Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Inzulin rezisztenica diéta... fórum

Inzulin rezisztenica diéta... (beszélgetős fórum)


1 2
2013. aug. 27. 14:41

Nekem pl. a kedvenc lisztem a fehér durumliszt és a tk tönkölyliszt

de sűrítésnek és akár palába jó a zabpehelyliszt is de kenyérbe pl a graham lisztet szeretem a legjobban

18. Zebra25 (válaszként erre: 16. - Enlag)
2013. aug. 27. 14:40

hihihi

tényleg egérszagú:) de mi nagyon szeretjük

én ajánlom figyelmedbe a bulgurt

uzsira meg tízóraira lehet enni korpovitat, meg...hú, csajok, mi a neve annak az édesnek? már nem jut eszembe

de süthetsz magadnak ilyesmit is

zabpehely kekszet

akár gofrit, vagy palacsintát

pogácsát

amit szeretsz

persze 120g ch-ból elég nehéz gazdálkodni, de meg fogod oldani és bele jössz:)

17. varga.nora (válaszként erre: 16. - Enlag)
2013. aug. 27. 14:40

Fehér lisztet tényleg nagyon sok mindennel lehet helyettesíteni szerencsére :D

Fogynod kell, vagy miért kell 120 grammos ch diétát tartanod?

16. enlag (válaszként erre: 14. - Zebra25)
2013. aug. 27. 14:37

Nem 160 Ch hanem csak 120 Ch ....áh már bekavarodok teljesen.Ahány táblázat annyi érték és kövessem.

Bár csak már pár hónappal arrébb lennék akkor már tuti jól csinálom.

Riszt azt a basmatit szoktam (kicsit egér szagú ) de finom legalább.Fehér lisztet sem eszem legalábbis próbálom..

Aranyosak vagytok,hogy segítetek.Majd csak kialakúl bennem így ..

15. Zebra25 (válaszként erre: 13. - Gkat28)
2013. aug. 27. 14:33
Én talán már ma mondtahot, hogy 5 nap gyümielvonás után nem reszketek a cukorért:)
2013. aug. 27. 14:32

Nem kell kétségbe esni. 160g ch nem olyan kevés.

Először is 5x kell enni és szépen el kell osztani a 160g ch-t az 5 étkezésre.

Cukor helyett inkább eritrit, mert annak nincs mellékhatása, de a nyírfacukor is jó.

Az édes gyümiket is nagyon nagyon kerülni kell. Én most jutottam el oda, hogy a gyümiket hanyagolom. Eddig tízóraira és uzsira ettem, mostmár max grapefruitot, de tegnap meg tegnap előtt, szó szerint cukorelvonási tüneteim voltam:( Pedig már majd 9 hónapja diétázom.

Fehérliszt nuku ugye. Rizst barnát és basmatit nyugodtan ehetsz. Lehet még bulgurt, hajdinát, kuszkuszt is enni.

Nyugodtan csinálhatsz magadnak valami olyan desszertet ami diabetikus. Akár palacsintát, vagy bármit. Csak az dibetikus legyen és annyit egyél belőle amennyi a ch kereted és ne a főétkezésekkor.

13. Gkat28
2013. aug. 27. 14:29
lassan 3 hónapja tartom az Ir diétát, azt tudom leírni ahogy én csinálom: Nem eszem gyümölcsöt, csak nagyon ritkán, akkor is almát vagy grephruitot.( a fruktózzal a szervezet nme tud mit kezdeni), Zöldségek(kivéve hüvelyesek, krumpli, illetve reggelire paradicsomot nem), Húsok (csirke, kevésbé zsíros kolbász is belefér néha)(nem kis mennyiségben), Rizs(barmati, barna, jázmin). sajtok. (tolle light, mozzarella, sovány tolnai...). Kekszek:korpovit(10db=20 gr szh, néha fehér liszt és cukor mentes gullon). Édességet is eszem, zabliszttel, kókuszliszttel készítem őket és eritrittel édesítek. Tejet nem fogyasztok. a csokis dolgokat natúr kakaóporral csinálom és édesítővel édesítem, túrót eszem.
12. varga.nora (válaszként erre: 6. - M.gery)
2013. aug. 27. 14:27

A rizst sem kell teljesen kiiktatni. Barna és basmati rizs nyugodtan mehet.

Az tízórai és az uzsi 20 gramm ch lehet, a reggeli 30, az ebéd 50 és a vacsi 40 gramm.

11. enlag (válaszként erre: 5. - Ba7da9cfc0)
2013. aug. 27. 14:22

Eperke...átnéztem a naplódat..hmmmm :)

nekem kapásvól tilos az őszibarack a dinnye és még sorólhatnám..:( ez a papíromon is rajta van.

Úgylátom én csak füvet ehetek abban nincs cukor :)

10. Gkat28
2013. aug. 27. 14:17

macandcic84@gmail.com el tudod nekem is küldeni?:) MM be járok én is , kiváncsi vagyok mit állítottak össze.


előre is köszönöm

9. enlag (válaszként erre: 7. - Szalmalány)
2013. aug. 27. 14:14

postafiokomm@freemail.hu


ide kérem szépen.


O de aranyos vagy,köszönöm. 3 éve :( én meg még azt sem tudom merre szaladjak hírtelen... meg a család mellett..

2013. aug. 27. 14:12

Ami érdekelne,hogy van e határeset a napi ID bevitelnek? Nem taáltam. Nagyjából elvagyok az ételekkel de még most tanúlgatom így még 1 napi rendes és ennek a diétának megfelelőt még nem ettem :)

El sem tudtam dönteni,hogy most melyik a fontosabb a CH vagy az ID...és én az ID mellett döntöttem.Nekem a terheléses inzulinom a 120 perces az 209 az érték..és basszus nem is jól írtam,mert nekem Hyperinzulinaemiám van :(

2013. aug. 27. 14:09

Tudok küldeni diétát, amit Ir- esek tartunk. Össze van gyűjtve és tömören leírva. (Zentai Andi a Mensmentis dietetikusa írta össze.)

Ha adsz 1 email címet, akkor szívesen továbbítom Neked.

Én 3 éve tartom a diétát, szóval kitartás. :)

2013. aug. 27. 14:00

Lassan felszívódó szénhidrátokat kell előnyben részesíteni, ezek lassan emelik meg vércukorszintet. Ezért kell tönköly, durum, meg zabliszt ilyesmi.

A kurmplit, rizst ki kell iktatni, az édességekkel együtt. (sajnos)

Gyümölcsöt keveset, és abból is kerülni a szőlőt, banánt, dinnyét.

A tojást is visszább kell fogni, heti egykét db-ra.

Ötször kell étkezni, és ebből az uzsonna-tízórai kb 15 cht tartalmazhat, a fő étkezések kb 30-at, az ebéd legyen a legtöbb.

Cukor helyett térj át a nyírfacukorra.

Így gyorsba ennyit tudtam tanácsolni, kérdezz nyugodtan.

5. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Enlag)
2013. aug. 27. 13:59

Nálam talász diátás naplót is. Receptekkel.

A fórum amit írtak nagyon jó, nekem is rengeteget segítettek a csajok. Több mindenkinek van diétás nalója.

4. enlag (válaszként erre: 3. - Gkat28)
2013. aug. 27. 13:54
Köszönöm szépen de az már számomra kibogozhatattlan és ott túl sok mindenről van szó én meg csak kimondottan a diéta részét szeretném tudni átláthatóan.
2013. aug. 27. 13:51

gyere az inzulinrezisztenciás fórumba ott minden egyben van. diétás tanácsokat is kapsz.


"Inzulin rezisztencia! Mit tudtok róla, gyógyítható?"

2013. aug. 27. 13:50
Ez engem is érdekelne! :)
2013. aug. 27. 13:47

Segítséget szeretnék kérni tőletek vagyis olyantól aki szintén ebben szenved...

Diéta...nekem az inzulinom az egekbe van viszont 160 Ch-ra vagy ítélve napi szinten.De ehetek én olyan CH-t is aminek az ID-je magas és akkor már magam elllen vagyok.Orvosom azt mondta naponta 160CH.


Ti,hogyan csináljátok ez a diétát?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook