Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Jóga és meditáció fórum

Jóga és meditáció (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
591. c4f059c04b (válaszként erre: 590. - 362f169ace)
2008. dec. 7. 07:30

Szia!


Az akaraterővel kapcsolatban?

2008. dec. 7. 01:25

Sziasztok,

Bocsi, hogy eltüntem, de meló ügyben pár hétre külföldre kellett utaznom, tegnap jöttem haza, most már van időm írni.

Köszönöm a priviket, az érdeklődést, de csak belekukkantani tudtam néha a fórumba, de írni nem.

----------------------------

Nem tudtam sokat visszaolvasni, így az alaptémánkhoz kapcsolódó, de kicsit mégis más nézetet szeretnék megvitatni veletek.

Nem tudom, hogy olvastátok-e "A Titok" c. könyvet?

Ha nem, néhány mondatban elmondom a lényegét.

A TITOK NEM MÁS, MINT A VONZÁS TÖRVÉNYE. Valójában erről szól a könyv, kicsit amerikai stílusban agyonmagyarázva, de a lényege érdekes.

Még egy alapmondat: AZ VAGY, AMIVÉ A GONDOLATAID TESZNEK.

Kicsit másként: OLYAN AZ ÉLETED, AMILYENNÉ A GONDOLATAID TESZIK.

Sok oldalról megnéztem a témát, kezdve a Bibliától az agykontrollon át egészen a jógik testükön történő uralkodásig. (Az 100%-osan biztos, hogy egy "kemény" jógi a szívverését a gondolatával percenként 10-re le tudja vinni órákon keresztül, saját szememmel láttam, úgy hogy tanítvány társaimmal sajátkezűleg helyeztem rá az EKG elektródáit. Számomra ez tény. Olyan orvossal azonban még nem találkoztam, akinek elmeséltem, és elhitte volna. Nem vicces...?)

"A Titok" szerint: HA TELJESEN, ÉLMÉNY SZINTEN ÁT TUDOD ADNI MAGAD ANNAK AZ ÉRZÉSNEK, HOGY MÁR AZ VAGY, AMI SZERETNÉL LENNI, AKKOR OLYAN "ÜZENETET/FREKVENCIÁT KÜLDESZ" AZ UNIVERZUMNAK, HOGY ANNAK "KUTYA KÖTELESSÉGE" MEGVALÓSÍTANI AZT A KÖRÜLMÉNYT, AMIBE TE TELJES LÉNYEDDEL BELEKÉPZELED MAGAD.

Egyébként így "tréfálható meg" a sors, a karma. Sokmindenhez akarat/akaraterő kell - mondják. Pl. bizonyos káros szenvedélyekről való leszokáshoz, a fogyókúrához, a rendszeres mozgáshoz, stb,stb.

"A Titok" szerint csak egy valamire koncentráld az akaraterődet, de arra 100%-os bedobással, kíméletlenül csak a célt szem előtt tartva:

MINDEN ERŐDDEL AZON LÉGY, HOGY KÉPES LEGYÉL A GONDOLATAIDAT ÉS AZ ÉRZÉSEIDET TUDATOSAN BEFOLYÁSOLNI! HA EZ SIKERÜL, AKKOR MÁR SEMMI MÁSHOZ NEM KELL AKARTAERŐ, MERT MEGFELELŐ GONDOLKODÁSSAL/GONDOLKODÁS MÓDDAL ÉS MEGFELELŐ ÉRZÉSVILÁGGAL MINDENT ELÉRHETSZ, AMI A KÖZTUDAT SZERINT ERŐS AKARATTAL ELÉRHETŐ.

Ha az én véleményemre vagytok kíváncsiak, azt mondom, hogy az alapgondolat igaz, az elmélet működik, de a gyakorlati megvalósítása (mármint a gomdolatainkon történő teljes, vagy majdnem teljes kontrolnak a megvalósítása) a neveltetésünk, társadalmi környezetünk, belénkivódott tradícióink miatt nagyon kevés embernek sikerül.

Másik gond: vezető nélkül, kitartás nélkül (ez akár éveket jelenthet), teljes elszántság nélkül ezt nagyon kevesen (kevesebb, mint kb. 0,1%) tudja megvalósítani.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert én elindítok most egy kísérletet ilyen irányban, s beszámolok a fejleményekről, átadom amit tapasztalok ennek kapcsán, s ha bejön a dolog, szívesen átadom a technikát, ami nálam működött.

Addig is írjátok meg a véleményeteket, pls.

Üdv: Travels

589. c4f059c04b (válaszként erre: 588. - Greene)
2008. dec. 6. 19:34
Elárulom a titkot ,sehonnan. Talán az infó hasznosságából hosszú távon lehet belőle következtetni honnan jött.
588. greene
2008. dec. 6. 19:31
De honnan tudod, hogy a kép v gondolat kitől jön?
587. c4f059c04b (válaszként erre: 586. - Greene)
2008. dec. 6. 19:21
A felettes én szerintem mindíg ott van a meditációkor, de lehet hogy máshonnan is kapunk közben műsort.
586. greene
2008. dec. 6. 18:43
Szerintetek a meditáció alatt honnan tudod megállapítani hogy a felettes éneddel az egóddal, vagy egy rajtad kívüli entitással vetted fel a kapcsolatot? Lehet ez buta kérdés, de dállalom. :)
585. c4f059c04b (válaszként erre: 584. - Greene)
2008. nov. 30. 18:44
Az jó! akkor van eredménye. A mérlegen kívül a fogyást a ruhákon és a tükrön lehet a legjobban tesztelni. Na meg a közérzeten. A cigiről a letöbben csak fokozatosan tudnak leszokni. Ritka, akinek bejön a -leteszem és kész- módszer. A tibetit én is csinálom, általában reggelenként, de van hogy napközben is vagy este.
584. greene (válaszként erre: 575. - C4f059c04b)
2008. nov. 30. 18:11
Igen nagyjából! Már több mint egy hónapja tartom az étrendet. A ruháim szinte már felszaladnak rám, pedig előtte szinte bele kellett préselnem magam. Három hete tornázok, két hete csinálom a tibetit. A nagy elhatározásom óta két tejeskávét ittam a múlt héten, helyette teázom inkább. Sajna a cigit nem tudtam teljesen elhagyni, mert tiszta dili lettem az elvonási tünetektől. Most ott tartok, hogy a napi egy doboz helyett már csak 3-4 szál fogy naponta. Tervezem, hogy tovább csökkentem az adagot. Szóval haladok. :)) ...a magam kis tempójában....
583. Zizisicc (válaszként erre: 582. - C4f059c04b)
2008. nov. 29. 22:16
Szerintem a környezet és a mások hibáztatása nem vezet sehova, nem szabad itt leragadni. Különböző helyzetekbe kerülünk, és rajtunk múlik, hogy mire hogyan reagálunk. Vannak olyan helyzetek, amikben nincs jó döntés, a rossz és a még rosszabb közül választhatunk, pfff, el kell fogadni, és a lehető legjobbat kihozni belőle, aztán van olyan is, hogy mi "szúrjuk el", de ott is túl kell lépni az önvádon, a bűntudaton, és le kell belőle vonni a megfelelő következtetéseket. Tehát hasznosítani kell a "rossz" tapasztalatot is.
582. c4f059c04b (válaszként erre: 581. - Zizisicc)
2008. nov. 29. 22:07
Igen, az őszinte változtatási szándék is nagyon nagy lépés. Akkor már nem másokat és a környezetünket okoljuk, hanem mindent figyelembe veszünk. Csak az önvád sem helyénvaló, de csak a mások és a környezet hibáztatása sem.
581. Zizisicc (válaszként erre: 580. - C4f059c04b)
2008. nov. 29. 22:02
Igen, ez így van. De gondolj bele, milyen nehéz szembenézni a kudarcokkal, a rossz döntésekkel, és itt is igaz, hogy mindenki azt csinálja, amire éppen képes. Szóval nehéz átlépni önmagunk árnyékán, nem is mindig sikerül, de ha törekszünk a tőlünk telhető legjobbra, legtöbbre - az adott pillanatban - akkor már nem kell szégyenkeznünk.
2008. nov. 29. 21:36
Azért érdekel, mert vannak, akik ahelyett, hogy jóvá tennének valamit, csak hazudoznak önmaguknak is, meg a környezetüknek is.
579. c4f059c04b (válaszként erre: 578. - Zizisicc)
2008. nov. 29. 21:34

Szerintem is, ha változtathatunk ,változtni érdemes.

Ha nem, akkor tanulhatunk belőle, hogy ne úgy csináljuk legközelebb.

578. Zizisicc (válaszként erre: 577. - C4f059c04b)
2008. nov. 29. 21:29
Ez így van szerintem is, de még azért is, mert az már megtörtént, azon a helyzeten, azon a pillanaton már nem változtathatunk. De lehet, hogy most vagy majd a jövőben, lesz olyan pillanat, amikor korrigálhatunk, megismétlődik egy hasonló szitu. Szóval a következtetést érdemes levonni a múlt eseményeiből, döntéseiből.
2008. nov. 29. 21:24

Azt tapasztaltam, hogy az életben , egy felesleges mondat van: -Mi lett volna, ha akkor másképp csináltam volna?-

Mert akkor és ott, abban a helyzetben úgyis azt tettük, amit akkor a legjobbnak láttunk vagy amire képesek voltunk.


Mit gondoltok erről?

576. c4f059c04b (válaszként erre: 575. - C4f059c04b)
2008. nov. 28. 21:24
na még egy tartani hogy kilegyen a magyar igazság+ 1 tartani a ráadás
2008. nov. 28. 21:23

Szia greene!


Hogy haladsz? Bírsz mindent tartani tartani amiket elhatároztál?

574. c4f059c04b (válaszként erre: 569. - Greene)
2008. nov. 25. 18:59
Majd erősebben nyomulok a tanároknál az órákkal meg a vizsgálatokkal, lehet hogy nem vagyok elég erőszakos. Az a gond, általában osztályfőnökire tudok bejutni, és van ahol 2 hetente van egy, erre meg az osztfnek is szükséges, az aktuális dolgok megvitatásához.
573. c4f059c04b (válaszként erre: 572. - Greene)
2008. nov. 25. 18:53
Nem tudom.Írtam neki privit, hogy jól van-e, de nem válaszolt. Remélem, csak megunta a fórumozást ,és jól van ,vagy csak elutazott valahová.
572. greene
2008. nov. 25. 10:28
Tényleg Travel hová lett?
571. greene
2008. nov. 25. 10:10
Esetleg találsz olyan iskolát, ahol már létrejött valami hasonló. Ha fel tudsz mutatni egy működő példát, lehet megváltozik a főnökeid viszonya is a dolgokhoz.
570. greene
2008. nov. 25. 10:07

pánz=pénz

bocsi

569. greene
2008. nov. 25. 10:06
Miért nem csinálsz egy éves programot? Lehet, hogy a vezetőség megfontolná, ha lenne egy hatékony, de gyermekbarát éves ütemterv. Nézz körül a pályázati lehetőségek között. Lehet, hogy találsz valamilyen támogatást ami beleillik az elképzelésedbe. Tudod a pánz beszél, kutya..... Ha nyersz pl támogatást egészségnevelő témakörben azt a feladatot kötelező teljesíteni az ilyen pályázatoknál. Így nem tudnak kibújni alóla semmilyen indokkal. Ha gondolod én segítek utánanézni a dolognak?
568. c4f059c04b (válaszként erre: 567. - Greene)
2008. nov. 24. 20:26
Egyszerre egy gyereket hívnék be, max 1-2 féle vizsgálatra pl. látás, színlátás. Nem egy óra alatt zavarnék le egy osztályt, hanem 2-3 óra kellene. Egészségnevelő óráknál egy témából az adott tanévben többször is bemennék, mert pl. egészséges táplálkozásról egyszer beszélni, kb. olyan mint a falrahányt borsó.
567. greene (válaszként erre: 566. - C4f059c04b)
2008. nov. 24. 19:28
Miben változtatnál?
566. c4f059c04b (válaszként erre: 563. - Greene)
2008. nov. 24. 19:25
A vizsgálatokat, főleg ha orvossal vagyok. Nem szeretem, hogy négy gyereket kell behívni egyszerre. Amikor csak én vizsgálom őket, akkor meg akárhányan vannak kicsengetésre meg kell őket nézni. Több órán át nem vizsgálhatom, de azt sem szeretik, ha többször kérek el egy osztályt. Volt olyan, hogy az oltásért is cirkuszolt a tanár.
565. c4f059c04b (válaszként erre: 564. - Greene)
2008. nov. 24. 19:21
Holnap megyek 8. oszt-ba órát tartok nekik , általános testhigiénéről. Jövő héten 6 oszt. fiú/lány-nak serdülő kor, nemi érésről.
564. greene
2008. nov. 24. 19:12
Felvilágosítás, preventív konzultáció?
563. greene
2008. nov. 24. 19:11

Mit kell gyorsan csinálni?

Ha több időd lenne mi lenne az, amire több időt szánnál? Beszélgetés, gyógyítás, kórkövetés.....?

2008. nov. 24. 19:00
Nekem nem megy ez a gyorsangyorsan stílus. Szeretnék több időt szánni a gyerekekre.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook