Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Isten azt mondta: nem! fórum

Isten azt mondta: nem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Isten azt mondta: nem!

1 2 3
48. Binky
2009. okt. 5. 17:31

Bocsi Hoxa, ezt ma hallottam, és ide tartozik!

Mellesleg nagyon hosszú lenne, ha betenném.

[link]

47. Binky (válaszként erre: 44. - Hannaanc)
2009. okt. 5. 14:48

Hol személyeskedtem én?:D

Komolyan, olyanokat tudok meg...

46. morkika (válaszként erre: 43. - 274c9996b8)
2009. okt. 5. 14:07

Szerintem nem szégyen kérni bármit is Istentől. Ez nem kunyerálás. Nem vagyunk egyformák, nem létezik mindenkiben ugyanaz az erő. Nekem pl. szükségem van arra,hogy kérjek.

Honnan tudni, hogy Joseph Murphy helyesen értelmezi a Bibliát? Aláirta az egész világ és minden vallási vezető, hogy az a helyes?


"Kérjetek, és adatik. Zörgessetek, és ajtót nyitnak"

45. 274c9996b8 (válaszként erre: 44. - Hannaanc)
2009. okt. 5. 10:14

Kedves Hannaanc !

Bizony igazad van , velemenyt lehet nyilvanitani ugy is, hogy közben ne szemelyeskedjel ! Tudtommal en nem szoltam hozzad , csak a velemenyemet irtam meg , amihez jogom van ! Nem tegedet foglak megkerdezni hogy , mit irhatok vagy mit nem ?

Aki itelkezni es kritizalni kezdett az nem en vagy 1-masik szemely volt , hanem TE ! Lasd a 8-ik okostoni beirasodat :)

2009. okt. 5. 09:59

Binky! Sólyom!

Ha valaki figyelmesen elolvassa a véleményeiteket, akkor azt is látja, hogy ellentmondásosak. Addig rendben van, mig más a véleményetek! Ezt tiszteletben kell tartani. De véleményt lehet nyilvánitani úgy is, hogy közben ne személyeskedjetek. (Nem titeket foglak megkérdezni arról mit tanuljak és mit nem, és az én felfogásom

nehézségét vagy könnyedségét nem Ti fogjátok megitélni reálisan, azt gondolom. A felétek szóló személyes kritikától természetesen e helyen én eltekintek.)

43. 274c9996b8 (válaszként erre: 37. - Hannaanc)
2009. okt. 5. 09:35

Valoban ! Isten soha nem mondott semmit , ott a megkapott szabad akarat es boldoguljon az engedetlen ember fia ahogy tud :)

Istennek nagyon sokfele szimboluma van , vannak nepek akik pl a napot,holdat es egyebb termeszeti eröket tekintenek mindenhatonak :)

Mi itt europa közepen keresztenyek vagyunk , azt is tudjuk hogy a keresztenyseg tuzzel,vassal jött a Magyar nep köze ! ( idegen segitseggel!)

Mindezekert a höstettekert Istvan kiraly szente lett avatva ? ! Tehat azert mert földönfutova tette azokat a honfitarsait akik megvoltak elegedve a regi, ösi "öreg!" Magyarok Istenevel ! ? Mit gondolsz mit szolt ehhez Isten ?

Az Isteni szikra minden egyes emberben ott van , ha hittel ,meggyözödessel hasznalod NEM kell kunyeralnod , koldulnod a segitseget , barmiröl is legyen szo ! Ezt a nagy igazsagot Joseph Murpy helyessen ertelmezett Bibila tolmacsolasabol tanultam meg ! Te is megtanulhatod :)

42. 274c9996b8 (válaszként erre: 24. - Morkika)
2009. okt. 5. 09:20

Nem csak magunknak köszönhetjuk a sok rosszat , van amikor a "szomszed!" keze,laba is benne van a turpisagban :)

A szimbolumokat nagyon sokfelekeppen ertelmezhetjuk/magyarazhatjuk :)

2009. okt. 5. 01:40

Sziasztok!

nekem nagyon tetszett ez az "ima"! Koszonom, hogy leirtad!

Szeretnem veletek megosztani, hogy mi tortent velem!

Van egy Szent Antal szobrocskam, amit nagymamam testveretol kaptam kb. 10 eve. O nem ment ferjhez betegseg miatt es nagyon valasosan eli eletet a mi napig!

Ez volt a "kedvenc" szobara, Ot )Szt. ANtalt) kerte, hogy seigtsen neki. A lenyeg a lenyeg, hogy ez a kis szpbor mindig velunk van! (barhova utazunk is) Igy most 3 eve mar itt "el" velunk Auastzraliaban.

Most (reggel) leultem a gep ele es kezembe vettem Antalt! (szokatm csak ugy fogni es erdekes, mert pillanatok alatt felmelegszik a kezem)

Arra gondoltam, hogy muilyen jo lenne, ha valami utmutatsat adna! Erre kinyitom a hoxat es itt ez az "ima"!

Nagyon nagyon koszonom Hannaanc, hogy feltetted ide!

Kivanok mindenkinek szep hetet!

40. Binky (válaszként erre: 37. - Hannaanc)
2009. okt. 5. 00:26

Nem lehet úgy értelmezni, csak te akarod úgy.

Hogy lehet, hogy nekem egyértelmű, neked meg nem?


Isten valóban nem mondott 'semmit', vagyis amit neki tulajdonítunk, az már egy-egy személynek szóló kinyilatkoztatás, ami már átment egy szűrőn, azon a személyen.

És valóban, nincs semmiféle dokumentum, amit Isten a saját kezével írt volna, a Biblia sem az(Miért, szerinted ő írta? Mert nagyon nem!).

Ez még nem jelenti azt, hogy nem szól, vagy épp nem létezik. De ki a fene az ember, hogy bármit is az Isten szájába adjon? (Pl. Isten azt mondta: nem!)


Mind1, nem írok többet a távollétében, mondjuk nincs is bűne, hogy meg kéne őt védeni.

39. morkika (válaszként erre: 38. - Hannaanc)
2009. okt. 4. 23:16

Vettem :)

hihihi :)

38. hannaanc (válaszként erre: 34. - Morkika)
2009. okt. 4. 23:09

Kedves Morkika!


De, Madách Imre írta az Ember Tragédiájában, hogy leszólt a Mennyből (igaz ő Úrnak nevezte):

,,Mondottam, ember küzdj és bizva bizzál!"

(Morikika, ez poén akart lenni.)

37. hannaanc (válaszként erre: 21. - 274c9996b8)
2009. okt. 4. 22:58

Kedves Sólyom! Szóval, még egyszer nekifutok. Az elején azt mondod, hogy Isten nem mondott semmit. Az ember szabad akaratával boldoguljon, ahogy tud.

Azt mondod nem irt semmit. Semmiféle forrás nem lelhető fel ezzel kapcsolatban. Ezt valóban úgy lehet értelmezni, hogy Isten létezését kétségbe vonod. Utána pedig azt irod, hogy Isten mindig Veled van, volt és lessz. A csodákat, ami Veled történt akkor elfogadod Istentől valónak? Tehát: Isten nem irt semmit, nem mondott semmit, de csodákat tesz. Akkor hogy is van ez szerinted? Nincs itt valami ellentmondás?

2009. okt. 4. 22:41

Kedves dorry, rozsazsasza, morkika, Binky, P.Anikó!

Nagyon köszönöm a hozzászólásotokat. Valóban úgy van, hogy ha Istent tágabban értelmezzük, mint egy bibliai lényt, akkor mindenkinek mást jelent. És ez igy van jól. De abban egyetérthetünk, hogy nem rosszat, hanem jót közvetít felénk. Csak teret kell engednünk neki.

35. Binky (válaszként erre: 34. - Morkika)
2009. okt. 4. 22:08
Valóban, sokan vannak, akik túl nagy jelentőséget tulajdonítanak a Bibliának, pontosabban rosszul értelmezik, nem értik a sugalmazottság kifejezést etc etc.
34. morkika (válaszként erre: 32. - Binky)
2009. okt. 4. 22:05

Akkor kicsit félreértettem... Bocsi. :)


Csak mert említetted, hogy Solyommal egyetértesz. Emiatt írtam. Mert ő azt írta, hogy Isten sosem mondott semmit... Senki sem állította hogy leszólt a Mennyből... Na mindegy, lényegtelen...

2009. okt. 4. 22:03

Isten mindenkinek mást jelent,és mindenkinek "másként néz ki"-mégis egy és ugyanaz a "Személy"...

Isten létezik,még akkor is,ha van időszaka az életünknek,mikor másként gondoljuk.

-Hogy segített-e már nekem?

Relatív............

Mikor elvette tőlem amit az életemnél is jobban szeretek,akkor azt gondoltam:NEM!

De,ha keresem a választ a miértekre,akkor azt gondolom:Isten igazságos,Ő tudta miért kellett így történnie.

Kívánom,hogy mindenki találja meg a saját válaszát,mert ahogyan gondolkodik Istenről,olyan az "Ő Istene"!

32. Binky (válaszként erre: 30. - Morkika)
2009. okt. 4. 22:02

Mondtam én, hogy nem arról szól?:)

Csak egy észrevétel, pont a szöveg miatt írtam.

31. rozsazsa (válaszként erre: 22. - Hannaanc)
2009. okt. 4. 22:01
Köszönöm....tetszett.... kimásolom magamnak....várom a folytatást ha van....
30. morkika (válaszként erre: 29. - Binky)
2009. okt. 4. 21:53
Erről szól a szöveg is. Hogy nem automata, mert nem azt kapod, amit kérsz. Hanem egy olyan helyzetet adatik meg, melyben megtanulod, vagy megtalálod azt, amire szükséged van.
29. Binky
2009. okt. 4. 21:47

Solyommal értek egyet, nem tudom hogy olvastátok a hozzászólását félre.

----------

Sokszor van úgy, hogy próbálok valamit kérni,de aztán rájövök, hogy vagy nincs rá szükségem, vagy van elegendő erőm, hogy megoldjam a problémát. Isten számomra nem valamiféle automata, tudja mi kell nekem a legjobban, és azt a kegyelméből úgyis megkapom.

28. rinike
2009. okt. 4. 21:02
Sziasztok! Mivel valaki írta a hozzászólók között, hogy a google-ban megtalálhatom a szerzőt, ezért el kezdtem keresni ott, hogy kiírhatta ezt a nekem tetsző írást. A cikkben írt teljes verset beírtam a keresőbe és nekem elsőnek a [link] linket dobta ki, ott egyébként szintén ismeretlen szerzőnek tulajdonítják, bár alatta szerepel egy E.L. jelzés, de azt nem tudom, hogy mi lehet.
2009. okt. 4. 19:13

Megpróbálom a hiányosságomat pótolni!

A bevezető cikk: Isten azt mondta: Nem!

(Meghallgatott imádság) nagyon sok helyen ismeretlen szerző aláirással szerepel. Ezt valóban elmulasztottam aláirni. Mea culpa! (Kezdő hoxa-sként sajnos nem voltam elég figyelmes.) Hogy mennyire hiteles a szöveg, arról sincs bizonyosság.

Egyes helyeken Henri Viscandi szerepel szerzőként.

(Szeretném vastag betűvel kiemelni.)


Megkérem Rinike-t, hogy az általa felfedezett folytatás eredetét irja még ide.


Szeretném azonban a formaságokról elterelni a figyelmet a tartalomra.

26. morkika (válaszként erre: 22. - Hannaanc)
2009. okt. 4. 19:01
Köszi hogy feltetted!
25. morkika (válaszként erre: 23. - 3e0ba54fb8)
2009. okt. 4. 19:00
És mi van, ha sehol sem találja a szerzőt? Most miért ekkora bűn ez? Nem magát tűntette fel szerzőként.
24. morkika (válaszként erre: 18. - 274c9996b8)
2009. okt. 4. 18:59
Senki sem állitotta, hogy Isten irta a Bibliát.De lássuk be, a sok rosszat mind magunknak köszönhetjük... A szimbólumoknak is mindig van valami alapjuk.
23. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 19. - Hannaanc)
2009. okt. 4. 18:22
Teljesen feleslegesen hábordsz fel, semmi olyat nem írtam, ami nem igaz. Megnyugtatlak, írtam már jónéhányat, s épp ezért tudom, illik megjelölni a forrást, ha az ember nem a saját gondolatait veti papírra.
2009. okt. 4. 16:57

Rinike gyüjtőmunkája nyomán -köszönet érte - az

irás folytatása:


,,..És Isten azt mondta: Igen


Megkérdeztem Istent, könnyebb volna-e velem a dolga,

ha nem akarnék mindig mindent én megoldani?

És Ő azt felelte: Igen.

Azt mondta: átengedni Neki a kezdeményezést a földi dolgokban

nem a szabad akaratom feladását jelenti, hanem a mennyei távlatok elfogadását.


Megkérdeztem Istent, jobban érteném-e, amit mondani akar,

ha többet lennék Vele kettesben, csendben?

És Ő azt felelte: Igen.

Azt mondta: ami igazán fontos, az mindig csendben születik;

gondolat, vers, zene, megharcolt döntések egyaránt.


Megkérdeztem Istent, szeret-e Ő engem a bűneimmel,

nyomorúságaimmal együtt?

És Ő azt felelte: Igen.

Azt mondta: éppen azért szeret, hogy ne a bűneimen,

nyomorúságaimon

keresztül lássam az életemet, hanem az Ő irgalmán keresztül;

így lesz ugyanis erőm harcolni bűneim ellen és megküzdenem

nyomorúságaimmal.


Megkérdeztem Istent, jöhetek-e Hozzá máskor is ilyen furcsa

kérdésekkel?

És Ő azt felelte: Igen.

Azt mondta: a kérdés már fél gyógyulás,

ha Neki teszem fel a kérdéseimet, Tőle remélhetem a válaszokat is.


Nem kaptam választ életem összes kérdésére,

de választ kaptam minden feltett kérdésemre!

A párbeszéd folytatódik...,,

21. 274c9996b8 (válaszként erre: 20. - Hannaanc)
2009. okt. 4. 16:36

Igaz lelkemre megmondom neked hogy , szerencses embernek mondhatom magam ! Isten mindeg velem van/volt es lessz ! Nagyon sok kisebb es nagyobb csoda törtent mar az en eletemben , es minden bizonnyal fog meg törtenni !

Nem hinnem egyebkent hogy Isten kilettet barhol is megkerdöjeleztem volna :)

Viszont az emberek velemenyet, hozzaallasat es fökeppen Istentöl "valo!" estleges velemenyeket,iromanyokat jogos megkerdöjelezni , szerintem :)

20. hannaanc (válaszként erre: 17. - 274c9996b8)
2009. okt. 4. 16:23

Kedves Sólyom!

Nagyon sajnálnám , ha elmennének a hozzászólások az

Isten léte vagy nem léte felé. Ez az iromány - azt

hiszem, bár sokszor említődik az Isten neve - több annál, mint ezt a kérdést eldöntse. Az ember szelleme, testi, lelki ereje ,,csodákra,, képes. De lehet, hogy a ,,csoda,, bekövetkezte előtt meg kell mondani valakinek a helyes irányt, mert nem mindig tudjuk azt magunktól. Jó irányba terelgetni az embereket, néha igent is mondani, nem mindig nemet, stb. (Mond meg igaz ,,lelkedre,, sosem sóhajtottál fel még úgy, hogy ,,Jaj istenem!" Vagy e helyett Te mit mondasz?

2009. okt. 4. 16:12

Kedves KeA és OliviaAnna!

Ha úgy gondoljátok, nyugodtan vetessétek le ezen irományt a ,,műsorról,,. Semmi probléma.

Kivánom Nektek viszont, hogy Ti irjatok nagyok sok eredeti cikket olyan témákban, amely megmozgatja az emberekben jó értelemben. Legyen sok sikerélményetek. Én annyit igérek, hogy nem fogok ,,ajtóstól rontani a házatokba,,!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook