Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » JÁTÉKSZENVEDÉLY - játékgépezés fórum

JÁTÉKSZENVEDÉLY - játékgépezés (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
2007. jan. 12. 19:50
Volt hogy a testvérem egész nyáron gürizett hogy legyen pénzük,a volt sógorom meg egy éjszaka alatt eljátszotta.Azóta már régen elváltak,mert ilyenkor a férje jól meg is verte részegen,a kisgyerek előtt.
2007. jan. 7. 19:29
Volt olyan ,hogy felhivtam a lelkisegély szolgálatot,hogy adjon tanácsot,hogyit csináljak.Ott azt mondták,hogy menjek elé a munkahelyre,és igy majd nem tud bemenni a kocsmába...Hát nem tudom..nekem is évek kellettek hozzá hogy abbahagyja.Szőrnyü nézni ahogy tönkre megy egy szép család...
17. Magdala (válaszként erre: 14. - Tünde733)
2007. jan. 7. 19:21

De remélem most a változatoságért nem az egész fizetést költi a totóra :-)) .

Végülis a Te történeted happy end-del végződött;

de a környezetemben lévő csajszikat akik évek óta ezzel szembesülnek hónapról-hónapra: már nem tudom kitartásra biztatni. Látom ahogy leamortizálódnak, anyagilag a tönk szélén egyensúlyoznak a férjük miatt.

Gátlástalanok: itt is volt már olyan, hogy a feleséget meglopta, nem gondolva arra, hogy mit adnak enni a féléves babának és honnan lesz pelus a segge alá.

Talán gonosz vagyok?, de én mostmár mindegyiket lebeszélem a további reménykedésben, hogy "jó útra" térnek ezek a pasik.

Azért jó volt olvasni a Te poz. példádat: de ez talán 100-ból 1 ha van ilyen?

16. tünde733 (válaszként erre: 15. - 'szti)
2007. jan. 7. 19:06
Pontosan!!Én mindig ezt magyaráztam neki,hogy ezen csdak az üzemeltető nyer.
15. 'szti (válaszként erre: 14. - Tünde733)
2007. jan. 7. 19:03

ráadásul ezek a francos játékgépek úgy vannak beállítva, hogy igen kicsi az esély a nyerésre....

csak az kaszál vele igazán, aki üzemelteti

14. tünde733 (válaszként erre: 13. - Magdala)
2007. jan. 7. 18:59
Azt mondja,hogy elmúlt a szenvedély..Mindig azt mondtam neki,hogy inkább totózon,azzal nem lehet annyi pénzt elbukni,és ő megis fogadta.Szörnyü küzdelem volt,a mai eszemmel már nem csinálnám végig.
2007. jan. 7. 18:53

Köszi, hogy a történetedet megosztottad velünk;

és elismerésem a kitartásodért, hogy évekig mellette voltál!

Annyit azért még elárulhatnál, hogy miképp sikerült neki leszoknia róla.

Elhiszem, hogy az évek alatt a bizalmad megrendült benne; de talán mégis megérte a küzdelem.

2007. jan. 7. 18:48
Hát ez az én történetem,röviden....
2007. jan. 7. 18:46
Ő mindig azt mondta,hogy sok pénzt akar azért csinálja..Hiába mondtam neki,hogy a kocsmáros jót röhög a markában,hogy akármennyi hitelt ad ,te viszed neki,és neki még jó haszna is van belöle!Ezt csinálta még pár évig,de már nem nagy tételekben.Hála a jó Istennek ma már nem játszik!!!Most kérdeztem épp tőle,hogy vonza-e még a játékgép?:)Ő azt válaszolta .Nem!de tudjátok,ha több pénz van itthon ,mindig összszorul a gyomrom,és minden reggel megszámolom,hogy nem hiányzik -e belöle..:((A mai eszemmel,már nem küzdenék érte.Mindig mondom neki,hogy ha én nem vagyok,akkor ő egy hajléktalan senki lenne.
2007. jan. 7. 18:38
Emlékszem épp az oviba készültünk,vagyis megkelltt volna vennem a gyereknek a cuccokat...A férjem megint eljátszotta a fizetését..Elment maszekolni,és kapott ajándékba egy szines tv-t.Ugy örültem neki,mint az a bizonyos majom..Akkor meg mégjobban,amikor rögtön találtam rá vevőt!emlékszem,boldogan sétáltunk haza fiammal este,meg a 15 ezer forintal!:)Amikor közelebb érünk a házunkhoz ,két nagydarab fickót látok állni a kapu elött!!Mikor odaértem ,látom ,hogy az egyik a kocsmáros a másik meg egy verő ember!!!!Kérdezem kit keres?Ő mondja,hogy a férjemmel szeretne beszélni.Mire én kérdezem,hogy miről?Azt mondta,hogy szeretné kifestetni a kocsmét...Akkor már rögtön tudtam,hogy nem mond igazat!Mikor hazajött a férjem rögtön nekiestem!Elmondtam neki,hogy itt volt a kocsmáros egy verő emberrel,és azt mondta,ha holnapra nem viszed a 15 ezer forintoz akkor nagy baj lesz!Csak blöfföltem,de ő szépen belesétált a csapdámba...Először kinevetett,utána még ő volt felháborodva,hogy hogy mer idejönni a kocsmáros,meg ,.hogy ő majd ad neki!Mondanom sem kell,reggel térden állva könyörgött az ágyamnál,hogy adjam oda neki a 15 ezret...Ez csak egy eset volt a sok közül....Az anyukáját imádta,mindig hallgatott rá.Ugy gondoltam szólok neki,hogy beszéljen vele.Nem értünk el vele semmit..Csak azért maradtam mellette,mert tudtam ,hogy ő egy értékes ember,és majd valahogy meg gyözöm ,hogy fejezze be!Meg nem is igazán volt hova,kihez mennem...A bátyja nagyon hivő ember,azt mondta ,probáljuk rábeszélni,hogy menjen el a gyülekezetbe,majd Isten segit neki,hogy jó utra térjen!Én erre mindig azt mindtam,hogy neki kell saját magának rájönnie arra,hogy ez nem jó dolog ,fejezze be!!!
2007. jan. 7. 18:36

ez ugyanolyan játékszenvedély, mint pl. a kaszinó, egyszerűen nem tudják abbahagyni, ha nyerő szériában vannak, akkor azért, ha veszítenek, akkor meg mert majd hátha nyerni fognak, ördögi kör lehet


érdekes, nálunk is mikor festés volt, a "főnök"festőről mondta a segédje, hogy minden pénzt eljátszik

2007. jan. 7. 18:20
Tehát,ez a dolog kb 9 évvel ezelőtt történt.Anyosomtol elköltöztünk albérletbe,akkor már megvolt a kisfiunk,2 éves volt.Minden jól alakult,pont egy régi barátnömékkel szembe költöztünk,minden nap átjöttek hozzánk,nagyon jó barátság alakult ki köztünk.Férjem a közeli kis településen dolgozott egy gyárban,munka után meg maszekolni járt.szobafestő a szakmája,és nagyon sok helyre hivták,mert szép ,és pontos munkát végzett mindig.Jól éltünk,nem vetett fel minket a pénz,de rezsire ,kajára,ruhára,mindig volt pénz.Egyik délután a féjem ugy indult el otthonról,hogy megy focizni a haverjaival.(ez a hobbija)Ok,kérdeztem mikor jössz,ő mondta kb 7-8 körül.Egész éjjel vártam....Hajnali 4 órakkor jött haza.Reggel mikor rákérdeztem ,hol volt,ő azt válaszolta,hogy söröztek a közeli kocsmában.Nagyon furcsán viselkedett,csak ült,hallgatott,nézett maga elé...Rögtön az ugrott be,hogy megcsalt!Szoltam a barátnőm férjének,hogy faggassa ki,hogy hol volt egész éjjel.Mikor elmondta a srác,hogy mit csinált az én drága párom,azt hittem elájulok!!A drága játékgépezett,méghozzá hitelbe.40 ezer forintot kellett volna neki bevinni másnapra!!!Nekünk nem volt ennyi pénzünk félre rakva,igy a barátnőmék adtak,kölcsön neki,azzal a kikötéssel,hogy első,és utolsó alkalom,hogy ők ilyenre kölcsön adnak!Mikor rákérdeztem miért csinálta,nem tudott rá válaszolni.És innen megindult a lavina!!!Hazudott,pénzt lopott ki a pénztárcámból!Én csak annyit mondtam neki,hogy nem tőlem veszi el,hanem a saját fia elől!De ő mindig azt válaszolta,hogy ő rendesen leadja a fizetését,és a maszekpénzével meg azt csinál amit akar!Az emlitett házaspárnak,volt egy házuk ami üresn állt.kitalálták,hogy költözzünk oda,ingyen kiadják,nekünk csak rendbe kell tartani!Én nagyon örültem,mert igy sporolhattunk is egy kis pénzt.Ekkor férjem játékgépezése már egy éve tartott.átköltöztünk.Már akkor ott tartott,hogy a teljes fizetését is képes volt eljátszani!volt ,hogy csak a bérlapot hozta haza.Ekkor már őrjöngtem!de ő nemfoglalkozott vele.Hirtelen annyi történet jut eszembe,hogy nem is tudom melyiket irjam le....Ja igen!Az volt a legnagyobb gond,ha nem volt egy fillérje sem,a kocsmába hitelre is játszhatott!
7. Magdala (válaszként erre: 4. - Tünde733)
2007. jan. 7. 18:20
Visszakukkantottam: jó hosszúra sikeredik az ebédetek :-)) .
6. tünde733 (válaszként erre: 5. - Magdala)
2007. jan. 7. 12:25
Ok.később leirom!!lehet egy kicsit hosszu lesz...
2007. jan. 7. 12:23

Jó étvágyat a vasárnapi ebédhez!

Engem érdekel, szivesen olvasnám a történetedet.

2007. jan. 7. 12:13
Sajnos engem személyesen is érintett ez a dolog!!!9 évvel ezelőtt kezdődött.ebéd után leirom a kis történetem,ha érdekel valakit,nekem ,hogy sikerült túl élnem ezt a dolgot!!!
2007. jan. 7. 12:03

Csalódtam: azt hittem, hogy ez a téma többeknek felkelti majd a figyelmét mégha nem is érdekeltek közvetlenül benne.

Kivi lettem volna véleményekre, hogy ismerőseimnek milyen tanácsot adhatnék tovább a segítés szándékával.


1-2 fórum igazán tetszik ahol igazi véleménycserék, tanácsadások vannak, a hétköznapjainkat érintik;

de újjabb csalódás amikor látom az "1 szavas válaszú pontvadász" fórumokat.

Bocsika a kirohanásomért: ma rossz passzban vagyok.


de vannak a

2007. jan. 7. 10:56
Nos én nagyon eggyetértek veled. A játékgépezés tényleg betegség. Teni kell valamit, mert sok családot tehet tönkre, akik hisznek a "gyógyulásban", ami persze lehetetlen.
2007. jan. 4. 19:34

Sajnos a baráti körömből 3-4 családot is érint a játékgépezés.

Férj/apuka már hónapok óta /van ahol már évek óta/ a fizetését a játékterembe viszi. Feleségek hisznek, biznak, remélnek: hogy az volt az utolsó, a következő hónapban már nem lesz ilyen. Látom, hogy súlyos megélhetési gondokkal kezdenek ezek a családok küzdeni, kezdenek kéregetni a család többi tagjától, ismerősöktől. Megjegyzem, van ahol már a kocsit kellett eladni, illetve már a hitelezők jelentek meg mivel a férj pénzt vett fel a feleség háta mögött.

Szerintem ez a játékszenvedély olyan betegség, amiből nem egyszerü meggyógyulni; márha lehet.

Kivi lennék, van-e a környezetetekben olyan emberke, vagy család aki átment hasonló megpróbáltatásokon és sikerült újra a régi életbe beilleszkedniük.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook