Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Isiász - gerincsérv... Sürgősségin hamarabb megcsinálják a CT-t? fórum

Isiász - gerincsérv... Sürgősségin hamarabb megcsinálják a CT-t? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 27. 12:36
Valaki segítsen gerincsérvem van akupunktúrás kezelést keresek.
2010. aug. 16. 22:04
Na, haladok-haladok... Mlt pénteken bekerültem az Osrszágos gerincgyógyászati intézetbe, ahol infúziós kezelést kAptam. Hát.. Nem is tudom. Jeenleg nem érzek változást, de azt mondták, ez hosszú távon is segíteno fog. Szerdán megyek még majd Szíjártó doktornőhöz, aki remélhetőleg továbbküld valami értelmes helyen, és meggyógyulok...:)
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - 0cd1008be6)
2010. júl. 23. 07:30
Én a reumán kapom az ilyen beutalókat,Idegsebész ajánlja,körzeti doki ad egy beutalót a reumára,és onnan megyek a kezelésekre:)
2010. júl. 22. 22:13
Íme... Meglett a CT eredménye. Egy elég csúnya gerincsérvem van, de nem engedtem a műtétet. így mennem kell pl balneo fizioterápiára, hátúszni, és gyógytornára. Viszont a DRÁGA DOKTOR ÚR nem adott beutalókat sehová, azt mondta, az a háziorvos dolga. Ma elmentem hozzá, de ő meg azt mondta, hogy az -idegsebész jól lerázott, ugyanis Ő ilyet nem adhat ki. Most várok. Holnap felhívom az ortopédiát, mer ugye bütyköm is van, amiatt megyek, (gondolom lesz vagy 2 hét mire időpontot kapok), viszem a papírjaimat, és azt mondta a háziorvos, hogy ott majd adnak..ÚTÁLOM az orvosokat...:S
17. geridina (válaszként erre: 16. - 0cd1008be6)
2010. júl. 13. 07:13

Hú, akkor tényleg nagy a gond nálad is.

NAagyon sürgősen menjél el a dokihoz.

16. 0cd1008be6 (válaszként erre: 13. - Geridina)
2010. júl. 12. 23:14

HEh... tüsszögni??? Annyira vigyáztam magamra egész télen... 8 réteg ruhát magamra szedtem nehogy megfázzak..:S Erre most nyár elején vagy két hete köhögés rohamok jönnek rám, anya meg nem tud velem mit kezdeni. Nézi ahogy szenvedek, s egy köhögéstől,vagy egy napbanézős hapcitól a földre rogyok...:S

Reggel megyek a gyógyszertárba... Reméljük.. :)

15. MMMaya (válaszként erre: 13. - Geridina)
2010. júl. 12. 13:48

Párom már mozgásképtelenül került idegsebészhez, húzták, vonták addig a dolgot. Ő nem műtette meg magát, túlsúlyos, így protézist kellett volna beültetni. 1 hét után képes volt megtenni 5 métert, 3 hét kórház után tudott totyogni, de fájdalmakkal. Infúziót kapott.

Ez 3 éve volt, azóta jól van, fáj neki, de megtanult vele élni.

14. f8db0709b8 (válaszként erre: 11. - Agis)
2010. júl. 12. 12:03

Nem azt irtam,hogy lépten-nyomon gyógyszert szedjen,én sem teszem.

Csupán nagy fájdalmaknál ajánlom:)

gyógytorna,gyógymasszázs,fizikoterápia,ezek mind segitenek,de lehet úszni is.

13. geridina (válaszként erre: 8. - MMMaya)
2010. júl. 12. 12:00

Én is ezért mentem idegsebészhez, mert sarlatánok kezelgettek.

És a doki mikor meglátott, csak annyit kérdezett, hogy "mer még tüsszögni?"

Irtózatos fájdalom, ezt nem lehet leírni.

De szerencsére a műtét óta semmi gondom nincs, pedig minden orvos azt mondta, hogy nehogy megműttessem magam.

12. geridina (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2010. júl. 12. 11:59
Én is erről beszéltem, csak nem mertem leírni:)
11. agis (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2010. júl. 12. 11:33
Az tönkreteszi a gyomrot. Bármilyen diclofenac tartalmú gyógyszer jó, de védeni kell a gyomrot is mellé. Én azt szoktam mondani, hogy elsősorban localisan kell ezeket kezelni, nem szisztematikusan:)
2010. júl. 12. 11:28

Én Miskolcra járok,3 műtétem volt,2 sérvem még van,2 évig le volt bénulva a lábam,tavaly a karom lett oda majdnem.

Ajánlom FLECTOR granulátumot.az tuti!

9. MMMaya (válaszként erre: 6. - 0cd1008be6)
2010. júl. 12. 11:27
Proenzi + Ibumax 900.
8. MMMaya (válaszként erre: 1. - 0cd1008be6)
2010. júl. 12. 11:25

Azzonnal idegsebész!!!

Ne várj vele, ő tud segíteni.

Párom is egy hónapot várt az MR-re. Ha hamarabb megyünk magándokihoz, már másnap mehetett volna MR-re.

7. geridina (válaszként erre: 6. - 0cd1008be6)
2010. júl. 12. 10:45
Amikor én szenvedtem vele, akkor csak a szokásosakat adták (nem merem leírni a nevüket), viszont ha most lennék vele beteg, biztos, hogy az F betűvel kezdődőt szedném. Ha érdekel, leírom priviben. Ebben van por, meg kenőcs meg tapasz is, de nekem a por mindenféle fájdalomra beválik. 10 perc alatt hat, és nagyon hosszú ideig.
2010. júl. 12. 10:42
és addig is, valaki tudna nekem ajánlani valamilyen fájdalomcsillapítót, ami bevált? sokat kipróbáltam, de semmi..:(
2010. júl. 12. 10:28
jajj ez olyan elszomorító...:S :(
2010. júl. 12. 10:21

a páromnak is kifakadt gerincsérve van ,de nem műtik még nem...

3 hónapot vártunk MR vizsgálatra mi is..

3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - 0cd1008be6)
2010. júl. 12. 10:06

Nem tudom Bpesten melyik kórház, klinika foglalkozik ilyen típusú betegséggel, hol van igazán jó szakorvos, de mindegyikben találsz gyógytornászt.

Keresd meg, addig is míg az időpont el nem következik, mond legalább valamit, bár így diagnózis nélkül lehet Neki is nehezebb lesz.

Nekem a torna jót tesz, de nagyon óvatosan kell csináljam. Nem mindegy milyen az sem.


nem kérted meg a hölgyet, aki az időpontot adta, hogy bejössz akár éjjel is, ha lemondja valaki?

Néha visszamondják, így lehet előrébb kerülni.


Sürgősségi sem szentírás, hogy ott majd gyorsabban fogják megcsinálni, lehet ha befeküdnél, de oda sem vesznek fel, csak ha nagyon muszáj :(

2. geridina (válaszként erre: 1. - 0cd1008be6)
2010. júl. 12. 10:06

Szia!

Nem irigyellek.

Nekem 25 évesen volt gerincsérvem. Elkezdett fájni a lábam, aztán egyre jobban. Aztán már én is sírtam a fájdalomtól, egyre nehezebben mentem, nem éreztem három lábujjamat. Elkezdtek velem szarakodni, súlyfürdő, masszázs meg mindenféle hülyeség. Aztán 1 hónap múlva végre egy idegorvos (addig csak reumatológushoz jártam) kitalálta, hgoy lehet, hogy sérv. Már akkor kiakadtam. Nekem sérv, mikor még lázas sem voltam életemben soha? Kiderült, hogy sérv (nekem is várni kellett legalább 3 hetet), és akkor megint elkedztek masszázsra meg mindenfélére küldeni. Három hónapig bírtam, és sírva mentem az amerikai útra (kihagyva a saját orvosomat) hogy csináljon valamit. Azt mondta, azonnal műtét. 1 hét múlva műtöttek, azóta kutya bajom. És még annyi adalék, hogy onnantól kezdve, hogy megállapítottak a sérvet, a műtétig (3 hónap ugye), kizáródott a sérv. Úgyhogy ha nem megyek el, oltári nagy baj lett volna.


Én azt tanácsolom neked, mint aki már egyszer átélt egy ilyet, hogy ha kiderül, hogy sérv, és azt mondják, hogy ne vállald a műtétet, ne hallgass rájuk. Pontosan 10 éve műtöttek, és azóta jól vagyok. Igaz, hogy lumbágós vagyok, de ezzel már megtanultam együtt élni, ezen nem tudnak segíteni. A sérv egészen máshogyan fáj, mint az isiász vagy a lumbágó.


Remélem, tudtam segíteni, bár sajnos nem az alapkérdésedben:)

2010. júl. 12. 10:01

Tehát... már október óta nagyon fáj a derekam, de mivel ebben az évben olaszországban voltam cserediák, így csak egyszer tudtam elmenni orvoshoz (ahol azt mondták, isiász), mert hazaküldtek volna a programból a sok betegeskedés miatt. Így színleltem a fájdalmat. Mikor hazaértem, elmentem a háziorvosomhoz beutalóért, aki a Honvéd kh-ba küldött. Ott viszont az orvos nem vizsgált meg teljesen, mert nem oda tartozom. Így elküldtek a Péterfybe. Időpontkéréssel természetesen... Elmentem. Azt mondta lehet gerincsérv, így elküldött CT-re. Arra viszont csak egy hónap múlva van időpont. Én már sírok a fájdalomtól.. Semmit nem tudok csinálni, se ülni, se mozogni.. A fájdalomcsillapítók nem használnak.


Ha elmennék vele sürgősségire, hamarabb megcsinálnák a vizsgálatokat?

Vagy addig is mit csináljak?


Köszönöm a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook