Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Imádom a tűzijátékot. Aki meg nem tud vigyázni az állataira... fórum

Imádom a tűzijátékot. Aki meg nem tud vigyázni az állataira... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
2023. jan. 3. 07:38
Engem mindig meglep mennyi embert érdekel a tűzijáték. Sosem kötött le. Semmi igényem rá.
2023. jan. 3. 07:33

ezt most találtam egy magyar oldalon, nem akartam németül feltenni.


[link]

66. pteri (válaszként erre: 55. - Levarosbukta)
2023. jan. 2. 20:50
Nagyon okos hozzászólás. Tudjuk napokkal előtte, hogy tűzijáték és petárdázás lesz, igen. Most is 30-án kezdődött a java és 1-e estig tartott. Tehát 3 napig kell éjjel-nappal bezárva tartani a kutyát. Most benti kutyánk van, aki nem fél semmitől. De volt kinti kutyánk, aki pánikrohamot kapott a zajtól, akkor is, ha behoztuk. Hiába vettem az ölembe, hogy megnyugtassam, reszketett, majd kiesett a szíve és hányt. Amikor meg éppen nem durrogtak, sírt, hogy ki akar menni, mert ahhoz szokott. Tök jó volt 3 napig a sírás, pánikolás. Ha 31-én éjfélkor 1 órán át tartana, azt kibírná a kutya és gazdi is 1 évben egyszer.
65. OldPinokkio (válaszként erre: 55. - Levarosbukta)
2023. jan. 2. 17:09
Légyszi olvasd el a 63-as bejegyzést.
2023. jan. 2. 16:08
Most hallottam a rádióban, hogy a tatai Öreg-tó mellől több ezer vadlúd menekült el a tűzijáték miatt.
63. 55Judit (válaszként erre: 53. - Levarosbukta)
2023. jan. 2. 12:00
A bezárás csak a szökést gátolja meg. Az eszement durrogtatástól való rettegést ami egy életre taumatizálja az állatot, nem.
62. PöttyösPanka (válaszként erre: 54. - Levarosbukta)
2023. jan. 2. 11:21
Ennyi erővel azt is mondhatnád, hogy miért olyan nagy cucc, hogy pár madár meghal a tűzijáték miatt, hiszen természetes úton is el szoktak pusztulni. Nem nagy különbség...
2023. jan. 2. 11:15
Istenke tényleg megoldhatná, hogy mindenki megkapja azt amit másoknak okoz. Akár jó akár rossz.
60. 55Judit (válaszként erre: 48. - VendrinerPiroska)
2023. jan. 2. 11:13
Legalábbis ott, és ahol ez másokat zavar.
59. gigi> (válaszként erre: 54. - Levarosbukta)
2023. jan. 2. 11:05
Képzeld, akkor nem! Van annyi esze, hogy különbséget tud tenni hang és hang között. A vihar elmúlik,bemegy a házába és ha vége előjön. De ez az idióta durrogtatás jóval előbb kezdődik, mint kellene.Az ember is retteg már nem csak az állatok. Sose tudod mikor esik a fejedre a házadra a petárda, a tűzi játék mikor gyújt ki valamit. Én is bírom, mikor olyan ember szólja meg a másikat, akinek gőze nincs az egészről, hogy milyen a szilveszter rettegő kutyákkal! Boldog új évet neked!
58. Magdi48 (válaszként erre: 49. - Fisica)
2023. jan. 2. 09:29
Sok beteg állatnál rohamhalmozódások vannak a durrogtatástól. Amúgy is kiszámíthatatlan ez a betegség, de a legnagyobb elővigyázatosság és gyógyszeres kezelés ellenére is nagyon gyakran végződnek tragédiával az ünnepek. Nekünk pár perces rohamok szoktak le, ha időben észreveszem ki tudom hozni belőle. Minden ilyen alkalommal állandóan mellette vagyok, próbálom elterelni a figyelmét. Nagyon csúnya betegség, de azok az állatok is nagyon megszenvedik akik nem epilepsziásak. Remélem még nagyon sokáig velem marad, mindent megteszek ennek érdekében. Rengeteg szeretet ad,tanulhatnának az emberek tőlük.
57. 55Judit (válaszként erre: 46. - Ms_Daisy)
2023. jan. 2. 09:17

Ez a "sokat hallani január elsejék után", és "tisztelettel kérjük" Túl sokszor elhangzott már és mint látjuk, semmi foganatja. A károk enyhítésén csak a kemény szankciók bevetése lehet hatékony.

Felhívjuk a figyelmet hogy büntetés jár az állatkínzásért? Milyen? Hát persze hogy felfüggesztett. Simogassuk is meg a rohadékot!

56. 55Judit (válaszként erre: 45. - Magdi48)
2023. jan. 2. 09:11
Lazán van tartva a gyeplő!
55. levarosbukta (válaszként erre: 40. - OldPinokkio)
2023. jan. 2. 08:45
De egyre erősödnek azok a hangok is, hogy akinek elszökik a kutyája - napokkal előtte lehet tudni, hogy tüzijáték lesz, nem egy váratlan esemény - az legyen megbüntetve. Ennyi!
54. levarosbukta (válaszként erre: 7. - Gigi>)
2023. jan. 2. 08:43
Amikor vihar van akkor nem őrjöngenek? Bírom amikor a gazdik túlzásokba esnek.
53. levarosbukta (válaszként erre: 10. - ,zumba)
2023. jan. 2. 08:36
És milyen érdekes hogy azok közül sosem szökik el egy sem ugye, pedig még csak be sincsenek zárva a lakásba. Hanem a felelős állattartó alapból még akkor is ha nincs tűzijáték rendesen elzárja a haszonállatokat.
2023. jan. 2. 07:28

Én meg utálom a tűzijátékot. Nincs kutyám, macskám.

Pár éve nem sok hiányzott, hogy a szomszédból átjövő tűzijáték miatt ne gyulladjon ki az autónk.

51. Sirga (válaszként erre: 2. - MÁRIA DOBOS)
2023. jan. 2. 07:14

Akkor Számodra sem fekete-fehér a dolog. Ha nem tudsz megnyugtatni egy ekkora kutyát, az azért ijesztő.

2 cicánk van. A lakás egyik eldugott sarkába bújva/menekülve rettegtek egész éjjel. Hiába a tető a fejük felett, a megnyugtató szavak, a simogató kezek, a szeretgetés: a durrogás behallatszik, ők pedig borzalmasan féltek. :(

50. Fisica (válaszként erre: 48. - VendrinerPiroska)
2023. jan. 1. 23:56
Petárdázni eleve tilos.
49. Fisica (válaszként erre: 42. - Magdi48)
2023. jan. 1. 23:55

Tavaly volt egy kutyus aki a tűzijátékok miatt, olyan epilepsziás rohamok sorozatát élte át, ahogy múlt az egyik jött a másik, hogy kénytelenek voltak elaltatni, mert semmi kezelésre nem reagált jól.

Pedig jó helyen volt, vigyáztak rá és készültek is erre mert tudták, hogy beteg, de minden odafigyelés kevés volt és az állatorvos se tudott semmit tenni.

Olyan szomorú esetek ezek, ezt vonat által elütött kutyust is most láttam. :(

2023. jan. 1. 22:19
A házi kedvencek tartása egy hobbi, a petárdázás is. Mindkét tevékenységet erősen le kellene korlátozni.
47. Miss Angel (válaszként erre: 39. - Léna1968)
2023. jan. 1. 22:06
minden egyes szavaddal egyetértek !!!
2023. jan. 1. 21:31

"A megvadult, megrettent kutyák világgá futásáról sokat hallani január elsejék után – a madarak pusztulásáról jóval kevesebbet. Pedig a madarak a hideg téli éjszakákat úgy élik túl, hogy elalvás után a testük a legkisebb energiát emészti fel, és másnap ezzel a megtakarított energiával gyűjtenek élelmiszert és vészelik át a szintén hideg nappalokat. Csakhogy a petárdázás, a tűzijáték hangja felébreszti őket, ami rengeteg energiát vesz el tőlük, így csökken az életben maradási esélyük. Ha pedig még fel is rebbennek, összetörve magukat pusztulnak el. Mivel ez a természetellenes zaj- és fényhatás a téli időszakban már nem csupán egy napra, hanem napokra, sőt hetekre is elhúzódik, ezzel jelentősen hozzájárul az amúgy is megcsappant számú madárvilág pusztulásához.


Tisztelettel kérjük mindezért Önöket, jóérzésű szülőket, fiatalokat és gyermekeket, hogy a petárdázásról és a tűzijátékról való lemondásukkal is védjék az állatvilágot, a közvetlen közelünkben, a kertjeinkben és köztereinken élő madarakat is.

Kérjük a Kedves Szülőket, az Óvónőket, Tanítókat és Tanárokat is, hogy hívják fel a gyermekek figyelmét erre az összefüggésre. Az állatvédelem nemcsak szóban, hanem tettekben, akár némi játékról, szórakozásról való lemondásban is megnyilvánulhat. Közös felelősségünk megmenteni azt az igen kicsire zsugorodott természeti világot, amelyet még meghagytunk, amely még maradt az ember közelében. Évről évre kevesebb madár van, ez is a mi felelősségünk.


Az állatvédelem része az is, hogy nem kínozzuk az állatokat. Minden társadalmat, közösséget és minden egyes embert jellemez, hogyan tiszteli, becsüli, óvja, védi a vadon és a ház körül élő állatokat. Felhívjuk a figyelmet arra, hogy évezredek óta leghűségesebb társunk, a kutya megkötése, bántalmazása, elhanyagolása nemcsak elítélendő, hanem már törvény által büntetendő cselekedet.


Dr. Dian Tamás állatorvos Dr. Deáky Zita etnográfus"

45. Magdi48 (válaszként erre: 43. - 55Judit)
2023. jan. 1. 20:54
Teljes mértékben egyetértek Veled. Nagyon megváltoztak az emberek, sajnos nem jó irányba.
2023. jan. 1. 20:24
Nálunk mérsékelten volt szerencsére. Nem vagyok oda a nagy hangoskodásért.
43. 55Judit (válaszként erre: 42. - Magdi48)
2023. jan. 1. 20:19
A legtöbb ember nem törődik a másikkal még annyira se, hogy tekintettel legyen betegségére, nyugalmára. Egyértelmű, hogy az állatok szenvedése is hidegen hagyja. Én az ilyennek nem boldog új évet kívánok, hanem sivár, magányos, éhezéssel egybekötött vacogást az orvosi ügyelet várójában. Mindemellé azt a szenvedést, félelmet, rettegést amit másoknak okoznak szándékosan, csak mert nekik muszáj úgy vigadni.
42. Magdi48 (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 1. 20:01
Van a fejben baj, ennyi évesen ilyen gondolkodással! Szégyen, hogy ennyire nem törődik valaki embertársaival és az állatokkal. Remélem nincs háziállatod?! Epilepsziás mentett kutyusom van, elképzelni sem tudod, hogy a másnak oly becses durrogtatás, milyen nagy rosszullétet tud okozni. Nagyon sok olyan betegség van embereknél is, amelyeknél sok szenvedést okoz a tűzijáték, és a már betiltott, de mégis használt petárda. Én elsüllyednék szégyenemben a helyedben.
2023. jan. 1. 19:48

Engem mélységesen elszomorít az a rengeteg eltűnt állat akit egy része már sosem megy haza. Ma olvastam egy kutyáról: éjszaka elütötte a vonat. Melső két lábát + a farkát amputálták. Egy környékemen élő cicát elcsapott a busz. És ők "csak" 2. A vadállotok, madarak..


Bízom benne, hogy ez az esztelen durrogás is majd a petárdázás után hamarosan korlátozva lesz mert ez nem normális.

40. OldPinokkio (válaszként erre: 37. - Babyapocakban)
2023. jan. 1. 19:06
Még mindig jobb ha unalomig ismételve van, mintsem ne essék szó róla. Egyre erősödő hangok vannak a betiltásra. Majd csak eljutunk oda.
39. Léna1968 (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 1. 18:50

Ehhez nincsenek szavak....

Sajnos ezek szerint nem tudod mekkora örömet, nyugalmat, szeretetet adnak az állatok, sokszor többet mint az emberek.


Hidd el, nem bántásból írtam, karácsony után veszítettem el kutyánkat, aki sok szeretetet, ragaszkodást, törődést adott mint gondolnád!


Boldog Új Évet kívánok!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook