Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Izgő-mozgó tacsi!Akinek volt vagy van írjon! fórum

Izgő-mozgó tacsi!Akinek volt vagy van írjon! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
2010. márc. 8. 12:18

60 km-re kell elmenni értük, nem hiszem, hogy előbb, csak látogatás céljából fölkerekednénk...

Nekünk tényleg kedvencnek kell, a foxi-beütés meg úgyis kiütközik addigra, nem igaz?

93. bfd1d36adb (válaszként erre: 91. - Danama)
2010. márc. 8. 12:15

A körülmények nem a legjobbak, de szerintem van háza, csak kint. Most a kölykök miatt van "bent". Oltást kapnak és féregtelenítve is lesznek, anélköl el sem hoznánk!

Az ellső oltás mikor is aktuális, 6 hetesen? Mennyibe kerül mostanság?

92. bfd1d36adb (válaszként erre: 90. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 8. 12:13
Hát igen, ő lehet a szerelemgyerek a foxitól... Még nem tudom, nem egyértelmű, melyik fiú, melyik lány.
91. danama (válaszként erre: 89. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 8. 12:08
oltást kapnak? eléggé szomorú, hogy a gazdi még egy kutyaházat sem vett az anya kutyának
90. Hirtelencsiga (válaszként erre: 89. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 8. 12:01

Szia!


Igazán aranyosak a kiskutyik. De az a kis fehér mellényes kutyus nem teljesen tacskó, nem? Azért ö is nagyon aranyos. Melyik kutyi lesz a tiétek?

2010. márc. 8. 11:15
Sziasztok, kaptam képeket a kiskutyákról! :) El is kezdtem naplót írni, oda tettem fel egyet! ;)
88. bfd1d36adb (válaszként erre: 74. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 6. 13:51
Húsvét táján lehet elhozni a kiskutyákat? lehet? hogy a nyuszi "tojja". :) Ha minden igaz, mert anyakutyi szerelembe esett a tulaj foxijával is, de párzott a kinézett kannal is... Pár hét múlva már látszik majd, ki volt az ügyesebb. :D Remélem lesz fajtatiszta kislány! Mert ugye a kutyáknál több apától is lehet egy almon belül pici kutya.
87. danama (válaszként erre: 86. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 6. 13:42
már 2x voltunk Sopronban, de a gyerekek nélkül, most más szemszögből lesz megszervezve az utazásunk
86. Hirtelencsiga (válaszként erre: 84. - Danama)
2010. márc. 6. 09:48

Szerintem Sopron egy igazán családbarát város. Bár nekünk még nincs gyerekünk, de a környezetünkben több gyerkőc is van. Biztosan élvezni fogják a kicsik is a vakációt! Viszont, mivel itt elég sok az erdő, sajnos sok a kullancs is. Erre majd vigyázzatok!

További kellemes napot kívánok neked! Megyek segítek a férjemnk ebédet készíteni. :-)

2010. márc. 6. 09:45
Sziasztok, van egy törpetacsink, és nagyon sokat fullad, vagy hörög, nem is tudom. Találkozott már valaki ilyennel?
84. danama (válaszként erre: 83. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 6. 09:44
mindent meg akarunk nézni csak 2 gyerekkel megyünk
83. Hirtelencsiga (válaszként erre: 81. - Danama)
2010. márc. 6. 09:43
Ha tehetitek a Tűztoronyba és a Károly-kilátóba mindenképpen menjetek fel! Ha jó az idő, hihetetlen, hogy milyen messze ellátni!
2010. márc. 6. 09:42

Megnéztem a kutyis naplódat! Csak átlapoztam, nem olvastam el mindent, de így is nagyon tetszik!

Annyira aranyosak voltak a kicsit, de persze a nagyok is igazán édesek!

81. danama (válaszként erre: 80. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 6. 09:41
Anita apartman
80. Hirtelencsiga (válaszként erre: 79. - Danama)
2010. márc. 6. 09:41

Jó választás!!! :-)

Imádom Sopront! Itt jártam egyetemre, ott ismerkedtem meg a férjemmel és ittmaradtunk.

Hova jöttök?

79. danama (válaszként erre: 78. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 6. 09:29
látom soproni vagy oda megyünk majd mini vakációzni :-)
78. Hirtelencsiga (válaszként erre: 77. - Danama)
2010. márc. 6. 09:25

Sajnálom. Át tudom érezni a fájdalmadat, mert sajnos én is láttam szenvedni az előző kutyusunkat. 3 éves volt és valaki fagyállóval megmérgezte. Az állatorvos szerint valószínű, hogy kockacukorra tettek fagyállót és bedobták a kerítésen. Azóta is azt kívánom, hogy aki ezt tette, szenvedjen úgy, mint a mi kiskutyánk.

Azóta nem akarnak a férjem szülei kutyáról hallani. Ennyire megviselte őket.

Na, de elég a szomorkodásból, örüljünk a mostani kis kedvenceinknek! :-)

77. danama (válaszként erre: 76. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 6. 09:20

jaj én is hibáztatom magamat miatta, mert elköltöztünk és itt nincsenek megműtve a környéken a szukák, ő meg ment udvarolni, pedig már ki lett herélve stb, de csak ment és a sok hágómozgástól, 4 x bénult le 3x meg tudták gyógyítani a negyediknél nem....

és a kerítésre is felnyársalta megát, úgy ment a lányok után, télen akadt bele és próbálta magát kiszabadítani, még a fogait is kitörte, azóta okolom magamat, hogy vissza kellett volna vinnem ahol régebben laktunk, mert a nagyim ott lakik most is, csak nem akartam Maszattól és Dorkától elszakítani, itt az új helyen teljesen kifordult magából.

szörnyű látni, hogy a kutyád akinek tényleg mindent megadsz önmagát teszi tönkre .-(

76. Hirtelencsiga (válaszként erre: 75. - Danama)
2010. márc. 6. 09:15

Szia!

Sajnálom a kis tacsidat. Hallottam én is, hogy a tacskóbénulás különösen veszélyezteti az ilyen kistermetű, de hosszú testű kutyusokat, de 5 évesen a te kutyid még nagyon fiatal volt ehhez. Mitől volt neki ilyen korán ilyen betegsége? Mondott erről valamit az állatorvos? Csak azért kérdezem, mert ettől nagyon féltem az én kis Samumat.

Egyébként az előző tacsit nálunk is Maszatnak hívták. :-)

75. danama (válaszként erre: 73. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 6. 07:44

amikor nekünk Vakarcs elpusztult utána én is 2 tacsi kölyköt vettem egyet anyuéknak , mert akkor már külön költöztem tőlük, egyet meg nekem olyan aranyosak voltak, Vacak (az enyém), és Kiskomám.

Sajnos azóta Vacak sincs köztünk, tacsibénulásban elpusztult 5 évesen, de Kiskomám jól van ő már 9 éves lesz.

Most 3 kutyusom van egy tacsi, ő Maszatka, egy keverék, ő Dorka és egy beagle ő Pötyi, ők most az én 3 mufkétásom

74. Hirtelencsiga (válaszként erre: 73. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 5. 19:59

A helyzet nálunk is hasonló volt. A férjem szüleinek szántuk a kiskutyát, de úgy voltunk vele, hogy ha nem vállalják, akkor megtartjuk. Most már egyáltalán nem bánom, hogy a miénk lett.

Egyébként a mi kutyusunk most kezd ráérezni, hogy milyen jó is vakondra vadászni a kertben. :-) Mondjuk ennek mi annyira nem örülünk, mert most már nem csak buckák vannak a kertben, hanem lyukak is. :-)

Mikor lesznek meg a kutyusok?

73. bfd1d36adb (válaszként erre: 68. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 5. 19:30

Várom a képeket!


Igen, két kiskutyát, de egyiket a szüleimnek szánjuk. Remélem örülnek majd neki! Apukámat megviselte az előző állatok elvesztése és a pázsitra hivatkozva eddig nem "engedett" többet. Viszont jöttek a vakond(ok)ok, az ellen meg nincs jobb egy tacskónál, nem igaz?! :D Amúgy imádja az állatokat, ha már odaadjuk, hogy tessék, nem lesz zíve visszautasítani. Ha mégis, nálunk jó helyen lesz a testvérke is.

Amúgy magunknak mindenképp lányt szeretnénk, lehetőleg nekik is, de nem biztos, hogy "jut" kettő.

72. Hirtelencsiga (válaszként erre: 70. - Hajnal89)
2010. márc. 5. 18:32
Nem próbáltátok jutalmazással? Vagy nekünk például az a leghatásosabb, hogy megijesztjük. Úgy csinálunk, mintha mi is megijednénk (Hű...!!!). És gyorsan elmegyünk onnan, ahol rendetlenkedik. Ilyenkor tuti, hogy abbahagy mindent, és jön utánunk.
71. Hirtelencsiga (válaszként erre: 69. - Hajnal89)
2010. márc. 5. 18:30
Ja, most már jól van, köszi. Csak kiderült, hogy nem voltak leszállva a heréi, és emiatt műteni kellett volna, hogy nehogy elrákosodjon, de szerencsére azóta már megvan mindkettő. :-)
70. Hajnal89 (válaszként erre: 68. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 5. 18:27
De jó neked.Az én kutyám (keverék,mind2 nagyija tacsi volt)nagyon nagy zokni bolond.Leszokott a dolgok rágásáról,de a zokni örök szerelem.Hiába tanítjuk,kap pofont is(nem verjük össze,csak,hogy tudja nem szabad),de nem mond le a hobbijáról...nem tudom,talán a lopást élvezi.Adtam neki szakadt zoknit örült neki,majd ráunt,és új akcióra indult...
69. Hajnal89 (válaszként erre: 67. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 5. 18:21
Azt szabad tudni mi a baja?Ugye nem súlyos??
68. Hirtelencsiga (válaszként erre: 66. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 5. 18:06

Most nézem csak, több kölyköt is vesztek egyszerre? Hát sok sikert, de legfőképpen kitartást és türelmet! :-)

Nekünk az vált be, hogy már rögtön, amikor hozzánk került (7-8 hetesen), felállítottuk neki a szabályokat, amiket követnie kellett. Büszkén mondhatom, hogy bár lakásban van, Samu soha semmit nem rágott meg, nem cincált szét, és nem tett tönkre. :-)

67. Hirtelencsiga (válaszként erre: 66. - Bfd1d36adb)
2010. márc. 5. 18:03

Szia! Vannak újabb képek, de még nem tudtam feltölteni őket a telefonról. Ígérem, majd rakok fel róla.

Nem tenyésztőtől vettük. Ezt egy kicsit bánom is meg nem is. Nekünk nem kellett hozzá törzskönyv, és végül az alapján döntöttünk, hogy megnéztük az anyukáját. Nagyon aranyos pofija volt és kedves is volt. Szerencsére ezt örökölte a mi kutyink is. :-)

Viszont vigyázni is kell, mert nálunk is csak az állatorvosnál derült ki, hogy van egy kis baj vele.

66. bfd1d36adb (válaszként erre: 63. - Hirtelencsiga)
2010. márc. 5. 17:26

Szia, nagyon ari volt picinek! Újabb képet nem tudsz feltenni?

Hol szereztétek, háztól vagy tenyésztőtől?

Mi egy házi kedvenc kölykeire várunk épp.

65. Hirtelencsiga (válaszként erre: 64. - Hajnal89)
2010. márc. 5. 16:59

Köszi!

Bár most már azért nem ilyen, de nekem mindig ez a kis szőrcsomó marad! :-)

Éppen a héten mértük le, már 8 kg. :-)

Az orvos is megdícsérte, hogy milyen szép és tiszta izom. Persze nagyon büszkék vagyunk rá! :-)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook