Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismersz a környezetedben SÓHER embert? Hogy lehet őket elviselni? Megváltoznak valaha? fórum

Ismersz a környezetedben SÓHER embert? Hogy lehet őket elviselni? Megváltoznak valaha? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
76. af1fde488c (válaszként erre: 75. - Fferi)
2011. máj. 26. 14:34
Hát én sem voltam valami nagyon tudatos, csak laktóz érzékeny vagyok, és meg kell néznem, mit eszem. vajas körözöttes, sajtos párizsis kenyeret én is eszem, csak laktózmentes verzióból. Hogy témánál maradjunk, ezek dupla annyiba kerülnek, mint pl a normál túró. :D
75. fferi (válaszként erre: 74. - Af1fde488c)
2011. máj. 26. 14:17
Értelek és jó a bió meg tudatos kaja is, de hiába jobb nem tudni mi van a párizsiban, de azért egy vajas (vagy körözöttes) párizsis kenyér/zsemle, sajttal, paprika-karikával verhetetlen. Szóval én maradok a káros, de finomnál (ez ugye szubjektív) és cserébe tudom, miért halok meg.
74. af1fde488c (válaszként erre: 70. - Fferi)
2011. máj. 26. 14:13

Értelek, hát ahhoz a nagyon igazi kenyérhez jó sütő, meg gyakorlat, leginkább kemence kell.


Mondjuk, ebben legalább tudom, mi van, és a boltinál jobb az íze, egy szelettel jól lehet lakni, úgy érzed, ettél is valamit, nem csak mozgott a szád. :)

73. fferi (válaszként erre: 72. - O.andi)
2011. máj. 26. 14:10
ismerem a betűket és szavakat melyeket használsz, a nyelvet is bírom valamennyire, de így hivatkozás nélkül egyszerűen nem tudom kitalálni, mi az amit szerinted nem. És főleg, érdekes lenne tudni miért nem...
72. o.andi
2011. máj. 26. 14:05
hát szerintem nem...
71. fferi (válaszként erre: 69. - Horvathrekusi)
2011. máj. 26. 14:01
Ha kocsiról van szó megértem, ha lakásról akkor meg kit érdekel milyen a zár. De ez nem sóherség, hanem rendmánia. Esetleg betegesen aggódik a tárgyaiért.
70. fferi (válaszként erre: 67. - Af1fde488c)
2011. máj. 26. 13:59
A kenyérsütőgépekből kijövő kenyér olyasmi mint a szendvics avyg tartóskenyér, én meg azt szeretem, ami fehér és omlós, ropog a héjja.
2011. máj. 26. 13:40
Ismerek.... A barátnőm férje.... Azért is szól, ha a kulccsal rögtön nem talál be a zárba és összekarcolja.
68. af1fde488c (válaszként erre: 67. - Af1fde488c)
2011. máj. 26. 13:39

Innen származik az összes tudományom: :)


[link]

67. af1fde488c (válaszként erre: 66. - Fferi)
2011. máj. 26. 13:35

Nem tudom, eddig milyeneket ettél.

Én is gépben sütöm, de veszem a fáradságot, hogy kovászt készítsek, nem előregyártott porból sütöm, hanem megveszem a hozzávalókat. (Kenyérliszt, élesztő, olívaolaj, meg ami kell)

66. fferi
2011. máj. 26. 13:16
Húúú én nagyon nem szeretme az otthon sütőtt kenyeret (mármint amit ilyen kenyérsűtőgéppel alkotnak). Ha igazi rendes fehérkenyeeret tudsz az persze más ügy
65. af1fde488c (válaszként erre: 64. - Fferi)
2011. máj. 26. 12:16

Hát, persze, ez igaz. Akkor nekem gyomorgyulladásom volt, és volt, hogy éjjel fel kellett kelnem enni, hogy ne fájjon a gyomrom, ezért kellet vésztartalék.


Egyébként amióta itthon sütöm a kenyeret, nem dobunk ki pékárút.

64. fferi (válaszként erre: 61. - Af1fde488c)
2011. máj. 26. 12:12
Nem akarok elveszni a részletekben, de utálok ételt kidobni és ki vagyok akadva minden alkalommal, akár magamra is. manapság nehéz éhen halni egy nagyvárosban, és inkább rendelek havonta egyszer-kétszer pizzát vacsira, minthogy ugyan ezt a pénzt naponta kidobjam megromló kajákban
63. jozsi.38 (válaszként erre: 61. - Af1fde488c)
2011. máj. 26. 12:03
tényleg így akarsz élni? jól gondold meg
62. af1fde488c (válaszként erre: 56. - Fferi)
2011. máj. 26. 12:02
Köszönöm, megfontolom.
61. af1fde488c (válaszként erre: 59. - Happy Panda)
2011. máj. 26. 12:02
..és így vesz kenyeret!! :) Hogy kitaláltad! Nem lehet 2 zsömlével több, hátha megéhezem, hanem csak pont a kiszámított mennyiség. Úgy kell kiharcolni :)
2011. máj. 26. 11:49

a sóherságot ne tévesszük a szegénységgel. a szegénységbe meggondolom azt, hogy mit vegyek, mire költsem a pénzt, és még maradjon is erre-arra, de nem azért spórol az ember, hogy másra legyen költve, vagy másnak legyen.

de van akinek van, és mégsem ad, sőt megenné a saját sz*rát.

2011. máj. 26. 11:42

Mit nevezünk sóhernek? Csak mert ha a nerc bundáról és az aranyakról beszélünk nem az.

Ha mondjuk egy kg kenyeret nem vesz meg mert ketten fél kilót esztek csak meg, és minek legyen biztonság kedvéért otthon az gáz:)

58. agis (válaszként erre: 18. - B789d47c89)
2011. máj. 26. 11:40

Ha valami 6870 az nem 7000.


Szerintem.

57. cef15f164f (válaszként erre: 46. - Af1fde488c)
2011. máj. 26. 11:37

Nem szinte, hanem teljesen neveletlenség és gáz. Nem kell sokat költeni, de legalább jelzés szerűen valami apróságot mégis illik.

Én kétszer is meggondolnám, hogy összeköltözzek-e egy ilyen alakkal.

56. fferi
2011. máj. 26. 11:22

bocs a lényeg, első versszak eleje lemaradt:

Melletted minden reggel

Vidáman ébredek fel,

S könnyűnek érzem mindenem.

De néha egy hang a szívemben

Új útra szólít engem,

Talán nem érted meg sohasem, hogy

55. fferi
2011. máj. 26. 11:22

Igen vannak elképzeléseim. És Nem azt mondtam, hogy a te helyzeted most jó, hanem azt mondtam, hogy vélhetőleg nem csak a lyukadért/farkáért van veled együtt, hanem van más oka is, és EZ a másik ok tulajdnoképpen jó neked (azt gondolom, hogy jó valakinek, ha nem csak a sex miatt szeretik - de tévedhetek). Viszotn, ha neked eleged van, akkor tök mindegy ő miért van veled (persze nem,d e ez egy másik ügy), az számít te mit döntesz. farkat és pénztárcát még találhatsz, egy igazi lelkitárs viszont nem árt... Meg az hogy boldog legyél.

Tudod, ne járj úgy, mint a Piramis.

a szívemben

Új útra szólít engem,

Talán nem érted meg sohasem, hogy


Nem tudom, mit tegyek, nem tudom, hogy legyen.

Miért is nem lehetek egyszerre két helyen,

Óóó Istenem, miért nincs két életem?


Mennyivel könyebb volna,

Hogyha két életem volna.

Egyet örökre odaadnék neked,

A másik szabad lenne,

Minden nap szárnyra kelne,

S mindenkit szeretne, akit lehet.


Ha volna két életem, tudnám, amit ma nem.

Bár volna két életem, hinnék mindenkiben!

Óóó Istenem, miért nincs két életem?


Hogyha két életem volna,

Az egyik gyengéd volna,

Magadhoz láncolhatnád.

De a másik örök volna,

S ha a világ elpusztulna,

Akkor is tovább lobogna.


Ha volna két életem, nem fájna semmi sem.

Bár volna két életem, nevetnék mindenen!

Óóó Istenem, miért nincs két életem?


Szóval keress olyat, aki mellett nem vágysz másra.

Szerintem.

54. af1fde488c (válaszként erre: 53. - Fferi)
2011. máj. 26. 11:11

Legyél a helyemben, és meglátjuk, Neked mennyire lenne jó.

De látom van egy elképzelésed, és ebből nem lehet kimozdítani.

53. fferi (válaszként erre: 52. - Af1fde488c)
2011. máj. 26. 10:31

Szerintem mind a két dologban tévedsz. Egy 18-20 éves kora után már nem tudsz megváltoztatni senkit. Lehet némi finomhangolás, némi ideiglenes változás, de ismerek olyat, aki akkor is az olcsóbb holmit veszi, ha havi netto 2-t (milliót) keres, mert ezt szokta meg. Nem sóher, de mindig megnézi az árát és ki van akadva mert a párja nem nézi meg. A ténytől, hogy nem nézte meg, nem a végösszegtől.

A másik dolog, hogy ha csak nem vagy istennő az ágyban, akkor csak a lyuk miatt nem marad veled, mert azt talál máshol. Szóval kell hogy legyen valami más oka is, és ez tulajdonképpen jó neked:-)

52. af1fde488c (válaszként erre: 50. - Fferi)
2011. máj. 25. 21:40

Mert olyan hülye vagyok, hogy azt hiszem, meg tudok valakit változtatni, hogy csak a neveltetése áldozata, és majd én kihozom belőle a jót. Nagyon nem sikerült, és azt hiszem, ennyi év kellett, hogy feladjam.


Egyébként, én azt érzem, h ő van ezért velem, amit írtál. Ez számít neki, meg a pénz.

2011. máj. 25. 20:56

Azt szokták mondani, hogy az ember "nevelése" kb. négyéves korra befejeződik. Utána már csak a nyesegetés következik. Van, aki kevés jövedelemmel is viszonylagosan jól van, más meg százezrekkel is kifizetetlen villanyszámlája...

Tudod, kik tartoznak legtöbb vízszámlával? Akiknek a kertjében ott díszeleg a fürdőmedence...

50. fferi (válaszként erre: 46. - Af1fde488c)
2011. máj. 25. 20:48
És mi a f*szért vagy még vele együtt? vagy csak azért?
49. af1fde488c (válaszként erre: 48. - A14deb9047)
2011. máj. 25. 20:36
Én csak azt nem értem, amikor valaki csupa melegséget és törődést kap, akkor hogy tud rideg lenni? Itt mondjuk a szülőktől ered a probléma, őt így nevelték.
48. a14deb9047 (válaszként erre: 36. - Af1fde488c)
2011. máj. 25. 20:24

Ez így durva kifejezés. Ezt mindenkinek a saját neveltetése, körülménye, lehetősége határozza meg.

Ismerek olyan emberkét, aki a svéd nagykövetség lepasszolt autójával furikázott ebédelni, de amikor 98,-Ft volt a féladag ebédje, visszakérte a 2,-Ft-ot...

Én nem...

47. af1fde488c (válaszként erre: 45. - Klenca)
2011. máj. 25. 20:09

Igazán nincs mit :)


Te legalább már nem ebben a cipőben jársz, de én most készülök összeköltözni egy hasonló beállítottságó emberrel. Mondjuk gyereket nem pofozna, vagy addig élne.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook