Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ingatlant venni olyantól, aki nem hirdeti a neten... fórum

Ingatlant venni olyantól, aki nem hirdeti a neten... (beszélgetős fórum)


1 2
2015. aug. 4. 23:24
Köszi mindenkinek a válaszokat, most tudtam elolvasni. Az a helyzet, hogy sok olyan van, hogy nem hirdeti, mert bízik valamiben és végül el is adja, mert a szomszédjának az öccsének a barátnőjének a férje végül pont ezt kereste. Tehát van ilyen és ezeket keresem, mert nagyon elszálltak az árak, nem mindegy, végül mennyiért veszünk.
38. moonlight13 (válaszként erre: 37. - Fincsi5)
2015. aug. 4. 22:28
Jaaj! Én 2,5 év alatt 2-2 lakást eladtam és vettem. Én sem akarok jó sokáig költözni! Már éjjel is papírral és ceruzával aludtam, és mindig arra koncentráltam, hogy melyik határidőből ne fussak ki, ill. mikor kell szerződnöm.
37. fincsi5 (válaszként erre: 36. - Moonlight13)
2015. aug. 4. 22:20

Semmi gond.:)

Ősszel kezdődött, karácsonyra le volt papírozva mind a 6, de én már álmomban is lakást, házat láttam.D

36. moonlight13 (válaszként erre: 33. - Fincsi5)
2015. aug. 4. 22:17

Az szép teljesítmény lehetett, nem irigyellek!

(Bocsi, nem vettem észre, hogy nem te vagy a fórumindító :))

35. fincsi5 (válaszként erre: 34. - Moonlight13)
2015. aug. 4. 22:17
Mondom, én ezt csak hallottam, de min lepődnék már meg? D :(
34. moonlight13 (válaszként erre: 29. - Fincsi5)
2015. aug. 4. 22:15
Nálunk egy csomó oszlopon hirdetnek,még soha nem hallottam, hogy valakit megbüntettek volna. (Persze mind ingatlanos)
33. fincsi5 (válaszként erre: 31. - Moonlight13)
2015. aug. 4. 22:14

Én már letudtam , remélem egy életre, sem venni, sem eladni nem szeretnék, elég volt az ősszel, 4 eladás, 2 vétel. Egy nővel meggyűlt a bajom, egyszerűen nem hitte el, hogy nem az ő vevőjének adom.Este tizenegyig hívogatott, különböző variációkkal.

Ha mégis kellene eladnom, csak a neten hirdetném.

32. moonlight13 (válaszként erre: 30. - Fincsi5)
2015. aug. 4. 22:11

Tudom, átéltem. Voltam eladó is és vevő is. :)

Viszont sokan nem mernek idegent beengedni az ingatlanjukba, és ezért bíznak meg ingatlan irodát. Tehát azokhoz semmiképp nem fogsz hozzáférni kívülállóként.

Mondhatod az ingatlanosoknak, hogy max. X forintért vennél ingatlant. Azon belül úgyis Te döntesz, hogy neked mi éri meg.

31. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Fincsi5)
2015. aug. 4. 22:07

Egyébként néha nem baj, ha ingatlanoson keresztül keresel ingatlant. Neki is érdeke, hogy eladja, tehát lehet, hogy úgy adja elő az eladónak, hogy csak X összegért lehet eladni, és arra ő már tud is vevőt.

Szerintem mindkét variációt kipróbálhatod!

Én pl. úgy vettem lakást, hogy az ingatlanossal közöltem, hogy én egy ilyen lakásért ennyit vagyok hajlandó adni.

30. fincsi5 (válaszként erre: 28. - Moonlight13)
2015. aug. 4. 22:07
Pedig olyan rossz, mikor érdeklődnek; aktuális-e? És kiderül, hogy x irodától van.
29. fincsi5 (válaszként erre: 26. - Fincsi5)
2015. aug. 4. 22:05

Meg nem is tudom a szabályokat, mert 3 éve egy lakást akartam a Coopban kitenni, de mondta a főnök, hogy bent nem szabad. Megmutatta, hol lehet a bejárathoz legközelebb, kívül.

Valaki egy fán hirdetett, hatóság felhívta;megbüntette. De ezt csak hallottam, elhiszem.

28. moonlight13 (válaszként erre: 26. - Fincsi5)
2015. aug. 4. 22:04
Szerintem mindenhol ők az elsők! :) Sőt sokszor azért szedik le ők az ilyen hirdetéseket, hogy csak rajtuk keresztül bonyolódjon az ingatlanok eladása. Sajnos személyes tapasztalat! Kiragasztottam cetliket, és 20 perc múlva egy darab sem volt fenn.
27. moonlight13 (válaszként erre: 3. - Kutymuty)
2015. aug. 4. 22:02
Az is lehet, hogy olyan ingatlant találsz, ha személyesen érdeklődsz, ami már fenn van a neten, de így kikerülheted az ingatlanosokat, ha pl. a sarki közértestől tudod meg.
26. fincsi5 (válaszként erre: 24. - Moonlight13)
2015. aug. 4. 22:00

Ja, az benne van, mi is mikor feltettük, azért gyűlt össze 12 ingatlanos, mert 2 hétig csak ők.:(

Csak gondoltam, egy kisebb helyen hátha nem ők az elsők.:)

25. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Kutymuty)
2015. aug. 4. 22:00

Ez azért elég furcsán hangzik, hogy valaki eladná az ingatlant, de nem meri meghirdetni, meg ingatlanosnak sem odaadni, valamint kiírni sem, hogy eladó!

Azt gondolom, hogy az nem túl komoly elhatározás, ha valaki egyik módot sem választja, bár lehet, hogy elvétve találni ilyet.

24. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Fincsi5)
2015. aug. 4. 21:57
Nekem a ilyen hirdetésekre csak ingatlanosok jelentkeztek.
23. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Kutymuty)
2015. aug. 4. 11:33
Ha kis helység, jó a kocsma és 1-2 bolt, fodrászat. Tegyetek ki ti hirdetést, hogy ingatlant vennétek, írjátok oda: a max árat;meddig, és azt is, hogy felújítandót,avagy jó állapotban lévőt.:)
22. Zamila
2015. aug. 4. 09:51
Nálunk pl a cigis trafik mellett alakult ki spontán egy hirdetőtábla az évek alatt :)))
21. NemOxi
2015. aug. 4. 09:02
Nálunk a polgármesteri Hivatal is tud felvilágosítást adni az eladó házakról.
20. marcsix (válaszként erre: 5. - Kutymuty)
2015. aug. 4. 08:39
Szia mi körbe autokaztunk és ahol elhagyott házat találtunk ahol látszódott hogy senki se lakik, na a.szomszedjukat kerdezgettuk ki hogy mit tudnak kié a.ház. Aztán telefonon felhivtuk, hogy láttuk hogy nem igazán lakja senki és hogy elvileg az ő nevén van a ház, eladó e mert mi megneznenk. Mondjuk mi vidéken lakunk és apum ismer mindenkit így egy kicsit előnybe vagyunk. Olyan helyeken lehet még érdeklődni ahol sokan megfordulnak, és sokat beszélgetnek. Sörözők fodrászat, százas bolt. Én ilyen helyeken érdeklődtem. A városban kicsit nehézkesebb.
19. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 18. - Túrógombócka)
2015. aug. 4. 08:10
Remélhetôleg az érdeklôdô idegeneket nem nézik majd potenciális betörônek!!
2015. aug. 4. 08:03
meg kell keresni a helyi pletykafészket :)
2015. aug. 4. 08:03
Sok olyan ház eladó, akinek a tulajdonosa ehunyt, az örököse - gyermeke - viszont más településen él.
2015. aug. 4. 08:01
A kocsma a hírközpont ott tudnak mindenről,mindenkiről.Egy faluhelyen meg pláne.
15. kisj
2015. aug. 4. 07:56

Cetlik kiragasztása is jó lehet, de arra nem biztos, hogy felhívnak, mert esetleg ingatlanost sejtenek mögötte. Legalábbis az én környezetemben ez van.

A múltkor felhívtam egy olyan cetlit, hogy "lelkipásztor keres lakást a környéken".Hát nem ingatlanos volt?:D

14. kisj (válaszként erre: 3. - Kutymuty)
2015. aug. 4. 07:50

Induljatok neki és személyesen, szóban érdeklődjetek mindenhol.

Lehet akár kocsmákban is, boltokban, sőt csengessetek be vadidegenekhez, hogy tudnak-e a szomszédságban arról, hogy van-e eladó ingatlan.

13. kutymuty (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2015. aug. 3. 23:35
Köszi szépen!
2015. aug. 3. 23:31
SOk sikert!
11. kutymuty (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2015. aug. 3. 23:30
Köszönöm, nagyon jó ötleteket adtál!!!!!!!
2015. aug. 3. 23:25

tegyetek ki Ti a faluban hirdetéseket, valami jó szöveggel


a művelődési ház vagy könyvtár is szóba jöhet, érdeklődhettek is meg falragaszokat is tehettek ki


Helyi újságban is feladhattok Házat keresünk! hirdetést

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook