik.

413. 0c97fbb607 (válaszként erre: 411. - 362f169ace)
2008. nov. 13. 07:38

Szerintem ez arról szól,hogy ne ragaszkodjunk az eszközeinkhez,dolgainkhoz,hisz nem csak "volna",hanem valóban igazából értéktelenek és jelentéktelenek, ha az életünket,vagy mások életét állítjuk a serpenyő másik oldalára.

A második mondat szerintem arra való utalás,hogy amink van,azt becsüljük meg,ne tékozoljuk el,ne pazaroljunk ,hanem vigyázzunk rá.

Legyünk elégedettek és abból hozzuk ki a maximumot .

Persze ez a kis idézet ,az anyagi dolgokról szól csupán,a pénzről,eszközökről és dolgokról.


Nem pedig a lelki fejlődésről,gyarapodásról ,tapasztalásról.

412. 0c97fbb607 (válaszként erre: 410. - 362f169ace)
2008. nov. 13. 07:27
Na így már mindjárt más!:DDD
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook