Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ilyen helyzetben lehet jól dönteni? fórum

Ilyen helyzetben lehet jól dönteni? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. jún. 14. 20:13

Sziasztok! Véleményt szeretnék kérni tőletek.

2 éve együtt vagyok a párommal, ő nekem az első, nagyon szeretem. Ő nekem a mindenem.

Az a helyzet, hogy más kultúrából származik, így vannak eltérések. Én nem tudok hozzá átmenni, találkozni a szüleivel (évi két éttermezést leszámítva), nem aludhat nálam, vasárnaponként otthon kell lennie mert az a családi nap, a két család nem ismeri egymást, a párom családja a távolságtartó, valamint 90%-ban ha az ő családjával kapcsolatos dolog történik abból kivagyok hagyva. Tudni kell, hogy mindent amit leírtam nálam pont az ellenkezője történik, átjöhet, szüleim szeretik, tölt programot családommal is stb stb. Egy éve elment külföldre 2 és fél hétre, meglátogatni távoli rokonjait, én ezt személy szerint nagyon nehezen viseltem, a magányt, kicsit azt a tudatot is, hogy míg én elég kemény helyen dolgoztam amit nem szerettem, addig ő nyaralt. Legfőképpen számomra az a zavaró, hogy én sose kértem eddig tőle ilyet, és nem is tenném, én 100%-ban igyekszek, hogy jöjjön velem mindenhova, ne maradjon ki semmiből, még focizni is akkor megyek mikor neki otthon kell maradni a lakásban, rendet rakni, takarítani, amibe természetesen teljes szívvel segítenék dehát ugye levagyok korlátozva. Most is újabb ilyen helyzet fordult elő, külföldre utazás, most viszont mehetnék vele, egy problémám van, senki nem beszél angolul se így pedig teljesen kirekesztve érezném magam, csak ülnék magamba roskadva mert ilyenkor elő jön bennem egy kisebbségi érzés, hogy én nem beszélek azon a nyelven, nem értem mit mondanak, kolonc lennék ott. Nem tudom, hogy döntsek, menjek vele és bírjam ki a kisebbség érzetem 2 hétre, vagy pedig hagyjam, hogy megint itt hagyjon engem. Gondolkozok azon, hogy ha nem mennék, miután hazajött én mennék el nélküle egy hétre nyaralni, így kicsit megnyugodna a lelkem, hogy most én nekem van programom, ő vár rám. A helyzet az, hogy 99 % -ban neki vannak programjai amire én nem mehetek, (várni mert otthon takarít, vásárol szüleivel, templomba megy, tesójához megy, sétálni megy) várnom kell rá, én részemről nem fordulnak elő ilyen esetek, sőt még dolgozni is megyek vasárnaponként is, hogy ne a kettőnk idejéből vegyek el a többi napon. Próbálkozok úgy gondolkozni, hogy ne legyen kisebbség érzetem, sőt, még el is kezdtem tanulni a nyelvet, ezáltal nő egy kicsit az önbizalmam.

Szerintetek melyik opciót válasszam? Menjek, ne menjek, esetleg utána külön nyaralni ?

Köszönöm a válaszaitokat.

40. Ercsi4
2017. márc. 30. 08:40

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni.Megismerkedtem valakivel, aki minden szempontból megfelelő számomra, egy csodálatos ember. Köztünk minden rendben is van, csak az exéhez való túl szoros kötődés zavaró számomra. Cca 3/4 évvel megismerkedésünk előtt szakított az exével, mert a barátnő 27 éves lánya választás elé állította az anyját, hogy ő vagy a barátja. A lányát választotta, de továbbra is jó viszonyban maradtak, ha kellett segített neki, naponta írtak a facén, vagy beszéltek, hogy mi történt, hogy vannak. Mivel nincs senkije, nincs barátnője sem az exnek, csak a beteg édesanyja, és a 2 lánya, aki közül az egyik messze van. Ez megismerkedésünkkor plusz pontnak számított, hogy normálisan is lehet valakitől elválni.Gondolom, idővel majd ritkulnak ezek a beszélgetések, de attól ha segítségre van szüksége...természetes, hogy segít neki.Ugyan megjegyezte az exe, hogy ha nyugdíjba mennek, és egyikük se talál senkit, akkor próbálják meg ismét.(Ez 2 év múlva lesz, a párom már az.)


Most már 6 hónapja együtt élünk, de nem igazán laposodik ez a dolog. Hogy behordta neki a fát - természetes, mert nincs senkije.Vírust kapott a gépünk, párom kiírta az üzenő falra, hogy ne nyissák meg a videót mert vírus.Felhívta az exet, elmondta neki. Félóra múlva csörög a telefon, hogy hát vírusos lett a gépe, ugyan már menjen csinálja meg. Adott neki egy konyhai aprítót - telefon - hogy kell bekapcsolni?(Tán 2 gomb van rajta. Egy diplomával talán ...)Viszont fordítva...Elmentünk 3 napos wellnesre, párom készített képeket, és az első délután mindjárt küldött képeket a lányainak, az én lányomnak, és az exének. Számomra ez úgy jött le, hogy minden fontos személynek. Ezt el is mondtam a páromnak, hogy nekem ez zavaró, olyan érzésem van, mintha 3-an lennénk ebben a kapcsolatban. Nem akkor megy fel hozzá amikor itthon vagyok, nem akkor beszél vele,- tehát nem tőlem veszi el az időt - de rosszul esik ez a számomra túl szoros kapcsolat. Természetesen rosszul látom a dolgokat, és én nem vagyok normális. Nem attól tartok, hogy megcsal vele....Legalábbis nem fizikailag, de érzelmileg mégis megcsalva érzem magam......Szerintetek tényleg én látom rosszul a dolgokat, vagy ez normális dolog egy baráti viszonyban lévő exxel, és ezen nekem kellene túl tennem magam?

39. 2d052648f4 (válaszként erre: 19. - A03dd05915)
2017. márc. 18. 07:10
Majd kiderül, hogy csak egyik ismerőse kér most tanácsot vagy kért akkor.
38. 2d052648f4 (válaszként erre: 1. - D8c85d28ad)
2017. márc. 18. 07:06
Ha nem szereted a férfit, akivel együtt vagy, akkor mi itt a kérdés? Tiszteletből nem lesz boldog senki. Az meg majd kiderül, hogyan alakul a másikkal. Ne azért ne lépj ki a kapcsolatodból, mert a másikkal lehet nem jön össze. Vagy nem akarsz egyedül lenni?
37. ina87
2017. márc. 13. 20:52
ne csald meg zárd le az egyiket h tudj tovább lépni
36. Érdekes73 (válaszként erre: 30. - Gyöngy:))
2017. márc. 13. 17:34
Mikről maradok le :)
35. 8a65af67ce (válaszként erre: 1. - D8c85d28ad)
2017. márc. 13. 12:07
Egyik kapcsolatból a másikba? Miért kell egy harmadik, hogy elhagyj egy olyan embert, akihez már nem vonzódsz?
34. gribedli*** (válaszként erre: 19. - A03dd05915)
2017. márc. 13. 11:09

Ügyes vagy! :D most is csak úgy válaszoltam a kérdésre hasból,ahelyett, hogy megnéztem volna az adatlapját az indítónak. Pedig MINDIG vannak előzmények. Amúgy mivel töröltette magát,attóla lehetőségtől is elesett, hogy töröltesse innen, amit leírtál.


Ezek után, gondolom, a férfiakat, akik az ügyben érintettek, sincs értelme srácnak hívni:P

33. lapbarna (válaszként erre: 31. - A03dd05915)
2017. márc. 13. 11:05

Lehet, hogy csak szórakozni akart egy kicsit.

Kilépni a megszokott életéből, tét nélkül. Elképzelni, hogy fiatal lány, minden előtt, és előtte az élet.

Vagy ki tudja...

32. csontsovány (válaszként erre: 31. - A03dd05915)
2017. márc. 13. 03:29
igazad van . Már megbántam amit írtam .valószínű tényleg vannak Neki problémái ,csak nem azok amiket leírt.
31. a03dd05915 (válaszként erre: 28. - Csontsovány)
2017. márc. 12. 21:24

Szerintem illő lett volna magyarázatot adnia, hogy miért indította ezt a topikot így.

Azt még megértem, ha valaki nem akarja a teljes körítést elmagyarázni a probléma megértéséhez, de ő igazán lényeges dolgokat felejtett ki a történetéből.

Nem törölni kellett volna magát, hanem bocsánatot kérni a fórum közönségétől.

30. gyöngy:) (válaszként erre: 19. - A03dd05915)
2017. márc. 12. 21:18
Ez egy alvó nickje lehetett, most lebukott. Biztos itt van másik néven is, lehet már ide is írt:)
29. viva70 (válaszként erre: 26. - Lapbarna)
2017. márc. 12. 21:14
Rájött, hogy lebukott. Fura emberek vannak az tény.:(
2017. márc. 12. 20:12
Szerintem a legjobb döntés volt töröltetni magát.Úgyis visszajön más néven .
27. Bichter1 (válaszként erre: 22. - Lapbarna)
2017. márc. 12. 20:01
..ez most komoly? Valami tini kislánynak gondoltam, aki nem tudja eldönteni mi van most...
26. lapbarna (válaszként erre: 25. - Viva70)
2017. márc. 12. 19:48

Jesszusom!

Pedig 2013-ban regelt.

De hát volt összesen 10 db hsz-e, 4 indított fóruma, nem sokat kellett volna visszaolvasnia magától, hogy bele ne szaladjon egy ilyenbe, mint most itt.

Ciki.

25. viva70
2017. márc. 12. 19:43
Közben töröltette magát látom. Így probléma megoldva.:D
24. lapbarna (válaszként erre: 23. - 9c485f67e8)
2017. márc. 12. 19:39
:DDDD
23. 9c485f67e8 (válaszként erre: 22. - Lapbarna)
2017. márc. 12. 19:35
De megvan még neki a lánykori!
22. lapbarna (válaszként erre: 21. - 9c485f67e8)
2017. márc. 12. 19:27

Nem hát!

Meg, ha lánynak írja magát. Azért 40 felett már nyugodtan lehet nőnek írni.

2017. márc. 12. 19:20
Nem rossz, ha valaki 3 gyerek után közel az ötvenhez találja meg az elsô nagy igazit.
20. lapbarna (válaszként erre: 19. - A03dd05915)
2017. márc. 12. 19:11

Hát ez poén.

Jó is, hogy megtaláltad ezt a hsz-t.

Az egész úgy kamu, ahogy van. Pffff.

19. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - D8c85d28ad)
2017. márc. 12. 18:21

Korábbi bejegyzéseid alapján (2013.7.30) nem lehetsz kezdő a párkapcsolatok terén.

"Nem olvastam el az előző hozzászólásokat, így csak a saját, személyes tapasztalataimat mondom el.

27 évesen, „mai” szemmel nézve viszonylag korán szültem az első gyermekemet, 35 évesen a másodikat és 42 évesen a harmadikat (mindhármat egy apától, egy férjtől:)."

Gondolom, ez a jelenlegi, 2 éves kapcsolat nem a gyermekeid apja, akkor nem 2 éve tartana.

Az jutott eszembe, hogy talán most akarod megélni azokat a kalandokat, amit mások tiniként, lányként megéltek, és úgy érzed ez kimaradt az életedből?

18. gribedli*** (válaszként erre: 1. - D8c85d28ad)
2017. márc. 12. 15:15

Mivel a barátoddal már nem jó semmi,ez nem jó alap a folytatáshoz vele, ezért a helyedben kilépnék. Sőt, ezt még ő is mondta, hogy mehetsz, ahova látsz, ez annyira elmondja róla, hogy részéről egy szalmaszál sem lesz megmozdítva érted, hogy már csak ezért is lépnék.


Akkor is,ha a másikkal nem lesz semmi, ne tőle tedd függővé a döntésedet.


Még egyetértek azzal, amit Rebeka írt, a gyakorlatban a barátok nem szoktàk felszedni a barátaik ex nőjét, ùgyhogy még ha tetszel is neki, ő nem fog randizni veled. Ha halálosan szerelmes lenne beléd, talán kockáztatná a barátságát, hogy egy barátja ex nőjével randizik, de az "ugratás" nem ez a kategória.


Mindemellett nem olyan rossz 2 kapcsolat között egy szünet, nem kötelező egyből más karjaiba esni;)

17. 79331de475 (válaszként erre: 1. - D8c85d28ad)
2017. márc. 12. 13:51

Tudom, nem kellene visszafele mutogatni, de azt írtad, hamar összeköltöztetek. 2 év alatt el is múlt a szerelem, ami valószínű csak egy rövid fellángolás volt. Miért kell mindjárt összeköltözni? Most ha kiléppsz ebből a kapcsolatból, egy újabb fellángolás miatt, ugyanígy járhatsz.

Egyébként teljes mértékben igazat adok a.manusnak. Ez a Te életed, itt kaphatsz sokféle véleményt, de a döntés a tiéd. A sok különböző hsz nem fogja megoldani a problémádat, és egy vadidegen honnan tudhatná, hogy mit tegyél?

16. barbus0501 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2017. márc. 12. 13:49
Sokszor nem ilyen egyszeru am a helyzet.
15. massalhangzo (válaszként erre: 1. - D8c85d28ad)
2017. márc. 12. 13:47

te mit szolnal, ha egy ferfi, akit szeretsz, azt mondana, bocs, mar nem vagyok beled szerelmes, csak emberkent birlak? minek ilyet mondani ugy, hogy nem pakolsz ossze?


ha igy erzel, szakits. arra varsz, hogy a parod ismerose azt mondja, el akar venni felesegul ugy, hogy te massal vagy egyutt? vagy az a taktika, hogy osszevissza fogsz kavarni, mindenkit csokolgatni, mig valamelyik pasi azt nem mondja, jarjunk, cuccolj hozzam? szerinted mennyi az eselye, hogy ha egy ficko leall egy novel, akinek pasija van es ismeri is a pasit, joban van vele, annak egy kapcsolatban barmi problemat okoz, hogy felrejarjon?


ha mar nem tudsz ferfikent, tarskent nezni a parodra 2 ev utan, akkor az csak egy fellangolas volt, az osszekoltozes, kapcsolat lehetosegenek izgalma, felesleges huzni sokaig. ha szereted es tiszteled ot, akkor ne kavarjal mellette

2017. márc. 12. 13:47
Gondolom eleg fiatal vagy meg, ha neked o volt az elso. Valoszinuleg azert nem erzel mar semmit, mert jott ez a masik fiu. Kivancsi vagy. O meg uj, minden egyes szava, pillantasa a mozdulatai csabitgatnak teged. Ha nem vagy mar szerelmes, akkor szakits a jelenlegi paroddal. Az egyertelmu, hogy megsertodik. Kinek ne esne rosszul a szakitas. Viszont arra vigyazz, ha a masik fiuval ossze is jossz, akkor ne egybol tedd, mert a regi baratod azonnal osszerakja a kepet, hogy miert is mult el a szerelem, es a tovabbi bonyodalmakkal jar. Elkezdhet irogati, hivogatni, es nem biztos, hogy kimeletesen fog veled beszelni. Mellette gondolj arra, hogy vissza fele ez neked hogy esne tole. Gondolom nem valtana ki semleges erzeseket. Fiatal vagy meg. Termeszetes, hogy ossze jossz ezzel is, azzal is. Tapasztalatokat szerzel. Csak a jelenlegi parodnak azert probald meg nem megalazni azzal, hogy kulon mentek, te pedig mar irogatsz a masik fiunak.
13. viva70
2017. márc. 12. 12:17

El tudod így képzelni hosszú távon ez életedet mellette?


Bocs, lemaradt egy kérdőjel.

12. viva70 (válaszként erre: 1. - D8c85d28ad)
2017. márc. 12. 12:16
Szerintem egyértelmű a dolog. Ha már most csak barátiak az érzéseid a jelenlegi párod iránt, akkor mégis mit vársz? El tudod így képzelni hosszú távon ez életedet mellette Gondold végig magadban, mit is akarsz tulajdonképpen, és az szerint dönts.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook