Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Isten azt mondta: nem! fórum

Isten azt mondta: nem! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Isten azt mondta: nem!

1 2 3
78. a14deb9047 (válaszként erre: 72. - Roda88)
2010. ápr. 21. 14:32
Nagy Konstantin 313 Milánói(türelmi) rendelet.
77. a14deb9047 (válaszként erre: 67. - Binky)
2010. ápr. 21. 14:30
Engedtessék meg egy apró kiigazítás: az unitárius egyház nem tartozik a keresztény egyházhoz, mert nem vallja a Szentháromságot, ellentétben a történelmi egyházakkal: református, evangelikus, anglikán, ortodox, baptista, görögkatolikus.
2010. febr. 14. 18:49
Azt mondom amit hiszek:nem jónak kell lenni,törekedni kell a jóra s Isten akarata szerint leszünk azok,ugyan így türelemre,bölcsességre,szociálisan érzékenységre,stb. kell törekedni s azzá tesz minket az Úr ha igazán azok akarunk lenni
75. Roda88 (válaszként erre: 73. - Binky)
2009. okt. 13. 17:43

Kedves Binky!


Nem akarlak kioktatni, csak úgy veszem ki az írásodból, hogy valamit nagyon félre értesz:

Először is, Jézus Krisztus a keresztény tanítások alapján és a Biblia szerint is a Szentháromság egyik személye, tehát Isten. Nehéz ezt megmagyarázni, de ezt inkább hinni/elfogadni tudjuk, mint megérteni.

Üdvözülni pedig csak és kizárólag azok fognak, akik átadják az életüket Jézus Krisztusnak, vagyis a Jézusba vetett hitünk által van az üdvösség. Bármit is szűrtél le a papok szavaiból, ez nem így van.

Bemásolok neked egy kis kiegészítőt, ami a mi pásztorunktól, aki nem csuhás, de pásztor, a honlapunkon van feltéve:


"- Miért pont ezek a könyvek alkotják a Szentírást?


Az ószövetségi rész tekintetében sok kérdőjel nem lehet, hiszen a mi Bibliánk Ószövetsége pontosan megegyezik a héber Írások könyveivel, azzal a különbséggel, hogy a héber kánon más sorrendben tartalmazza ugyanazokat az iratokat. Már i.e. I. században lefordították görög nyelvre, hogy az akkor világnyelvvé váló görög nyelven is olvasható legyen azok számára, akik a héber nyelvben nem voltak járatosak.


Az Újszövetség összeállításakor több szempontot vettek alapul:


1. A szerző hitelessége: Fontos tényező volt, hogy csak olyasvalaki írását tekintsék a Kánon részének, aki személyesen átélte azokat az eseményeket, amelyeket rögzít. Ellenben nem minden írás, amelyet valamely szerzőnek tulajdonítottak, bizonyult hitelesnek, a további két szempont miatt.

2. Külső bizonyítékok: A másik vizsgált szempont az volt, hogy a korai egyház mennyire tekintette hitelesnek az adott írást, mennyire volt általánosan elfogadott. A hiteles iratokat ugyanis másolták, és gyülekezetről gyülekezetre adták tovább, hogy az apostoli tanítást ilyen módon is terjesszék.

3. Belső bizonyítékok: A harmadik, kizáró jellegű szempont az volt, hogy az adott mű mennyire van összhangban a Szentírás többi részével. Bizonyos evangéliumok / pl. Péter, Tamás, Júdás evangéliumai / ezen a szűrőn buktak meg, hiszen olyan állításokat tartalmaznak, amelyek ellentmondanak a Szentírás többi részében található alaptanítások valamelyikével.


Röviden tehát azt mondhatom, hogy az I. századi keresztény zsinat, mely egységesítette a Bibliánkat, igen körültekintően és bölcsen járt el, amikor ezeket a könyveket, amiket ma tartalmaz a Biblia, bevette a Kánonba, másokat meg kizárt." -Hommer László-

74. Binky (válaszként erre: 72. - Roda88)
2009. okt. 9. 17:10

Örülök, hogy ebben egyetértünk.


Valahova már leírtam, hogy Egyház alatt itt a Katolikus és Apostoli Anyaszentegyházat értem (mivel a legtöbben arra asszociálnak), természetesen értem a különbség.

73. Binky (válaszként erre: 71. - Roda88)
2009. okt. 9. 17:08

Pont ez az, amit írsz. Te azt írod Isten tantása szerint, szerintem Jézus nem Isten, és a Bibliát emberek írták. Felvilágosult, bölcs emberek,de emberek. Ne adjunk semmit az Úr szájába!

Üdvözülni az erényes életet élők fognak. És ez nem függ attól, hogy én hiszem-e Jézust, vagy nem. Legalábbis a hitoktatók, papok, csuhások szavaiból én ezt szűrtem le.

72. Roda88 (válaszként erre: 64. - Binky)
2009. okt. 9. 08:18

Én a te helyedben óvatosabban fogalmaznék: A katolikus egyház nem az Egyház. Sejtem mire gondolsz, de ha a nagybetűs Egyházról van szó, akkor az az összes olyan egyház, kicsi és nagy (viszonyítás kérdése nálunk melyik kicsi), amelyik elfogadja a Jézus Krisztusban való üdvösséget, hit által. A katolikus egyház is egy tagja a Krisztus Testének, vagyis az Egyháznak.

Pont az a jó az Egyházban, hogy olyan sokfélék, mint az emberi testnek is sokféle testrésze van, különböző funkciókkal. Az egyiknek ez a feladata, a másiknak az. A lényeg, hogy Isten Országának megnyerjék az embereket. De mivel mi is különbözőek vagyunk, így különböző igényeink vannak. Akit nem tud megragadni az egyik egyház, azt a másik tudja.

Isten ezt nagyon jól kitalálta.


Amúgy az első Egyház is főleg zsidókból állt, akik nem vetették el a zsidó hagyományokat sem, csak összefésülték Jézus tanításaival.


Csak talán a II. században kezdett a vallásos, hagyományok elterjedése Nagy Konstantin idején.


Amúgy teljesen egyetértek, hogy az új irányzatok nem sokban különböznek az alaptól, de amiben igen, az pont az teszi működövé Krisztus Testét.


Remélem nem voltam okoskodó, csak ez engem is

érdekelt anno, és hasonló "oktatást" kaptam.

71. Roda88 (válaszként erre: 61. - Binky)
2009. okt. 9. 08:07

Bocsi, hogy csak most válaszolok, de tegnap nem voltam gépközelben.

Nos, az üdvösség nem egyház-függő.

Üdvösséget Isten tanítása szerint így kaphat valaki (üdvösség=örök élet):

Ján 3,16. Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

70. morkika (válaszként erre: 69. - Binky)
2009. okt. 7. 23:09
Erről beszélek :)
69. Binky (válaszként erre: 68. - Morkika)
2009. okt. 7. 21:29

Vallást könnyű váltani, hitet már nem:)

Aki így ugrálgat, az nem hisz.

68. morkika (válaszként erre: 67. - Binky)
2009. okt. 7. 20:46

Az előbb hangsúlyoztam,hogy tiszteletben tartom mindenki felekzeti hovatartozását.

Azt viszont nem szeretem, ha valaki úgy választ vallást, hogy "melyik a könyebb", és érdekből ide-oda mászkál. Pontosabban ezt gerinctelenségnek tartom!

Ha Te így tudsz lelkiismeretes életet élni, akkor jó. Mert Te nem érdekből csinálod. Ellentétben másokkal.

67. Binky (válaszként erre: 66. - Morkika)
2009. okt. 7. 20:39

Számomra Jézus újszövetsége újraértelmezi a Bibliát, pontosabban a Tórát, illetve a kanonizált könyvek egy részét.

Így lesz egész az egész:)

Azért érzem a hozzászólásodból, hogy elég elutasítóan állsz hozzá ehhez a kérdéshez, pontosabban véve kicsit elfogult vagy.

Másrészt amennyire én tudom Jézus a szeretet parancsát adta nekünk. Így aki keresztény akar lennei, az ezt tartsa tiszteletben leginkább:) Az, hogy ki mit gondol Jézusról, inkább magánügy. Ezért létezhetnek az unitáriusok a kereszténységen belül: Mert a tanítást nem utasítják el, csak Jézushoz állnak másképp.

2009. okt. 7. 20:27

Jézus nemcsak értelmezi a Bibliát. Az Ószövetséget részben igen. De az ÚjszövetségRóla szól :)

Sokan azért hagyják el a katolikus tanítást, mert túl szigorúnak tartják. (Nem rólad beszélek, mielőtt magadra vennéd.) Így inkább "könnyítenek" és egy másikat választanak, mert abban jobban meg tudja élni a személyiségét. Ami nem baj, de ne háborodjon fel, ha valaki azt mondja, az nem Jézus igaz tanítása.

Valóban mindenki azt a vallást, vagy ateizmust választja, ami neki a legjobb. És ezt tiszteletben kell tartani. Én tiszteletben is tartom. Mert ettől ugyanolyan jó és tartalmas életet lehet élni. De nem kell megsértődni, vagy felkapi a vizet, ha valaki mást mond.

(Csak a példa kedvéért írom, hogy az egyik csatornán látható vasárnapi több órás Istentiszteleten igét osztó férfi is valamikor katolikus papi szemináriumba járt, csak nem tetszett neki a rendszer, a hierarchia, így főnök lett az akkor elterjedő Hitgyülekezetben. Most pedig hülyére keresi magát. Na, így kell ezt csinálni, ha nem akarunk alázatosak lenni.)

65. Binky (válaszként erre: 63. - Morkika)
2009. okt. 7. 19:31

Ne feledd, hogy Jézus Biblia értelmezése is csak egy értelmezés, és a Biblia is, bármennyire szent is legyen, embertől, emberektől származik.


Egy katolikus pap mondta nemrég, hogy úgy érzi ezek a katolikustól eltért ágak előszobái a katolikusságnak, és, hogy sokan térnek át.

(Na de én pont a katolikus tanítást hagytam el, és nem fordítva...És bár kíváncsi vagyok más véleményekre, hiszem, hogy mindenki szabadon gondolhat bármit és tisztelheti Istent. Igen, lehet, hogy majd megváltoztatom, amit gondolok, de az is lehet, hogy te változtatod meg. Még bármi lehet, akár holnapra menően is megvilágosodhatunk.)


Sosem hittem bizonyos dolgokban, és hittem másokban. Csak nem mertem kimondani, gondoltam, más is így van vele. És valóban, sok 'hívő' katolikus és egyátalán keresztény retteg a fekete macskáktól, és sót dob a háta mögé:)

Nem kéne a babonásságot sem szégyellni. Sőt, ha valaki hisz a reinkarnációban is, hát tessék.

64. Binky
2009. okt. 7. 19:23

Ez így nem igaz.

Arianus elött is voltak olyanok, akik a keresztény Istent akarták tisztelni,de nem fogadták el JK-ról alkotott véleményt. És csak JK halála után merült fel egyátalán a lehetőség, hogy Ő Isten.

Kezdettől fogva létezett ez a fajta hit, amelynek magva a Jézus által is hirdetett tanítás, de Jézus személyét nem fogadják el mint Istent.

Így pl sok zsidóból áttért keresztény lett, akiknek nem esett nehezükre az új szemlélet a számukra már létező Istenről.



Még valami: A Bibliában soha nem mondja magára Jézus, hogy ő Isten. Isten fiának mondja magát, de ez átvitt értelemben csak kegyeltet jelent, valakit, aki megérti és értelmezni tudja a kinyilatkoztatásokat.


Az új ágazatok nem sok mindenben különböznek,a lényegük egy és ugyanaz, csak megadják a lehetőséget, hogy mindenki szabadon tisztelje az Istent, úgy, ahogy akarja. (Ez rendesen elfért volna a "hagyományos, katolikus" felfogásban, de az Egyház pár rossz lépése miatt kiváltak a másként gondolkodók).


És ne haragudj,de erről sem te, sem én nem tudunk elfogulatlanul véleményt alkotni.

2009. okt. 7. 18:39

Nna, nagyjából utánanéztem. Itt is, mint minden más keresztyén és keresztény vallásnál ugyanazt látom. Valami, ami nem tetszett a hagyományos, katolikus vallásban, azt egyszerűen diszkriminálták X évvel ezelőtt és létrehoztak egy új hitvallást. Ez sokmindent magába foglal és nagy részük igen pozitív, de ez nem az, amit Jézus ránk hagyott. Mindenki úgy értelmezi a Bibiliát ahogyan akarja ugye, ott a szabadakarat, ezért az emberek hajlamosak eltorzítani az ősi tanítást. Rengeteg vallás jött ebből létre, csakhogy ezek nem egyeznek meg a katolikus tanítással. Nem arról van szó, hogy nem üdvözülnek a más vallást gyakorló emberek. Mert semmi sem garancia az üdvösségre. De tény: az a vallás, ami nem követi 100%ban Jézus tanítását, az mást tanít. És az valahol, valamiben sántít.

De ez már egy másik fórumtéma.

62. morkika (válaszként erre: 61. - Binky)
2009. okt. 7. 18:28
Ott mi a fő vezérelv?
61. Binky (válaszként erre: 59. - Roda88)
2009. okt. 7. 18:02

Oh.

Akkor az unitáriusok nem üdvözülnek?:)

60. morkika (válaszként erre: 59. - Roda88)
2009. okt. 7. 13:03
Én is ezt próbáltam írni, köszi hogy alátámasztottál! Remek idézetek és egy az egyben igazak!
59. Roda88 (válaszként erre: 49. - 274c9996b8)
2009. okt. 7. 10:32

Ján 14,6. "Monda néki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

Én úgy látom, hogy Jézus elég világosan megmondta, hogyan lehet Istenhez menni.

Másik:

"Istennek igazsága pedig a Jézus Krisztusban való hit által mindazokhoz és mindazoknak, a kik hisznek."

Itt elég nyilvánvaló, és nagyon sok Igehelyet találtam ezzel kapcsolatban, hogy A Bibliában arra bíztatak, hgy Jézusban higgyünk.

58. hannaanc (válaszként erre: 54. - Klenca)
2009. okt. 7. 08:18

Kedves klenca!

Érzékelem, nagyon pesszimista hangulatban van. Azt is jól gondolom, hogy esetleg egészségügyi problémáid is vannak? Véleményem szerint oszd meg másokkal, ird ki magadból a feszültséget, a szomorúságot, a gondjaidat. Természetesen csak azokat, amit e helyen ,,közszemlére,, bocsájthatsz. Hidd el, sokszor egye-egy jó szó, vigasztalás, együttérzés is sokat jelent.(Mert én azt gondolom, alapjában vége az emberek jók, segitőkészek. Persze bőven vannak negativ kivételek is, de én mindig inkább a jókra figyelek.) És azt se zárd ki, hogy - akár szóval is- sokat lehet segiteni embertársainkon.

57. hannaanc (válaszként erre: 41. - Kavicska)
2009. okt. 5. 21:34

Kedves Kavicska!

Örülök, hogy Rád is hatással volt az ima, és tetszett.

Én is igy gondoltam, hogy ha valamiféle útmutatást ad, helyesebb irányba terel (maga az ima, mert szerintem itt ez a lényeg, s nem pedig az ,,Isten azt mondta,, szószerinti értelmezése, hisz ez itt inkább szimbólum) már megérte, hogy elolvastam.(Miért ne osszam meg másokkal!?)

Megnyugvás, melegség, megbékélés, jobban kellene szeretni egymást, jobban figyelni a másikra, segiteni a gondterhelt, bajbajutott embereken, stb. még sorolhatnám ezek az érzések a sorok olvastán a felszinre törnek. Gondolkodásra késztetnek. S majd a gondolatainkat tettek követik, melyek ...de az ima másik fele ezt leirja.

56. morkika (válaszként erre: 55. - Binky)
2009. okt. 5. 20:07
Én is igy gondolom.
55. Binky (válaszként erre: 54. - Klenca)
2009. okt. 5. 19:29

...

Nehéz ezt most így elmagyarázni.

Engem erősített minden baj. Én ezeket veszem így utólag áldásnak. Ha nem hinnék, ma már nem élnék.

54. klenca (válaszként erre: 53. - Binky)
2009. okt. 5. 19:14
Az áldások mostanában úgy kb 18 éve elkerülnek...
53. Binky (válaszként erre: 50. - Klenca)
2009. okt. 5. 18:53

Vagy csak te vetted úgy:/

Érdekesmód a sorscsapásokat Istennek tulajdonítjuk, az áldásokat sosem.

52. morkika (válaszként erre: 49. - 274c9996b8)
2009. okt. 5. 18:15
Elfogadom a választ, de ne jelentsd ki hogy Ő értelmezi helyesen a Bibliát. Mert ahogyan Te is mondtad, mindenkinek más a helyes. Ezért aztán ez egy kicsit ellentmondásos volt.
51. spinneli (válaszként erre: 49. - 274c9996b8)
2009. okt. 5. 18:03
ezt nagyjából én is így gondolom.
50. klenca
2009. okt. 5. 18:03

A cikkre:

Nahh, ezért fejeztem be a beszélgetést ezzel az akárkivel, mert nemcsak hogy NEM volt mindenre a válasza, de mintha azt figyelné, hol lehetne belémrúgni, megbántani. Minden eszközt felhasznál, s még megdögleni sem hagy, pedig most már az is ajándék lenne.

49. 274c9996b8 (válaszként erre: 46. - Morkika)
2009. okt. 5. 17:55

Hogy honnet tudod hogy , valaki , barki helyessen ertelmezi a Bibliat , vagy mas vallasok szent irasait ? ! Szerintem onnet hogy , magadeva tudod tenni , eltudod fogadni a belsödben az adott nezetet !

A vilag minden vallasi vezetöje kb ugyanarra tanit bennunket , meg a termtes törtenetei is rendkivul hasonlitanak , erdekes , szerintem.

"Kerjetek, es adatik.Zörgessetek,es ajtot nyitnak"

stb... nem valami kulsö , felsöbbrendu Istensegnek szol ! Az Isteni szikra epp ugy benned ,bennem es minden Isten teremtmenyeben ott van ! Jezus az uj-szövetsegben sehol sem mondta azt hogy "imadjatok,engem!" vagy "bennem hidjetek!" csak azt mondta hogy HIGYJETEK ! Egyszeruen higyjetek , es hat az egesz SZENT KÖNYV a HITRÖL szol ! Erre a nyilvanvalo tenyre 1-misszionarus gyerek hivta fel a figyelmemet , több evvel ezelött , mert kerestem a valaszt az o-testamentumbol 1-erdekes kerdesre ! ( de , mondjuk ez mar mas tema.)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook