Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet festeni a hajat indigó porral? fórum

Hogyan lehet festeni a hajat indigó porral? (tudásbázis kérdés)


5. DiaZoé (válaszként erre: 4. - Health79)
2022. jan. 15. 06:50

Szia!

Bármitől is száraz a hajad, szívből ajánlom a dm-ben vásárolt 5%-os almaecetet!


Puha, fényes, rugalmas lett tőle a száraz hajam.

Bármelyik (drága) hajbalzsamot felülmúlja számomra. Nincs semmilyen hatással a festett hajra sem. Napok után is puha a haj, imádom. Próbáld ki. 😊

4. health79 (válaszként erre: 3. - Timmy0520)
2021. dec. 30. 10:06
Sziasztok!Előfordulhat,hogy a hennától száraz és sprőd lesz a hajam?Az indigótól méginkább.Én annyira szeretnék csak természetes dolgokat használni!Évek óta próbálkozom,de az eredmény mindíg ugyanaz.Miért?
2021. dec. 13. 20:04

Én henna+cassia+indigó egyveleget használok (egyben, nem egyiket a másik után), természetes hajszínre.

Egy előtte vegyileg festett hajon nyilván nem fogsz olyan színeredményt (és olyan egyenletes színeredményt) elérni, mintha a természetes, festetlen hajadon próbálkoznál- ennek véleményem szerint ennyiben van jelentősége.


Csak indigót is használhatsz, persze, nem muszáj keverni. Önmagában nagyon sötét, szinte már feketés árnyalat is elérhető vele. Ha túlnyomó részt hennát használsz, kevesebb indigóval, akkor lágyabb, vörösesebb árnyalatú barna lesz. Persze az eredeti hajszín is sokat számít.

2021. dec. 13. 12:30

Keress videókat a youtube-on, vagy blogokat. Én sötétbarnára festettem, indigót kevertem a hennával. Nekem is mondták, hogy előbb a henna, aztán az indigó, de nem akartam még többet vacakolni vele, így is 4-5 óra volt.


Azt tudom, hogy az indigót érdemes erős fekete teába keverni, esetleg kávéba, a hőmérséklete ne legyen magas. Ha egy kanál amla port is keversz bele, kellemesebb, krémesebb lesz a keverék.

2021. dec. 12. 22:21

Sziasztok!


Van itt olyan, aki jártas indigó hajfestés ügyben? :)

Kèkes feketèt szeretnèk elèrni.

Na most,korábban kaptam 2 külön féle választ arra, hogy a már vegyileg befestettem hajamra kenjek -e hennát, majd aztán az indigót vagy elhagyhatom a hennát...?

1. Ha már volt festve a hajam (de ez vegyi festék), akkor mehet csak az indigó.

2. Érdemesebb hennát előbb, mert arra jobban tapad az indigó.


Jól össze zavartak. Igazából a hennàzást szívem szerint kihagynám, de akkor is elérhető a kívánt szín, csak indigóval?


Köszönöm ha végig olvastad és tudsz érdemben segíteni! =)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook