Irrigálás, hasznos vagy nem? (beszélgetés)
nem szabad naponta
max hetente vagy 2 hetente
Az az orvos, aki ezt naponta ajánlja, az tuti valamilyen módon anyagilag is érdekelt a dologban:P
Az én öreg doki bácsim ilyet sosem ajánlana.
Egyébként is gondolj bele. A természet ezt a szervet nem arra- és olyan módon- alkotta, hogy naponta fecskendezned kellene bármiféle tejsavas trutymóval.
Persze Te tudod, le nem akarlak beszélni erről semmiképp.
Én mindenesetre a büdös életben se próbálnám ki soha.
Alhasi gyulladásokra sem lehet ez a megoldás.
Én meg sütifaló:DDDD
De észrevettem, ha túlzásba viszem egyből érzem valami nem oké. Na akkor pezsőtabi ezerrel!!! És no édesség. Ne kell lemondani róla csak pl. ha valaki eddig napi fél tábla csokit evett, akkor egyen csak 1-2 kockát helyette
Néhány körülményt végig kellene gondolni,amin változtatni kellene. Amint előzőleg is írtam: milyen papírt, betétet ne, ezt még kiegészíteném azzal, hogy fehérnemű stílust is kellene esetleg változtatni - a tangák pl. igen sok irritáció okai, a színesek még inkább. A betétek sem olyan hasznosak, mint amennyire reklámozzák őket. A fehérnemű pamut legyen, és csak egy kis krémszappannal, tusfürdővel kimosva. Elég egy hónapban egyszer rendesen gépben kimosni, fertőtleníteni. A reggeli és esti langyos folyóvizes lemosás... WC-t lefertőtleníteni, a közöst valahogy kikerülni. Egyre többször hallani arról, hogy ha leterítünk valamit rá, az nem ér semmit! És amiről keveset beszélnek: előtte is kezet kellene mosni, nemcsak utána...Mint említettem, a legegyszerűbb, nem fehérített toalettpapír!! talán a szerelmi életet - ha van - is szüneteltetni kellene. És még mindig marad a mens ideje: a patikában lehet venni 500 gr-mos kiszerelésben papírvattát. (A kórházakban is ezt használják!) Ebből 1-2-t összehajtogatva betét helyett, akár fél óránként is lehet cserélni, a wc-ben lehúzható!!
A gyógynövényes szakkönyv ajánlja a fokhagyma és a csalán-kamilla teás kúrát. Ugye a fokhagyma az egyik legjobb antibiotikum. A csalán tisztítja a vért. És most ne nevessetek ki, de olvastam szintén szakkönyvben, hogy egy fél fokhagymát fölcsúsztatni... hogy mennyi időre, arról nem volt szó :-DD Gondolom, egy-egy hosszú hétvégén megoldható lenne... Szóval végig kellene gondolni a lehetőséget, a körülményeket.
ha gondolod irj annak a dokinak neten aki nagyon ajánlja.jó orvos,hamvas ferenc a www.orvostudakozon.hu
n van,kb több ezer kérdésre már válaszolt.
biztos hogy jó hisz nekem több honapnyi alhasi fájdalmata(gyulladás)egyik pillanatrol a másikra mulasztott el.de hogy meddig szabad használni stb nah ezeket énsem tudom.
A hüvely védekező rendszere összetett és általában hatékonyan védi a hüvelyt a fertőzésekkel szemben. A havonként jelentkező menstruációs vérzés megváltoztatja a hüvelyi pH-t (vegyhatást) és gazdag táptalajt jelent a potenciális kórokozók számára. A szexuális aktus a hüvelynyálkahártya sérülését okozhatja, és könnyen hüvelyfertőzés alakulhat ki. Még a szexuális úton terjedő betegségek hiánya esetén is a lúgos vegyhatású ejakulátum növeli a hüvely pH-ját, és gyulladásos anyagok felszabadításával megváltoztathatja a hüvely védekezőrendszerének egyensúlyát, amelynek lényege a savas környezet biztosítása.
A mindennapi orvosi gyakorlatban komoly problémát jelentenek a okozta húgyúti- és hüvely- fertőzések. A különböző ok miatt létrejövő hüvelyviszketés, hüvelyfolyás sok nő mindennapi életét keseríti meg. A célzott antibiotikus kezelés ellenére gyakori a visszatérő hüvelygyulladás. A kezelés dilemmája az, hogy az antibiotikumokkal a kórokozó többé-kevésbé elpusztítható, de egyúttal a hüvely védekező képessége is csökken. Ma már tudjuk, hogy az egészséges hüvelyflóra fenntartása alapvető jelentőségű a hüvely- és vizeletelvezetési rendszer működésének fenntartásában.
A védekezésben alapvető szerepet játszanak az úgynevezett „jó baktériumok” (probiotikumok) a hüvelyi lactobacillusok. A hüvelyi lactobacillusok egy védőgátat képeznek a gazdaszervek és a fertőző kórokozók között. A lactobacillusok tejsavat és különböző, a baktériumokat semlegesítő anyagokat termelnek. Amennyiben a lactobacillusok megfelelő számban vannak jelen, úgy a fertőzés veszélye csökkenthető, vagy megelőzhető. Milyen okok vezetnek a lactobacillusok számának csökkenéséhez és így a fertőzés veszélyének növekedéséhez, és hogyan lehet növelni a lactobacillus flórát?
A normális hüvelyflóra megbontását eredményezheti a széles spektrumú antibiotikumok alkalmazása (1-2 hónapra lényegesen lecsökkenti a lactobacillusok számát), a spermicid fogamzásgátló szerek lecsökkentik a hydrogénperoxidot termelő lactobacillus törzsek számát. Ezen kívül még számos tényező, például az intim higiénia eltúlzása is befolyásolhatja a hüvelyi védelmező mechanizmust.
Ugyanezek a negatív hatások befolyásolják a hólyag védekező rendszerének a működését, és így visszatérő hólyaggyulladást és egyéb kellemetlen vizelési panaszokat okozhatnak. Ma már számos tudományos vizsgálat bizonyította, hogy a hüvelybe juttatott bizonyos lactobacillus törzsek segítik a hüvely-, és a hólyaggyulladások kezelését, és csökkentik a visszafertőződés előfordulásának gyakoriságát.
Számos lactobacillus törzset vizsgáltak és került klinikai kipróbálásra. Ezek közül elsődlegesen a Lactobacillus casei-t tartalmazó hüvelykapszulákkal végzett vizsgálatok bizonyították előnyös hatását.
A Protexin Gynophilus - amely ezt a törzset tartalmazza - már Magyarországon is kapható készítmény.
A Gynophilus 14 db. Lactobacillus casei-t tartalmazó hüvelykapszulából áll.
Mikor javasolható a Gynophilus hüvelykapszula alkalmazása? Minden olyan esetben, amikor a cél a hüvely felbomlott védekező rendszerének a visszaállítása.
* Higiénes szerek okozta hüvelyi panaszok
* Antibiotikus kezelés alatt és után
* Különböző hüvelygyulladások kezelésének kiegészítése, a visszatérő fertőzés megelőzése
* Hüvelytampon okozta panaszok csökkentése
A GYNOPHILUS HÜVELYKAPSZULA ALKALMAZÁSÁVAL VISSZA LEHET ÁLLÍTANI ÉS MEG LEHET ŐRIZNI A HÜVELYFLÓRA EGÉSZSÉGES EGYENSÚLYÁT.
Szóval ami nagyon fontos lenne még: nincs tampon, tisztasági betét meg egyéb betét, fehérített, illatosított wc-papír
egy ideje nöi gondokkal küzdöttem kb 1 éve,mindenfélét kiprobáltam,ideig oráig segitettek.
aztán hallottam az irrigálásról,amit szintén egy ideje használok,és azota az alhasi hüvelygyulladésom stb mintha elmult volna,valoban jobb lett, de utána olvasgattam,sokan azt irják káros stb,mig egy másik orvos a neten isteniti a tejsavas irrigálást,nemtudom,kinek kéne hinni?
egyébként az az orvos,naponta ajánlja,én is ugy használom(még)
További ajánlott fórumok:
- A Sakk és az élet párhuzama. Avagy hogyan hasznosítsuk sakktudásunkat az életben.
- Mik a tapasztalatok az irrigáláshoz használt grapefuitmag kivonatról vagy teafaolajról?
- Az irrigálás és az intimzuhany ugyanaz?
- Grapefruit cseppek irrigálásra
- Az irrigáláson kívül mire lehet még használni a patikai tejsavat?
- Volt akinek sikerült méhpolipot diófalevél irrigálással eltüntetni?