Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kinek mi a véleménye az indukciós és kerámia főzőlapokról? Melyiket érdemes megvásárolni? fórum

Kinek mi a véleménye az indukciós és kerámia főzőlapokról? Melyiket érdemes megvásárolni? (beszélgetős fórum)


2013. jan. 5. 12:30

Mostanában olvassa valaki, azért jött elő ez a fórum?

Másutt már írtam, hogy nekem csak jó tapasztalatom van az indukcióssal. (Most abba ne menjünk bele, hogy az is kerámia lapos, mert tényleg összekeveredne mionden.)

Mivel ha lekapcsolom, szinte azonnal megszűnik a forrás, előszeretettel használom az időzítőjét is, így nem kell annyira figyelnem az ételre.

Aki ilyet vásárol, ne higgye el az eladónak, hogy speciális és méregdrága edény kell hozzá! Jó a régi zománcos is! Lényeg, hogy mágnesezhető legyen (ki kell próbálni egy kis mágnessel), és egyenes legyen az alja.

A gázt használó lányom szerint a gáz minősége gyakran változó, viszont az indukcióssal mindig ugyanazt a hőfokot lehet használni. Sütöttem már zsírszalonnát 60 °C-on, remek töpim és zsírom lett, és a sütés során alig kellett ránéznem. (Persze ki is kell tapasztalni, mert ez edénytől is függ, mekkora hőfok szükséges a főzéshez.)

2011. dec. 8. 21:04

Én az indukciósat nem cserélném el sem gáz, sem kerámia lapos főzőlapra. Energia takarékos, soha nem ég rá semmi, mivel nem forró, csak amennyire az edény felmelegíti. Ahol kisgyerek van a családba nagy előny ez is.

Gyorsan kész rajta az étel.

7. Szilvita (válaszként erre: 5. - Db78bacc4f)
2011. ápr. 5. 21:38
Hát ez hihetetlen, azt hittem anyósom írta ezt, mert múltkor ő is pont így járt:)))
2011. ápr. 2. 15:39
Nekem kerámialapos tűzhelyem van de nem cserélném ki semmi pénzért nagyon szeretem, egyre kell vigyázzni ne fusson ki az étel, és minden haszálat előtt és után( mikor a kis piroslámpa kialszik)simán csak letörölni mintha egy aszalt törölnél le. Ragyog csodálatos.
2011. márc. 11. 09:31
Nekem kerámialap van. Múltkor ráraktam a vízforralót, mert nem volt máshol hely és véletlen alágyújtottam. Azt vettem észre, h valami füstöl és büdös. A vízforraló elolvadt. Konkrétan az alsó része ráolvadt a kerámialapra. Szerencsére a lakás nem gyulladt ki :) és könnyen le is tisztítottam a kaparóval, meg egy kis tisztítószerrel. Én szeretem a kerámialapot.
2011. márc. 10. 18:49
Egy gáztűzhely után egy indukcióssal találkoztam. Most már használom is. Előnye, hogy nagyon gyorsan felmelegszik ezáltal ugye kevesebb energiát pazarol el. Hátránya, hogy csak a vasat tartalmazó(aminek az aljára tapad a mágnes) edényeket lehet rajta használni.
2011. márc. 10. 14:54
Én nem értek hozzá, de pl ha kifut vmi akkor jobb a hagyományosat takarítani. :)
2011. márc. 10. 14:10
Segítsetek, érdemes a gázfőzőlapot elektromosra cserélni? Mennyivel növeli meg a villanyszámlát egy ilyen főzőlap?
2011. márc. 10. 14:08
Kinek mi a véleménye az indukciós és kerámia főzőlapokról? Melyiket érdemes megvásárolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook