Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az indukciós főzőlapokon bármilyen edényt lehet használni, vagy csak azokat, amik indukciós jelzéssel ellátottak? fórum

Az indukciós főzőlapokon bármilyen edényt lehet használni, vagy csak azokat, amik indukciós jelzéssel ellátottak? (tudásbázis kérdés)


19. Dodi44
2022. júl. 12. 08:44

Vegyel egy 21cm atmeroju kerek egydarabbol keszitett ontot vas "lang terelot"!

Tedd ra az induktiv fozod lapjara, es mindenfajta fem edenyben, meg uveg es cserep edenyben is tudsz vele fozni! (csak alacsony hofokon kezdjed!)

2022. júl. 11. 06:07
Nem.
17. Dodi44 (válaszként erre: 15. - Dominós)
2022. júl. 11. 03:02

(Regebben lehetett kapni kerek vas lapokat amit a fozesnel az edenyek ala lehetett tenni, akar a gaz tuzhely langja es az edenyek koze, az egyenletesebben elosztott ho erdekeben. Ugyan az a vaslap mukodteti a az atadja a hot a mas fembol keszitett edenyeket is mukodo kepesse teszi az indukcios fozon is.

A regi zomancos edeny alja sem tul vastag az aljaban a vas lemez, es a hatasfokat, a ho atadasnak ott is megnovelheti a vastagabb vas lap alatet.)

16. Dodi44
2022. júl. 11. 02:56

Ha ismered, mar az alltalanos iskolak fizika orajan is tanitott kozonseges valto arammal mukodo transformatorok elvet, ami a magnesozhatosag elven alapszik, hat ismered az indukcios elven mukodo fozolapok mukodeset is...

Az elozoleg emlitett, kis magnes is a zsebedben tarthato magnes, ha ragad/tapad a megvasarlasra kivalasztott uj edeny aljahoz, az mukodik otthon az indukcios fozolapon is...

Egyszeruen, szuksege van arra, hogy az edenyek aljaban minnel tobb vastartalma legyen. (naha, csak az edenyek aljaba van beepitve egy vastagabb vas lemez.)

2022. máj. 16. 07:56
Mágnessal járok edényt venni. Ha rátapad, indukciósra megfelel. Az összes régi zománcosom használható rajta.
14. Oneday
2022. máj. 15. 19:00
Én is a mágnest ajánlom, ha tapad, jó. :) én anno azzal mentem az IKEAba régen, itt jó áron voltak, amik passzoltak. De Auchan, Tescobol is volt edényem, ami jó.
2022. máj. 15. 17:47
Van valami karika, amit ha ráteszünk az indukciós lapra, akkor mindenféle edényt lehet használni...
12. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Timycat)
2022. máj. 15. 16:30
Az indukciós egyesíti a gáz és az elektromos előnyeit.
11. Bless the child (válaszként erre: 9. - Timycat)
2022. máj. 15. 16:29
Amióta háziasszony vagyok, azóta gázon főzök. Ezért ragaszkodtam a gázlaphoz. Meg tetszik, ahogy kiemelkedik a konyhapultból. Indukcioson viszont szeretek tésztát főzni, meg minden olyat, ami pikkpakk elkészül
10. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Timycat)
2022. máj. 15. 16:29

Mi most cseréltük le a régi kerámialapost indukciósra. (meg a munkapultot is, mert már eléggé kopott volt)

Sokkal jobb. Gyorsabban fűt fel, gyorsabban hűl le.

A régi edények nagy részét tudom használni. Hűtőmágnessel teszteltem, ami megmaradt az alján az jó. Csak pár új edényt, - főleg serpenyőt - kellett vennem.

9. timycat (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2022. máj. 15. 16:26
Az igen 😕 Én ha most építkeznénk tuti gázfőzőlapot választanék, de a mostani házat emiatt szétcsapni, aaaaa biztos nem. Gázt szerettem, anno a lakásomban az volt. Indukcióssal nincs nagy tapasztalatom.
8. elbb (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2022. máj. 15. 16:25
Nekem több jénaim van még, azokkal a gázon simán lehet főzni, elosztóval. Akkor az indukcióssal nem, mert az ugye nem mágneses. Na mindegy, lehet azért érdemes lenne venni.
7. timycat (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2022. máj. 15. 16:24

Nekem is a Zepter miatt nem lett indukciós, mikor tönkrement az előző főzőlap😕

Azt nem is tudtam, hogy van kombi... mondjuk nálunk minden Zepter, R mániája

6. Bless the child (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2022. máj. 15. 16:22
Nekem is 2 fajta van. A beépített az gáz. Mellé vettünk 2 lapos indukcióst. Vszínű a gázt hanyagolni fogom nemsokára, 8000 ft már a palackcsere
5. elbb (válaszként erre: 2. - Bless the child)
2022. máj. 15. 16:22
Na, ez jó ötlet, akkor majd így ellenőrzöm, köszi :)
4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Bless the child)
2022. máj. 15. 16:17
Én meg azon, hogy a Zepter készletem nem működik rajta. Ezért vettem kombi főzőlapot.
2022. máj. 15. 16:00
Kaptam az uramtól kb 2 éve egy jó drága Tefal palacsinta sütőt és nem működik vele. Ezen nagyon kiakadtam
2. Bless the child (válaszként erre: 1. - Elbb)
2022. máj. 15. 15:58
Ha a mágnes ott marad az alján, jó az indukciósra
1. elbb
2022. máj. 15. 15:56
Annyi helyen láttam már, nem is drága, gondoltam a szabadban is lehet simán használni. De nekem igazából zömmel régifajta zománcos edényeim vannak, egy-kettő, ami ilyen fém alapanyagú, meg teflonok. Egyik -másiknak már régen nincs semmi jelzés az alján.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook