Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Irrigálás, hasznos vagy nem? fórum

Irrigálás, hasznos vagy nem? (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 5. 11:00
Hosszú távon biztos, hogy nem ez a megoldás! És a az idült gyulladás miatt arra is kell gondolni, hogy később a méh következik, utána a petefészkek és utána? Szóval mindent megtenni a védelmére és a "jövőéért"!
2010. ápr. 4. 23:48

nem szabad naponta

max hetente vagy 2 hetente

27. 2df6501868 (válaszként erre: 1. - Lilluska25)
2010. ápr. 4. 22:43

Az az orvos, aki ezt naponta ajánlja, az tuti valamilyen módon anyagilag is érdekelt a dologban:P

Az én öreg doki bácsim ilyet sosem ajánlana.

Egyébként is gondolj bele. A természet ezt a szervet nem arra- és olyan módon- alkotta, hogy naponta fecskendezned kellene bármiféle tejsavas trutymóval.

Persze Te tudod, le nem akarlak beszélni erről semmiképp.

Én mindenesetre a büdös életben se próbálnám ki soha.

Alhasi gyulladásokra sem lehet ez a megoldás.

26. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 25. - A14deb9047)
2010. ápr. 4. 22:02
na ez a méz nekem is új...de hát annyi mindenre jó, miért nem használna itt is?
2010. ápr. 4. 21:59
Ha előjön, az nem az édestől, a csokoládétól, hiszen a szervezetnek szüksége van rá! A napokban olvastam, hogy pl. hüvelyszárazság esetén, ami ugye a külső bőrfelületet is érinti, lehet vizes alapú masszázsolajat alkalmazni vagy mézet (kérem nem nevetni!!) ... az utóbbi gyógyítja pl. a hámsérüléseket, a herpeszt. Azért kíváncsi lennék majd a tapasztalatokra, az eredményre!
24. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 23. - Lilluska25)
2010. ápr. 4. 21:54

Én meg sütifaló:DDDD

De észrevettem, ha túlzásba viszem egyből érzem valami nem oké. Na akkor pezsőtabi ezerrel!!! És no édesség. Ne kell lemondani róla csak pl. ha valaki eddig napi fél tábla csokit evett, akkor egyen csak 1-2 kockát helyette

2010. ápr. 4. 21:51
ok tegyük fel betartok egy fél éves diétát és elmulik,Ok.de utána ha ujra eszek vmi édeset elöjön?mindig ?
22. lilluska25 (válaszként erre: 21. - 7a1c4d35f1)
2010. ápr. 4. 21:50
az a baj hogy én sajna csokis vagyok...szoval akkor addig a gomba nem mulik ,mi?,,,,
21. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 19. - Lilluska25)
2010. ápr. 4. 21:49
nekem jót tett....Igaz szedek mellé egy kapszulát is ami egy szinten próbálja tartani a hasznos bacikat a bélben, meg iszom ezt a grapefruitmag kivonatot, és amikor esezembe jut akkor használom ezt a Colpo clean perzsgő tablettát. Nekem bejött. De nálam fontos, hogy figyeljek emellett a kajára is. Én már olyan szinten voltam a candidával ha csak rágondoltam megjelent:)))
20. lilluska25 (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2010. ápr. 4. 21:48
igen a wc külön téma,sajna.a trichomonas pl x orán keresztül is ott van a kagylón ezt doki mondta.(nemtudom mennyi ideig de ilyen 36 48 óra kb )
19. lilluska25 (válaszként erre: 15. - 7a1c4d35f1)
2010. ápr. 4. 21:46
a gombát is elmulaszthatja akár ?
2010. ápr. 4. 21:35
Át lehet állni a mézre is. Azt hiszem, annyi tanácsot kaptál, hogy lesz mit átgondolni és változtatni.
2010. ápr. 4. 21:32
én tavaly tantum rosat használtam, havonta visszatérő bajom volt. Áprilisban elkezdtem szedni tőzegáfonya kapszulát azóta semmi bajom nem volt, mostmár 1 éve. Jobban megéri. Használt az irrigálás, de nem hinném, hogy ez a legjobb megoldás, hogy mindig bolygatjuk az alvázunk ph-ját meg minden egyébjét...
2010. ápr. 4. 21:28
és még valami!!! Igen a fehérnemű csak pamut legyen!!! És a táplálkozásban is fontos: kerülni kell a fokozott cukor illetve édesség bevitelt is!! Ez sok fertőzés "melegágya"...
15. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 7. - Susika2009)
2010. ápr. 4. 21:25
szerintem nagyon jó, érdemes tovább használni. én állandóan hüvelygombától szenvedtem, és egyik barátnőm ajánlotta ezt meg egy grapefruit kivonatot iszogatni. Amióta ezeket használom semmi bajom!!!!És csak heti kétszer használom a pezsgőtabit. Ha nem ezt, mert épp elfogyott, nagyon jó a cickafark fűből készült tea is, amihez egy evőkanál ecet vagy citromlé kell a pH tartás végett. Ez is tisztit, baci ölő és gyulladáscsökkentő
2010. ápr. 4. 21:22

Néhány körülményt végig kellene gondolni,amin változtatni kellene. Amint előzőleg is írtam: milyen papírt, betétet ne, ezt még kiegészíteném azzal, hogy fehérnemű stílust is kellene esetleg változtatni - a tangák pl. igen sok irritáció okai, a színesek még inkább. A betétek sem olyan hasznosak, mint amennyire reklámozzák őket. A fehérnemű pamut legyen, és csak egy kis krémszappannal, tusfürdővel kimosva. Elég egy hónapban egyszer rendesen gépben kimosni, fertőtleníteni. A reggeli és esti langyos folyóvizes lemosás... WC-t lefertőtleníteni, a közöst valahogy kikerülni. Egyre többször hallani arról, hogy ha leterítünk valamit rá, az nem ér semmit! És amiről keveset beszélnek: előtte is kezet kellene mosni, nemcsak utána...Mint említettem, a legegyszerűbb, nem fehérített toalettpapír!! talán a szerelmi életet - ha van - is szüneteltetni kellene. És még mindig marad a mens ideje: a patikában lehet venni 500 gr-mos kiszerelésben papírvattát. (A kórházakban is ezt használják!) Ebből 1-2-t összehajtogatva betét helyett, akár fél óránként is lehet cserélni, a wc-ben lehúzható!!


A gyógynövényes szakkönyv ajánlja a fokhagyma és a csalán-kamilla teás kúrát. Ugye a fokhagyma az egyik legjobb antibiotikum. A csalán tisztítja a vért. És most ne nevessetek ki, de olvastam szintén szakkönyvben, hogy egy fél fokhagymát fölcsúsztatni... hogy mennyi időre, arról nem volt szó :-DD Gondolom, egy-egy hosszú hétvégén megoldható lenne... Szóval végig kellene gondolni a lehetőséget, a körülményeket.

2010. ápr. 4. 21:06
nem tudom,lehet hogy akkor váltok majd egy másikra
2010. ápr. 4. 21:05
nem
2010. ápr. 4. 21:05
amugy a tantum rosa jobb mert az fél liter és sokkal jobban lehet belole a vizet préselni,.
2010. ápr. 4. 21:05
tudom,holnap jó lesz
2010. ápr. 4. 21:04
Jlenleg nem müködik az oldal,mert fejlesztik,de megnézem majd:-)
8. lilluska25 (válaszként erre: 7. - Susika2009)
2010. ápr. 4. 20:55

ha gondolod irj annak a dokinak neten aki nagyon ajánlja.jó orvos,hamvas ferenc a www.orvostudakozon.hu

n van,kb több ezer kérdésre már válaszolt.

biztos hogy jó hisz nekem több honapnyi alhasi fájdalmata(gyulladás)egyik pillanatrol a másikra mulasztott el.de hogy meddig szabad használni stb nah ezeket énsem tudom.

2010. ápr. 4. 20:52
Sziasztok,én is használom,Colpo Cleaner és a hozzá tartozó Dolhay féle tejsavas pezsgőtabit,de hetente csak 2-szer...Most akkor használjuk vagy ne?
2010. ápr. 4. 20:46

A hüvely védekező rendszere összetett és általában hatékonyan védi a hüvelyt a fertőzésekkel szemben. A havonként jelentkező menstruációs vérzés megváltoztatja a hüvelyi pH-t (vegyhatást) és gazdag táptalajt jelent a potenciális kórokozók számára. A szexuális aktus a hüvelynyálkahártya sérülését okozhatja, és könnyen hüvelyfertőzés alakulhat ki. Még a szexuális úton terjedő betegségek hiánya esetén is a lúgos vegyhatású ejakulátum növeli a hüvely pH-ját, és gyulladásos anyagok felszabadításával megváltoztathatja a hüvely védekezőrendszerének egyensúlyát, amelynek lényege a savas környezet biztosítása.


A mindennapi orvosi gyakorlatban komoly problémát jelentenek a okozta húgyúti- és hüvely- fertőzések. A különböző ok miatt létrejövő hüvelyviszketés, hüvelyfolyás sok nő mindennapi életét keseríti meg. A célzott antibiotikus kezelés ellenére gyakori a visszatérő hüvelygyulladás. A kezelés dilemmája az, hogy az antibiotikumokkal a kórokozó többé-kevésbé elpusztítható, de egyúttal a hüvely védekező képessége is csökken. Ma már tudjuk, hogy az egészséges hüvelyflóra fenntartása alapvető jelentőségű a hüvely- és vizeletelvezetési rendszer működésének fenntartásában.


A védekezésben alapvető szerepet játszanak az úgynevezett „jó baktériumok” (probiotikumok) a hüvelyi lactobacillusok. A hüvelyi lactobacillusok egy védőgátat képeznek a gazdaszervek és a fertőző kórokozók között. A lactobacillusok tejsavat és különböző, a baktériumokat semlegesítő anyagokat termelnek. Amennyiben a lactobacillusok megfelelő számban vannak jelen, úgy a fertőzés veszélye csökkenthető, vagy megelőzhető. Milyen okok vezetnek a lactobacillusok számának csökkenéséhez és így a fertőzés veszélyének növekedéséhez, és hogyan lehet növelni a lactobacillus flórát?


A normális hüvelyflóra megbontását eredményezheti a széles spektrumú antibiotikumok alkalmazása (1-2 hónapra lényegesen lecsökkenti a lactobacillusok számát), a spermicid fogamzásgátló szerek lecsökkentik a hydrogénperoxidot termelő lactobacillus törzsek számát. Ezen kívül még számos tényező, például az intim higiénia eltúlzása is befolyásolhatja a hüvelyi védelmező mechanizmust.

Ugyanezek a negatív hatások befolyásolják a hólyag védekező rendszerének a működését, és így visszatérő hólyaggyulladást és egyéb kellemetlen vizelési panaszokat okozhatnak. Ma már számos tudományos vizsgálat bizonyította, hogy a hüvelybe juttatott bizonyos lactobacillus törzsek segítik a hüvely-, és a hólyaggyulladások kezelését, és csökkentik a visszafertőződés előfordulásának gyakoriságát.


Számos lactobacillus törzset vizsgáltak és került klinikai kipróbálásra. Ezek közül elsődlegesen a Lactobacillus casei-t tartalmazó hüvelykapszulákkal végzett vizsgálatok bizonyították előnyös hatását.


A Protexin Gynophilus - amely ezt a törzset tartalmazza - már Magyarországon is kapható készítmény.


A Gynophilus 14 db. Lactobacillus casei-t tartalmazó hüvelykapszulából áll.

Mikor javasolható a Gynophilus hüvelykapszula alkalmazása? Minden olyan esetben, amikor a cél a hüvely felbomlott védekező rendszerének a visszaállítása.


* Higiénes szerek okozta hüvelyi panaszok

* Antibiotikus kezelés alatt és után

* Különböző hüvelygyulladások kezelésének kiegészítése, a visszatérő fertőzés megelőzése

* Hüvelytampon okozta panaszok csökkentése


A GYNOPHILUS HÜVELYKAPSZULA ALKALMAZÁSÁVAL VISSZA LEHET ÁLLÍTANI ÉS MEG LEHET ŐRIZNI A HÜVELYFLÓRA EGÉSZSÉGES EGYENSÚLYÁT.


Szóval ami nagyon fontos lenne még: nincs tampon, tisztasági betét meg egyéb betét, fehérített, illatosított wc-papír

5. lilluska25 (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2010. ápr. 4. 20:26
igen szerintem is talán,de nekem 1 éve tartó bajom van volt ,a doki szerint ilyenkor lehet naponta,más kérdés akinek semmi baja,persze minek irrigálna naponta,de szerintem akinek gyulladása van stb ott más a helyzet nem?
2010. ápr. 4. 20:18
A naponta sok, hiszen meg van a természetes baktériumflóra... A sok irrigálás, az antibiotikumok, egyes fogamzásgátló tabletták, hormonális zavarok felborítják az egészséges egyensúlyt.
3. lilluska25 (válaszként erre: 2. - Babyshambles)
2010. ápr. 4. 20:18
most még ez a laktacidos pezsgötabi de már vettem tejsavat is,higitott 3% de a doki szerint 1 liter vizzel kellene egy evökanálnyit higitani,de 1 litert soknak találok,5 dc az ok.
2010. ápr. 4. 20:14
Mivel irrigálsz pontosan?
2010. ápr. 4. 20:12

egy ideje nöi gondokkal küzdöttem kb 1 éve,mindenfélét kiprobáltam,ideig oráig segitettek.


aztán hallottam az irrigálásról,amit szintén egy ideje használok,és azota az alhasi hüvelygyulladésom stb mintha elmult volna,valoban jobb lett, de utána olvasgattam,sokan azt irják káros stb,mig egy másik orvos a neten isteniti a tejsavas irrigálást,nemtudom,kinek kéne hinni?


egyébként az az orvos,naponta ajánlja,én is ugy használom(még)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook