Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Játszik valaki a jójátékon? Segítség kellene. fórum

Játszik valaki a jójátékon? Segítség kellene. (tudásbázis kérdés)

24. 29a57c5965 (válaszként erre: 23. - 9242a6388c)
2010. okt. 22. 19:09
Ötlet?....Zizi szerinted tud-szeret?
23. 9242a6388c (válaszként erre: 22. - 29a57c5965)
2010. okt. 22. 19:05
keressünk valakiket!:)
2010. okt. 22. 19:04
...már csak ketten hiányoznak:-)))
21. 9242a6388c (válaszként erre: 19. - 29a57c5965)
2010. okt. 22. 19:03
Én is:DDDDDDDD
2010. okt. 22. 19:03

Négyes snapszer Játékszabályok

A MAGYAR SNAPSZER SZÖVETSÉG HIVATALOS VERSENYSZABÁLYZATA

JÁTÉKSZABÁLY – NÉGYES SNAPSZER


Négy egymással szemben ülő fél játssza a játékot ugyancsak 20 lappal. Osztó játékos az óramutató járásának megfelelően oszt, miután az előtte ülő játékos elemelte a tallont. Mindenkinek 3-3 lapot oszt, ezt követően hívó játékos megnevezi az adutt színét, kivéve ha felek kikötötték, hogy minden esetben a piros szín az adutt. Ezt követően még 2-2 lapot kap minden játékos. A játék során az első számú játékos a harmadikkal, a második a negyedikkel alkot csapatot. A mondások és a pontok elosztása a hármas snapszerral megegyezően történik.


Tovább

Hármas snapszer Játékszabályok

A MAGYAR SNAPSZER SZÖVETSÉG HIVATALOS VERSENYSZABÁLYZATA

JÁTÉKSZABÁLY – HÁRMAS SNAPSZER


Többféle lehetőség van arra, hogy hárman játsszák a snapszert. Egyik lehetőség, hogy mindig kimarad egy játékos, a másik kettő pedig a kettes snapszer szabályai szerint játszik, a játszmában elért pontokat pedig játékosok számolják, egy tetszőleges ponthatár eléréséig. Aki először eléri a ponthatárt, az nyerte a játékot.


Kedveltebb módozata a hármas snapszernek az ún. "soproni" változat. A játékban a kettes snapszerhoz hasonlóan négy szín 5-5 alakja, vagyis 20 lap szerepel. Osztó megkeveri a lapokat, az egyik játékos elemeli a tallont, és az óramutató járásával megegyező irányba osztani kezd. Az első játékos, aki a játékban hívó 4 kártyalapot ad, a másik játékosnak, és az osztónak magának 3-3 db-ot. Ha nem kötik ki a felek, hogy állandóan a piros szín az adutt, akkor a hívó játékos a négy kapott lap ismeretében "színt hív", vagyis megmondja, melyik szín legyen az adutt abban a játszmában. Ezután az osztó ismét 4 lapot ad a hívó játékosnak, 3-3 lapot a második játékosnak és önmagának. A hívó játékos két tetszőleges lapot letesz, melyeket az adott játékban nem kíván megjátszani, és hívással élhet, ami bemondást jelent, vagy pedig mehet szólással kezdi a játékot.


A hármas snapszerban az alábbi bemondásokat teheti a hívó játékos: Snapszer hívás: a hívó játékos 66 pontot üt anélkül, hogy két ellenfele, a másik két játékos ütéshez jutna. Amennyiben eléri a 66 pontot elég bemondással lezárhatja a játszmát. 6 pontot nyer a hívó, ha eléri a 66 pontot, ha nem, akkor a másik két fél gazdagodik 6-6 ponttal.


Kilences( régisen Durchmarsch) bemondást mondhat a hívó fél, ha úgy gondolja, hogy mind a hat hívást megnyeri. Ebben a játékban nincsen adutt, a nagyobb értékű kártya viszi az ütést. A játszma értéke 9 pont.


Paraszt bemondást akkor mondhat a játékos, ha úgy nyeri meg az összes ütést, hogy van adutt a játszmában. 12 pont üti a nyertes fél markát.

4 alsó bemondása a legnagyobb értékű mondás, amennyiben valamely játékosnak mind a négy szín alsója a kézben van, 13 ponttal gazdagodik.


A "fogadó" játékosok mondási lehetőségei:

- a hívó fél két lapjának felvételével megkontrázza a játékos a játszmát, ekkor dupla tétje van a partinak.

- ellensnapszer mondás: 12 pontot érő játszma, a két fogadó játékosnak kell 66 pontot elérnie, úgy hogy a hívó ne juthasson ütéshez.

- ellenparaszt mondás: 24 pontot ér, a két fogadó játékos közül aki a mondást teszi minden ütést meg kell hogy nyerjen, anélkül, hogy más ütéshez jutna.

- kilences mondás a hívó félhez hasonlóan


Minden játszmában a felek növelhetik a tétet az alábbi módon:

kontra mondás dupla tét

a kontrát "elszenvedő" fél visszaszólhat rekontra mondással, a tét négyszeres

szubkontra mondás 8 szoros tétet jelent

more kontra az utolsó szólási lehetőség, 16 szoros tétet jelent


Alapjáték esetén a pontok elosztása a kettes snapszerhoz hasonló, három pontot nyer az a fél, aki úgy éri el a 66 pontot, hogy ellenfele(i) nem jut(nak) ütéshez, két pontot ér a játszma, ha a vesztes fél(felek) nyer(nek) ugyan ütést, de nem éri(k) el a 33 pontot, a maccsot. 1 pontot ér a játszma, ha a vesztes fél(felek) elér(nek) 33 pontot.


Minden játék után az óramutató járása szerinti következő játékost illeti meg a hívás joga. A játék tetszőleges ponthatár eléréséig tart.


Tovább

Kettes snapszer Játékszabályok

A MAGYAR SNAPSZER SZÖVETSÉG HIVATALOS VERSENYSZABÁLYZATA

JÁTÉKSZABÁLY – KETTES SNAPSZER


A kettes snapszert 20 kártyalappal játsszák, magyar kártyával, vagy francia kártyával. Magyarországon 99 %-ban elterjedt az ún. magyar kártyás snapszer, négy szín 5-5 alakja alkotja a 20 db kártyalapot, piros, makk, zöld és tök színekben alsó, felső, király, 10-es és ász lapok vannak. A kártyalapok értéke:


* Alsó 2

* Felső 3

* Király 4

* Tizes 10

* Ász 11


A játékot általában két megnyert 7-es játszmára játssza a két fél. Tetszőleges módon eldönthető, melyik fél kezdi az osztást. A másik fél elemelheti a kártyapaklit tetszőleges alkalommal, az osztó ezután kezdi az osztást, először 3-3 kártyalapot kap a két fél, ezután osztó felcsap egy lapot, mely szín jelenti az aduttat a játszmában, ezután még két, két lapot kapnak a felek. Az ugyanolyan színű király és a felső együttesen 20 pontot ér, amennyiben a hívó játékos bemondja az ún. húszat, ekkor a két lap közül a királlyal, vagy a felsővel kell a játékot kezdeni, vagy folytatni, ha a játékosnál van a hívás joga. Az adutt színéből a király és a felső negyven pontot ér.

Egy játszma 66 pontig tart, vagy az utolsó ütésig. Összesen 120 pont érhető el, bemondások ( húsz és negyven) nélkül. Osztó ellenfele kezdi a játékot, tetszőleges lappal kezdheti meg a hívást. A játék folyamán azonos színű lapokból a nagyobb, vagy az adutt viszi az ütést. Az ütést elérő játékosé a továbbiakban a hívás joga. Minden ütés után egy - egy lapot húznak a játékosok, először a hívó, utána az ellenfele. Az adutt lap kicserélhető a adutt színű alsóval, de csak abban az esetben, ha a játékosé a hívás joga, valamint még legalább 3 lap található a talonban az adutt felett. Ugyanígy annak a játékosnak van joga "takarni, vagy borítani" , akié a hívás joga, de csak abban az esetben, ha még legalább 3 lap található az adutt felett. A takarás azt jelenti, hogy a hívó játékos úgy véli, hogy az addigi ütései, valamint a kezében található 5 lap segítségével elérheti a 66 pontot, akkor betakarja a talont, ezután már nem húznak többet a játékosok. A hívó fél hívására színre színt kell ilyenkor tenni, valamint kötelező az ütés, vagyis ha játékosnak nagyobb értékű azonos színű lapja, vagy aduttja van, köteles elvinni az ütést. A 66 elérése után a hívó játékos jogosult "elég" bemondással a játszmának véget vetni, ha ütéseinek értéke elérte a 66 pontot. Egyet ír a játszmát nyerő fél, ha ellenfele elért legalább 33 pontot ütéseiből, kettőt ír a nyertes fél, ha ellenfele nyert ugyan ütést, de annak értéke nem érte el a 33 pontot, és hármat ír a nyertes fél, ha ellenfelének nem sikerült ütést nyerni az adott játszmában.

Ha takarásra kerül sor, és a takaró játékosnak sikerül elérnie a 66 pontot, akkor hármat ír a takaró játékos, ha ellenfele sem takarás előtt, sem utána nem nyert ütést kettőt ír a takaró játékos, ha ellenfele takarás előtt, vagy után nyert ugyan ütést, de annak értéke nem érte el a 33 pontot egyet ír a takaró játékos, ha ellenfele a takarás előtt, vagy után ütéseivel eléri a 33 pontot.


Ha a takaró játékos nem éri el a 66 pontot, akkor az ellenfele

hármat ír, ha a takarás előtt nem volt ütése, vagy ellenfelének nem volt ütése kettőt ír, ha a takarás előtt volt már ütése, illetve 33 pontja(maccs)


Az a játékos nyeri a versenyt, aki először megnyeri a két játszmát. Játékosok felváltva osztanak.

19. 29a57c5965 (válaszként erre: 18. - 9242a6388c)
2010. okt. 22. 19:01
Imádok snapsszerozni:-)))
18. 9242a6388c (válaszként erre: 17. - 29a57c5965)
2010. okt. 22. 19:01
kontra -rekontra -subkonra-fedák sári!:))) Én még csak az ultiban hallottam betliről, persze ez nem jelent semmit:)
17. 29a57c5965 (válaszként erre: 14. - 9242a6388c)
2010. okt. 22. 18:58

Ez így nem igaz!:-)))


A snapsszer imádók biza betliznek...kontráznak,re,sőt még fedáksáriznak is:-)))

2010. okt. 22. 18:38
Köszönöm a segítséget!:)
2010. okt. 22. 18:29

Mi játszottunk betlit, meg durit is a snapszerben.:)


Ultizni nem tudok sajnos.:(

14. 9242a6388c (válaszként erre: 13. - 7161d4c2ec)
2010. okt. 22. 18:18
Snapszerben nincs betli, azaz ulti:)))
2010. okt. 22. 17:57

Most találtam egy olyan szobát, ahol nem hisztiztek.:)


Még egy kérdés.Betlizni lehet?

12. 9242a6388c (válaszként erre: 11. - 7161d4c2ec)
2010. okt. 22. 17:49
Akkor nem értem..:(
2010. okt. 22. 17:21
Sima asztalnál hisztiztek, hogy rekontrázzak.
2010. okt. 22. 17:21
Én alapvetően nagyon szeretek kártyázni, de a környezetemben senki sem...:(Úgy megörültem...
9. 9242a6388c (válaszként erre: 7. - 7161d4c2ec)
2010. okt. 22. 17:20
Ne ülj le olyan asztalhoz ahol odairják, hogy sub-os asztal, ülj sima asztalhoz:)))
8. 9242a6388c (válaszként erre: 5. - 7161d4c2ec)
2010. okt. 22. 17:19
Imádtam ott snapszerozni, de már régóta nem játszottam, mert a mi gépünk nem tud oda belépni.
2010. okt. 22. 17:18

:(


Ott azt mondják nem muszáj, de ha nem rekontrázok mindjárt "kiabálnak", hogy reeee...:(

De ha nem jók a lapjaim minek rekontrázzak?

6. Kriszti0711 (válaszként erre: 5. - 7161d4c2ec)
2010. okt. 22. 17:17
Hát, abban nem vagyok járatos sajnos:(
2010. okt. 22. 17:16
Snapszerről, ezt elfelejtettem mondani.:)
4. Kriszti0711 (válaszként erre: 2. - 7161d4c2ec)
2010. okt. 22. 17:15
Milyen játékról van szó?
2010. okt. 22. 17:15

Én játszom, igaz mostanában ritkábban.

Mi a baj?

2010. okt. 22. 17:14
Halihó!Ma regiztem az oldalon, és nem értek valamit.Ha 3 vagy 4 játékossal játszom, és kontrázik az ellenfél, mindenképpen kell rekontrázni?
2010. okt. 22. 17:13
Játszik valaki a jójátékon?Segítség kellene.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook