Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Illik- nem illik? fórum

Illik- nem illik? (tudásbázis kérdés)


1 2
22. f5848578d5 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2010. ápr. 27. 16:43
Ott a pont. Teljesen egyetértek. Nem illik rövidnadrágban dolgozni menni egy irodába de sok más helyre sem. Bármilyen jól szabott, csinos, stb. Ha jól megnézem kedves hölgyeim, nadrágban sem bizonyos munkakörökben. Ez az utóbbi pár évben terjed, hogy fel lehet venni nadrágkosztümöt, meg vasalt nadrágot blúzzal, de ennél jobban ne akarjunk "levetkőzni". Nekem is van miniszoknyám, rövidnadrágom, de eszembe sem lenne felvenni az irodába. Ettől függetlenül még sosem vitatták a nőiességemet, igaz kikezdeni sem akart velem senki. Csak tisztelettel beszélhetek a férfi kollégáimról, még arról is aki a fél irodát egyébként végig ... . Ja, nem vagyok bányarém, csak egy konzervatív szakmában dolgozó 30 éves, 98%-ban csinosnak mondott nő.
2010. ápr. 27. 16:21
A munkaköri leírásomban kitérnek rá; szó szerint: "tisztes öltözék", tehát se mini, se szűk meg átlátszó, ujjatlan, nagy dekoltázs stb. Semmi gondom ezekkel jó ideje.
2010. ápr. 27. 15:42

A munkahelyi viselet sok dologtól függ, és nem kapcsolódik ahhoz, hogy találkozunk e ügyféllel vagy sem. Ez nem begyöpösödés kérdése.

Illem, etiket, protokol.

Mindenkinek kellene tanulmányoznia ezeket:)

Nem csak a térd fölött érő szoknya nem illeik, hanem az ujjatlan, mélyen dekoltált és még sorolhatnám. Az ilyen ruhákat oda kell felvennünk, ahova illik:) A munkahelyre dolgozni járunk.

És ha már a frizura szóba került: láttatok e már punk banki ügyintézőt? Vajon miért nem? mert nem oda való.

A munkáltató ha tetszik, ha nem ez alapján is dönt. Vagy elfogadjuk a munkánkkal együtt jára megkötéseket, vagy váltunk.

19. koperta (válaszként erre: 16. - Tündér74)
2010. ápr. 27. 15:16
Jól is néznénk ki, ha manapság a főnök döntené el, hogy milyen frizurát viselhetünk. :S
18. adb20ce52a (válaszként erre: 16. - Tündér74)
2010. ápr. 27. 15:11

Hááát, ha én most nagyon ragaszkodnék ehhez a térdig érő témához, akkor lecserélhetném az egész ruhatáram. :) Pedig egy miniszoknyám sincs.

De pl. úgy gondolom, hogy két ugyanolyan hosszú rövidnadrág és szoknya közül a rövidnadrád a kevéssbé illetlen, hiszen abból tuti, hogy az amber akkor sem látszik ki, ha lehajol.

2010. ápr. 27. 15:09
Köszi egyébként a hozzászólásokat. Majd gondolkozom rajta. :)
2010. ápr. 27. 15:08

Tényleg munkahelytől, vagyis főnőktől függ. A régi igazgatónknak az volt a szokása, hogy amelyik férfi hosszú hajat viselt megmondta neki, hogy sürgősen vágassa le.

A nők viszont hordhattak miniszoknyát. Szerencsére már nem ő az igazgatónk. Most már mindenki úgy öltözködik, olyan hajat visel, ahogy jól érzi magát.

15. adb20ce52a (válaszként erre: 12. - A1330d79d9)
2010. ápr. 27. 15:03

Őt nem zavarja ez. :) Szereti ő is a rövid ruhákat, "csak munkába nem illik", mondja.

Úgy merült fel a téma, hogy bent voltam az igazagatónál és kérdezte, mikor visszajöttem, hogy hogyan tudom így jól érezni magam, nem zavar???

De engem nem zavar. Nem vagyok könnyűvérű, de szerintem manapság elfogadott, hogy a egy nő csinosan öltözik és nem banyának. Nem látszik ki amúgy egy intim részem se a ruhámból. :D

14. koperta (válaszként erre: 7. - Adb20ce52a)
2010. ápr. 27. 15:00
Pont így gondoltam. Én úgy gondolom, hogy amiben én jól érzem magam - legyen az éppen egy mini szoknya -, akkor azt felveszem. Természetesen azért az éppen popsit takaró szoknya (nadrág), vagy hasig nyitott felső az szerintem sem való semmilyen munkahelyre, de nyilván valóan nem erről volt szó. Nagyon csinos combközépig érő rövidnadrágok vannak, s bizony felérnek egy kosztüm csinosságával. Én ezek hordását nem tartom illetlennek.
13. adb20ce52a (válaszként erre: 11. - A1330d79d9)
2010. ápr. 27. 15:00
Persze, ha van egy ilyen elvárás a vezetőség részéről. De nincs. Inkább csak illik, vagy nem illik? Pár éve is ennél a cégnél dolgoztam csak egy másik telephelyen, ott is ugyanebben a beosztásban, de ott pl. nem lehett kiskosztümben dolgozni. Farmer-póló..
12. a1330d79d9 (válaszként erre: 10. - Adb20ce52a)
2010. ápr. 27. 14:58

Más a munkaköre, de mégis vele töltöd az időd X részét egy légtérben... Meglátod, mennyire érdemes feszegetni a dolgot.


Én magamnak szabom meg, h mit veszek fel, de nálam szigorúak a rendszabályok :) Hozzátartozik, én ügyfelekkel tartom a kapcsolatot, nem jó, ha a lában lesegetik, miközben én beszélek hozzájuk :)

11. a1330d79d9 (válaszként erre: 9. - Adb20ce52a)
2010. ápr. 27. 14:55
Sztem ez nem erről szól... Attól, h vki csak takarít munkaidő alatt, az nem jelenti, hogy bemehet szakadt ruhában, büdösen. Ez kollektív buziság, amihez tartani kell magunkat. Általános iskola végén még elmegy, hogy vki csakazértis lázadásból felveszi, amit akar. Felnőttként meg már kell, h legyen az embernek egoja, hogy nem a ruhájával azonosítja magát. Oda azt kell felvenni, és kész. Ha piros polo az egyenruha, vagy csibesárga nadrág, akkor az. Leteszed a melót, és azt veszel fel, amit akarsz.
10. adb20ce52a (válaszként erre: 8. - A1330d79d9)
2010. ápr. 27. 14:53

:) Ez jó. Nálunk csak a diri meg a helyettese férfi :) Szerencsére nincs más férfiakkal kapcsolatom. A kolléganőm meg hasonlóan szép, csak jóval konzervatívabb. Na és persze belső ellenőr, szóval neki azért más a munkaköre.

Csak beszélgettünk róla és kíváncsi voltam a közvéleméynre.

2010. ápr. 27. 14:51
Azt gondoltam én is, hogy a hivatalokban az ilyen kevésbé megengedett mint az APEH, vagy okmány iroda, vagy önkormányzat, de én nem érzem azt, hogy hivatalosan kéne feszengenem, kosztümben, mert nem olyan a munkaköröm. A 22. senki vagyok, aki adminisztrál.
2010. ápr. 27. 14:49

Szerintem sem illik. Nem kell olyan szigirúan venni, hogy térd fölött 10 cm-rel még ok, 12-vel már nem jó, de tényleg nem oda való. Sztem tökéletesen megállja a helyét: térd fölött egy tenyérny szélességnyi rész még belefér.


A saját érdekedben érdemes ehhez tartani magad. Ha jó lábaid vannak, akkor mini szoknyában a ffiak kevésbé vesznek komolyan, és a ffi, csak ffi... Nem bír nem oda nézni. El kell fogadni őket ezzel a "handycap"-cel. A nőkkel meg jobb nem nézeteltérésbe kerülni ilyen hülyeség miatt. Ha van egy kevésbé szép munkatársad fújni fog Rád a kipakolt szép combjaid miatt. Nyiltan soha nem fog előjönni ez a téma, csak vmiért mindig utálatos lesz.

Peace!

7. adb20ce52a (válaszként erre: 3. - Koperta)
2010. ápr. 27. 14:48
Hasonló korú kolléganővel vagyunk ketten. És ma épp rövidnadrágot vettem fel. Na persze azt az elegánsabb fajtát, amit fel lehet venni blúzzal, de szerinte nagyon rövid és ezt nem illik. Bent voltam az igazgatónál úgy fél órája, alighanem fel sem tűnt neki, hogy miben vagyok.
2010. ápr. 27. 14:48

2 éve a munkaügyi központban voltam gyakorlaton, és bár nem találkoztam ügyfelekkel, mégsem mehettem térd fölé érő szoknyában, nadrágban. Ezt az elején közölték.

Tavaly az Otp-nél voltam, ott nem érdekelte őket az ilyesmi.

A munkahelytől függ.

A jelenlegi munkahelyemen szintén nem engedik.

2010. ápr. 27. 14:47
Egyébként vidéki munkahelyeken szigorúbban veszik az ilyesmit, még városi munkahelyeken rugalmasabbak.
4. 35491a860f (válaszként erre: 2. - Adb20ce52a)
2010. ápr. 27. 14:46
Munkahely rugalmasságától függ. Vannak olyan munkahelyek, ahol a vezetőség elég fiatal és rugalmas ahhoz, hogy ilyen szoknya hosszúság vagy rövidség kérdésében elnézőbb és nem foglalkoznak vele, hogy ki mennyire rövid ruhában jelenik meg. Viszont vannak helyek, ahol ezt szigorúbban veszik. Neked inkább azt kellene kipuhatolnod, hogy te munkahelyeden mennyire rugalmasak és modern felfogásúak, vagy épp mennyire konzervatívak és szigorúak. Azt tudom, hogy az én munkahelyemen már csak írigységből is megkavarta volna a szart 1-2 "jóindulatú" kollegina, ha én térd fölött érő miniben jelentem volna meg.
2010. ápr. 27. 14:44
A kőkorszakban lehet, hogy így volt, de ma??? Egyedül vagy az irodában, vagy többen vagytok?
2010. ápr. 27. 14:43
Irodában dolgozom egy szolgáltatónál, belső munkatársként, tehát nem dolgozom ügyfelekkel. Sokan azt mondják, hogy irodistaként egy nőnek nem illik térd fölötti rövid ruhát felvennie munkahelyre. Ez így van, vagy csak egy régi "gyöpös" szokás?
2010. ápr. 27. 14:41
Illik- nem illik?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook