Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ingatlanvásárlás, mit tehetek ebben az esetben? fórum

Ingatlanvásárlás, mit tehetek ebben az esetben? (tudásbázis kérdés)


1 2
46. Channa* (válaszként erre: 45. - Michelle.r)
2023. aug. 17. 11:55

Húúú, én úgy értem, hogy a teljes vételárat kifizette, mert az első hozzászólásában azt írta, hogy 80%-ot utalt, amibe nem írta bele, hogy telek ár, illetve a 18-as hozzászólásában ezt írta:


"Igen, bocs, vicces, hogy pár napra.. Pár napra rá,az én pénzátadásom után, tehát az ingatlan ügyvéd előtti tulajdoni átírása és a maradaék 20% kifizetése után. Én nem közvetlen a tulajdonosnak adtam a pénzt, hanem annak, akit a tul kockás papíron de tanúk aláírásával megbízott. Ennek átvételét a megbízott elismeri."


És még ír tulajdonjog átírásról, amit nem tudom, hogy ebben a történetben mit takar, hiszen ha jól értem nem volt adás-vételi szerződés, amit ügyvéd ellenjegyzett volna, és ennek hiányában nincs tulajdonjog átírás sem tudomásom szerint, hiszen Magyarországon, csak ügyvéd által ellenjegyzett szerződést fogadnak el, már elég régen ilyen tranzakcióknál.


Tehát, szerintem a teljes vételárat kifizette FI.


Ha viszont még is volt valami tulajdonjog átírás, akkor nem lehetett volna bevonni a hagyatékiba, hiszen az már nem az elhunyt tulajdona volt, vagy folyamatban lévő volt és már emiatt sem, ha jól gondolom.


Persze, nem vagyok jogász, így csak a saját logikámra alapozom, amit írok...

45. michelle.r (válaszként erre: 43. - Kankalin22)
2023. aug. 17. 11:19

A 34-es hozzászólásban egy jogásztól kaptál autentikus tanácsot. Pontosan elírta, hogy mit csinálj. Azzal egészíteném ki, hogy ha indítsz is póthagyatékit, valószínűleg polgári peres eljárásban követelheted a már elköltött összeget. Annak pedig a jelen eljárásrendet látva bármennyi is lehet a hossza. És aztán jöhet az, amit Timi írt, hogy jogos a követelés, de behajthatatlan. De ne itt beszélgess, hanem iszkiri egy ügyvédhez, aki átnézi a meglévő dokumentációt.


Azt felejtsd el, hogy a megbízottól te bármit követelhetsz. A megbízásban -te írtad - azt vállalta, hogy a tulajdonosnak elutalja az összeget.


Továbbra sem világos, hogy adásvételi nélkül hogy jutott eszedbe 80%-ot utalni.


Az, hogy bárki látta a nőt a telken, nem bizonyítja, hogy tudott róla, hogy az a férje tulajdona. De nem valószínű, hogy lemondott volna az örökségéről, ha az pozitív lett volna. Csak egy ügyvéd tud neked segíteni.

44. Channa* (válaszként erre: 43. - Kankalin22)
2023. aug. 17. 10:58

Mintha azt írtad volna, hogy a megbízottad tovább utalta a pénzt annak ellenére, hogy akkor már tudtatok az eladó haláláról.


Ha a megbízó bizonyítja, hogy tovább utalta, akkor rajta szerintem semmit nem követelhetsz!

43. kankalin22 (válaszként erre: 42. - Kankalin22)
2023. aug. 17. 10:56
De igazából én a megbízottal vagyok úgymond jogviszonyban.. A pénzem ő kellene visszaadja, mert ő vállalta, h enyém lesz a telek és vette át tőlem az összeget. írásban, tanúkkal.Nem? a további követelés az örököstől az ő dolga, sztem..
42. kankalin22 (válaszként erre: 41. - Channa*)
2023. aug. 17. 10:52
Az örökös,a feleség mire kinyomoztam az elérhetősőgét, akkora már lemondott az örökésről és a államé lett. De azt mondta, hogy a hagyatékiig nem is tudott a telekről, sem arról, hogy néhai férje eladta.. Pedig többen látták is őt a telken és még a volt anyósa is tudott az eladásról.. Most meg ugye, h ő is elhunyt, a lánya örökölt, már ha volt mit. Telket biztos nem, az már az államé volt előtte.
41. Channa* (válaszként erre: 40. - Kankalin22)
2023. aug. 17. 10:36

Akkor én ezzel már mennék is a jegyzőhöz és kérném az örökségemet. Majd ő megmondja, hogy mit lehet tenni.


Már akkor meg kellett volna ezt lépned, amikor meghalt a tulajdonos, azaz már akkor be kellett volna menned legalább a jegyzőhöz és intézkedned kellett volna, mielőtt az államra száll a tulajdonjog.


Az örökösökkel, akik lemondtak nem beszéltél? Ők tudtak arról, hogy az örökhagyó épp eladta a telket?

40. kankalin22 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2023. aug. 17. 10:10
Persze,hogy van. Az ügyvéd kinyomatott egy lapot, azt hiszem, nincs előttem, szerződés volt. Ott a megbízott, két tanú és az és az én aláírásommal elismerte az összeg átvételét a telek áránák 80%-át. Érdekes módon tulajdonosként szerepel rajta, ami eleve nem volt igaz. Van ezen a lapon helyrajzi szám, minden. Még az is rajta van, hogy birtokba vehetem... Csakmint ismétlem, ügyvéd így mintha ott sem lett volna, mintha csak az utcán írtuk volna az egészet. Dehát tanúk aláírása, megbízó (tulajdonosként szerepelve) aláírta.szóban sem tagadja ma sem az összeg átvételét.
2023. aug. 17. 07:57
Jaj Te szegény, nem irigyelek.
38. Channa* (válaszként erre: 37. - Kankalin22)
2023. aug. 17. 07:49

A póthagyatéki biztos, hogy egy hosszabb eljárás, de ha bemennél a jegyzőhöz, esetleg megmondhatná, hogy mit tehetsz.


Van valami papírod erről az egészről?

Előszerződés vagy vételi szándéknyilatkozat, megbízási szerződés vagy bármi.


Nálunk történt olyan a családban, hogy az unokatesóim apja meghalt és az új családja nem értesítette az első 2 gyereket erről.

Amikor megtudták, hogy mi történt, a jegyzőhöz mentek be, aki intézkedett, hogy hozzájussanak az örökségükhöz, azaz kötelezték az új család gyerekét, hogy adja el az ingatlant és annak árából fizesse ki az első 2 gyerek örökségét.


Ez is évek múlva történt, így hátha. De ahhoz, hogy bármit tudjon bárki tenni, igazolnod kell, hogy jogos a követelésed. Azt hiszem, hogy az örökségre is csak úgy lehet igényt benyújtani, hogy bizonyítani tudja valaki, hogy jogosan áll be a sorba.


Valahol esetleg meg van, hogy te meg akartad venni, stb.? Mert ez nagyon fontos lenne.


Az, hogy most az ügyvédet akarjátok a fekete melóért elővenni, egyenesen vicces! Ha sikerül is, abból neked nem fog visszajönni egy filléred sem. Őt max. megbírságolják és ennyi, bár ha jól sejtem ezt sem tudjátok bizonyítani, így még bünti sem lesz.


Ott az ügyvédnél mi történt? Minden szóban és semmi nem volt leírva? Az egy dolog, hogy nem írt alá semmit őt, de ti sem?

37. kankalin22 (válaszként erre: 34. - Timycat)
2023. aug. 16. 23:38
Nagyon szépen köszönöm ezt teljeskörű, hosszú, körültekintő választ. Külön jól esik, hogy a sorok között sem alázol engem a hülyeségemért, amit egyébként elismerek... Ez a legvalószínűbb, hogy az örökös azért mondott le a hagyatéki során, amit említesz. És most még ez az örökös is meghalt. És az ügyvéd.. Őt a megbízott akarja feljelenteni, mert feketén pénzt is kért tőle amolyan előlegként, és elvállalta az ügyet, aztán a hagyatéki eljárás alatt nem tett semmit.Persze ügyvédként volt annyi esze, hogy nem szerepel se aláírása se neve sehol.Viszont 4-en ültünk nála, amikor elvállalta és pénzt kért.. Nem találtam a jogi kifejezést, igen: póthagyatéki. Asszem nagyon hosszadalmas és kevés az esély. Mégegyszer köszönöm, hogy ennyi figyelmet, időt szánt rám.
36. kankalin22 (válaszként erre: 35. - Bichi)
2023. aug. 16. 23:18
Jaja, gondoltam, ez egy fórum.. ahol ja, vadidegenek vannak, tényleg..Voltam ügyvédnél, azt mondta hát, meg lehet próbálni, de nem tud ígérni biztosat. Azt nem értem, mi okom lenne olyasmit írni, ami nem igaz. Te tudod, miért nem hiszed el. Talán arra gondoltam, valakivel történt ilyesmi, hasonló. És igen azért kérdeztem itt, mert nem tudom, hihetetlen nem? Hagyjuk..Sajnos átérzem átérzem a megvetésed...
35. Bichi (válaszként erre: 29. - Kankalin22)
2023. aug. 16. 23:04
3 év után vadidegenek véleményére vagy kiváncsi, ahelyett, hogy egy ügyvédhez mennél el? Igazából a leírtak alapján (amit még mindig nem hiszek el) teljesen sötétben vagy a joggal, szerződéssel és társaival kapcsolatban. Még azt sem tudod, kitől kéne visszakapni bármit is...
34. timycat (válaszként erre: 32. - Kankalin22)
2023. aug. 16. 23:00

Ha a megbízott tényleg átutalta az elhunyt leendő eladónak a pénzt, akkor ő mossa kezeit, megtette, amire megbízása szólt, ha az elhunyt leendő eladó felvette az átutalt lóvét és utána meghalt, a hagyatékba kellett volna bejelentkezned hitelezőként,

persze itt is kérdés, hogy ezt a mivoltodat mivel tudtad volna bizonyítani.


Ha nem vette fel az elhunyt a pénzt és a nevén volt a bankszámla akkor zárolták a számlát halálakor (hacsak nem volt pl inkasszó a számláján ami ahogy koppant a pénz már vitte is, de ez esetben "az elhunyt felvette a pénzt" eset lép be), ekkor a számlán lévő pénz is a hagyaték tárgyát képezte. Örökösök általában akkor utasítanak vissza örökséget ha több a passzíva mint az aktíva, egyébként örökséget csak egyben lehet visszapattintani, kivéve a mezőgazdasági termeléshez szükséges aktívákat. Szóval ha a telek pl termőföld, megtehették volna hogy a telket visszautasítják és a bankszámláról a lóvét köszönettel felveszik. De ez szinte kizárt, hogy valaki nem kéri az aktívát.

Tehát ami valószínűbb, hogy több volt a passzíva mint az aktíva, így az is előfordulhat, hogy a te pénzed egy hagyatéki hitelezőhöz került, sőt még az is lehet hogy az fedezte az eltemettetést.

Minden esetben be kellett volna hitelezőként jelentkezned a hagyatékba.


Azt nem tudom ilyen esetben van-e mód póthagyatékra. Na és persze hogy van-e értelme, mert ha nem időben jelentkeztél be a többi hitelező kielégítését nem cimmoghatod meg és ha meg is állapítják hogy bizony neked az a pénz visszajár csak épp nem jut azzal pont nem vagy előrébb csak még plusz költségeket vettél a nyakadba.


Egyébként eléggé sántít ez a sztori, ügyvéd, aki erről a "konstrukcióról" tud és hagyja hogy így ki.aszarints magaddal hááát...

33. kankalin22 (válaszként erre: 31. - Channa*)
2023. aug. 16. 22:16
Tettem tavaly májusban Ismeretlen tettes ellen, csalás gyanújával. Párom is tanú volt, őt pár hónapja hívták be meghallgatásra.Hu, valami 3 éve kezdődött.
32. kankalin22 (válaszként erre: 28. - Channa*)
2023. aug. 16. 22:13
Nem mondta senki,úgy, hogy idióta vagyok, megbízom az emberekben. Bár láttam nem hivatalos, de tanúkkal aláírt megbízást. És a pénzt ügyvédi irodában adtam át, de nem ügyvédi eljárás keretében!!Ügyvéd nem írt alá semmit.Szóban elvállalta az ügyet,sőt a az eladással megízottól számla nélkül kis összegű pénzt is átvett úgymond előlegként..ezt hárman is láttuk! aztán nem csinált semmit. Én meg ugye vártam, hogy akkor intézi, eközben került állami tulajdonba a telek. A továbbutalásról az akkor még nem elhunyt részére van bizonyíték. Csak épp hiányzik a megjegyzés: telek vételár..Most tudtam meg, két hónapja már ez az örökös is meghalt... lánya az örökös. Tiszta káosz.
31. Channa* (válaszként erre: 29. - Kankalin22)
2023. aug. 16. 21:45

A pénzt attól követelheted vissza, aki megkapta. Ha a megbízott tovább utalta és be tudja bizonyítani, akkor attól, akinek tovább adta.


Bár gondolom megbízási szerződés sem volt...


Én rendőrségi feljelentést tennék első lépésként.

Egyébként ez mikor történt?

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Kankalin22)
2023. aug. 16. 21:34

Gondolom egy telek nem 2 Ft, de évekig elhúzódhat, még jó ügyvéddel is, van amikor az egészség fontosabb, mint idegeskedni évekig, aztán vagy nyersz, vagy veszítesz, mert nem volt ez olyan szabályos szerződés, amilyennek kellett volna lenni.


Esetleg 1 beszélgetést megérne egy ügyvéddel, milyen bizonyítékaid vannak, mit tehetsz jogilag. De amikor az örökös is elhunyt, sok esélyt nem látok a pénzed, vagy a föld visszaszerzésére, főleg nem az államtól.

29. kankalin22 (válaszként erre: 22. - Channa*)
2023. aug. 16. 21:32

Igen, ezért is jelentettem fel tavaly a rendőrségen, zajlik nagyon lassan az eljárás, a felgöngyölítés.

Nem adja vissza,azt mondja, ő elutalta a pénzt a tul.nak bankon keresztül, nem tehet róla, hogy a tulaj pont meghalt és a telek örököse mindent letagadott, a telekről lemondott az állam javára. Tudom, hogy elrontottam. Idióta vagyok. Csak érdekelt, ki mint látja a jogorvoslat lehetőségeit.

28. Channa* (válaszként erre: 23. - Kankalin22)
2023. aug. 16. 21:28

Láttad, hogy tovább utalta? Ezt bizonyította neked? A bankszámlán lévő összegről is lemondtak az örökösök?

Mert gondolom az általad átadott vételárat a tulajdonos bankszámlájára utalta.


Hogy jutott eszedbe, szerződés nélkül fizetni?


Ki mondta, hogy ezt így kell intézni?

27. kankalin22 (válaszként erre: 26. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 16. 21:24
Igen, felvettem a kapcsolatot még tavaly, az örökösével,aki a felesége volt. Ő azt mondta, nem is tudott a telekről, csak a hagyatéki eljáráson tudta meg a létezését -ami tanúkkal igazolhatóan nem igaz- és ekkor már lemondott a telekről az állam javára. Lekértem a tullapot, valóban az Állami Vagyonkezelő Zrt tulajdonában van. És épp most tudtam meg, hogy ez az örökös, feleség is meghalt. Egyre jobb. Az ő örököse a k lánya, dehát ugye ő nem örökölt, talán csak pénzt..
26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Kankalin22)
2023. aug. 16. 20:54

Ha elutalta a pénzt, mint megbízott közvetítő, a bank nem utalta neki vissza, akkor ő moshatja kezeit, megtette, amivel meg volt bízva. Akkor az örökösöket neked kell perelni.

Felvetted velük a kapcsolatot már? amennyiben igen, ők hogyan álltak hozzá?

25. Bichi (válaszként erre: 23. - Kankalin22)
2023. aug. 16. 20:51

A történeted továbbra sem kerek. Először is, nem tud senki lemondani egy olyan örökségről, ami nem az övé. A tulajdonnak és a tulajdonbejegyzés nagyon nem ugyanaz. Ha ebből bármi igaz lenne, az ügyvég mindössze egy közvetítő, ha ő átadta a pénzt, akkor te tőle semmit nem követelhetsz, csak az örököstől, már ha van bárminemű papírod a dologról.

Messenger üzenet? Ne hülyéskedj már, seperc alatt elég sokan összeraknak egy tök kamut, annak pont semmi bizonyíték ereje nincs..

24. bnedora (válaszként erre: 23. - Kankalin22)
2023. aug. 16. 20:45
Augusztus van! Eddig mit csináltál, azon kívül, amit leírtál?
23. kankalin22 (válaszként erre: 12. - Bichi)
2023. aug. 16. 20:38
Nem kamu.. Tettem tavaly rendőrségi feljelentést is az ellen, akinek én a pénzt átadtam. Ő papíron elismerte,tanúkkal elismeri, hogy a telekért, (mint a tulajdonos által megbízott természetes személy)ezt az összeget átvette.Arra is van bizonyíték, h ezt az összeget elutalta a tulnak. Csak az puff.pont ezután meghalt, az örökösök meg lemondtak az öröklésről és a telek az állam tulajdonába került. De azt gondolom, én a pénzt jogosan követlem a közvetítő személytől, ő meg követelje az örököstől, ahogy akarja, az már nem az én dolgom.
22. Channa* (válaszként erre: 20. - Kankalin22)
2023. aug. 16. 20:07

Milyen eljárás az, hogy előbb fizetsz, majd szerződést írsz?

Ki találta ezt ki?


És az illető, aki átvette a pénzt az nem adja vissza?

Mert ugye most ennek kellene történnie.

21. kankalin22 (válaszként erre: 9. - Simple)
2023. aug. 16. 19:51
igen..De a pénz átadásáról van bizonyító erejű papír, azon az is szerepel, h a telekre adtam.Én a pénzem szeretném visszakapni. És arra is van bizonyíték,hogy megígérte, enyém lesz a telek, ne aggódjak.. (kimentetttem a messenger üzenetét..)
2023. aug. 16. 19:46
Ha én valakinek odaadtam egy telekügyletre a pénzt, erről van tanúk előtt aláírt papír, tehát de az a közvetítő (természetes személy) nem tagadja. Ezután került volna arra sor, hogy jön a tulajodonos ügyvédhez, kifizetem a fennmaradt 20%-ot és megtörténik az ügyvédes tulajdoni bejegyzés. Csak mielőtt erre sor került volna, a tul. meghalt. Az örökösök meg lemondtak a telekről a hagyatékin és az állam tulajdonába került. De ez talán mindegyis, én a pénzt odaadtam aközvetítőnek nem tagadja,nem is teheti, a pénz átadásáról van papír, mint mondtam én meg kérem vissza a pénzem. Nem? /A telket sztem a államtól már nem lehet visszaszerezni, bár az lenne a legjobb, ha az megtámadható lenne, de már jogerős./
19. kisj (válaszként erre: 18. - Kankalin22)
2023. aug. 16. 19:42
Én ebből már egy szót se értek.
18. kankalin22 (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 16. 18:55
Igen, bocs, vicces, hogy pár napra.. Pár napra rá,az én pénzátadásom után, tehát az ingatlan ügyvéd előtti tulajdoni átírása és a maradaék 20% kifizetése után. Én nem közvetlen a tulajdonosnak adtam a pénzt, hanem annak, akit a tul kockás papíron de tanúk aláírásával megbízott. Ennek átvételét a megbízott elismeri.
17. secret8 (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2023. aug. 16. 17:33
Nem is ezért írtam, hanem arra akérdésre, hogy "... a történetektől függetlenül követelhetem a pénz vissza, hiszen az adásvétel meghiúsúlt."
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook