Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nyúlós hajat lehet festeni? fórum

Nyúlós hajat lehet festeni? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. júl. 25. 22:35
hm...hát van egy aranybarnám ugyanebből a márkából és fajtából abban 6% van.azt ha kiveszem belőle?vagy igy sem kellene kotyvasztani?
50. sugarka (válaszként erre: 49. - Alexaa87)
2010. júl. 25. 22:23
szerintem felesleges 9es hidrogénperoxidot tenni a hajadra. ha egészséges lenne, akkor mehetne rá,mert legalább garantált a végeredmény, de igy nem kéne vagánykodni vele.
2010. júl. 25. 20:59
dehogynem schaumáét igen.de az a rezes szinemmel nem csinált semmit:)nekem azt mták h a hamvbas meg az ezüst árnyalatok ütik a vöröset ugyh olyanok közül válasszak.nem tudom hogy befogja e ha 0%os oxit kenek rá lehet inkább a tartos festékemmel kellene próbálkozni.bár ahot 9es oxi van.azis ezüst szőke
48. sugarka (válaszként erre: 47. - Alexaa87)
2010. júl. 25. 18:30
nem lesz, de én nem bizom ezekben a csak hamvasitokban, tényleg mindig vagy olyat festek a vendégnek alapbol ami hamvas, vagy hozzákeverem a festékhez a hamvas mixtonet, mert nagyon konnyen bekapja. de ezt a palettet nem ismerem, lakossági, végulis nem hiszem, hogy olyan oriási galibát lehetne vele csinálni, szoval ha nagyon nem tetszik ez neked most, akkor kiprobálhatod. max ha mégis fura eredménye lenne, megmosod sokszor és lekopik, mert fizikai. nem probáltad még a hamvasito samponokat?
2010. júl. 25. 16:49
igen azért vágattam ilyen rövidre:)a hajam meg amugy is nő mint a rakéta szóval azzal nincs baj:)nem tudom képről mit látsz h vajon mennyire van megviselve szegényke(bár ezt képről gondolom nehéz megmondani)ha rárakom a 0%os oxys szinezőmet(ami elvileg csk hamvasítja mer ezüstös szőke)akkor attól már nem lesz baja?
46. sugarka (válaszként erre: 44. - Alexaa87)
2010. júl. 25. 16:08
ja, és tok jo, hogy ilyen rovid a hajad, ha mindig meghagyod ezt a formát, hamar leno a vészes rész, ne aggodj, és a ricinus, amit ajánlottam, ha a tore viszed fel, nagyon durván serkenti a hajnovekedést.
45. sugarka (válaszként erre: 44. - Alexaa87)
2010. júl. 25. 16:06
képről nem tunik vészesnek egyáltalán, sot még a szine is tetszik :)) ezt már nem kell nagyon szivni, világositani, szerintem egy hatos bőven elég rá egy olyan festékkel, amit szeretnél. hamvasitani mindenképp kell, tényleg eléggé rezeske, azt az kiüti, de csak ovatosan, és jobb lenne, ha olyan festéket vennél, amiben alapból van hamvasito. valami/2, szoval ha bemész a kellékesbe festéket venni, akkor mondjuk 8-9/2-t vegyél, de ugyis megmutatják a skálát, csak annyi, hogy a hamvasakat nézd.
2010. júl. 25. 15:36
töltöttem fel képet adatlapomra.ilyen a színe meg a hossza most.
43. sugarka (válaszként erre: 42. - Alexaa87)
2010. júl. 24. 13:03
:D igen mert mi azt kulon szoktuk, eloszor a hosszát, és a végén kevesebb ideig a tőre, mert a fejbőr melege felgyorsitja a folyamatot.
2010. júl. 24. 12:42
holnap küldök:)de ma kb 2 perc mulva el kell induljak:)töve fehér.szóval szerintem túl:)
41. sugarka (válaszként erre: 39. - Alexaa87)
2010. júl. 24. 12:09
tulvilágositotta a tovet?
40. sugarka (válaszként erre: 38. - Alexaa87)
2010. júl. 24. 12:09
hátigen, ugy tekints rá, mint egy rendes hajfestékre. nem értem én ezeket a palette-seket. meg az eladokat sem, akik azt mondták neked, hogy ez szinezo. most hagyd. esetleg hamvasithatod azzal, amire aztmondtad hogy 0% h2o2, az tényleg csak szinezo, és javit valamennyit a rezes átütésen, de nem tudnál inkább küldeni egy képet róla?
2010. júl. 23. 22:51
ja,és a tövemet felvilágosította.
2010. júl. 23. 22:50
ezt igen.akor ez is ugyanolyan káros mintha festéket tettem volna rá?még jó h nem rontott az állapotán a hajamnak.lehet meglepett volna ha leesik a hajam a fejemről.akor ezután nem kellene még festegetni,nem?
2010. júl. 23. 22:30

TONE CREME

320 Szőkítő


Szőkítő 320 – extra világos szőke árnyalat, mely gyengéden szőkíti haját, hogy végül természetes szőke árnyalatú, egészségesen ragyogó hajszínt kapjon.



ezt használtad? hülyeségnek tartom, hogy ebbe a termékcsaládba tették ezt. szinezoként adják el. az összes többi oké.

2010. júl. 23. 22:27
na megnéztem a honlapot. ez bizony szinezo:D ammóniamentesnek reklámozzák, de nem az:) sokat nem fog világositani. semmiképp ne keverj hozzá más oxit, csak azt, ami bennevan. én ugy látom az ilyen volt/ilyen lett képeken, hogy nem világosít fel nagyon, nem értem ezt a 9%os oxit. szóval ha valaki mondjuk barnára kenné, valószinuleg nem sokminden változna. ki is emelik a honlapon, hogy természetes hajszinre.
35. sugarka (válaszként erre: 34. - Alexaa87)
2010. júl. 23. 22:23
sajnos az ilyen bolti festékekhez nem értek, mindig forász dolgokat használok, de amire az van irva, hogy szinezo, az elvileg szinezo(fizikai). és azt tudni kell rola, hogy a szinezo nem világosít fel,csak árnyalatot változtat (ezért elképzelhető pl, hogy csak hamvasít), színmélységen nem változtat, de ha gondolod utánanézek
2010. júl. 23. 22:07
ez érdekes mer akkor a palette tone creme lehet nem is szinező?mer én annak a szőkitöjét raktam a hajamra 2 napja de abban 9% volt.nem lett baja a hajamnak de azért mertem kisérletezni vele mert madarasba ahol vettem azt mondták az csak szinező.
33. sugarka (válaszként erre: 32. - Alexaa87)
2010. júl. 23. 19:57
a szinezonél a 6% már erosnek számit. a szinezonek az a lényege, hogy az fizikai, csak a hajad felszínén változtat, ezért van benne nagyon alacsony hidrogénperoxid, szoval ha hozzáontod a hatosat,akkor az már oxidálodik, kémiai lesz, de nem erre van kitalálva, ugyhogy ne barkácsolj, szerintem:)
2010. júl. 23. 19:27

hát szerintem max 2 árnyalat eltérés lehet a legvilágosabb és legsötétebb szin között

ha a palette szinezőmhöz keveek egy másik 6%os oxit abból nem lesz gáz?

31. sugarka (válaszként erre: 30. - Alexaa87)
2010. júl. 23. 19:21
szerinted 1től 10ig mennyire világos? a 6%os is tud 1-2 árnyalatot világosítani. ha meg rezes, akkor a hamvas az jó rá, kiüti, csak ha bekapja, akkor beszürkül.
2010. júl. 23. 18:48
rá van irva a palettére:) a hajfesték 9%os a szinezőre viszont 0%van irva mer elvileg csak hamvasitásra jó:) viszont van egy fekete szinezőm ahoz pl 3%os oxi van...szerinted milyen töménységű kellene rá?szine má olyan világos rézszőke a legsötétebb részen
2010. júl. 23. 17:37
a kallost felejtsd el, de azonnal. de hamár alapból világos, miért kell ilyen tömény hidrogénperoxid? a palette bolti dobozos festékkel meg az a baj, hogy általában rá sem írják, hogy milyen töménységű az előhívó. én nagyon ritkán használok 12%osat. ajánlom a loreal - majirel festéket, kellékesben lehet kapni.
2010. júl. 23. 16:26
az az érdekes hogy nekem nem törik szárazon olyan vészesen.sőt alig észrevehetően.barátnőm is szőke és neki csomó pici törött hajvég van a pólóján nekem meg szinte semmi.a fodrász lány aki vágta az is azt mondta hogy nem törik a hajam ,bár ugy néz ki de szakmailag más a neve ennek nem törés.hajfestékből van itthon egy párxD palette jegesszőke tartós ugyanez palettébe csak szinező és egy kallos prestige extra világos szőke de azt 12 %os oxival adták.
2010. júl. 23. 16:13

na egy jegyzetemben találtam neked egy ilyet:


1.Kocsonyásodás

Tünete: vizesen a haj kocsonyás, nyúlik, tapad, nehezen fésülhető, szakad, rugalmatlan.

Szárazon sprőd, kreppes, rugalmatlan, matt, törik Oka: tömény vegyszerek helytelen használata ( blancholás, dauer, egyidőben végzett dauer

és festés )

Kezelése: savas utánkezelők használata, krémpakolások ( a hiányzó zsír pótlására ),

hajvágás, vegyszeres munkák mellőzése.



savas utókezelőnek az ecetet tartom a legfontosabbnak. higitva leöblited a megmosott hajat,és azt már nem öblited le. főleg hétvégén csináld, mert nem azonnal illan el. szóval itt azt irták, hogy vegyszeres munkák mellőzése.

26. sugarka (válaszként erre: 24. - Alexaa87)
2010. júl. 23. 16:09
igen, ennek az a jellemzője, hogy csak nedvesen nyúlik, szárazon törik.
25. sugarka (válaszként erre: 24. - Alexaa87)
2010. júl. 23. 16:08
igen, ezt mondtam, hogy max egyszer, és azt is nagyon max 9%os hidrogénperoxiddal, bár nemtudom mennyit szeretnél világosítani, és csökkentsd a hatóidőt, és ameddig el tudod viselni, hogy most nem olyan szép, addig huzd ki, szóval bőven ápold, mielőtt megcsinálod. mindenkinek a haja nyúlik picit nedvesen, a tiéd valószínűleg fog javulni, de már sosem lesz olyan erős, csak a lenőtt részek. nagyon figyelj arra is, hogy vizesen ne nyúzd, meg ne tesztelgesd, hogy mennyire nyúlik, ne dörzsöld a törcsivel, nagyon érzékeny a vizes haj.
2010. júl. 23. 16:03
gliss kurom van nekem is a pink szinű.pakolni olivaolajjal meg stella gyógynövényes olajjal szoktam.az elképzelhető,hogy lesz olyan h vizes állapotban sem fog nyúlni?mer szárazon nem nyúlik sőt puha a tapintása.de ha szerkezetileg nem javul semmit akkor valószinüleg festeni is max csak 1x lehet már az ilyen részeket,nem?
23. sugarka (válaszként erre: 22. - Alexaa87)
2010. júl. 23. 15:50
javulhat tapintásra, kinézetre, és a kezelhetősége is, szerkezetileg nem nagyon fog. de tényleg csak akkor, ha nagyon vigyázol rá. ne sajnáld a pénzt az ampullákra (szerkezetjavító ampulla, pl a joc sht) és a pakolásokra (kellékesben vásárolj, ne pedig agyonmarketingelt dolgokat, azok közül szerintem csak a gliss kur az, ami jó). és a ricinus olaj+tojás sárgája pakolást tényleg nagyon ajánlom, csodákra képes, és olcsó is. talán ez a legjobb :)
2010. júl. 23. 15:38
hát nagyon köszönöm a segítségedet:)azért is indítottam fórumot hátha valaki aki szakember megtudja mondani h lehet e festeni vagy leesik a hajam xD igen sokat olvastam róla h mi lehet ez mer egyből feltünt hogy nem ilyen volt elötte a hajam.utána felhívtam a fodrászt azt mondta megjavul de nem nagyon hitem benne ugyhogy olvasgattam mindent.tök jó hogy még hazudot is:Sgondolom rendbejönni sosem fog,de ha kezelgetem vmennyire javulhat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook