Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Jóga és meditáció fórum

Jóga és meditáció (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
621. greene (válaszként erre: 619. - C4f059c04b)
2008. dec. 14. 20:51
Szerintem nagyon sok ember nincs is tisztában azzal, hogy mit akar valójában, csak úszik az árral.
620. greene
2008. dec. 14. 20:48
Meg kell nyitnunk a szívünk magunk, majd mások iránt. Szerintem ez lehet a kulcsa mindennek. Elfogadni, és szeretni szívünk minden szeretetével. Mindent és mindenkit. Az önmegismerés alapvető kérdése, vajon képesek vagyunk-e magunkat, és másokat (múltat, jelent, jövőt) elfogadni (befogadni a szívünk legmélyére), és szívünk minden szeretetével elárasztani félelmeink ellenére. Én azt látom magamon és környezetemen, hogy félünk őszintén szeretni, örülni, segíteni. Remélem hamarosan sikerül nekem is túllépni ezeken a dolgokon. Kerinezsuzsi és Graywolf szerintem ennek a fórumnak és egymásnak még sokat köszönhetünk a jövőben is mert gazdag és értékes gondolatokkal töltjük meg. Nagyon szeretem olvasni az általatok írt sorokat, mert mindíg találok bennük valamit, ami hasznomra válik. Csak így tovább! Köszönöm!
619. c4f059c04b (válaszként erre: 618. - Kerinezsuzsi)
2008. dec. 14. 20:41

Csak azt nem értem, miért. Ha az embereknek rossz valami, akkor miért csinálják? Kinek vagy minek az érdeke az anyagiasság? Valakinek csak jó. Valamiért mégis így van. Most akkor beolvadni jó ebbe a társadalomba ,vagy ellenállni ennek? És ki dönti el ,mi a helyes? Érdemes fáradozni régi értékek visszahozásán vagy inkább újakat kell keresni? Az a fura, hogy mindez nem így lenne, ha nem így kellene lennie. Akkor meg egyesek miért szenvednek tőle, míg mások élvezik ezt a világot (ájuldoznak a gyönyörtől a "csodás" kütyük láttán).

Úgy ki van találva ez a rendszer, hogy hiába gondoltam át kb 10000-szer, hogyan lehetne ebből kikerülni, de eddig arra jutottam,sehogy.

Amikor lazulok, általában nem látok semmi konkrétat, hanem érzéseim és hangulataim vannak.

618. kerinezsuzsi (válaszként erre: 617. - C4f059c04b)
2008. dec. 14. 18:58
Ha a dolog egyszerű lenne, akkor mindenki jó, és elégedett lenne! Ha körülnézek a világban, akkor azt látom, hogy nincs így! Valamiért elment az anyagiasság felé, és csak a pénz , a századik kütyü megvásárlása, megszerzése jelenti embereknek a boldogságot. Teljesen elutasítani nem tudom, mert a számláimat ki kell fizetni. Mégis tartogatok a magam és a közvetlen környezetem számára egy kis sarkot, ahol nem a pénz az elsődleges! Amikor ellazulok, és a képek ,gondolatok körülölelnek, nem gondolok a pénzre! Voltam már Visegrád előtt, Gizella-telepen és ott van egy hely ahol egészen jól belátni a Duna-kanyart, ezt a helyet járom be gondolatban, és itt tudok megnyugodni! Még a fákon a szél játékát is látom, és érzem az erdő szagát. Ez az én titkos sarkom, és kívánom mindenkinek, hogy találja meg a sajátját!
617. c4f059c04b (válaszként erre: 616. - Kerinezsuzsi)
2008. dec. 14. 15:21
Van egy sejtésem, hogy annyi erőt kapunk, amivel magunkat megválthatjuk. Ezért éreznek csalódottságot és keserűséget azok, akik meg akarják váltani mások világát is. Max azoknak lehet az a feladata, akik saját magukkal már tisztában vannak, bár ők meg lehet hogy vissza sem jönnek a Földre, hacsak nem egy-egy megváltó képében ,mint pl. Jézus. Ez nem azt jelenti, hogy nem kell segítenünk másoknak, hanem csak annyit, hogy ne helyettük akarjunk világot megváltani. Inkább szeretni, bátorítani, és tapasztalatokat átadni érdemes. De azt már arra bízom, hogy mit kezd a tapasztalataimmal ,akinek elmondom. Nem győzködöm,nem tukmálom, nem próbálom ráhúzni az ő életére is.
616. kerinezsuzsi (válaszként erre: 615. - C4f059c04b)
2008. dec. 14. 14:51
Ha tudnám most visszakeresném azokat a hsz.-ket amiben még arról írtam,hogy kevés az erőm, nem bírom tovább hurcolni a bugyrokat a hátamon! Amíg másokat olvastam, rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem. Rádöbbentem, hogy a világ nem arra vár, hogy én váltsam meg ! Azt megtette előttem már más!Nincs annyi időm sem, hogy az elmúlt dolgokon rágódjak, haragudjak olyan történésekért amiket már nem tudok, és egy idje nem is akarok megváltoztatni! Csak annyit adjak magamból, amennyire"kereslet" van. Tanulom végre önmagamat.
615. c4f059c04b (válaszként erre: 613. - Kerinezsuzsi)
2008. dec. 14. 13:20
Örülök, hogy rájöttél, az egyik szerintem legfontosabb tényre. Arra, hogy nem minden a te felelősséged. Viszont arra is, hogy ami a tiéd, az elől viszont nem lehet és nem is kell elmenekülni, hanem csinálni kell. Én is rengeteg energiát fecséreltem felesleges lelkiismeretfurdalásokra, és csak évek! múlva jöttem rá, hogy feleslegesen gyötörtem magam, semmi közöm nem volt az adott ügyhöz. Az a jó, ha se több, se kevesebb jelentősséget nem tulajdonítunk tetteinknek és szavainknak és személyünknek ,mint ahogy az valójában van. Nem csak a túlzás káros, hanem a lekicsinylés is, ugyanolyan mértékben.
614. kerinezsuzsi (válaszként erre: 611. - 362f169ace)
2008. dec. 14. 12:22

Szia!

Te vagy itt a "házigazda"! Keress olyan technikákat ami segít abban, hogy a személytelenséget oldani lehessen! Nekem pl. hiányzik Myly, mert Ő nem hagyta, hogy ellaposodjanak a fórumok! Most éppen üldögélünk a mérleghintán , de az egyensúlyban van, tehát hintázni nem lehet, csak üldögélni! Most aztán vagy ellökjük magunkat, és mozgás lesz, vagy leszállunk róla!? Ki is itt a fiatal, tetterős, tele energiával? Nekem ma azt üzente a kártyám, hogy legyek szelíd, tehát nagyon szeliden kérdezem, miért is nem aktív ez a fórum?

613. kerinezsuzsi (válaszként erre: 610. - C4f059c04b)
2008. dec. 14. 12:11
Kösz jól! Ez nemcsak szóűfordulat, kezdem magam jól érezni, már a bőrömben is.:)Egyre többször jövök rá, hogyan tudom kiválogatni mi az amiért nekem kell felelni! Ami aztán nem az én hatásköröm azt szépen kitakarítom a fejemből:)
612. c4f059c04b (válaszként erre: 611. - 362f169ace)
2008. dec. 14. 09:37

Szia!


Miért vagy ennyire kishitű az információ- és érzelemközvetítéssel kapcsolatban? Az író sem látja az olvasóinak tekintetét, mégis kommunikál velük, és tudja, milyen érzelmi reakciókat vált ki az emberekből. Hidd el, vannak, akik szemtől-szembe is csak kamuznak, rezzenéstelen tekintettel, tőled fél méterre. És van, aki szembenézés nélkül is érti, a másik mire gondol.

2008. dec. 14. 00:24

Sziasztok,

Biztos vagyok benne, hogy nem fogyott el az érdeklődés, de megtapasztaltuk, hogy hárman-négyen elbeszélgettünk itt .... s akkor mi van?

Ez egy "kicsit" a net-es fórumozás kritikája is.

Képzeljétek el!

Egy asztal körül ülünk. Ott gyertya, egymásranézünk, látjuk az élet erejét a másik szemében ... s valamelyikünk megszólal.

Vox humana. Emberi hang. -...

Tudjátok mit jelent akár 15 perc csend után egy emberi szó?

Azt mondja valaki: Jó itt pihenni. (nincs több beszéd, mindenki erre gondol legalább 1 percig, ő is mond valamit)

Higyjétek el, csak egymásra hangolódva működik, s mi itt próbáltunk okosságokat mondani egymásnak...

De, valahogy érzem ennek személytelenségét.

Következtetés: itt beszólhatunk, mesélhetünk, de azt, hogy a másik szemébe nézz, megfogd a kezét itt nem jön össze, s így a lényeg nem jön össze...

610. c4f059c04b (válaszként erre: 609. - Kerinezsuzsi)
2008. dec. 13. 13:45
Szia! Hogy vagy?
609. kerinezsuzsi (válaszként erre: 608. - C4f059c04b)
2008. dec. 13. 12:22
:)))))))))))))))))
608. c4f059c04b (válaszként erre: 605. - C4f059c04b)
2008. dec. 13. 11:13
--~ˇ^--~ˇ^--~ˇ^--~ˇ^--
607. c4f059c04b (válaszként erre: 605. - C4f059c04b)
2008. dec. 13. 11:04

Újraélesztés.

Defibrillátor.

2008. dec. 13. 11:03
Egyenes lett a fórum EKG-ja :(
2008. dec. 13. 11:02
-----------------------------------------
2008. dec. 9. 19:30

Sziasztok!


A lelki változásaink időpontja szerintem a génjeinkbe (vagy máshova) van beleírva, és nem mi gondolunk egyet és kezdünk el változni. Még a körülményeknek sincs túl nagy szerepe benne, mert a legáltalánosabb történések mindíg mindenkit érintenek az élete során, csak nem mindíg ugyanarra vagyunk ráhangolódva. Akinek még nincs itt a változás ideje, azt hiába érik negatív események. pl valakit évekig aláz a főnöke. Miért csak a 3. évben lesz ebből elege és szól vissza vagy felmond? Addig csak sír meg sír, hogy így a csúnya főnök,meg úgy a csúnya főnök, mégsem tesz v mond semmit. Miért? Talán nem éri a hatás? Dehogynem. Csak még éretlen a válaszra.

603. kerinezsuzsi (válaszként erre: 602. - 362f169ace)
2008. dec. 9. 12:06

Szia!

Megprobálom leírni, hogy mik jutottak eszembe. Remélem sikerül, és a megfogalmazás is érthető lesz! Tehát az jutott eszembe, hogy mindenképpen az önismeret az ami előrevisz bennünket. Ha sikerül a saját belső énünket pozitív irányba hangolni, akkor pozitív dolgokat vonzunk magunkhoz! Ha ismerem önmagam, tudom , hogy a düh, a félelem , és ennek az összegeződése a pánik, mire képes az én esetemben, ha még azt is tudom, milyen helyzet váltja ki, akkor már egy lépést előre megtettem. Mások kívülről látnak, önmagamat belülről kis meg kell ismernem. Megkaptam a lehetőséget, informácioók formájában, ha ezt önmagam számára érthetővé teszem, akkor a tudás már meg van, ha szívósan, de görcsök nélkül tapasztalatokat szerzek, akkor csak jól jöhetek ki az ügyből!

Láthatod, hogy nem egy most nagy rössel beinduló ifjú vagyok, de ez a lehetőség most érett meg arra, hogy használni tudjam. Itt, és most! Kell hozzá, hogy a mútból, csak azokat a tapasztalatokat hozzam ás amiket használni tudok, és értékeljem át azokat a dolgokat amiket akkor sérelemként éltem meg! Az akkori haragokat kell elsimítanom, és megnéznem, mit kaptam általuk!

Amiről le kell szoknom az az, hogy hagyjak időt magamnak, és ne próbáljak csípőből tüzelni!

Önmagam megismerése végre nem azt jelenti, hogy másoknak megfeleljek, hanem azt, hogy önmagammal békességben legyek.

Az univerzum üzenetei eddig is megvoltak, csak a vevő hiányzott hozzá! Ma már a nagyobbik lépést is megléptem, elkezdtem foglalkozni vele! A finomítások még hátra vannak. Olyan ez amikor a szobrász már megtaláta a kőtömböt, és tudja, hogy mit fog belőle faragni, de hogy szobor lesz-e belőle, és nem utcakő egy rossz kalapácsütés miatt,abban csak reménykedik!

Ezek jutottak eszembe.

Üdv: Zsuzsi

602. 362f169ace (válaszként erre: 600. - Kerinezsuzsi)
2008. dec. 8. 22:02

Szia KZS,

Nagyon jól gondolkodol a témáról, de mindannyiunkban van egy olyan, amire mindig azt szoktam mondani:

NEM A TUDATLANSÁG A MI BAJUNK, HANEM A TEHETETLENSÉG.

Sőt, a Krisnás idézet:

CSAK AZ AZ ÚT, AMIRE RÁLÉPSZ.

Azt mondod, hogy az univerzális szellemi törvények nem ismerik a tagadást, a nem-et. Ez csakis így lehetséges, hiszen:

AZ UNIVERSUMBAN NINCS OLYAN PARÁNYI HELY AHOL NE LENNE VALAMI, MIVEL VÉGTELEN, ÉS "MINDIG MOST VAN", MERT ÖRÖK. EZÉRT EZEK A LEGÁLTALÁNOSABB TÖRVÉNYEK CSAK AZ IGENLÉST ISMERIK.

"A mi mindennapi kenyerünket add meg nekünk ma!"

Miért mondja ezt az Írás? Mert a tegnapit már nem tudod megenni, és még a holnapit sem - csak a mait.

(Egyébként ezt a mindennapi kenyeret MINDENNAPI KEGYELEM-mel helyettesítsük be /mert valójában erről van szó/, és meg is van az itt-és-most képlete.)

Van egy olyan szó a jógában, hogy "**".Jelentése: abszolút energia csatorna, univerzális életerő csatorna.

Namármost. Ezen enrgia FOLYAMATOSSÁGA tart minket életben a testünkben, s halálunkkor az ezen energiát a csakrákon keresztül "becsatoló" auránk (lelkünk) hagyja el a fizikai testet, s él tovább egy másik dimenzióban.

Vissza a jelenhez, minden tekintetben! A tegnapi napodhoz, tegnap kaptad meg az éltető erőt, a maihoz ma kapod meg. ÉS EZT AKKUMULÁLNI NEM LEHET!!

És a legfontosabb (ha lehet ilyen szinteken sorrendet felállítani...)!

Nem csak kapod az energiát és az információt, hanem gondolataid által közölsz is információt a forrással, s az ennek megfelelően "üzen vissza". Ezen törvényszerűség pl. az agykontroll, az immagináció, stb. alapja.

A jelenben élés annyit jelent, hogy lehetőség szerint(!) mindig tudatában legyél a fenti törvényszerűségnek, s tudd, hogy minden gondolatod, legyen az jó vagy rossz, építő vagy romboló, mindig visszacsatolódik hozzád, s aszerint alakulnak a következő percekben, órákban, napokban, stb. a dolgaid. Csak azért nem nyilvánvaló ez azonnal, mert van egy időcsúszás ebben a történetben, s nem tudjuk, hogy a jelenünket mivel alakítottuk olyanná amilyen.

Konklúzió: ma kezdj el pozitívan, szeretetteljesen, nyitottan (az Universum minden bőségére nyitottan) gondolkodni, és a szellemi törvény szerint meg is kapod a jót.

Most hirtelen ennyit.

Üdv: Travels



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
2008. dec. 8. 18:53

Nekem ,amikor változni akarok, mindíg ez a mondat jut eszembe: -A vér nem válik vízzé-. Milyen bíztató,ugye?

Ilyenkor azzal nyugtatom magam, hogy eredendően jó állapotot kell visszahozni, és nem megváltozni.

600. kerinezsuzsi (válaszként erre: 592. - 362f169ace)
2008. dec. 8. 08:37

Szia!

Úgy tapasztalom saját magamon, hogy az is gát, ha az elfogadás nem megfelelő! Túllépünk azon, hogy másokat hibáztataunk, tudatosan kezdjük saját magunkat építeni, még mindig ott a tudatunk mélyén, hogy akár anyagi, akár mentális a "jót" elfogadjuk! Mélyen gyökerezik bennünk, hogy valamit, valamiért cserébe kapunk.Ha koncentrálunk is egy dologra, és megkapjuk, máris azt keressük, miért kaptuk, mit kell érte "fizetni". Megéri-e az árát, és félünk elfogadni, mert hátha később többe kerül az érte fizetendő ár!

A másik, nem biztos, hogy jól kérünk! Éppen a könyv döbbentett rá, hogy általános dolgokat kérünk, és csodálkozunk, hogy" én nem ezt a lovat akartam"!Ami még furcsa volt, hogy a tagadást nem ismeri ez a "rendszer".

Tele vagyunk kételyekkel. Örökös aggódásban élünk, mi lesz holnap, és hogyan kellett volna döntenünk tegnap! Én most az itt és mostra koncntrálok! A legnehezeebb számomra a múlt lezárása!Most ezen "dolgozom"!

2008. dec. 7. 19:36
"Minden közösségi alakulat ,államforma és társadalmi rend a történelmi enyészet martalékává lett,amelynek mozgatója az egymáson való felülkerekedés lebíhatatlan vágya-a gyűlölet.Ezen az alkotmányok fennkölt fogalmazványai és a politikusok hervadt szóvirágai mit sem segítenek.A gyűlölet az a halálos méreg,amelyet az öngyűlöletünk táplál.Holott nekünk, embereknek az Élet és a Halál misztériumjáték szereplőinek számtalan érzésünk indokolt. Az öngyűlöletre azonban nincs okunk."
598. greene
2008. dec. 7. 13:49
Egyetértek mindkét válasszal! :DD
597. c4f059c04b (válaszként erre: 595. - Greene)
2008. dec. 7. 13:44
Ez a gyógyulásnál is fontos. Arra is gondolni kell, hogy miért akarunk egészségesek lenni.
596. c4f059c04b (válaszként erre: 595. - Greene)
2008. dec. 7. 13:31
A Fókusz után nem a Barátok közt jön?
595. greene
2008. dec. 7. 13:14

Szerintem a gondolat igen is IGE. Bármit megteremthetsz, de ehhez szüséged van arra, hogy minden idegszáladdal arra a gondolatra, és főleg annak következményére koncentrálj. Tehát ha akarsz valamit, akkor ne csak arra gondolj amit akarsz, hanem leginkább arra ami történni fog, ha azt megkapod. És ennek a képnek nagyon tisztának és őszintének kell lenni. Ha ezek után átjár a teljes boldogság attól amit látsz nem lesz akadája, hogy megvalósuljon. Amúgy ha valaki tanulmányozta már a mágia bármelyik fajtáját azok is ezen az elven működnek.

Akarat->Koncentráció->Fókusz->Rituálé->Megvalósítás(gondolatban, v. tárgy formájában lásd vudu)

594. c4f059c04b (válaszként erre: 592. - 362f169ace)
2008. dec. 7. 12:13
Igen, ez így van. De ez egy nagyon hosszú folyamat eredménye.
2008. dec. 7. 12:10

Az a gond ezzel az akarom dolgokkal, hogy amíg nem tudjuk mit akakrunk, addig csak csodálkozunk, miért nem az történik, amit AKARUNK. Egyébként az akarás önmagában kevés. Itt elfogadásról beszélhetünk. Azt kapom meg, amiről teljes szívemből (sztem csak én hiszem,hogy teljesből,amúgy nem :) le tudtam mondani.

Másik kérdés az hogy a gondolataink mire képesek.

Ehez tudni kellene,hogy az új gondolatainktól változunk meg, vagy a változásoktól lesznek új gondolataink.

592. 362f169ace (válaszként erre: 591. - C4f059c04b)
2008. dec. 7. 12:03

Sziasztok,

Talán nem voltam egyértelmű.

Arról szeretném a véleményeteket, hogy ha megváltoztatjuk az élethez való "ellenséges", minden-más-hibás-csak-mi-nem hozzáállásunkat, (negatív) gondolkodásmódunkat, azt, hogy a pénz nem szükséges rossz, és nem utáljuk a tehetőseket azért mert nekünk kevés van, stb., szóval ha ezeket és az ezekhez hasonló szemléletünket tudatosan megváltoztatjuk, akkor szerintetek csak ettől megváltozik-e drasztikusan jó irányba az életünk? Sokak szerint ez így van.

Erről szeretném a véleményeteket.

Üdv: Trav...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook