Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik bank küldi ki postán a bankkártyát? fórum

Melyik bank küldi ki postán a bankkártyát? (tudásbázis kérdés)


1 2
17. 55Judit (válaszként erre: 16. - Globus)
jan. 21. 17:00
Tényleg így volt.😀
16. globus (válaszként erre: 9. - 55Judit)
jan. 21. 16:59
A legelső pint levélben küldték, kaparós felülettel. További kártyákhoz azt irtak, hogy érvényben van hozzá az előző kártya aktuális pinje.
15. timycat (válaszként erre: 14. - 55Judit)
jan. 21. 16:54

A kártya számom, nevem ugyanaz, a lejárat az előző +3 év, nem nagy matek. A 3 számjegy lehet véletlen, de mindhárom eddigi CIB-es kártyámon ugyanaz volt, csak a sorrend változott. Ezek azért nem okoznak nagy fejtörést.

Ezért borultam meg a bankra a 2. kártyámnál, hogy ha lehet a következőt ne a postaládámba dobják már be.

14. 55Judit (válaszként erre: 12. - Timycat)
jan. 21. 16:48
Én úgy gondolom, csak a név ugyanaz minden kártyán. Más a száma, a lejárat ideje, és az a 3 jegyű szám is változik mindig.
13. 55Judit (válaszként erre: 10. - A6e86abb96)
jan. 21. 16:46
ha kéne, nem hagynák hogy ugyanazt használjam 20 éve. Vagy több.
12. timycat (válaszként erre: 7. - Kacsahercegno)
jan. 21. 16:44

Nem aktiváltam 🤔 Először neten vásároltam vele (nem igazán értem mikor kér megerősítést és mikor nem), de nem kért semmi pluszt, a pénzfelvétel oké mert ott ATM PIN-t kér (régen így kellett aktiválni), ezek után egyedül a Lidl-ben nem tudtam fizetni vele, de ott is annyi volt a megoldás, hogy a lány megkérdezte új-e a kártya, mondom igen, lecsippantotta a csippantóját és már ment is minden a maga útján. Mondjuk arra nem emlékszem ekkor kért-e PIN-t vagy sem.


De egyébként ez a 3. kártyám aminek minden adata ugyanaz, a hátulján lévő 3 számjegyű kódnak variàlódik csak a sorrendje. Ami nem tudom hogy általános-e vagy nálam véletlenül így jön ki 🤷‍♀️

jan. 21. 16:43
Más: Az én számlámra 2 éve körül próbált valaki belépni. 2x egymás után jött a telómra a belépéshez szükséges biztonsági kót. E nélkül oda se tudnak belépni, ha megfeszülnek se.
10. a6e86abb96 (válaszként erre: 9. - 55Judit)
jan. 21. 16:42
Ugyanaz a pink kód mint a régi kártyádnál. Bankautomatánál is meglehet változtatni. Sőt asszem meg is kell. De majd jön Channa oszt megmondja. Ő a banker a teamben. :)
9. 55Judit (válaszként erre: 7. - Kacsahercegno)
jan. 21. 16:39
Pin kódot biztos hogy nem küldenek ki. Nem tudom manapság hogy kapja meg az ügyfél az elsőt, de az biztos hogy a PIN megváltoztatását a netbankban meg lehet oldani. Nekem már 20 éve ugyanaz van. Én nem változtatom.
8. 55Judit (válaszként erre: 6. - Timycat)
jan. 21. 16:37
Aktiválás nélkül nem használható.
7. Kacsahercegno (válaszként erre: 6. - Timycat)
jan. 21. 16:36
Én eddig abban a hitben éltem, hogy aktiválás nélkül nem lehet vásárolni vele, és az aktiváláshoz pin-kód/netbank bejelentkezés stb. kell, és a pin kódot külön borítékban küldik. Vagy nem? Mert akkor új félelmem van :D
6. timycat (válaszként erre: 5. - 55Judit)
jan. 21. 16:16

Pl, hogy minden adat rajta van ahhoz, hogy elköltsék róla a pénzemet.


A bank anno azt hozta fel megnyugtatásként, hogy nincs rajta feladó nem tudja senki, hogy mi lehet benne. 😂🤦‍♀️


Kértem, hogy a következő kártyát ne küldjék ki, tavaly augusztusban/szeptemberben megint a postaládában figyelt.

5. 55Judit (válaszként erre: 3. - Timycat)
jan. 21. 16:02
Nekem mindig postán jön a kártya. Milyen hátránya lehet ennek?
4. simple (válaszként erre: 2. - Channa*)
jan. 21. 15:57
Ha nem úgy kéred, akkor is, szóval mindegy...
3. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 21. 15:28
Nekem a CIB úgy küldte, pedig már balhéztam velük emiatt, de megint úgy jött 🤷‍♀️
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 21. 14:53
Elvileg mind kiküldi postán, ha úgy kéred.
jan. 21. 14:50

Sziasztok!

Bankszámlát nyitnék, de kizárólag olyan bank jöhet szóba, ahol elég egyszer bemenni a fiókba, majd a kártyát postán küldik.

(Otp, K&H kivételével.)

Van olyan bank, amelyik postán küldi ki az elkészült bankkártyát?

Köszi. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook