Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akinek van afrikai óriáscsigája, írjon! fórum

Akinek van afrikai óriáscsigája, írjon! (beszélgetős fórum)


27. Heni88 (válaszként erre: 26. - 54840f0fce)
2009. dec. 26. 19:40

Szerettem volna egy házikedvencet, amivel nincs sok baj, jól elvagyunk, nem zavarjuk egymás köreit.Nos, a csiga pont ilyen, mivel élőlény,de mégsincs vele problémám. Sokat voltam távol, így az sem okozott problémát, hogy addig ki gondoskodjon róla.Nem kell rá nagy figyelmet sem fordítani, tehát minden szempontból ideális házikedvenc.

Jah, és nem konkrétan Szegeden élek, hanem mellette egy faluban, de a városban tanulok, ott volt gyakorlatom, sok időt töltök benn, és ráadásul mostanában azt tervezgetjük, hogy jó lenne a tavaszra állandóra is beköltözni, hogy ne kelljen ingázni.Te is szeretnél Szegedre költözni?

2009. dec. 26. 11:46
És mire jó egy csiga otthon?? Szegeden élsz? De jó Neked...
25. Heni88 (válaszként erre: 23. - 54840f0fce)
2009. dec. 26. 10:19
Szia! Erre a kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, mert nem néztem utána. Főleg hogy nem szeretem a csigát (enni:). De biztosan van olyan hely, ahol az éticsigát kicsinek találják és ezzel a nagy fajtával pótolják. Annyit viszont tudok, hogy a nyálkájukat a szépségiparban hasznosítják, mert remekül regenerálja és feszesíti, fiatalítja a bőrt.
24. Heni88 (válaszként erre: 22. - Simple)
2009. dec. 26. 10:16
Egy kb. 80X30-as terráriumban tartom őket, általános virágföldet teszek az aljába, amit nagyjából 3hetente cserélek alattuk. A sali meg közepes nagyságú. Egy edényben teszek be nekik kicsi vizet is, mert szeretenek benne lenni, valamint szépiát adok még nekik.
2009. dec. 26. 09:43
Meg lehet enni??
22. simple (válaszként erre: 21. - Heni88)
2009. dec. 26. 09:41
De jó. És mekkora fej salit adsz be nekik? Két nap alatt megeszik? Nagyon durva. Mekkora terráriumban tartod őket? Te is virágföldet teszel alájuk, Azt milyen időnként cseréled? Raksz még be nekik valami mást is?
21. Heni88
2009. dec. 25. 09:10
Hát az uborkát megeszik, ha mást nem adok nekik enni, hogyha ki vannak éheztetve. Azt meg nem szeterem ha egy állat éhezik, tehát nemsűrűn fordul elő :) .Számomra az meg nem kérdés, hogy hány salátalevelet, mert beteszek egy egész fejet, és két nap múlva semmi nincs belőle. Bár utána két, vagy akár három napig sem fogadnak el semmit. Szinte lezabálnak. Bár lehet, hogy ez nem a legjobb megoldás, de én nem akarom koplaltatni őket, a kis drágák meg mohók :D . Jól összehoztuk, jó kis csapat vagyunk.
20. simple (válaszként erre: 19. - Heni88)
2009. dec. 24. 09:09
De édesek. Uborkát nem szeretik? Én azt is adtam nekik, ették. Mondjuk hány salátalevelet esznek meg egyszerre? Azt hiszem jövőre megpróbálok én is egyet tartani. Remélem nem lesz baj, ha egyedül van.
19. Heni88
2009. dec. 23. 20:24
Lassan 4éve. Az egyik 10, a másik háza kb 12cm-es. Egyedi nevük nincs, csigu és csigusznak hívom őket. Ha kaja van előttük, egész nap tudnának enni :D Nagyon válogatósak, mert szinte csak a salátát eszik, bár mostanában nagyon próbálkozom más zöldségekkel is, hátha rászoknak. Eddig kevés sikerrel. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
18. simple (válaszként erre: 17. - Heni88)
2009. dec. 23. 18:01
Mióta vannak meg? Írj egy kicsit róluk! :-)
17. Heni88
2009. dec. 23. 13:46
Engem ilyen emlékek nem fűznek a csigákhoz, de azt be kell vallanom, mióta nekem van ez a két gyönyörűség, azóta teljesen másképp gondolok ezekre a csúszó-mászókra. Nekem már nem undorító nyálkás lények, hanem érző kisállatok.
16. simple (válaszként erre: 15. - Heni88)
2009. dec. 22. 09:43
Nagyon szeretem a csigákat, gyerekkorom óta. Akkor is összegyűjtöttem őket a mezőn, aztán órákig bámultam ahogy elmásznak. Ha meglátok egy csigát végem van, nem bírom levenni róla a szemem. :-)
15. Heni88
2009. dec. 22. 08:27
Szerintem igen, miért ne! Főleg ha ennyire szereted.
14. simple (válaszként erre: 13. - Heni88)
2009. dec. 19. 22:35

Nekem több volt, ha jól emlékszem olyan hat-nyolc körül. És volt amelyiket teljesen meg is ették a többiek. :-(

Nagyon kiborultam. Szerinted megpróbáljam egyel? Odavagyok értük!

13. Heni88 (válaszként erre: 12. - Simple)
2009. dec. 19. 18:41

Szia!

Én ilyet még nem is hallottam, hogy elkezdték volna egymást enni a csigák. Nagyon durva hogy átmentek kannibálba!

Azt viszont nem tudom, hogy egyedül elvannak e, mert nekem kettő van és volt is. Bár nemhinném hogy depis lenne.

12. simple (válaszként erre: 11. - Heni88)
2009. dec. 19. 17:40

Szia!


Nekem volt pár éve több csigám is. De egyszercsak elkezdték egymást enni. :-(

Szörnyű volt, én nem bírtam nézni,visszavittem őket. De szeretnék újra, imádom a csigákat nagyon! Ha csak egy lenne, az is jó? Akkor nem kéne attól tartanom, hogy ez ismét előfordul.

11. Heni88
2009. jan. 1. 14:38
köszi! BUÉK mindenkinek!
2009. jan. 1. 11:37
Nem fontos,hogy főtt legyen,de a hártyát a belsejéből távolítsd el és törd porrá.Én az uborkára vagy a salátára szoktam szórni.
9. Heni88 (válaszként erre: 8. - Peternicsne)
2008. dec. 30. 19:01
és akkor az mindegy hogy főtt tojáshéj vagy nyers?meg mekkorára törjem?csak szórjam be nekik,vagy keverjem a föld közé?
2008. dec. 30. 18:55

Szia!

A tojáshéj a csigaházba beépülve erősíti azt a calcium tartalmának köszönhetően,ha minimális is.

Az enyémek most nem esznek,elbújtak a földbe és nem nagyon látok mozgást,ebből gondolom,hogy begubóztak:-)

Különben ők is csak ennének egész nap!

2008. dec. 30. 18:43
meg mi az hogy téli álmot alszanak?nálunk ugyan el nem aludtak,csak ennének mindig.altatódalt meg csak nem mondok nekik:)miért nem aludtak el az enyémek?félnek hogy éhenhalnak,vagy mi?
6. Heni88 (válaszként erre: 5. - Peternicsne)
2008. dec. 30. 18:39
szia!nekem is kettő van,az enyémek is már elég nagyok!sőt,az enyémek annyira váogatósak,hogy csak a salátát eszik meg,semmi mást.mire jó nekik a tojáshéjtörmelék?
2008. dec. 30. 18:04

Szia! Nekünk is van kettő,már szép nagyok :-)

Szeretik az uborkát és a salátát,de az almát pl. nem eszik meg. Kb.havonta ki szoktam cserélni a földjüket és szórok be nekik tojáshéj törmeléket.

Most épp téli álmot alszanak.

Én is szívesen olvasnék okos és hasznos dolgokat a tartásukról. :-)

2008. dec. 30. 18:02

Szia!!Ezt találtam a neten!!!!Szerintem hasznos lesz!

[link]

3. Zarahell (válaszként erre: 1. - Heni88)
2008. dec. 30. 17:32

Ez nagyon jó!!! :)

Rá is keresek neten, és akkor okosabb leszek, aztán visszanézek! :)

2008. dec. 30. 17:29
remélem megfelelően gondoskodok róluk,de várom a hasznos tanácsokat!
2008. dec. 30. 17:28
van két afrikai óriáscsigám,és imádom őket,mert mondhatom hogy van olyan háziállatom,akiről tudok gondoskodni,és nem is zavarjuk egymás életét.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook