Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Izgő-mozgó tacsi!Akinek volt vagy van írjon! fórum

Izgő-mozgó tacsi!Akinek volt vagy van írjon! (beszélgetős fórum)


124. Hirtelencsiga (válaszként erre: 119. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 10. 13:13
Nahát, az anyukám Jánossomorján lakik! Milyen kicsi a világ!
123. danama (válaszként erre: 118. - 25117645d2)
2010. márc. 10. 12:37

szia!


Mióta fullad?

122. bfd1d36adb (válaszként erre: 117. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 10. 11:57

Ti bent tartjátok Samut? Mire lesz szükségünk, ha meglesz a kutyónk? Láttam egy videót, ahol műanyag rács volt az ajtón a tacsi "ellen", ilyesmikre gondolok. De az is érdekel, mekkora futtatópóráz vagy kosár kell neki. Persze a standardnak. :)

Idén tavasszal vagy nyáron mindenképp meg kell lennie és a törzskönyvezhetőnél nem adjuk alább. Gaál úr pl. anélkül nem is ad el.

Addig meg vásárolok neki (is)! :)

121. Hirtelencsiga (válaszként erre: 118. - 25117645d2)
2010. márc. 10. 08:23

Szia!

Sajnos nem tudom, mi lehet a baj. Még nem találkoztam ilyennel. Lehet érdemes lenne elvinni orvoshoz. Jobbulást a kutyusnak!

Nekünk fiú kutyusunk van, bár ö nem törpe, hanem standard és még csak 8 hónapos. Szerintem ö még nem alkalmas a feladatra. Legalábbis erre utaló jeleket még nem vettünk észre. :-)

120. bfd1d36adb (válaszként erre: 118. - 25117645d2)
2010. márc. 10. 08:20

Szia, nem evett valamit, ami fennakadhatott a torkán? Csirkecsont, ilyesmi?

Fullad vagy keheg?

Meg kéne mutatni az állatorvosnak!

119. bfd1d36adb (válaszként erre: 117. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 10. 08:11

Köszi!

Szerencsére nem tettünk le foglalót, látatlanban nem. Jánossomorja meg 60 km ide, Patona közelebb is van. Majd felhívom, egy kérdést megér!

Bár tegnap beszéltem azzal a győrújafalui tenyésztővel, akire régről emlékeztem. Főleg basseteket tenyészt, azt hiszem Gyöngyvadász Kennel és nagyon szimpatikus volt! Most tüzel a tacsija, kb. 4 hónapot kellene várni. Közel van, megbízható és örülne, ha Vámosszabadiba kerülne a kiskutya (szomszéd falu). Ha sikeres lesz a fedeztetés, vsz. meglátogatjuk őket.

Ja hát igen, eredetileg győri vagyok, de már 3 km-rel errébb, Vámoson lakunk.

2010. márc. 9. 21:18

Sziasztok, megpróbálkozom újból:)

Törpe tacsink van és fullad, nem tudja valaki mitől?


Szeretnénk pároztatni, nem ismer valaki fiú kutyus gazdit?

117. Hirtelencsiga (válaszként erre: 116. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 9. 21:07

Remélem, sikerrel jársz annál a hapsinál, akinek megírtam a tel. számát! :-)

Megnéztem a második képet, amit feltettél. Hát az a kutyi, aki az előtérben ül, tuti, hogy nem tiszta tacsi. Látszik a fehér mellénykéje. A hátsó két kutyusból meg nem túl sok látszik. Bár, ahogy néztem (de lehet, hogy csak ebből a szögből tűnik úgy), a jobb oldali kutyinak kicsi a füle.

Ettől függetlenül igazán nagyon aranyosak a kutyusok! Tettetek le értük foglalót?

116. bfd1d36adb (válaszként erre: 111. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 9. 12:33
Nem Győrújfaluról vittétek?
115. danama (válaszként erre: 114. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 9. 09:02
lehet, hogy mindegyik, mert a mama fekete-cser rajzos és az nagyon domináns öröklődés szempontból, viszont szerintem nagyon tűzöttek a fülecskék és nem laskák mint a tacsiknak
114. bfd1d36adb (válaszként erre: 113. - Danama)
2010. márc. 9. 08:58
Nem tudom kiverni a fejemből azokat a kiskutyákat,tettem fel még egy képet, nézzétek meg légyszi! Szerintem a hátsó blöki fajtatiszának látszik. Mondjátok, hogy biztos nem és hagyom. De úgy vagyok vele, hogy nem a gazdáit és a körülményeket hozzuk haza, meg lehet fürdetni és az ilyen helyen született kölykök is megérdemelnek egy jó gazdit. Makacs vagyok? Lehet, de ez megérzés, sokszor jobban jártam volna, ha hallgatok rá. Tényleg, beszélek valakivel, aki nálam jobban érez dolgokat. Nézzen bele az üveggömbbe! ;)
113. danama (válaszként erre: 110. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 9. 07:57
nem csak rákerestem .-))))
112. bfd1d36adb (válaszként erre: 111. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 9. 07:53
Jó reggelt, köszi, annak örülnék!
111. Hirtelencsiga (válaszként erre: 110. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 9. 07:22

Szia!

Mi is valahol Györ környékén vettük az elözö kutyusunkat egy tenyésztötöl, de törzskönyv nélkül. Ha akartuk volna törzskönyvezték volna a kutyit, tehát tuti, hogy fajtatiszta volt.

Majd megnézem, hogy pontosan hol voltunk és azt hiszem, van hozzá telefonszámom is. Ha megtalálom, majd megírom, egy kérdést talán megér. Ö egyébként foglalkozik dogokkal, francia bulldogokkal és basset hundokkal is. A kutyáknak él, nagyon jó fej.

110. bfd1d36adb (válaszként erre: 109. - Danama)
2010. márc. 8. 21:08

Azt nem jól láttad, a kiskutyák valahol bent vannak. A gazda egyszerű, de rendes és őszinte ember - ő mondta, hogy a foxi is bejátszott, várjunk a képekkel, mennyi lesz tacsi.

Férjem annyit fűzött hozzá, hogy ez az én projektem, válasszak, de igazi tacsi tacsit, amilyen az első képen a mamakutya és ebben tökéletesen egyetértek vele! A most divatos hosszú, vékony fejű, gyíkra emlékeztető testűek nem tetszenek! Nem a törpe ill. kaninchenről beszélek. Nekem is ezek a széles mellkasú, barátságos arcúak az igaziak. Ja és hogy szuka legyen, ezt már rég kikötöttük, igaza van, csak én a nagy hévben hajlamos vagyok elfelejteni. Szóval fel van adva a lecke.

De lehet a módszereddel megpróbálom a győrújbarátiakkal felvenni a kapcsolatot, hátha úton az újabb alom. (Hogy Te miket nem tudsz?! Szabad perceidben biztos hackeled a NASA-t! :D )

109. danama (válaszként erre: 108. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 8. 15:50

az expresszen is láttam tacsikat, főleg Győr közelében.


Szerintem inkább drágábban vegyél, de egészségesebb kiskutyát.


Őszíntén szólva sokkol, ahogy a fényképen láttam, hogy tartja az az illető a kicsiket és a mamát.

Ilyen időben kint?


Az én kutyám nyár közepén szült, de a garázsban voltak addig a kiskutyák, amíg nem kezdek el járni és utána is bármikor bemehettek.

108. bfd1d36adb (válaszként erre: 106. - Danama)
2010. márc. 8. 15:27
Köszi!
2010. márc. 8. 15:11
Ilyen is van ám, vérzik a szívem, mikor olvasom: [link]
106. danama (válaszként erre: 105. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 8. 15:00
kérd meg, hogy tegyen fel licit nélküli 1 forintos aukciót tacsi nézés vagy látogatás címmel, így meglesznek az adatok
105. bfd1d36adb (válaszként erre: 103. - Danama)
2010. márc. 8. 14:32
Lehet, megbeszélem apájukkal. Már kérdeztem, hogy kinti vagy benti, várom a választ. Hogy lehet megnézni, mikor nem cserélhetünk elérhetőséget? Ezért utálom ezeket az oldalakat!
104. bfd1d36adb (válaszként erre: 102. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 8. 14:30

Megvisgáltam a képeket, amelyikeket én keveréknek mondanám, azok elég kis füleik és olyan csontos, eléggé foxis pofija van. Néztem több hiretést is, hát spániel anyától is vannak ennyire tacsinak látszó kölykök. :(

Azért nem utaznék ennyit, hogy ott állapítsam meg: egyik sem a igazi tacskó. :'(

Férjecském örülni fog, hogy meggondoltam magam és tovább kell keresgélni...

103. danama (válaszként erre: 101. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 8. 14:00
5 hónapos még kölyök, én nem nagy főleg tacsiban, ott van a környéketeken szerintem nézzétek meg
102. Hirtelencsiga (válaszként erre: 99. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 8. 13:50

Az ha van benne foxi vér is, ilyen kicsi kutyán még nem biztos, hogy teljesen meglátszik. Figyeljétek a fajtajeleket. Tacsinak a színezetét a szemöldökét, a füleit, stb.

A foxi talán leginkább arról ismerhetö fel ilyen kicsi korban, hogy van egy kis szakálla, nem olyan sima a bundája az állán, mint a tacsinak.

101. bfd1d36adb (válaszként erre: 100. - Danama)
2010. márc. 8. 13:28

Hát ő nadonszép!!! De már nagy, itt nem messze is van egy hasonló korú, múltkor kiszökött, ráugrált a bbakocsira és a lányomra, ő halálra rémült...

Pedig szegény kutya csak szeretetre vágyik, azok az "emberek" meg láncon tartják. Aggódom is érte, mert szóltam, hogy vigyék be, nehogy elüsse egy autó és nem is füllött hozzá a foguk. Az a nő nem látta és már fordult is vissza, mire szóltam, hogy ott van az árokban!!! Az elődjét is elpusztították, mert szökdösött és baromfit lopott a szomszédoktól...

100. danama (válaszként erre: 99. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 8. 13:17

kukk mit találtam neked:-))


[link]

99. bfd1d36adb (válaszként erre: 98. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 8. 13:11
Várjunk csak, úgy érted: kívül tacsi, belül foxi? Ezt nem hinném, bááár... Lehet meggodolom magam és hozunk messzebbről, drágábban, de ezek után kinek hihetném el, hogy 100% tacsi az a kiskutya?
98. bfd1d36adb (válaszként erre: 96. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 8. 13:00
Nekem se, az tuti! Már most is fel lehet fedezni egyiken-másikon, de gyanús, hogy sima szőrű és így nehezebb...
97. danama (válaszként erre: 93. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 8. 12:47
6 hetes kortól, de inkább egy kicsit később töltse be a 7 hetes kort
96. Hirtelencsiga (válaszként erre: 94. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 8. 12:24

Biztosan egyértelmü lesz 6 hetes korukban,hogy kinézetre melyikük lesz foxi típusú. Mondjuk nem biztos, hogy lenne bátorságom egy tacsi-foxi kutyushoz. :-)

Képzeljétek csak el, csak ás és ás és mindent meg akar fogni és enni. Húu!:-)

Itt nálunk Sopronban az oltások olyan 3.500-4.000 Ft körül voltak. Egyedül a Lyme-kór elleni oltás volt drágább. Ja, meg itt kötelezö chipeltetni is a kutyusokat.

95. bfd1d36adb (válaszként erre: 90. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 8. 12:24

Megnéztem Samut, ő is nagyon szép, bár még kamasz. :)

Nekem azért tetszett meg az anyakutya, mert olyan "denevéres" fejformája van és sötét cser jegyei. Az a kiskutty hasonlít rá legjobban, amelyik a doboz előtt keresztben áll. De szerintem ő pont tökös.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook