Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ismét egy rossz kimenetelű otthonszülés! fórum

Ismét egy rossz kimenetelű otthonszülés! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
84. zsanci79 (válaszként erre: 82. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 25. 12:34

Kórházban is van felkészítő. 4 héten keresztül mindíg heti egy nap volt egy adott témáról szó.

Azt nem mondom, hogy hú de hasznos volt, de pár dologgal tisztába lettem

83. cbe267d9cf (válaszként erre: 79. - Tamianyu)
2010. máj. 25. 10:15

Igen, gondolom anyagi indokok miatt is. De szerintem azért is, mert fogalmuk sincs, hogy miről van szó valójában. Egyszerűen nem ismerik, nem értik, és nem arra tanították őket, hogy kísérjék a szülést. Évekig tanulták az egyetemen, hogy hogyan avatkozzanak be, ha baj van. Bajt fognak keresni, és a "biztonság kedvéért" beavatkozni. Nem azért mert rosszak, hanem mert ezt tanulták. Olyan ez, mint mikor az életmentő kutyus akkor is kihúz a medencéből, ha úszni ugrottál be... ő nem tudhatja, hogy te nem fuldokolsz, hiszen azt tanulta, hogy ha ember van a vízben, azt ki kell húzni. :)

A rossz kimenetelű kórházi szüléseknél meg nyilván egymást fogják védeni: ezen múlik a megélhetésük, és hogy a gyerekük megy -e majd egyetemre. Valahol még ez érthető is számomra, hiszen egyszerű emberi működés (nem azt mondtam, hogy elfogadható, csak érthető!). Épp ezért tartom gusztustalannak, hogy azt a néhány bábát, aki segít meghurcolják egy-egy ilyen eset kapcsán, mintha a kórházban nem lenne számtalan sérült gyerek.

82. cbe267d9cf (válaszként erre: 80. - Gerna)
2010. máj. 25. 10:03
Képzeld, én voltam ilyen esten. És az egy hetes tanfolyamra már nem mentem el. Tudod miért? Mert a szívem azt súgta, velük nem tudok szülni. Ezt kéne megérteni: nem lehet senkit rábeszélni. Az oda kerülő emberek nagyon nagy többsége nem az esze szerint dönt. Érzi, hogy ez jó neki vagy nem. Ági nagyon is tart határt. Az egy hetes tanfolyamnak pedig része mind az otthoni, mind a kórházi szülésről való beszélgetés. Itt egy egész hétig egész nap csak felkészítenek. A kórházakban ez max. néhány órában történik meg, ha arra vetődik valaki. Ha nem, akkor úgy megy szülni, hogy azt sem tudja, mi fog vele történni. Az otthonszülés alapfeltétele, hogy minden információ birtokában legyen az anyuka (nem csak az otthonszülésről, hanem úgy általában a szülésről, a lehetséges szövődményekről, problémákról is). Így tudnak dönteni arról, hogy akarják vagy nem. És nincs irányított beszéd, ezt csak azok gondolják, akik azt hiszik, olyan ez mint egy MLM tájékoztató: odamész mert kicsit érdekel, és a hónod alatt 10 db felesleges lábossal mész haza, mert meggyőztek, hogy neked ez kell.:) Hát nem ilyen.
81. DODICA (válaszként erre: 80. - Gerna)
2010. máj. 25. 08:43

Csak egy kérdés: voltál ilyen info-esten?

Ha igen, akkor tudnád, szó sincs otthonszülésre irányításról, sőt. Sokaknak pont azon az estén megy el tőle a kedve. Viszont az is kiderül, ki akarja komolyan.

80. gerna (válaszként erre: 78. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 25. 06:53

Nem kell szaladgálni a lehetséges otthonszülők után, elég az információs esten "jól beszélni". Nem is hinnéd, mi mindenre rá lehet dumálni az embereket. Főleg ha eleve érdeklődők számára van az információs est.

Nem a "bábák" ellen vagyok indulatos, mivel nyilván vannak olyanok is, akik tudnak határt tartani. D G.Á. ezt nyilvánvalóan nem tud. "Bevállalós", és ezzel többet árt az otthonszülés ügyének, mint mondjuk én, és a többi tájékozatlan hozzászóló.

79. Tamianyu (válaszként erre: 78. - Cbe267d9cf)
2010. máj. 24. 22:00

Egyet értek.

Egyébként az otthonszülés ellen főleg anyagi okok miatt tiltakoznak az orvosok,azért nem működnek együtt,nem biztosítanak hátteret..Mennyivel kevesebbet tehetnének zsebre?Meg persze a tb sem a kórháznak fizetne ilyen esetekben....

Más országokban léteznek szülő otthonok is,az egy köztes módszer a kórház és az otthon szülés között.

Persze az ilyen rossz kimenetelű esetekkor megmagyarázzák,hogy a kórházban tudtak volna mit tenni(ami lehetséges,de nem biztos),de azokat az eseteket nem verik nagydobra,hogy ők mennyit hibáznak,és a hibáiknak felelőtlenségüknek,nemtörődömségüknek milyen következményeik vannak...

2010. máj. 24. 21:10

Visszanéztem, hogy miről volt szó mióta nem voltam. Háááát... kicsit elindulatosodott... :)

Két megjegyzés, ha megengeditek.

Egyrészt továbbra sem értem a G.Á. iránti indulatot, és az ezzel kapcsolatos - nyilvánvalóan tájékozatlan - megjegyzéseket. Ugye nem gondolja senki, hogy a bábák azok, akik szaladgálnak potenciálisan otthonszülő nők után, és próbálák őket "befűzni", hogy "húúú, ez egy olyan jó dolog, ne menjetek már kórházba"... ?! Mert sok megjegyzésből egészen ezt szűrtem le. Szerintem tisztázzuk: egy nőt RÁBESZÉLNI otthonszülésre nem igazán lehet. Azok a nők, akik emellett döntenek, teljesen más felfogásban élik az egész életüket. Aki ezt nem érti, az jó eséllyel még a világ másik háromszáz dolgán lenne képes velük összeveszni. És nem azért, mert egyikőjük képviseli a nagy betűs Jót, a másik meg a nagy betűs Rosszat (kinek-kinek a maga álláspontja szerint), hanem mert tényleg mások. Ez életforma, gondolkodásmód, hitrendszer kérdése, és ha közülük valaki azt mondja "ez fejben dől el", akkor ez csak annak érthető, aki valamilyen formában már közel került ehhez a világhoz. Még egyszer mondom, ez nem jó vagy rossz, csak más. Tehát aki nem érti, az sem hülye, csak ebben a fajta életben nyilván nincs tapasztalata, ezért fura számára az ilyen működésmód. Esetleg még félelmetes is, vagy minimum beindítja a saját félelmeit (pl itt többen hivatkoztak arra, hogy "de mit tettél volna, ha otthon szülsz és fogyatékos lesz emiatt, a kórházban meg megmenekül", ezek a SAJÁT félelmeitek, ezt nem lehet rányomni arra aki máshogy dönt mint ti) De attól, hogy fura, attól, hogy érthetetlen, vagy számomra elfogadhatatlan, még azért az lenne az alap, hogy tiszteletben tartjuk. :(

A másik megjegyzésem arra vonatkozik, hogy a kórházban kiálljak magamért, meg nézzem meg hogy mit kötnek be... hááááááááááááát, ezt ugye nem gondoljuk komolyan, emberek? Szerintem nem indok, hogy lehet rossz napja a dokinak. Nem lehet. Aki emberekkel foglalkozik, és ilyen szinten foglalkozik emberekkel, az NEM engedheti meg magának, hogy rossz napja legyen! Aki szülő nőkkel foglalkozik, az nem lehet nyers, az nem lehet lekezelő, és nem mondhat olyasmit, hogy magának semmi köze ahhoz, hogy mit kötök be, mert ezt én tudom! Aki ilyen hivatást választ, annak kell annyi empátia, hogy ne tegyen ilyesmit.

És hogy mosolyogjatok végre, meg hogy értsétek az otthonszülőket:

[link]

77. DODICA (válaszként erre: 72. - Abarta)
2010. máj. 24. 18:17

Az otthonszülés, már megbocsáss, egyáltalán nem bújkálás. Van, aki nem rossz kórházi tapasztalat miatt szül otthon, hanem rögtön első gyereket.


Fel kellene végre fogni, hogy bármilyen fejlődések is lesznek a szülészeteken (amikre tényleg nagy szükség lenne idehaza!), akkor se lehet mindenkit kórházba kényszeríteni szülni. Nem mindenkinek az a megfelelő helyszín.

76. DODICA (válaszként erre: 70. - Zsanci79)
2010. máj. 24. 18:13

Biztosan nem húzódott volna el, érzem, tudom. Ha mehetett volna a maga ütemében... akkor eleve nem januári lett volna a fiam, hanem februári. Itt kezdődnek a problémák....


Az otthoni szülésem teljesen normális volt. Se nem túl rövid, de nem is túl hosszú. Ideális.


Most melyik esetre gondolsz konkrétan?

75. zsanci79 (válaszként erre: 74. - Tamianyu)
2010. máj. 24. 14:17

Persze, aki benne dolgozik, az másképp látja a dolgokat, hisz közel van a tűzhöz, értelek.

De a barátnőm példájából kiindulva, ott azért hatásos volt a "fenyítés". Ott biztos jól végzi a munkáját a képviselő, mint ahogy minden munkakörben van jó, és kevésbé jó munkaerő.

74. Tamianyu (válaszként erre: 71. - Zsanci79)
2010. máj. 24. 10:20

Látszik,hogy mennyire semmit nem tudtok az eü-ről.

Ahol egy kórház így működik,ott arra való a beteg jogi képviselő,hogy kérdik van-e,mondhassák,hogy igen.Tehát semmire.Dísznek van,hogy legyen honnan fizetést kapjon.Egyébként én is kiállok magamért,leordítom a dokit a nőgyógyászati asztalról is ha kell,de nem mindenki ilyen.

Egyszerűen ilyennek elő sem szabadna fordulnia.

Én magam is eü-s vagyok,igaz már régóta a szociális szférában dolgozom,de mindig megadjuk a tiszteletet a gondozottainknak,megőrizhetik mindig minden helyzetben a méltóságukat,mert sosem hozzuk olyan szituba őket,hogy az sérüljön(legalábbis szándékosan sosem).

A kérdésedre pedig a válasz:igen elfordult a baba az oxitocin adásának hatására,mert olyan rosszul lett,mire a műtőbe értünk már haránt volt.Egyébként bármikor elfordulhat,az utolsó napon is,tehát rosszul tudod.Sőt,nekem a középső 36 hetesen is megfordult,amikor az utolsó uh-on voltam faros volt,egy nap múlva meg kp végű.Nincs ebben semmi rendkívüli,csak ritka.

73. abarta
2010. máj. 24. 08:38

Es a hsgm kozepkori korulmenyek kozott zajlott. Akkor es ott sajnaltam hogy nem vagyok multimilliomos es nem nyertem a lotton, mertha tehetnem kidobatnam veluk a hasznavehetetlen osdi rontgengepeket amelyekbol egy nem is mukodott es folyamat kozben kellett atmasznom a masikra (persze fajdalmak kozepette), es magam vitetnek ket vadiuj masinat nekik.


Csakhat ugye eddig nekem is csak szelvenyem volt, nyeremenyem nem :-(.

72. abarta (válaszként erre: 71. - Zsanci79)
2010. máj. 24. 08:30

Egyetertek. Nem hiszen hogy arra hogy nem merek magamert kiallni az lenne a valasz hogy elbujkalok otthon.


Egyebken en is voltam mar kiszolgaltatott helyzetben nagyhasi mutet alatt szervkivetellel hatalmas fajdalmakkal es intenziv megfigyeloben sima megyeiben. Voltak kedves es bunko orvosok es noverek is. Es ennek ellenere figyeltem ra mi torteni velem, mert ok is csak emberek. Lehet rossz es jo napjuk is.


Nem hiszem hogy egy nyugodt utemu szules csak otthon lenne kivitelezheto akar hozott bababal is vagy hogy a korhazak elzarkoznanak. En a mutetehez az orvosomat hoztam es csinalhatta foorvosi felugyelettel.


A harcias otthonszules partolas helyett inkabb foglalkozhatnanak igazi kerdesekkel is, mert a baba-es mamabarat kozhaz, meg mindig penzkerdes. Nalunk az alternativ medence! (mert ilyen is van! nahat) azert nem mukodik mert helyrehozatalara nincs penz. Nalunk egy osztalyra 1 db homero jutott (adomanyomnak hala mar van vagy 9) vagy tobb osztalyra jut egy vercukormero!


Ekkora kampany mellett talan igazi, nagyobb segitsegre is tellene.

71. zsanci79 (válaszként erre: 46. - Tamianyu)
2010. máj. 23. 15:56

De mire valók a betegjogi képviselők? Panaszt nem lehet tenni?

Az én egyik barátnőm császáros volt, és nagyon leszarták a nővérek a picivel, hiába kért segítséget. Egyszer azt merte mondani, hogy megy a betegjogi képviselőhöz, ha nem változtatnak. Érdekes, utána úgy végezték a munkájukat ahogy kell... Tudom nem orvosok, de akkor is, biztos lehet panasszal élni, és híre megy ám sokmindennek...

Az oxitocintól megfordul a baba? Hogyan? Olyankor már nem tud forgolódni, be van állva. Helye sincs. Nem véletlenül nem forgolódnak már a végén

70. zsanci79 (válaszként erre: 45. - DODICA)
2010. máj. 23. 15:49

Aha értem. de azt írod, hogy otthon simán menthető lett volna. Miért, otthon biztosan nem húzódik el? Ezt egyáltalán nem tudhatod előre.

A 6 órás kitolási szak számomra felfoghatatlan....

Rossz orvost választottál, bocs. Előtte ezért kell feltérképezni mindent, szerintem. Lehet te tényleg ott szültél, ahol nem beszélnek a szülésről az anyukák, mert égő, ahogy írtad is.

Pedig a naplódban a szülésed otthon sem volt rövid. Nem értem miért került volna előbb a kórházba a mama az otthoni esetén? Hiszen csak az van nyomatva, hogy minden megy a maga útján...

De otthon ezekszerint nem viaskodnál a lelkiismereteddel, ha ott esett volna meg.

Ha meg időben kórházba kerültek volna mindíg, akkor most nem beszélgetnénk itt erről szerintem.

69. gerna (válaszként erre: 68. - DODICA)
2010. máj. 22. 20:56
Milyen szócsavarás? Geréb Ágnes saját honlapjáról van az anyag. Akinek türelme van, olvassa el.
68. DODICA (válaszként erre: 67. - Gerna)
2010. máj. 22. 20:40

Az orvosi szakmai protokoll megszegéséről,amit kórházban kötelező betartani, igen. Csak épp az otthonszülésre egészen más protokollok vonatkoznak. Jól is néznénk ki, ha otthon ugyanazt a sok marhaságot meg kellene csinálni kötelezően az anyával, babával, mint kórházban! Akkor tényleg nem lenne semmi értelme, eltűnne a lényeg, a háborítatlanság.


Csavarhatod a szavakat, a lényegen ez mit se változtat: az SZSZK-nak szemet szúrt GÁ, minden eszközzel megpróbálták az elmúlt 20 évben ellehetetleníteni. Mondvacsinált indokok....

67. gerna
2010. máj. 22. 20:12
Tehát nem azért tiltották el, mert évek óta kísér otthonszüléseket - konkrétan méhlepényről, nyákszívásról, szakmai protokoll megszegéséről és veszélyeztetésről van ebben szó.
66. gerna (válaszként erre: 60. - Spinneli)
2010. máj. 22. 19:57

ˇ"2007. okt.26-tól 2010. okt.26-ig


Geréb Ágnest eltiltották a szülész-nőgyógyász szakorvosi tevékenységtől eltiltottak három évre. A tárgyaláson hangsúlyozták, hogy a büntetés csak erre terjed ki - más orvosi tevékenységre, a szülésznőségre, a pszichológusságra, a homeopátia gyakorlására és egyebekre nem vonatkozik."


A teljes szöveget megtalálhatod a szules.hu-n, Egyéb írások --> 16. Büntetés

65. gerna (válaszként erre: 63. - DODICA)
2010. máj. 22. 19:21
Mi az a +1?
64. babszibobó (válaszként erre: 59. - DODICA)
2010. máj. 22. 19:08

azt hiszem, hogy a kettő nagyon is fontos!

Azért én meghallgatnám az orvos kamara álláspontját is vele szemben!

63. DODICA (válaszként erre: 57. - Gerna)
2010. máj. 22. 19:06

+1.


Már van egy másik fórum a 2007-es esetre, arról talán oda kellene írnod, nem ide.

62. DODICA (válaszként erre: 60. - Spinneli)
2010. máj. 22. 19:05
Írtam: azért, mert merészelt otthoni szüléseket kísérni. Logikus, nem? :)) Komoly büntetés volt, amikor már úgyse dolgozott orvosként. A kamara tiltotta ki soraiból, hiszen szembefordult a protokollal.
61. DODICA (válaszként erre: 57. - Gerna)
2010. máj. 22. 19:03

De médiázok. :P A véleményed nagyon egyoldalú, tele gyűlölettel.


1. Most 2010-et írunk. Ha valamit nem értettem 2007-ben, azt ma már érthetem, nem? :) Nyilván most sokkal több infóm van az esetről, mint pár nappal utána.


2. Gondold végig, azután hogy lehet gátat metszeni (s vajon mennyi veszélyt jelent ez odahaza), amikor már a baba feje teljesen kint van.

60. spinneli (válaszként erre: 59. - DODICA)
2010. máj. 22. 19:03
miért tiltották el orvosi tevékenységtől?
59. DODICA (válaszként erre: 58. - Babszibobó)
2010. máj. 22. 19:00
Az ok: x éve kísér otthonszüléseket. Az orvosi tevékenységtől tiltották el, a szüléskísérés viszont nem számít annak. A szülés vezetése már igen. ;) Orvosként viszont már 1992 óta nem praktizál, csak bába. Kórházi orvosként nem dolgozhatna. (Nem is akarna.)
2010. máj. 22. 18:55
Sokan nem ismerjük Geréb Ágnest, de valami oka csak van, hogy anno magától a praktizálástól eltiltották, ezt azért nem kéne figyelmen kívül hagynia senkinek aki hozzá fordul!
57. gerna (válaszként erre: 56. - DODICA)
2010. máj. 22. 18:43

Ne médiázzál itt nekem! nem kell ahhoz személyesen ismernem, hogy véleményem legyen róla.


Emlékeztetőnek, tudod honnan:


94. DODICA 2007-09-16 21:18

A gátmetszés kérdését perpillanat én se értem. . . .

56. DODICA (válaszként erre: 55. - Gerna)
2010. máj. 22. 18:24

Én arra emlékszem, te nem vagy képes felfogni és megérteni bizonyos dolgokat. ;)

Valami fanatikus, vad gyűlöletet tanúsítasz Geréb Ágnes személye felé, pedig nem ismered személyesen, nem tudsz semmit az otthonszülésről, semmi más közöd sincs hozzá, csak épp hagyod magad befolyásolni a média által. :(

Én max. ezt nem értem.

55. gerna (válaszként erre: 54. - DODICA)
2010. máj. 22. 17:44

Vagy ha nagy a baj, azért próbálkoznak.

A másik topikban ezt te sem értetted, emlékszel?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook