Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ízületi gyulladás esetén masszírozás fórum

Ízületi gyulladás esetén masszírozás (beszélgetős fórum)


1 2
28. angelic smile (válaszként erre: 27. - Fincsi5)
2015. jan. 18. 11:49

Sajnos tényleg nem tudom. A mi orvosunk nagyon rendes, de ismerős is. Fogalmam sincs, hogy mi mivel jár, lehet, hogy csak meghatározott számú beutalót adhat ki, nem tudom.

Nem hiszem, hogy ne hinne Ildikónak. Soha nem volt beteges, az utóbbi időben jött ez ki nála. Engem nagyon megdöbbentett, hogy ilyen nagy fájdalmai vannak. :(

27. fincsi5 (válaszként erre: 26. - Angelic smile)
2015. jan. 18. 10:32

Mást nem tudok elképzelni, mert az orvosnak semmi levonással nem jár.

Vagy még az lehet; a doki nem hisz a betegének.:(


De ugye, már ez sem jó viszony.

26. angelic smile (válaszként erre: 25. - Fincsi5)
2015. jan. 18. 09:14
Nem tudom, hogy lenne valami probléma, soha nem nyilatkozott negatívan az orvosáról. De ugye nem tudhatom.
25. fincsi5 (válaszként erre: 24. - Angelic smile)
2015. jan. 17. 16:53
Itt valami elromlott orvos - beteg kapcsolat lesz!
24. angelic smile (válaszként erre: 23. - 425031217d)
2015. jan. 17. 15:30
A háziorvosa nem ad beutalót. Nem értem, ezért levonnak tőlük valami pénzt? Vagy miért nem?
23. 425031217d (válaszként erre: 21. - Angelic smile)
2015. jan. 17. 11:18

Melyik orvosa?

Mert a háziorvos adhatbeutalót a reumatológia szakrendelésre és ott kaphat többféle kezelést.

22. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Angelic smile)
2015. jan. 15. 21:08

Nem állítólag, hanem biztos, és egy évben 2x lehet 2-3 hónapig szedni. Én kaptam a térdemre, mert ez porckopásos betegségre jó. / nekem nem /


A vízhajtót heti 2x 3x kell, reggel bevenni.

És mellé kell káliumot is szedni.

A kezelés meg évente 2x 15 alkalommal jár, hogy pontosan hogy hívják nem emlékszem.De ha megy, reumatológus megmondja.

Húst minimálisra csökkenteni.

21. angelic smile (válaszként erre: 20. - Kleeri)
2015. jan. 15. 19:43
Legalább abban segítsetek, hogy hova, kihez forduljon a barátnőm? Az orvosa nem ad kezelésre beutalót, maszek úton ment el orvoshoz, ahol megállapították az ízületi gyulladást. Hiába mondta el szegény az orvosnak. Az a baj, hogy a családunkban nincs ilyen probléma. Igazából át sem tudtam érezni a helyzetét, amíg nem történt az, amit már leírtam. Hogyan lehetséges, hogy ilyen fájdalmai vannak, így kell élnie ilyen fiatalon?
20. kleeri
2015. jan. 15. 17:55
gyógytornászok között dolgoztam, ezért úgy tudom, hogy izületre, gyulladásra nagyon nem jó a masszírozás
19. angelic smile (válaszként erre: 18. - 425031217d)
2015. jan. 14. 22:55
Látod, ezt nem tudom. :( Talán, mert sokszor bedagad a keze, a lába viszont nem. Nem tudom, nem is akarok hülyeséget írni.
2015. jan. 14. 19:30

Ezt sajnos nem tudom. Még sosem szedtem vízhajtót.

De szerintem nagyjából mindegy, mert így is, úgy is kiürülnek azok a bizonyos tápanyagok. Pótolni kell és kész! Sok zöldség, gyümölcs biztosan jót tesz.

Miért kell ezt szednie?

17. angelic smile (válaszként erre: 16. - 425031217d)
2015. jan. 14. 18:33

Az étrend-kiegészítőkkel nincs is probléma. A vízhajtó a gond.

Ugyan mennyi idő kell, hogy felszívódjanak a gyógyszerek és az étrend-kiegészítők? Az egyik gyógyszertáros ezt mondja, a másik meg azt. A vízhajtót mégsem veheti be este, mert akkor alvás helyett pisilés lesz a program.

Mondom neki a paleót, mindenképpen.

16. 425031217d (válaszként erre: 15. - Angelic smile)
2015. jan. 14. 14:03

Egyelőre a gyógyszerek az elsők. Azt csak orvosi ellenőrzés mellett szabad változtatni. Leginkább a pm-re valót.

1 óra különbséggel már szedhetők az étrend-kiegészítők.

Nekem multivitamin+Ca-Mg kapszulám is van, meg néhány spéci dolog.

Az étrend megváltoztatása hozza meg a gyógyulás esélyét elsősorban.

Szendi blogjára érdemes feliratkozni, mindenre ad jó tanácsot.

Én nem vagyok paleós, de néhány hasznos tanácsot betartok most is.

Ezek a betegségek akár el is múlhatnak az étrend/életmód megváltoztatása által. Szerintem megéri!

A paleósok topikjában sok jó dolgot lehet elolvasni.

[link]

15. angelic smile (válaszként erre: 13. - 425031217d)
2015. jan. 14. 13:36

Szed multivitamint, mégis magnéziumhiánya lett. Azon merengtünk tegnap, hogy nem jó sorrendben veszi be a:

- pajzsmirigyre a gyógyszert,

- az ízületi gyulladásra (ami most ugye már kiesett),

- a multivitamint, magnéziumot és a

- vízhajtót.

A húgysavszérumja is magas vagy alacsony volt gyógyszer (condrosulf) szedése mellett. Olyan, mintha be sem vette volna. :( Tehát nem tudja, milyen sorrendben szedje és mennyi idő teljen el. Azt mondta, a gyógyszertárban sem tudtak konkrét választ mondani, csak azt, hogy elvileg így meg úgy van.

14. 425031217d (válaszként erre: 12. - Angelic smile)
2015. jan. 14. 13:24

A váll-lapocka neki külön edzésre szorul, célzottan.

Én meg jógára jártam. sokat segített.

13. 425031217d (válaszként erre: 11. - Angelic smile)
2015. jan. 14. 13:22

Jegeltem amikor nagyon begyulladt.

Meg kell nézni mi a jó rá, hideg vagy meleg. Rendelőben van valamiféle kezelés is ilyenkor - nem ismerem ezeket. A fájdalmat csillapítja.

Nem értem a sorrend dolgot...


Valószínűleg érdemes lenne multivitamint szednie.

Aki vízhajtót szed, annak a szervezetéből kiürülnek az ásványi anyagok is.

12. angelic smile (válaszként erre: 10. - 425031217d)
2015. jan. 14. 13:18
Egyébként nem dohányzik, aránylag egészséges életmódot folytat. Futott is, és aerobik órákra járt, de így nem tud. :(
11. angelic smile (válaszként erre: 9. - 425031217d)
2015. jan. 14. 13:17

Azért szed magnéziumot, mert a vérvétel magnéziumhiányt állapított meg. Most mondja, hogy a legfontosabbat elfelejtettem. Vízhajtót is kell szednie. És az is lett volna a kérdés, hogy ezeket milyen sorrendben kellene?

Valamit, ami nem gyógyszer, tudsz ajánlani a fájdalomra? Mert a condrosulf (lehet, nem jól írom) után 3 hónapig állítólag szünetet kell beiktatni.

2015. jan. 14. 13:14

*"a burgonya, a paprika, a paradicsom, a padlizsán és a dohány is.

gyulladáskeltő ételek

9. 425031217d (válaszként erre: 8. - Angelic smile)
2015. jan. 14. 13:12

Szívesen!

Van remény, de változtatni kell az életmódon.

Nekem több ismerősöm is van, aki rendbe jött.

Ebben az esetben nem a magnézium a legfontosabb.

Például vas-, kén-, szilícium és cink, sok C vitamin.

"a burgonya, a paprika, a paradicsom, a padlizsán és a dohány is. Ezek mindegyike gátolhatja a kollagén regenerálódását, és negatívan befolyásolhatja az ízületek anyagcsere folyamatait. Tehát kerülendők!"

Legfontosabb a mozgás akkor is, ha fáj. Óvatosan kell elkezdeni.

Nekem is a vállam, lapockám fájt. 1 kg-os kis súlyzóval is tornáztam. Meghajolva - hogy a kar függőleges helyzetben legyen -a földről a mellkashoz emelve a háti izmokat (ízületeket) lehet edzeni. A mozgás segíti a keringést, így a tápanyag ellátást. A salakanyagok pedig kiürülnek. Előbb-utóbb elmúlik a gyulladás, megszűnik a fájdalom.

8. angelic smile (válaszként erre: 7. - 425031217d)
2015. jan. 14. 13:00
Köszönöm szépen a válaszod! :) Akkor van remény!
7. 425031217d (válaszként erre: 6. - Angelic smile)
2015. jan. 14. 12:38

A gyulladás környékét szabad masszírozni. A keringést kell serkenteni, hogy a gyulladást keltő anyagokat el tudja a szervezet szállítani.

Nekem csak volt ízületi gyulladásom. Jártam sokszor orvosnál, de magam hoztam rendbe. Azokkal a módszerekkel amiket leírtam.

6. angelic smile (válaszként erre: 5. - 425031217d)
2015. jan. 14. 12:31

Akkor csak megkérdezem még egyszer. :D Neked is ízületi gyulladásod van?

Nem értem, akkor most szabad masszírozni óvatosan vagy nem? :(

5. 425031217d (válaszként erre: 4. - Angelic smile)
2015. jan. 14. 09:30
Ha nem találnak az orvosok más betegséget, akkor ott ahol fáj, szép óvatosan érdemes masszírozgatni, először csak simogatni szinte. Egyre kevésbé lesz érzékeny. -Javul a keringés.
4. angelic smile (válaszként erre: 3. - 425031217d)
2015. jan. 14. 09:27
Kedves Mici! Neked is ízületi gyulladásod van? Ha igen, éreztél már olyant, amit az első hsz-emben leírtam? Fájdalmat érzett Ildi a vállában és a lapockájában. Kérdeztem tőle, hogy megpróbáljam-e egy kicsit megmasszírozni, de ahogy hozzáértem felszisszent. Azt mondta biztos beüthette valahová, de levette a pólóját és az égvilágon semmilyen beütéstől származó folt nem volt rajta. Szerintem ez rémisztő.
2015. jan. 14. 09:21

A gyulladt ízületeket közvetlenül nem szabad masszírozni.

A gyulladást többek között okozhatják vírusok, baktériumok és a rossz étrend is.

Érdemes elolvasni Szendi blogját: Tények és tévhitek.

Kerülni kell a gyulladást keltő ételeket.

Fontos a mozgás - ellenőrzött torna.

D, C vitamin is fontos.

2015. jan. 14. 09:13
Közben megtudtam a gyógyszerek nevét: l-thyroxin a pajzsmirigyre és condrosulf az ízületi gyulladásra való. A magnéziumhiányra pedig magnosolvot szed.
2015. jan. 14. 08:43

Sziasztok!


Egy barátnőm kért meg rá, hogy kérdezzek meg egy pár dolgot. Ő is fog a hétvégén regisztrálni, de nem tudjuk, van-e valami időkorlát egy új téma létrahozásához vagy ahhoz, hogy hsz-t íron.


1. Az egyik kérdése az, hogy, ízületi gyulladás esetén lehet-e masszaírozásra járni?


2. Normális az, úgy érzi a testén néhány ponton, mint amikor beütöd valahová pl. a karodat és ugye ha hozzáérsz, akkor fáj, meg is van kékülve-zöldülve-lilulva a hely. De neki nincs ott semmi és mégis elég sok ponton ilyen fájdalmat érez.


3. Többféle gyógyszert is szed + vitaminokat, de hiába kérdezte az orvost, a gyógyszerészt, hogy kellene bevenni, nem kapott egyenes választ.

- Kell szedni pajzsmirigyre (nem tudom a nevét, de biztos, hogy első étkezés előtt fél órával kell bevenni),

- ízületi gyulladásra (sajnos ennek a gyógyszernek sem a tudom a nevét, bár ennek már 1 hete befejezte a 3 hónapos kúráját),

- vitamint (Mega Daily One Plust, ezt én vettem neki) és

- magnéziumot (valami új fajta, por alakút szed, magnéziumhiánya volt).


4. 1 hete járt le az ízületre való gyógyszere és elég nagy fájdalmai vannak, viszont 3 hónapig elvileg nem szedhet semmit. Valóban így van? :O Ez számomra hihetetlen. :(


Lányok! Kérlek benneteket, hogy segítsetek. 44 éves és látni, hogy milyen fájdalmai vannak, borzasztó. :(((

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook