Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Jácint virágzás után fórum

Jácint virágzás után (beszélgetős fórum)


1 2
2013. nov. 8. 09:29
Mi is elültettük a hagymákat, viszont a szára hosszú lett, virágot nem akar hozni. Szerintetek ha visszateszem cserepestől sötétre meg hidegre, virágzásra lehet bírni?
38. PVero (válaszként erre: 36. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 9. 14:13
A hagymája van a cserépben.
37. zebracsikó (válaszként erre: 36. - 91d4989ab9)
2012. ápr. 9. 12:45
nekem is van elvirágzott jácintkám cserépben, levele még megvan. Mit csináljak vele? Virágozhat még? Vagy majd csak jövőre?
36. 91d4989ab9 (válaszként erre: 35. - PVero)
2012. ápr. 9. 12:37
még megvan a levele vagy leszáradt?
35. PVero
2012. ápr. 9. 12:35

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy elvirágzott anyukám jácintja és most csak a hagyma van a földben. Mi a teendő, hogy újra szép virágokat hozzon? (cserépben van, mert lakásban tartjuk, nem tudjuk kiültetni.

Előre is köszönöm a segítséget!

34. bartaldora (válaszként erre: 33. - Sonysony)
2011. szept. 26. 21:27
Hát kertbe nem nagyon tudom kiültetni, csak cserépbe tudom tenni. Hogy fagyot kapjon, esetleg csak az ablakba tudom kitenni 1-2 éjszakára. Ma meglocsoltam, próbáltam úgy locsolni, hogy a föld is kapjon vizet, meg a hagyma is, ami nincs benn a földben, hogy mindenhol érje víz. Azért én reménykedem egy kicsit, hogy egyszer kihajt, és virágot hoz. Majd veszek legfeljebb még hagymákat, és azokat is elültetem, hátha tavasszal virágozni fog.
2011. szept. 26. 21:09

Ha van lehetőséged akkor inkább kertbe ültesd el a hagymákat. Ha nem figyeltél virágzás után a szár és a levelek visszaszáradásakor akkor valószínű, hogy most nem fognak virágot hozni. Időnként a hagymák különben is "pihennek" és akkor abban a ciklusban nem hoznak virágot.

A vízzel ilyenkor csak nagyon módjával bánj!

Ha cserépbe ülteted mégis, akkor rakd olyan helyre, ahol még kb. 2 hónapig hűvös van. A legjobb az, ha hajtatás előtt fagy éri a hagymákat. Azt követően kell kb. 15-18 ○C-on kezdeni az öntözést, majd a levelek megjelenése után világos helyre tenni. A vízzel ezután is takarékoskodni kell!

32. bartaldora (válaszként erre: 31. - Bartaldora)
2011. szept. 26. 11:01
Most meglocsoltam egy kicsit őket, majd ültetés előtt egy nappal be lesznek áztatva, hogy vegyenek föl annyi vizet, ami elég lesz nekik. Köszi a tanácsot, remélem, észhez térnek. Mindennap megnézem őket, hogy mikor kell rá locsolni.
31. bartaldora (válaszként erre: 30. - Kis Cidri)
2011. szept. 26. 10:25
A víz az esővíz is lehet, vagy csapvíz legyen. Csak a hagymát áztassam be, vagy cserepestől állítsam bele vízbe?
30. Kis Cidri (válaszként erre: 29. - Bartaldora)
2011. szept. 26. 10:05
Szerintem érdemes vele foglalkoznod. Akár most is beáztathatod egy napra vízbe és földbe rakod, rendszeresen öntzöd mostantól, akkor lehet, hogy kivirágzik, de mindezt télen is megteheted január környékén.
2011. szept. 23. 13:36

Sziasztok!


Kérdezek, bár nem tudom, mennyi esélyem lesz, hogy választ kapok rá. Van pár db jácinthagymám, viszont elvirágzás után nem locsoltam. Leszáradt róla a levél is, a szár is, csak a hagyma maradt a földben. Viszont ma át szerettem volna ültetni, de észrevettem, hogy teljesen ki lehet venni földestül a cserépből, illetve, hogy jön le róla a héja, és teljesen száraz mindene. Szerintetek érdemes még foglalkozni vele, vagy vegyek másik hagymákat, és azt ültessem el?

A válaszokat előre is köszi!

28. 116212323c (válaszként erre: 27. - Sonysony)
2011. febr. 23. 22:12

ne hülyülj örülök hogy egy hozzáértő ember ír!

köszönöm szépen!!!!!

27. sonysony (válaszként erre: 26. - 116212323c)
2011. febr. 23. 22:04

A sarj hagymát (azt a kicsit mellette) akkor kell leválasztani mikor a levelei is már visszaszáradtak.

Egyébként a kerti hagymások felszedése is többnyire erről szól, hogy a sarj hagymákat leválasztják a nagyról.

Ha valami fertőzés éri a növényt és a többi hagyma szorosan mellette van, akkor a többi is könnyebben megfertőződik.

Lehet magról is. Az előző hozzászólában írtam, hogy ha beporzódott akkor le kell vágni a virágot még mielőtt kifejlődnek a magok mert sok energiát fektet a növény a magok érlelésébe és a következő évben kissebb valószínűséggel virágzik.

Amennyiben meghagyjátok a magokat (feltéve, hogy beporzódott) úgy meg kell várni, hogy beérjenek és el kell vetni. Nagy reményeket ne szőjetek, elég macerás magról virágzó növényt nevelni.

Bocs, hogy megint én írtam.

2011. febr. 23. 21:40
ha még van valaki aki ért hozzá...szaporítani hogy lehet? illetve van kis hajtás kis hagyma azt le kell választani a nagyról? és ha igen mikor?
2011. febr. 23. 13:03

Hát igaziból nem mindig tápos a víz, a télen semmit se locsoltam azzal, csak azokat a növényeket amiket kaptam és eléggé le voltak rongyolódva...

szóval nálam kb 1-2hónapig tart amikor minden alkalommal kapnak tápot...aztán nyaranta csak havonta egyszer...

Télen meg nem is locsolok sűrűn...

Virágzásnál szoktam még tuningolni kicsit őket, de ennyi...

Köszönöm szépen a tanácsokat, mindig jól jönnek!

24. sonysony (válaszként erre: 13. - 116212323c)
2011. febr. 22. 07:18

Hetente nem szabad "tápos" vízzel semmit se locsolni. Esetleg a nyári balkonnövényeket, de azt is csak az igazi nagy szárazság idején.



A jácintot - mint már többen is írták - elvirágzás után tovább kell ápolni.

Először elszárad a virág, majd a levelei. Ez alatt az idő alatt is kell öntözni csak egyre ritkábban. Ha esetleg beporzódott - nekem már többször volt ilyen - akkor jobb levágni a virágszárat, mert úgy a következő évben nagyobb az esélye a virágzásnak. Azt, hogy beporzódott-e onnan tudod meg, hogy a virág szára nem szárad el, hanem kicsi zöld bogyók fejlődnek rajta. Virágzás után lehetőség szerin napos helyre kell tenni, a következő évre így erősödik meg a hagyma. A teljesen visszaszáradt növény hagymáját száraz hűvös helyen (akár a cserepében is maradhat) kell tárolni. A hagymásokat legjobb júniusban kivenni a talajból. (Ez a kertiekre is vonatkozik) Szeptemberig (száraz, sötét,hűvös helyen) tárolni, majd szeptemberben elültetni úgy, hogy a hagyma magasságának kb. kétszerese vastagságú talaj fedje. Nekem úgy tanította a nagypapám, hogy a hagymás növényeket iskola kezdéskor (szeptember) kell kiültetni és iskola végén (június) felszedni.

2011. febr. 21. 23:08
Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek! jó éjt
22. Kis Cidri (válaszként erre: 20. - 116212323c)
2011. febr. 21. 23:04
Fedje a föld, de ne legyen túl mélyen, és igen télálló, azért kell ősszel letenni, hogy tavasszal virágozzon.
21. bared
2011. febr. 21. 23:03
én is köszi a válaszokat... kertem sajnos nekem sincsen:-(
2011. febr. 21. 23:01
Oké még egy kérdés...mivel a szülői háznál azért van kertünk :D onnan télire ki kell venni a hagymát? illetve mert most ugy van elültetve hogy a hagymája kicsit kilátszik, a kertbe is igy kell vagy azért fedje a föld?
19. shooting star (válaszként erre: 16. - 116212323c)
2011. febr. 21. 22:58
Nálunk virágzik minden évben.
18. Kis Cidri (válaszként erre: 16. - 116212323c)
2011. febr. 21. 22:58
Igen, de oda közvetlen virágzás után, vagy ősszel tedd ki, és ne túl mélyre.
17. 116212323c (válaszként erre: 15. - Mamcili)
2011. febr. 21. 22:57
ez jó kérdés, tuti kemény :D
2011. febr. 21. 22:56
és ha kertbe ültetném akkor újra virágozna?
2011. febr. 21. 22:55

no ezt idén megpróbálom,

Tényleg,... milyen a jó jácinthagyma?

14. Kis Cidri (válaszként erre: 11. - Bared)
2011. febr. 21. 22:52
Az én tavalyim már a kertben akkora.
13. 116212323c (válaszként erre: 11. - Bared)
2011. febr. 21. 22:52

én hetente locsoltam tápos vízzel elvileg szereti a vizes talajt

de azért ne rohaszd ki

12. 116212323c (válaszként erre: 10. - Kis Cidri)
2011. febr. 21. 22:52
köszönöm!
11. bared
2011. febr. 21. 22:50

engem tegnap megdöbbenés ért..

az erkélyen pakolászva megláttam egy cipősdobozt...kinyitottam, és 4 gyönyörű cserepes kihajtott jácint volt benne... tavaly vettem őket, és azt hittem véletlen kidobta valaki....

behoztam őket, és a konyhaablakban vannak...kb 5 centis hajtások vannak kint a hagymából....

azt viszont nem tudom, mennyire kell locsolni:((

10. Kis Cidri (válaszként erre: 9. - 116212323c)
2011. febr. 21. 22:48
Szépen elszárad a virág és utána a levele is, ne kell nagyon locsolni, a gyökerét semmi esetre se vágd le. Tedd hűvös, sötét, és jól szellőző helyre papírzacskóba, v. p.dobozba.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook