Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Illik- nem illik? fórum

Illik- nem illik? (tudásbázis kérdés)


1 2
52. 99279bb06f (válaszként erre: 49. - Castellina)
2010. máj. 23. 12:39
Hát nem.
51. 35491a860f (válaszként erre: 49. - Castellina)
2010. máj. 23. 08:53
Ez a tipikus esete azoknak a nőknek, akikben annyira túlteng az önbizalom, hogy bármennyire is csúnyák, ők playmate-nek képzelik magukat.
50. d4464aaf8a (válaszként erre: 49. - Castellina)
2010. máj. 22. 20:35

Ilyen van a mi lakótelepünkön is, és még soha nem mertem neki szólni, mondván, hogy ez most hogy venné ki magát, ha én mondanám Neki, hogy figyi, vegyél már fel melltartót...


EGy nő a nőnek??

2010. ápr. 30. 21:56

sok nőt látok derékig lógó mellekkel, melltartó nélkül, ruhában


ez annyira nem izléses

48. adb20ce52a (válaszként erre: 47. - Adb20ce52a)
2010. ápr. 29. 20:20
Nem esik nehezemre nem felvenni...
47. adb20ce52a (válaszként erre: 45. - A0c1361e44)
2010. ápr. 29. 20:20

Miért ne lehetne az? Úgy értem, nem az alakomra, mert nem rosszabb nálam ő sem. Hanem a szabadságomra, arra, hogy fel merek húzni anélkül egy rövid ruhát, hogy feszengenék benne. Lehet, hogy ő is szivesen felvenné, de a konzervatív nevelés, amiben ő részesült, gátlásokat állított benne, így nem érezné jól magát egy rövid ruhában.


Csak egy gondolat... hiszen nem tudhatom, hogy mit gondol igazán. Viszont ha őt zavarja, nem esik nehezemre felvenni azt a 2 darab nadrágot, ami nem ér a térdemig.

Az viszont egészen biztos, hogy ha egymásnak ugrunk, annak nem ez lesz az oka. :DD

2010. ápr. 29. 17:06

Szerintem ha egy fiatal lány túl visszafogottan öltözik, miközben teljesen más a stílusa, ugyanúgy hülyén áll neki, mintha fölvenné a sonkalábú ember a miniszoknyát.


Néha látok olyan fickókat, akik inkább ne vettek volna fel öltönyt, mert nem tudja egyszerűen hordani..

45. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Szekeres.A)
2010. ápr. 29. 15:54

Tipikus női logika:) Ha valaki nem ért egyet a másik öltözékével, vagy nem úgy néz rá. akkor irigy.

Ezt ugye nem gondoljátok komolyan?

2010. ápr. 29. 15:19

Kedves Hölgyek!


Itt ebben az esetben nem arról van szó, hogy illik, vagy nem illik.


Ahogy ezt a topicot létrehozó írta, a kolléganője mondta neki, hogy nem zavarja-e a túl rövid ruha. Sajnos a nőknél előfordul az irigység, (főleg ha a másik fél nem annyira jó alkatú, vagy nem mer felvenni rövidet), az ő megjegyzése is emiatt volt. Ha békénben, és jól akarsz együtt dolgozni a kolléganőddel, akkor jobb ha egy kicsit visszafogottabb, hosszabb ruhába mész. Esetleg a rövidet elviszed magaddal, és a hosszabbat pedig felveszed a munkahelyen. (Vagy apránként ráveszed őt is, az egyre rövidebb ruhára)

2010. ápr. 29. 13:31
Mindenképpen tekintettel kell arra lenni, hogy az munkahely, férfiak és nők, fiatalabbak és idősebbek is vannak. Az ember lehet szolídan csinos, elegáns anélkül, hogy hergelné vagy irritálná a többieket.
42. adb20ce52a (válaszként erre: 41. - A74de3d08a)
2010. ápr. 28. 12:56
Igazából nem is azért kérdeztem, hogy én mit vegyek fel... az csak a témát hozta. Arra voltam kiváncsi, hogy mi a közvélemény. :)
41. a74de3d08a (válaszként erre: 40. - Adb20ce52a)
2010. ápr. 28. 12:40

Értem.

Hát, szerintem, ha nem teszed ki nagyon közszemlére amid van, :-) akkor öltözz úgy, ahogy tetszik....

Gondolok itt arra, hogy ne legyen túl rövid a szoknya, vagy köldökig nyitott felső.

Igazából az a lényeg, amit a főnököd mond, a többivel ne törődj szerintem.

40. adb20ce52a (válaszként erre: 39. - A74de3d08a)
2010. ápr. 28. 11:02

Az az igazság, hogy nem nagyon van kihez viszonyítanom, mert a legtöbb kolléganő idős, ők nem húznak miniszoknyát, akivel meg egy szobában vagyok, ő ugyan fiatal, de a beosztása megkívánja a konzervatív öltözködést, hiszen ellenőr.

Engem meg anno úgy vettek fel, hogy ha van valami rendezvény akkor legyek jó arra is, hogy kiállítsanak a nagyközönség elé pogit meg italt osztogatni. Elvárás, hogy csinos legyek ne tipikus irodista, mert akkor bárki megfelelne.

39. a74de3d08a (válaszként erre: 32. - Adb20ce52a)
2010. ápr. 28. 10:54

Szerintem, ha nincsen ilyen jellegű elvárás a cégnél, vagyis nem került szóba felvételkor, hogy ilyen meg olyan megjelenést várnak el, akkor abba öltözöl, amibe tetszik.

Azért nézz körül, hogy a többiek általában hogy öltözködnek és szerintem túlzottan eltérni az átlagtól nem szerencsés. :-)

38. f5848578d5 (válaszként erre: 37. - Adb20ce52a)
2010. ápr. 28. 10:42
Tipikus budapesti életkép. :) Nekem mondjuk a lábamat törte el majdnem a botjával pár éve a metró ajtóban, nehogy már lemaradjon miattam, háborgott közben.
37. adb20ce52a (válaszként erre: 36. - F5848578d5)
2010. ápr. 28. 10:25

Ez is jogos. Mert amúgy, ha 60 a éves nénike lelök a buszajtóról, mert nehogy elfoglaljam a helyét, akkor én illedelmesen nézek rá...

Mert esetleg ha nem tette volna, akkor átengedem neki a helyem fönt, de egy ilyen eset után csak ácsorogjon...

36. f5848578d5 (válaszként erre: 32. - Adb20ce52a)
2010. ápr. 28. 09:52
Miért azt ki dönti el, hogy udvariasan illik viselkedni?
35. f5848578d5 (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2010. ápr. 28. 09:51
Nem tud és nem akar egyéb magyarázatot megfogalmazni, mert bár mint más írta nincs erekciójuk egy kivillanó bokától, de mégis férfiből van és neki kellemesebb ha csak két percre is.
34. adb20ce52a (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2010. ápr. 28. 08:43

Mániákusan keresem a miérteket. Nem vagyunk mi birkák, hogy azért éljünk úgy ahogy, mert vaalki ezt meg azt mondta. De ezt most csak úgy általában értem.


Viszont az sem egyértelmű, hogy mi az ízléses és mi a közönséges. Ugye egyéni megítélés kérdése. Ízléstelennek én azt tartom, amiben ha lehajol az ember, akkor kitárul a húsbolt.

2010. ápr. 28. 08:33

Én úgy gondolom, hogy nem ilyen okokat kell keresni a miértre.

Nem tartom magam csúnyának, formátlannak, a lábaim sem rosszak, de egy bizonyos hosszúság alatt már nem veszek fel szoknyát munkahelyre. Comb középig érő szoknya csinos, nem közönséges, és teljesen elfogadott munkahelyen, ha a felső is jól megválasztott.

Az épphogy fenék alá érő szoknya, sort szerintem inkább strand ruhának felel meg.

Nem nevelőnőnek öltözik, akinek nincs kint mindene. Nem arról van szó, hogy magasnyakú, szürke formátlan ruhát kell felvenni, hanem izlésest, nem közönségest.


Egyébként a főnököd által megfogalmazott miért badarság. Ezt azért mondja, mert egyéb magyarázatot nem tud megfogalmazni.

2010. ápr. 28. 07:59

Szerintem a kérdés azért érdekes, mert :

vajon ki dönti el, hogy mit illik és mit nem, valamint hogy miért??

Kivel szemben illő ez?

Az egyik "főnököm" azt mondta a kérdésemre, hogy a csúnya nők mondják, hogy nem illik rövid ruhát húzni, de azért, mert ők nem tehetik meg. Szóval a szép nőknek elvileg a csúnyácskák kedvéért kell illően öltözni. Azért, hogy ők kevésbé érezzék rosszul magukat.

Mégegyszer ismétlem, hogy ezt az egyik vezető beosztású férfi mondta a cégünknél!


Egy másik pedig azt, hogy időnként nem árt, ha egy fiatal lány nem nevelőnőnek öltözik, üdítőként hat az irodában... hogy is mondta... felébrednek a látványtól.


Vagy éppen a férfiakkal szemben nem illő a női combokat mutogatni? Szerintem a férfiakat zavarja ez legkevésbé... ugye ismerjük őket... arról nem is beszélve, hogy már az ő ingerküszöbük is megváltozott. Már nincs merevedésük egy kivillanó boka látványától. (Azt most nem firtatnám, hogy ez jó-e vagy sem, mert amúgyis elég elkrcsosult a világ)


Persze vannak kivétek, nem mindenhol megengedett a lazább öltözet. Egy tanárnő a szülői értekezleten ne öltözzön prstinak, sem egy konferencián az előadónő, s egy doktornő se, meg azok se, akik hivatalokban dolgoznak és sk emberrel talkoznak egy nap, vagy akiknek tekintélyt kell sugározniuk.

De kérdem én, hogy egy kis cég könyvelője, akire a kutya nem néz egész nap, minek feszítsen kiskosztümben?

31. Anka71 (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2010. ápr. 27. 21:28

Nem tudom, mit "meséltem" a 43 éves titkárnőről úgy, mintha nagymama ruhákat vehetne csak fel, és ez miért "érdekes". Szerintem semmit sem meséltem, csak tényként közöltem, hogy a főnöknek 43 éves titkárnője volt, és halásznadrágban jött elég sokszor.

Amúgy én sem vagyok sokkal fiatalabb:) És az anyám 65 éves, ő is felveszi a térdnadrágot, mert jó alakú és laza, fiatalos. Itt most nem erről volt szó.

2010. ápr. 27. 21:22

Lányok, itt nem arról van szó, hogy jól áll vagy rosszul, igényes anyag vagy sem. Pusztán arról, hogy legyünk tisztában azzal, hogy kell különböző helyeken felöltözni.

Úgy otthon, mint munkahelyen.

Ha a munkakörünk megengedi lehet járni akár fürdőruhába is. De ehhez azt gondolom, hogy úszómesternek kell lenni:)

43 éves titkárnő??????? Ezt most úgy mesélted, mintha már csak nagymamaruhát vehetne fel. Na ez is érdekes.

Én pont 43 éves vagyok lassan. És simán felveszek feszes farmert, rövid szoknyát, sortot, fürdőruhát is, kosztümöt is. Természetesen tudom, hogy melyiket hova hordhatom:)

2010. ápr. 27. 20:46
Éveken keresztül a formaruhám szürke/sötétkék szoknya/zakó, halvány kék felső nyakkendővel, a 40 fokos melegben is. Megszoktam. Ma már nem veszem ennyire komolyra a figurát az iskolában, de a szokás megmaradt. Csak a szoknya helyett fél láb szárig érő nadrág különböző színekben. Kényelmes, könnyen variálható.
28. Anka71
2010. ápr. 27. 20:44

Egyébként tényleg érdekes téma. Én 2002-ben dolgoztam utoljára egy multicég számviteli osztályán, de ott a lőtéri kutyát nem érdekelte, hogy ki miben van. Seggre feszülő farmert, miniszoknyát simán felvettek a kolleganők.

A főnököm titkárnője 43 éves nő volt, sokszor jött halásznadrágban (szintén igényes anyagból, jól szabott változatban).

Szóval, érdekes.

27. adb20ce52a (válaszként erre: 26. - Anka71)
2010. ápr. 27. 20:33

Ez oké. Erre érthető, hogy "ügyfelekkel" találkozik. Meg egy tanárnőnek azért kell példát mutatnia. Meg emberek közt mutatkozik. Akkor is zavarna bárkit, ha nem látták volna??? Minket nem nézeget egész nap senki, kinek öltözzek ki? Ráadásul az egyetlen kiskosztümön a középiskolás ballagásomra készült. :)


Eszembe sem jutott, hogy ez manapság ennyire... nem találok rá jó szót... fontos lehet. De kinek???


Még azt sem lehet mondani, hogy aki bejön az irodánkba az látja, mert eltakar az asztal, szóval sokkal inkább a kényelem az oka és nem a magamutogatás.


De talán megfontolom, hogy hosszabb szárú nadrágot vásároljak legközelebb (csak az meg rondán áll) Én leszek Bettyke a Jóban Rosszbanból :)

26. Anka71
2010. ápr. 27. 20:12

Erről egy történet: Lányom akkor került be a nyolcosztályos gimibe, az első szülői értekezletre mentünk. Persze, minden szülő jött, sőt az apukák 50%-a is kb. ott volt.

Az osztályfőnöknő: csinos, filigrán 30 éves kis nő, tűsarkúban, testszínű harisnyában (eddig oké), és rövidnadrágban. Ez is olyan finom anyagból lévő, jól szabott rövidnaci volt, de akkor is, rövidnadrág. Felül blúz volt a csajon.

Engem mondjuk nem izgatott, de az 50-es apukák szeme kocsányon lógott, elhihetitek. Amúgy jól fésült, szőke hajú, szemüveges a nő, egy helyes kis "tanárnénis" kosztümben, konszolidált külsővel sokkal szimpatikusabb lett volna az első bemutatkozása. És valahogy engem sem érdekelt volna, ha a férjem szeme kiesik (nem volt ott), hanem én is az illemre gondoltam először...

2010. ápr. 27. 20:03

Nekem a legutóbbi munkahelyemen az volt, mikor megkérdeztem, hogy mennyire mehetek még a rövidebb felé, hogy tök mindegy, csak ne legyen suhogós neon tréningnaci papuccsal... :)


Én sem voltam kapcsolatban ügyfelekkel, irodában csücsültem, max a gastroyalos fickónak nyitottam ki az ajtót, az meg örült, ha p*csagatyában voltam! :D

2010. ápr. 27. 19:19

Megkérdeztem és azt mondták, hogy a legkevésbé sem érdekli őket, hogy miben ücsörgök egész nap az irodámban, csak a pizsimet cseréljem le reggel. :)


Ezek szerint az én főnökeim vagy nem a konzervatív fajtából valóak, vagy jól esik nekik látni a rövidnadrágot. :)


Azért érdekelne, hogy ebben mi az illem kérdése... Valaki mondja már meg nekem, hogy kivel szemben illő az, ha én hosszú szoknyában járok...

2010. ápr. 27. 19:10
Amikor bekerültem a jelenlegi munkahelyemre (multi), akkor rajtam kívül 7 fiú volt a csoportban. Minden nap magassarkúban, szépen felöltözve mentem, de a tél miatt ellustultam és átlagosra vettem a figurát, kicsit elfiúsodtam(lapos talpú cipő, nadrág, pulcsi). Február óta érkezett két kolléganőm, akik kiskosztümbe járnak és most én is kezdem magam visszaszoktatni, hogy ne lógjak ki a sorból. De könnyű a jóhoz hozzászokni:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook