Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ikariam nevű játékban hogyan tudok luxusnyersanyagot szerezni? fórum

Ikariam nevű játékban hogyan tudok luxusnyersanyagot szerezni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. jan. 2. 16:48
Nem kell fizetni érte, csak regisztrálni kell.
32. jade10
2010. febr. 14. 10:15

Sziasztok!

Nem bírtam végigolvasni a szabályzatot. Kell fizetni, ha játszunk az Ikariammal?


Köszi!

Sziasztok!

31. 0c8f59af96 (válaszként erre: 24. - Dencsikné)
2009. ápr. 5. 10:05
Én is ott vagyok,Platamonas néven....
30. coline (válaszként erre: 24. - Dencsikné)
2009. márc. 9. 11:26
Szia! Én is zetán vagyok! Te milyen néven futsz? Én ugyan ezen Coline!:)))))
2009. febr. 2. 19:12
Megvan az időpont! Szerdától indul a hármas verzió!
28. Missygirl.e (válaszként erre: 27. - Dencsikné)
2009. jan. 24. 07:22

A játék hármas verziójáról beszélek, ahol pl drágább lesz a fal megépítése, illetve lesznek új épületek. Beillesztem ide, amit kaptam:


A legfrissebb hírek az új verzióval (ver. 0.3) kapcsolatban ...


Percről percre közelebb kerül az az időpont, amikor bevezetik az új (v.0.3.0) verziót. Mert be fogják vezetni, csak az időpontja nem ismert még. Van olyan aki szerint pár nap, de vannak olyan vélemények, melyek szerint február előtt ez nem várható a jelenlegi sok bug miatt.

De be fogják vezetni az új verziót! És erre fel kell készülünk a lehetőségeink szerint a legjobban.

Fontos:

1., Az új verzióban nem lehet aranyat rabolni. Igaz minden sokkal kevesebbe fog kerülni, mind a költség, mind a fenntartási oldalon és ezért sokkal könnyebb lesz az egyensúlyt megtalálni, de aki tud harácsoljon össze egy kis aranyat, amivel jó gazda gondosságával sáfárkodjon az új körülmények között.


2., A bor szerepe változatlanul megmarad, sőt talán még jobban fel fog értékelődni. Ahhoz, hogy a városaidban a jelenlegi elégedettségi szintet fenn tud tartani – fejlettségtől függően – kb. 3 – 4-szer annyi bor kell majd, miközben a termelésed csak a duplájára fog nőni. (Pl.: A jelenlegi 17-es Fogadóban 68 bort szolgálok fel. Az elégedettségi szint szinten tartásához min. 22-esre kell a Fogadókat fejlesztenem, ahol 264 bort kell felszolgálnom.)


3., Ahhoz, hogy az eddigi elégedettségi szintet fenntarthasd legalább –

városaid fejlettségi szintjétől függően – 3-4-szer fejlesztened kell a Fogadót.

Jelenleg 23-as városházák mellett 8-as a Múzeum és 17-es a Fogadó. A Múzeum fejlesztési költsége nem változik jelentős mértékben, tehát a következő, 9-es szint marad ilyen méreg drága, mint most. A Fogadó fejlesztési költsége jelentősen csökken, ezért ezeket kell majd fejleszteni. De hogy elérjem a mostani szintet a 17-esről 22-esre kell fejleszteni. És ekkor még csak nulla elégedettség körül fogok járni. Célszerű az ehhez szükséges nyersanyag mennyiséget tartalékolni, és az új verzió bevezetésekor éjjel-nappal a Fogadókat fejleszteni mert különben rengeteg emberke költözik el.


4., Felértékelődik a kén szerepe. Eddig gyakorlatilag csak a hadsereg fejlesztéséhez kellett. Ez a szerepe megmarad, sőt ide is több kell majd a várhatóan sok harc miatt, de például az új verzióban a Palota/Helytartóság fejlesztésekhez (3-as szinttől) is kell a kén, méghozzá a luxus nyersanyagok közül a legtöbb.


5., A 10 új épület lesz az új verzióban. Mivel ezeknek az új épületeknek a hatása csak az adott városra korlátozódik jöhet az agyalgás, hogy hol mit építsek meg. Minimum kettőt meg kell építened minden városban.Ezek az erdészház, amelyben a fakitermelés mennyiségét tudod növelni és a város szigetének luxus nyersanyagtermelését növelő épület. E két épület fejlesztésével maximum 32 %-kal tudod növelni az óránként kitermelt anyagot. Azt, hogy abból az 5 épületből, amelyek a felhasznált nyersanyag mennyiségét csökkentik melyikeket és hányat építesz meg nagyon át kell gondolni. Talán meg kellene építeni és fejleszteni a felhasználandó Kén mennyiségét csökkentő épületet azon a szigeten, ahol jellemzően a hadsereget fejleszted. A felhasználandó Kristály mennyiségét csökkentő épületet a kristályos szigeten - ahol az egyetlen műhelyed van – célszerű csak megépíteni. Mindenhol hasznát vennénk a Fa, a Márvány és főleg a Bor felhasználási mennyiségét csökkentő épületeknek. De hova építsem ezeket az épületeket?


6., Az új épületek megépítésére jelenleg egy szabad hely van. Ahhoz, hogy építeni tudj valamilyen épületet, épületeket kell lebontanod. Nézzük mit lehet tenni:


a., Épületek amelyekre minden városban minden körülmények között szükség van: Városháza, Palota/Helytartóság, Raktár, Fogadó, Múzeum, Kereskedelmi kikötő, Hajógyár, Barakk, Városfal (ide amúgy sem tudnál mást építeni).


b., Csípőből adódik a Műhely lebontása. Ebből csak egy kell, mert hatása az összes városra kiterjed. A kristályos szigeten kell meghagyni a Műhelyt, mert a fejlesztésekhez, turbózásokhoz a kristály kell és így azt nem kell szállítani.


c., Nagykövetség. Ebből az épületből is elegendő egyet megtartani, mert ennyi legalább kell, hogy szövetségi tag maradhass. Ha van kereskedelmi és hadügyi szerződésed, akkor az ezekhez szükséges diplomáciai pontok mennyiségét fedező számú Nagykövetség megtartása szükséges.


d., Meggondolandó, de szerintem egy szigeten elegendő egy kereskedőház. A szállítási idő felgyorsulása miatt (saját szigeten két város között 5 perc) nem szükséges minden városban, de talán minden szigeten sem.


e., Akadémia. Ez az épület a fejlesztésekhez szükséges. Mindenki maga dönti el, hogy mennyire akarja a fejlesztéseket. Egy 16-os Akadémia 134 tudósával is lehet fejleszteni, igaz ezer év kell hozzá. Vagy gyorsan mindent kifejleszteni és csak utána bontani. A Te döntésed.


f., Utolsónak hagytam – nem véletlenül - a Rejtekhelyet. Szerintem óriási a szerepe, mert az otthon állomásoztatott 6-8 kém szinte felderíthettelenné teszi a városodat. A kiküldött kémek pedig a hadviselésben nyújtanak pótolhatatlan információkat.


Én mindenképpen a szigetenkénti két termelésnövelő épületet – Erdész és Üvegfúvó/Borkert/Kőműves/Alkimista - fogom elsőnek megépíteni, majd rohamléptekben fejleszteni. Ez még nem is lesz nehéz feladat, mert egy hely rendelkezésre áll, és a műhelyek lebontása adja a másik helyet. Azt még nem tudom, hogy a kristályos szigeten – ahol megmarad a műhely – mit bontok le, de valamit mindenképpen. Valószinű az Akadémia lesz az, hisz 15 nap múlva minden jövője fejlesztésem első lépcsője kész. A második szint pedig – úgy tudom – a kiírás ellenére mégsem ad semmit.


A felhasználást csökkentő épületek közül én a borfogyasztást csökkentő épületet, a Présházat építeném meg elsőnek. A jelentősen megnövekedő borfelhasználás csökkentése alapvető (életmentő) érdeke lesz mindenkinek. Többségetek ezt a Nagykövetség helyére építheti. Lehet, hogy fel kell mondani egy-két kereskedelmi egyezményt, de valószinűleg megéri.


Másodiknak – ha van hely – a márványfelhasználását csökkentő Mérnöki irodát javasolnám, hiszen a legbrutálisabban a márványszükséglet emelkedik az egyes fejlesztéseknél. Itt lehet gondolkodni az Akadémia/Kereskedő ház/Rejtekhely bontásról.


Persze itt már komolyan el kell gondolkodni, hogy mi legyen az Optikus/Tűzszerész/Asztalos műhellyel. De erre még tanácsom sincs. Agyalgás!!!!: A fa mennyisége minden fejlesztésnél jelentősen csökken, tehát az nem igen kell. Az Optikus a kristály felhasználást csökkenti. Úgy gondolom, hogy ezt nem kellene építeni a műhelyes (kristályos) sziget kivételével. A Tűzszerész a kénfelhasználást csökkenti. Talán ebből is elég egy, mégpedig azon a szigeten, ahol a nagy kénfelhasználású hadsereg fejlesztést végzem. De minek a helyére tudom ezeket építeni??? Halvány fogalmam sincs.

Na csók puszi mindenkinek.

Én azt számolgattam, hogy a szárazföldi védekezésben a nagy mennyiságű phalanx lesz a legkirályabb (a gőzóriás sajnos elveszíti az elenálló képességét, és a kitartása is csökken, ráadásul az árából 2 phalanx tartható el), támadásban pedig a bombázó. A tengeren támadásban a búvárhajó, védekezésben pedig az ágyúhajó lesz a leghatásosabb.


Eddig az új hírek!!!

27. dencsikné (válaszként erre: 26. - Missygirl.e)
2009. jan. 23. 22:40
fogalmam sincs miről beszélsz, milyen hármas verzio?
2009. jan. 23. 20:43
Gondolom Ti is hallottátok már, hogy hamarosan bevezetik a hármas verziót, amiben rengeteg változás lesz! Kicsit elszomorodtam!
25. 53e9630651 (válaszként erre: 24. - Dencsikné)
2009. jan. 23. 20:15
én epsilon
24. dencsikné (válaszként erre: 23. - Dencsikné)
2009. jan. 23. 15:59

ha tagja vagy már szövtségnek írj nekik körüzit, biztos jelentkeznek.

Én Zeta-ban vagyok

23. dencsikné (válaszként erre: 21. - 53e9630651)
2009. jan. 23. 15:58
ugyan ugy mint szövetséget keresel, kör üzivel
22. dencsikné (válaszként erre: 19. - Szebinora)
2009. jan. 23. 15:57
de ha több tudosod van előbb kész lesz, nem?
2009. jan. 23. 13:41

sziasztok.

hogyan tudok kulturlis egyezményeket kötni?

20. Missygirl.e (válaszként erre: 19. - Szebinora)
2009. jan. 6. 09:41
Minél nagyobb az akadémiád, annál több tudósod lehet, illetve minél több városod van, szintén több tudósod lehet és ezek együttesen fejlesztenek!!! A fejlesztéseknél mindig a jelenlegi fejleszétsi időt mutatják az akkori tudósaid létszámával. Ha növeled a tudósaid létszámát, akkor lényegesen kevesebb idő alatt fejlesztessz ki valamit! Próbáld ki és meglátod csökkeni fog a fejlesztések ideje!
2009. jan. 6. 08:14

Van értelme egyáltalán ezt játszani????????

Olyan sokáig fejleszt 1-2 dolgot, hogy megunjuk az egészet!

Amit most mi fejlesztünk az 3 nap, de láttam 250 napig napig fejlődő épületet!

Meg 3358 napig épülőset!

Ezek gondolkoznak???????

Vagy minél több épületed van, annál kisebb lesz a fejlesztési idő??????

2009. jan. 4. 16:30
Mindenképp létre kell hoznod más telepet is,mert idővel sok nyersanyagra lesz szükséged és annyit nem tudsz majd másoktól szerezni. Ez csak egy jó tanács. Ha kell segítség, szólj nyugodtan!
17. 53e9630651 (válaszként erre: 15. - 52fd553855)
2009. jan. 4. 16:26
kipróbálom!!
16. 53e9630651 (válaszként erre: 13. - Missygirl.e)
2009. jan. 4. 16:25
nagyon köszi a segítséget! már szereztem is márványt! még jövök tanácsokért!!!! köszi
15. 52fd553855 (válaszként erre: 8. - 53e9630651)
2009. jan. 4. 12:58
Ird be a keresőbe,hogy :klanhaboru.hu és menj rá a Klánhábórú-középkorban játszodó webes,böngésző alapú játék-ra.Regisztrálj és utána mindent a leirás alapján.1.hely választás 2.beugrik egy kisablak az nagyon fontos ,mert azon vannak az első lépések.Ha bármit megszeretnél nézni menj a súgóba.Itt nincs pénz,hanem csak anyagok vannak azzal kereskedhetsz.Meghivó nélkül nem lehet belépni a klánba ezért ha regisztráltál üzenj és segitek.Amúgy a fiam játszik benne jó ideje és rajtam keresztül üzen.
2009. jan. 4. 12:44

Ja, és keress magadnak szövetségeseket, de ehhez is fejlesztened kell az idegen kultúrákat, majd építhetsz egy nagykövetséget. Ezután keress olyan szövetséget, amelynek tagjai közel vannak hozzád.

Így ők meg tudnak majd védeni egy esetleges támadástól, és nyersanyagot is tudnak küldeni, ha kell.

13. Missygirl.e (válaszként erre: 12. - Missygirl.e)
2009. jan. 4. 12:39

Hoppá, az előző hozzászólásomat vedd figyelmen kívül! Nem olvastalak el kellő figyelemmel! Bocsi!

Szóval! Építs palotát a városodban. Ha ez megvan, figyelj arra, hogy az akadémián a terjeszkedést minél hamarabb fejlesszék ki a tudósaid. Ha mindez megvan, szemelj ki magadnak egy közeli márványos szigetet és hozz létre ott egy telepet. Minél hamarabb építs kikötőt és raktárt, hogy tudj magadnak küldeni fát a helytartó székhelyének építéséhez. Ha mindezzel megvagy és már kellő szintre jutott ez a városod is, akkor már érvényes az előbbi hozzászólásom!

12. Missygirl.e (válaszként erre: 10. - 53e9630651)
2009. jan. 4. 12:34

Igen, játszom a Delta világban. Emeld a helytartó szintedet a telepeden kettesre, majd hozz létre egy kristályos szigeten is egy telepet, de vigyázz, mert ott is a második szintre kell emelned a helytartó szintjét (a lehető leggyorsabban)! Mindezt azért, hogy ne legyen korrupció. Ahány teleped van, akkora szintre kell emelni a helytartó székhelyét. Mivel két teleped lesz,és egy városod ezért kell csak kettesre emelni mind a három helyen. Így már lesz elegendő nyersanyagod! Az építéshez szükséges fát pedig ki tudod termelni a másik két városodban! Kénport meg igazán ráérsz még szerezni, mert arra majd csak később lesz szükséged! Egyenlőre hozz létre egy erős gazdaságot, ezt pedig csak úgy tudod, ha fejleszted a városaidat!

Ha tudok, segítek!

2009. jan. 4. 12:02

Melyik vilégban játszol és milyen néven? Mik a koordinátáid?

Én 4 világban játszom,12 szigetem van...))))))))))

10. 53e9630651 (válaszként erre: 9. - Missygirl.e)
2009. jan. 4. 11:50
a szigetemen bort tudok csak termelni meg fát, de nekem másra lenne szükségem. most próbálok csereberélni, csak még nagyon kezdő vagyok ebben a játékban. te is játszol?
2009. jan. 4. 09:48
Nem célszerűbb inkább termelni? Vagy egy szövetségestől kérni?
8. 53e9630651 (válaszként erre: 5. - 52fd553855)
2009. jan. 3. 23:22

szia!

hova írjam, hogy klánháború. hogy is működik ez? köszi

2009. jan. 3. 21:41

Epsilon világ, Yamaison szigeten játszom. De hogy melyik szerveren vagyok, azt nem tudom. Remélem sikerül, köszönöm a segítséget.

Még biztos fogok kérdezni később!!

2009. jan. 3. 19:42
Szia!Lépjél be a súgóba azon belül a GYIK-Épületek,Építőanyag és Lakosság pontba és ott leírja.Te melyik világban játszol?
2009. jan. 3. 19:09
igazi pénzért 1 számlaszámra. de ajánlom a klánháborut igy ird klanhaboru,mert ugyan az csak nem kell a katonákért fizetni és ott 3 anyag van és minden anyagot a faludban lehet termelni ja és sokkal egyszerűbb a katonákat is kifejleszteni.
2009. jan. 3. 19:04
melyik szerveren játszol?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook