Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » JÁTÉKSZENVEDÉLY - játékgépezés fórum

JÁTÉKSZENVEDÉLY - játékgépezés (beszélgetős fórum)


2012. márc. 18. 08:07

Gabci!

Elgondolkodtál már azon, hogy mennyire vagy kapzsi!?Hogy a kemény munka helyett vagy mellett egy nyereménnyel juss hirtelen előre,de jutalmul még nyomorultabb helyzetbe kerülsz minrt a filmek kapzsi balekjai akik a talált kincsből annyit vesznek magukhoz ami a vesztüket okozza? De elviseled, mert adtál magadnak egy esélyt! Manapság mindenki a pénzért akar omnipotencia érzést szerezni, aztán ha nem jön be akkor jöhet a szégyen bűntudat önpussztítás mazohizmus dac, hogy most már úgyis mindegy és ezt az utat járom ha törik ha szakad, amíg be nem jön a remélt jutalom.Ha az emberek majmot akarnak fogni egy fadobazba narancsot tesznek, amin akkora luk van, hogy a kéz épp befér. Ha a majom a narancsot megfogja, akkor nem tudja kihúzni a kezét, mégsem engedi el, így kapják el.A szerencsejáték az emberek majomfogója! Így teszik vesztes fogollyá a gyanútlan jószándékú embereket. Nézd csak meg milyen jól működik. Más logikán alapszik, de eredményesen. Folyamatos állandó haszon Nekik. Az életünk az övüké, ha nem találumknk ki valamit. Ezt mindenkinek magának kéne kitalálnia, hogyan oldja meg, de van megoldás. Valószínűleg az összes jó ötletet egyszerre véghez kell vinni, hogyx működjön. És ezt lehetne az absztinenciával kezdeni. csakhogy akkor valami más feszültségcsökkentőt és omnipotenciaadó tevékenységet is kell találni. Meg egy jó társat aki segít mindenben.Ez pedig mély önismeret akaraterő és önfegyelem nélkül nem megy.Engem négy szenvedély kóstolt meg, köztük a játék amit huszonöt éve kutatok önmagamon. Az alkoholt már nem is számítom ötödiknek, mert azt elég korán legyőztem és mértékkel havi 1-2 liter vörösbort kedélyesen le is gurítok, mert jól esik már és a mértékig jutottam. A játékban is jól gyakorlom már a legfontosabbat, hogy hamar abbahagyjam ha nyerek, és hamar abbahafyjam ha veszítek. rendszeresen játszom és nem sok választ el attól hogy olyan kedélyesen érezzem a mértéket mint a vörösbornál. Azt azért nem hiszem, hogy ez a játékososk nagy részének megadatik. De a valamilyen megoldásik mindenki eljuthat, lett légyen az az absztinencia. Úgy kellene kutatnia mindenkinek a szenvedélyt, önmagát, és a saját viszonyát a szenvedélyhez, mint egy egyetemi kutató! Akkor fog sikerülni...

198. Gabci83 (válaszként erre: 195. - Nagykaroly1980)
2012. márc. 17. 19:16

Szia!

17 igen válasz. De én eddig is tudtam, hogy kényszeres szerencsejátékos vagyok, hosszabb-rövidebb tünetmentes időszakkal.

2012. márc. 17. 19:16

Egyetértek veled. Az önismeret tényleg nagyon fontos tényező. Valóban komoly gond ez, mert mindenkinek ki kellene dolgoznia a saját legjobb életstratégiáját ami önmagára szabott és ez önismeret nélkül lehetetlen.Ezért nem is sikerül sokaknak úrrá lenni a szenvedélyükön. ha önismeretük lenne, a betegségtudat is működne.Lehet hogy az önismeret hiánya a kulcs? nem tudni, viszont ha sikerülne magas színvonalra fejleszteni, akkor az akaraterő fejlesztés is sikerülhetne. Ez azért jelentősen javíthatna a páciens sorsán.Előfordulhat, hogy akkor szinvonalasabb játékokat is keresne. nem egy gombnyomogatásra mannát igérő andalító zenéket és hipnotizáló képeffekteket küldözgető buta gép lenne a játékszer. Bár a szinvonalas játékokba is bele lehet csavarodni! De, ha az önismeret működne akkor azt is pontosan ki tudnák számolni, hány százalék esélyük van nyerni a különféle játékokon. Fogalmazzunk úgy, hány százalékkal az 50 alatt van esélyük. Mert minden nyerő játékon csak jóval 50 százalék alatt kezdődik a nyerési esély.A szenvedélyt valamivel helyettesíteni kell. ha erre rájön valaki, akkor már csak keresnie kell egy konstruktív igazi játékot vagy tevékenységet. Idáig már szinte senki sem jut el, mint ahogy erre az oldalraa is csak kevesen... sajnos. Tehát sok sarkallatos pont van. önismeret akaraterő betegségtudat százalékszámítás kreativitás... és még ez sem biztos hogy elég, ha az önbecsapás elég fondorlatos!persze így valóban az absztinencia a fő javaslandó megoldás. de azért vannak páran akik szerintem még a mértékre is képesek. Nem kell feltétlenül megvilágosodottnak lenni hozzá, de majdnem!:))

A cigiben a 0 a mérték! A teljes absztinencia!

De a játékban nem feltétlenül.Mindenki találhat olyan játékot, ahol hosszas rágyakorlás mellett kontrollálni tudja magát. ez persze nem a játékszenvedélyben szenvedők sportja. De azért van kivétel: csak nehogy ezzel a jelszóval vesse magát valaki a tutiba...

196. nagykaroly1980 (válaszként erre: 195. - Nagykaroly1980)
2012. márc. 17. 14:00

1. Játszottál-e már a munkaidőd vagy az iskola rovására?

2. Előfordult-e valaha, hogy a játék miatt boldogtalanná vált az otthoni életed?

3. Érintette-e már a jó híredet a játék?

4. Éreztél-e valaha lelkiismeret furdalást a játék után?

5. Játszottál-e valaha is azért, hogy pénzt szerezz az adósságaid visszafizetésére, vagy, anyagi nehézségeid rendezésére?

6. Gátolt-e a játék a törekvéseidben, és abban, hogy hatékony legyél?

7. Vesztés után érezted-e azt, hogy amilyen hamar csak lehet vissza kell menned visszanyerned, amit elvesztettél?

8. A nyerést követően éreztél-e erős vágyat arra, hogy minél előbb visszatérj, és még többet nyerj?

9. Gyakran előfordult-e veled az, hogy eljátszottad az utolsó fillérjeidet is?

10. Kértél-e már kölcsön a játék miatt?

11. Eladtál-e már bármit is a játék miatt?

12. Vonakodtál-e valaha, hogy a „játékra szánt pénzt” normális kiadásokra fordítsd?

13. Megtörtént-e, hogy a játék miatt elhanyagoltad önmagad vagy a családod?

14. Játszottál-e már hosszabb ideig, mint tervezted?

15. Játszottál-e valaha is azért, hogy így menekülj el az aggodalmaid és a gondjaid elől?

16. Elkövettél-e már törvénybeütköző dolgot vagy fontolóra vetted, már egy ilyen tett elkövetését, hogy így szerezz pénzt a játékra?

17. Okozott-e a játék alvásproblémát?

18. A veszekedések, csalódások vagy feszültségek arra késztetnek-e, hogy játssz?

19. Érezted-e már azt, hogy valamilyen jó szerencsét, egy-két óra játékkal kellene megünnepelned?

20. Gondoltál-e már öngyilkosságra, vagy arra, hogy tönkre mehetsz a játék következtében?


A legtöbb szenvedélyes szerencsejátékos „igen”-nel fog válaszolni a kérdések közül legalább hétre.

195. nagykaroly1980 (válaszként erre: 192. - Gabci83)
2012. márc. 17. 13:58

Szia Gabci83!

Elküldeném a húsz kérdést amiből megtudhatod,hogy kényszeres szenvedélyes szerencsejátékos vagy-e!

Nekem 20 ból 20 igen válasz lett!Jelen pillanatban absztinens vagyok,de ez egy progresszív betegség amiből nem lehet kigyógyulni,de fel lehet tartóztatni és ez a lényeg!!!

Játszottál-e már a munkaidőd vagy az iskola rovására?

Előfordult-e valaha, hogy a játék miatt boldogtalanná vált az otthoni életed?

Érintette-e már a jó híredet a játék?

Éreztél-e valaha lelkiismeret furdalást a játék után?

Játszottál-e valaha is azért, hogy pénzt szerezz az adósságaid visszafizetésére, vagy, anyagi nehézségeid rendezésére?

Gátolt-e a játék a törekvéseidben, és abban, hogy hatékony legyél?

Vesztés után érezted-e azt, hogy amilyen hamar csak lehet vissza kell menned visszanyerned, amit elvesztettél?

A nyerést követően éreztél-e erős vágyat arra, hogy minél előbb visszatérj, és még többet nyerj?

Gyakran előfordult-e veled az, hogy eljátszottad az utolsó fillérjeidet is?

Kértél-e már kölcsön a játék miatt?

Eladtál-e már bármit is a játék miatt?

Vonakodtál-e valaha, hogy a „játékra szánt pénzt” normális kiadásokra fordítsd?

Megtörtént-e, hogy a játék miatt elhanyagoltad önmagad vagy a családod?

Játszottál-e már hosszabb ideig, mint tervezted?

Játszottál-e valaha is azért, hogy így menekülj el az aggodalmaid és a gondjaid elől?

Elkövettél-e már törvénybeütköző dolgot vagy fontolóra vetted, már egy ilyen tett elkövetését, hogy így szerezz pénzt a játékra?

Okozott-e a játék alvásproblémát?

A veszekedések, csalódások vagy feszültségek arra késztetnek-e, hogy játssz?

Érezted-e már azt, hogy valamilyen jó szerencsét, egy-két óra játékkal kellene megünnepelned?

Gondoltál-e már öngyilkosságra, vagy arra, hogy tönkre mehetsz a játék következtében?


A legtöbb szenvedélyes szerencsejátékos „igen”-nel fog válaszolni a kérdések közül legalább hétre.

194. nagykaroly1980 (válaszként erre: 193. - Sziddhárta)
2012. márc. 17. 13:55

. Borzasztó sok energiát és szabadidőt kivesz az emberből. (hogy az anyagiakról már ne is beszéljünk)

Az olvtárs hiány szerintem inkább az önismeret hiányának tudható be: a legtöbb embernek nincs betegség tudata, mert vagy nem tájékozott ilyen témában vagy "nem ismeri be", nem vállalja fel. A legtöbben csak egyszerű akaraterőhiánynak tudják be a dolgot (a játékosok is és a környezetük is)

Pedig ez a tevékenység súlyos kontrolvesztéssel jár: az addig becsületes, példás életet élő ember egyszer csak csalni, lopni, hazudozni kezd. Az elbukott pénz mennyiségét még maguknak sem vallják be igazán, nemhogy a terapeutának vagy egy hozzátartozójuknak. Állandó ferdítésekkel, bagatelizálással próbálják elhitetni magukkal és mindenki mással azt a tényt, hogy súlyos függőségben szenvednek, pedig a gyógyulás elfeltétele a betegség tudat kialakulása lenne. Nos ez, mint írtam a legtöbb kóros játékszenvedélyben szenvedő ember esetében sajnos nincs meg. Talán ezért nem is azok az emberek fogják felkeresni ezt a fórumot akiknek igazán kellene. De mint írtam: minden érintett személy (legyen családtag, beteg vagy terapeuta) hozzászólását, kérdését szívesen várom. Ha más nem, de egy kétségbe esett házastárs vagy szülő előbb-utóbb fel fogja keresni ezt a topikot. Remélem így lesz.

2012. márc. 17. 13:34

Gabci!

Tudtad, hogy a játékgépezés nem játék?

Csak egy nyerés igéretét illúzióként belógató pénzszerzési művelet.

A játékról akarsz leszokni, vagy a kapzsiságodtól megszabadulni? Nem mindegy...

Az absztinencia csak részmegoldás. Előfeltétele a gyógyulásnak. Tanuld meg előbb, hogy a pénz nem a boldogság forrása, erősítsd az akaraterőd az önmegtartóztató képességed, és ismerkedj meg igazi játékokkal, amik nem a pénzről szólnak! Persze ezek mind nehéz dolgok... Akkor is szükségesek számodra.

192. Gabci83 (válaszként erre: 189. - Nagykaroly1980)
2012. márc. 17. 10:49
9éve lettem beteg, kb. 1 évig nagy ívben elkerültem a játéktermet és már nem is hiányzott. Nemrég azonban újra bementem (jöttek a problémák és visszatért a játékos kedvem), zsinórban 5x nyertem viszonylag kisebb összegeket, ki is jöttem utána, de újra rám tört a betegség és egy hete elbuktam az összes pénzemet...visszaestem, nem tudtam kiszállni, még nyerőben sem! Újra az az eufória, az őrület...utána meg a bűntudat, öngyilkossági gondolatok. Azóta meg állandóan a játékon jár az eszem, most is bemennék... :-(
191. nagykaroly1980 (válaszként erre: 190. - A7b6e313fb)
2012. márc. 16. 20:08
Ne is kapard el! Próbálj meg uralkodni a szenvedélyeden mindig csak egy napra! Èn is azt mondtam hogy soha többé nem fogok játszani de ez ügy sikerült hogy 1 napra fogadtam meg hogy nem játszom
2012. márc. 16. 19:46
Úgy látom volt itt egy kis mozgás :-).A viccet félretéve ,képzeljétek mi történt velem .Sándor napra vettem sorsjegyeket ajándékba ,a családtagjaimnak...MAJD MEGESZ A FENE ,HOGY OTT LAPULNAK A TÁSKÁMBA ,S NEM KAPARHATOM LE !!Köszönöm a válaszokat mindenkinek .próbálok más kárán tanulni ...
189. nagykaroly1980 (válaszként erre: 186. - Gabci83)
2012. márc. 16. 19:34

Ahogy látod már tünetmentes vagyok veled mi a helyzet? Én nagyon sokáig játszottam kb 13 év amíg el nem értem a mélypontomat. Azóta tünetmentes vagyok de ez egy progresszív betegség ami gyógyíthatatlan,de fel lehet tartóztatni sok mindennel!

Üdv: Egy sorstárs

188. nagykaroly1980 (válaszként erre: 186. - Gabci83)
2012. márc. 16. 19:25

A "legkeményebb" legális drog. Magyarországon évente családok és életek ezreit teszi tönkre. A fórum indítója jelen pillanatban "tünetmentes" szenvedélybeteg, aki ide várja a témában bármilyen módon érintett emberek hozzászólását, panaszát vagy tanácsát.

Ha már a másik fórum nem megy :(

2012. márc. 16. 19:24
A "legkeményebb" legális drog. Magyarországon évente családok és életek ezreit teszi tönkre. A fórum indítója jelen pillanatban "tünetmentes" szenvedélybeteg, aki ide várja a témában bármilyen módon érintett emberek hozzászólását, panaszát vagy tanácsát.
186. Gabci83 (válaszként erre: 182. - Nagykaroly1980)
2012. márc. 16. 19:14
Te is gépezel? Vagy már nem?
2012. márc. 16. 19:11
és jelöld be a piros csillagnál kedvencként és rögtön ott lesz a kedvenceid közötti témában
2012. márc. 16. 19:10
csak írd be a keresőbe hogy játékszenvedély a keresőbe
183. Gabci83 (válaszként erre: 181. - Nagykaroly1980)
2012. márc. 16. 19:04
Nem tudom, hogy kell átmenni...ma írtam először ezen az oldalon és nem ismerem ki magam...
182. nagykaroly1980 (válaszként erre: 180. - Gabci83)
2012. márc. 16. 18:53
Mit szeretnél tudni,hallani?
2012. márc. 16. 18:44
Àtjössz oda és akkor cseveghetünk
180. Gabci83
2012. márc. 16. 18:33
Szia nagykaroly1980! Szívesen olvasnám a "történetedet"!
179. nagykaroly1980 (válaszként erre: 177. - Gabci83)
2012. márc. 16. 18:13
Szia Gabci83! Ma nyitottam itt a Hoxan egy topikot Játékszenvedély néven. Lègyszi gyere át oda ès akkor beszélgethetünk. Üdv:egy sorstárs
178. 4606da2200 (válaszként erre: 175. - A7b6e313fb)
2012. márc. 16. 17:27
Az én volt barátom az sorstársad! Ő egy napot se bírt ki tippmix nélkül és egy hét végét sem totó nélkül. Meg volt róla győződve, hogy nyerni fog!Mihelyt hazaért ez volt az első dolga. A teletexten és a számítógépen beállította az ezekkel kapcsolatos oldalakat, még éjszaka is képes volt bekapcsolni a tv-t, hogy megnézze, hol tartanak a meccsek. Meggyőződése volt, hogy ő ebből meggazdagodik.Nem értette, hogy sokkal többet elkölt rá, mint amennyit nyer. Azóta már szakítottunk, nemcsak emiatt, de szerintem ez önmagában is elég gáz!! Ne várd meg, amíg ide jutsz!
177. Gabci83
2012. márc. 16. 10:57

Sziasztok!

9 éve kaptam rá a gépezésre, most 1 év után visszaestem. Pokolian szenvedek...Ha valaki szívesen levelezne velem ebben a témában, az jó lenne!

2012. márc. 15. 20:13

Szia Hidrogén!

Azt hogy mire kapsz rá, azt irányíthatod, ha akarod.Keress valami játékot amit lehet nem pénzben is játszani!Pl: honfoglalózz, vagy mondjuk ultizz egy olyan oldalon ami nem fizetős! Pontokban lehet játszani és van benne annyi izgalom mint ha gépeznél. A kaparós sorsjegyről már nem is beszélek... persze ahhoz meg kellene tanulnod ultizni. Nehezebb mint gondolod, de izgi és baromi kemény partik vannak. Életre halálra, mintha milliós tétek lennének, pedig 0 forint...

A mértéken még nem gondolkoztál?

No mindegy. A lényeg, hogy valamivel helyettesítsd a nyereményre játszást!Ha lehet ne egy másik pénztétes tevékenységre. Tudom, hogy nem könnyű. Tudom.

2012. márc. 14. 21:34
Sziasztok! Megint itt vagyok .....Nem gépezek ! Rákaptam a kaparós sorsjegyre:-( ...ha van sorstárs a közelben írjon .
174. KIDMEN (válaszként erre: 173. - A7b6e313fb)
2011. jún. 17. 09:15

megtaláltam

elovastam

kösz

173. a7b6e313fb (válaszként erre: 172. - KIDMEN)
2011. jún. 16. 19:29
Szia! Most néztem meg ,az 5-ik oldalon jár.A fórumot nem én indítottam ,csak hozzászóltam .Most nem tudok írni :-(.
172. KIDMEN (válaszként erre: 163. - A7b6e313fb)
2011. jún. 15. 12:30

szia!

tudásbázisban NEM találtam pedig szívesen elolvasnám

171. a7b6e313fb (válaszként erre: 170. - Egyszenvedélybeteg)
2011. jún. 15. 01:46
Szia ! Tudod én járok rendszeresen pszichiáterhez ,Ő tudott róla s nekem sokat ér a szava ,s mondta,hogy STOP.Bemenni be tudok menni olyan szórakozóhelyre ahol van ,mert végleg megutáltam.Egy feneketlen kútnak nézem a játékgépet.
2011. jún. 14. 21:06
Szinte mindig visszajátszottam. Ha nyertem akkor kértem egy kört, utána meg dobáltam vissza. Magadtól le tudtál állni vagy segített valaki, valakik? Ha igen akkor hogyan, érdekel. Miket csináltál annak érdekében hogy nem menj be véletlenül se?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook