Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Igaz, hogy minden nőben van valamekkora leszbikus hajlam? fórum

Igaz, hogy minden nőben van valamekkora leszbikus hajlam? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. szept. 27. 19:16
Van igen!A jó múltkor beszéltem a páromnak,hogy kipróbálnám a lány lány felállást!Csak kíváncsiságból!Hogy milyen is lehet egy másik nővel!
255. Zséka198 (válaszként erre: 253. - Kotyesz)
2014. szept. 14. 12:04
Jó cucc! Honnan van?:)
254. Dodi44
2014. szept. 14. 06:08
Igaz, minden homoszekszualis nokben van a Gorog Lesbos szigeterol kapott nevu eros hajlam.
253. kotyesz
2014. szept. 14. 02:49

Ha elfogadjuk Darwin elvtárs feltevéseit elmondhatjuk hogy az élők világában a fennmaradás és a szaporodás mint a létezés célja és értelme mindent felülír. Talán ha ennek a célnak tökéletesen megfelelünk akkor a homoszexualitás pillanatnyi igénykielégítés lehet de a cél szempontjából zsákutca. Az emberiség és minden más faj viselkedése tényleg kódolva van, mire indulunk be? azok a gömbölydedségek azok az illatok az a viselkedés mind ezt szolgálja. Majmok gorillák kutyák is képesek arra amikor az erősebb elcsípi a fiatalt egy fordulóra hagyja magát mert ezen túl kell esni, Ők is társadalmi szabályok szerint élnek, amiket nagyrészt nem ismerünk, sőt a sajátjainkat sem mitől lesz valaki homo vagy hetero? (azt kihagynám amikor magzatfejlődési v. genetikai problémák miatt másnak látszik valaki mint ami), folyamatosan változó világunkban utólag majd ki-okoskodjuk az előző időszakra vonatkozóan a társadalmi együttélésünk családi életünk intézményes gyermekátalakító műhelyeink hol hibáztak eddig és most , persze ha megoldjuk őket akkor majd jönnek új hibák. olvastam olyan véleményt ami szerint az átlagember alapjában véve biszexuális lenne, ami ma ritka madár. A leszbiséghez jön még a divat is amit ha menő vagy akkor kipróbálod lehetőleg nyilvánosan.

Ha menő akarsz lenni és mert mások is így érvényesülnek és egy homo kalandba bocsájtkozol ki mondja meg hogy más korban és társadalmi környezetben mit tettél volna? Mi volt az erősebb mozgatója annak amit tettél? Senki, mert nincs értelme ezt vizsgálgatni mindenki a saját véleményét próbálná rád erőltetni, szerintem.

252. MarsDárdája (válaszként erre: 248. - Zséka198)
2014. szept. 14. 01:49

Ez a rendkívűl érdekes cikk bennem felvet még egy kérdést. Nagyon mély ismeretekkel rendelkező tudósok rengeteg munkát fektetnek abba, hogy választ találjanak a kérdésre és vannak, akiknek elég, hogy tojást dobálnak.

Vajon miért?

251. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 247. - Nyaligátor)
2014. szept. 13. 10:15
...ezt a 2 rövid mondatot éppen kétféleképpen is lehet értelmezni:)))
250. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 246. - MarsDárdája)
2014. szept. 13. 10:13

Sok éve itt vagyok, de kevés olyan emberrel találkoztam, aki elnézést kér, ha téved:)

Megvallom őszintén, hogy meglepődtem és jól esett ez a gesztus:)

Természetesen semmi gond nincs!:)

2014. szept. 13. 10:09
Mivel bennem van, így azt kell mondanom, hogy sajnos nem igaz... :(
2014. szept. 10. 18:31

Mielőtt valaki nagyon elmerül abban, hogy ő biztosan tudja genetikai téren a tutit, hadd ajánljak figyelmetekbe egy cikket, amiből kiderül, hogy a homo(bi)szexualitás genetikai részéről még nem tudunk semmit, teljes a káosz - ebből következően már a topikban feltett kérdésre is könnyű a válasz: jelen tudásunk szerint genetikai téren ez nem bizonyított. És hacsak minden nőt, de tényleg mindet direkt homo vagy bi hajlamúvá nem neveltek, ami gyakorlatilag kizárt, akkor tanult szerepek-viselkedésminták miatt sem bizonyított.

[link]

Idézek néhány gondolatot:

"A kilencvenes évektől a szocializáción alapuló értelmezések helyét átvette a genetikai teória. 1991-ben Michael Bailey és Richard Pillard homoszexuális testvérek vizsgálatával kapcsolatos tanulmányt tettek közzé az Archives of General Psychiatry című lapban. A vizsgálat azt mutatta, hogy egypetéjű ikrek esetében, ha az egyik testvér meleg, akkor a másiknak erre 52 százalék esélye van. Ugyanez az esély kétpetéjű ikrek esetében 22 százalék, testvéreknél 9 százalék, örökbefogadott testvérek esetében pedig 11 százalék. Logikusan a következő interpretáció helyes. Először is nem kielégítő a genetika – szociális miliő szembeállítás, egyéb biológiai tényezők is szerepet kell, hogy játsszanak a kétpetéjű iker és a nem-iker testvérek közötti különbségek kialakításában. Az anyaméhben valamilyen biológiai esemény (hormonális hatás?) történik, ami magasabbá teszi a kétpetéjű ikrek hajlamát az édestestvérekétől. A genetikai tényezők is szerepet játszanak, hiszen az egypetéjű ikrek esélye magasabb a kétpetéjűeknél. A nevelés is fontosnak tűnik, hiszen az édestestvérek és nevelt testvérek közel egyformán – több mint dupla eséllyel – lesznek homoszexuálisok, mint azt a populációs gyakoriság diktálná.A fenti eredményekből nem feltétlenül következik, hogy a másság 52 százalékban genetikailag meghatározott, mert az ikrek együtt nevelkedtek, és így nem lehet szétválasztani a hatásokat. Egy másik tanulmány, Dean Hamer és munkatársainak a Science magazinban (1993) megjelent cikke óriási vihart kavart. Hamerék homoszexuális fiútestvérek kromoszómaszerkezetét vizsgálták, és az X kromoszómán felfedezni vélték a homoszexualitás génjét. A szerzők azt találták, hogy az X kromoszóma úgynevezett Xq28 régiójában öt olyan marker is van, ami a homoszexuálisokra jellemző (a vizsgált testvérpárok 64 százalékánál megegyezik). Hamerék nem végeztek megfelelő kontrollkísérleteteket, nem vizsgálták meg például a nem homoszexuális testvérpárok kromoszómáit. Az Xq28 kromoszómaszakaszon egyébként több száz gén található, és azóta sem azonosítottak egyet sem, amelyről bizton állítható, hogy a szexuális preferenciában játszik szerepet. Sőt, manapság sokan megkérdőjelezik ennek a régiónak a szexuális orientáció kialakításában való szerepét is. Dean Hamer azóta felfedezni vélte a vallásosság génjét is, de szintén nem sikerült igazolnia. A gének szerepét illetően itt tartunk ma – szinte sehol. A molekuláris genetika azonban óriási ütemben fejlődik. A közeljövő áttörést sejtet a biológia és az orvostudomány minden területén, beleértve a homoszexualitás genetikáját is."

247. nyaligátor (válaszként erre: 235. - 16b5d6ae34)
2014. szept. 10. 17:43
Óh, a hideg büszkeség! Nagyon helyes!:-)
246. MarsDárdája (válaszként erre: 244. - 16b5d6ae34)
2014. szept. 6. 23:29
Te tényleg nem bélyegeztél meg senkit, így természetesen elnézésedet kérem. Ebben a témában eléggé általános, hogy aki ugyanúgy gondolkodik mint Te, az azonnal megbélyegzi a másikat. Én pedig elkövettem ugyanazt a hibát, amit oly sokszor ostoroztam már. Remélem megbocsátod nekem.
245. mazsola81 (válaszként erre: 239. - Anya4005)
2014. szept. 3. 15:51

Egy gyermek nemét valóban az apa génjei határozzák meg. Ha X kromoszómáját adja lány lesz, ha az Y-t akkor fiú.

Attól, hogy valaki homoszexuális, a gyermeke még véletlenül sem biztos, hogy az lesz. Sőt. Rengeteg olyan esetről hallani, hogy hetero életet él valaki x ideig, család, gyermek stb és mondjuk 50 évesen jön rá, hogy tulajdonképppen meleg. Ennek semmi köze a genetikához. Ez neurológiai eredetű.

Az agy a legkevésbé feltérképezett része az emberi szervezetnek. Épp ettől oly csodálatos. Nem lehet tudni előre, hogy kiből mi mit vált ki, ki mire hogyan reagál stb. A tudatalattiban információk tárolódnak. Ezek vagy a felszínre jönnek és manifesztálódnak (kinél hamarabb, kinél később), vagy örökre elnyomva, elfojtva maradnak. Ettől még bennünk vannak. Minden attól függ, hogy milyen hatások érnek bennünket és ezekre hogyan reagálunk. Korábban már leírtam mikor differenciálódik a két nem...de csak kinézetre és funkcionálisan. Az eredetük ugyanaz. Így a szexuális beállítottság sem differenciálható teljesen egy bizonyos ideig. Sok függ a minket ért külső hatásoktól. És egy bizonyos kortól a neurológiának besegít a hormonális szabályozás is.

Szóval összetett dolog ez. Nincs egyértelmű, minden kétséget kizáró magyarázata, elmélete. A mai napig kutatják a lehetséges okokat.

Mindenki egyenlő esélyekkel, paraméterekkel indul a fogantatás pillanatában. Az élet csodája az a sokszínűség, amivé fejlődünk.

244. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 238. - MarsDárdája)
2014. szept. 3. 08:43

Nem bélyegeztem meg senkit...ezt nem is értem, miért írtad:)

Csak elmondtam -ki tudja hányadszor, de igérem, utoljára-, hogy engem taszít a dolog..és biztos, hogy nyoma nincs bennem ennek a vonalnak:)

243. Shadow Angel (válaszként erre: 242. - Shadow Angel)
2014. szept. 3. 08:30
Helyesebben magyarázza a nem kialakulását, az identitást azonban nem.
242. Shadow Angel (válaszként erre: 241. - MarsDárdája)
2014. szept. 3. 08:29

Ez a gyermek nemére igaz, az identitásra azonban nem.

A nemi identitás függ a magzati fejlődéstől is (legjobb tudomásom szerint leginkább a férfiaknál), a hajlam genetikai megléte mellett.

241. MarsDárdája (válaszként erre: 239. - Anya4005)
2014. szept. 3. 00:56

Két különböző dologról beszélünk. Az ember 23. kromoszómapárja hordozza az első és másodlagos nemi jelleg determinációját. Az ivarsejtek a kromoszómapár egyik felét viszik a buliba.

A nőknél ennek a kromoszómapárnak mindkét tagja X. A férfi jelleget az Y kromoszóma tartalmazza.

Ebből következően a női petesejt mindíg X kromoszómával járul hozzá, a hím ondósejt pedig hol ezzel, hol azzal.

Tehát amit írtál, az igaz, de innentől a korábbi hozzászólásomban írtakat kellene ismételnem.

240. anya4005 (válaszként erre: 237. - Mazsola81)
2014. szept. 3. 00:41
Ha nincs akváriuma,akkor bu.i?! :-D (Hofi)
239. anya4005 (válaszként erre: 238. - MarsDárdája)
2014. szept. 3. 00:38

Ha a szexuális identitás tanúlt viselkedés,akkor ugye semmi köze nincs a genetikához?! Csak,mert azt olvastam annó,hogy a nemi identitásra való hajlamot az apától hozott gének örökítik,ahogy a gyermek neme is az apán "múlik". És talán ezt támasztja alá az is,hogy hiába meleg pár nevel egy gyereket,ő attól még nem lesz mindenképpen meleg,pedig otthon tuti mindig nagy a "hőség".


Egyébként a kiinduló kérdésre válaszolva: nem igaz,hogy minden nőben van leszbi hajlam!

238. MarsDárdája (válaszként erre: 235. - 16b5d6ae34)
2014. szept. 3. 00:24

A válaszom három részből tevődik össze.

Első:

Soha ne mond, hogy valami nincs! Azt mondhatod, hogy nem tudsz róla. Valami meglétét lehet bizonyítani, azt hogy nem létezik, lehetetlen. Ez a római jog - amin az egész modern európai jogrendszer nyugszik - egyik alappillére.

Második:

Az a vélemény, hogy Te hányingert kapsz a gondolatától is, egyáltalán nem cáfolja az én állításomat. A szexuális identitás tanult viselkedés tehát a tudatodban van. A vágyaidat viszont a tudatalattid vezérli. A tudatalattidat azért hívják tudatalattinak, mert NEM TUDSZ RÓLA!

A téged ért ingerek a heteroszexuális vonalat fejlesztették benned. Ehhez társul a környezeti determináció, ami ezt a tudatot erősíti. Szerencsés vagy, hogy a két hatás nálad nem okoz disszonanciát, de ne bélyegezz meg senkit, amiért nem ilyen szerencsés.

Harmadik:

A topic indítója valószínűleg vívódik ebben a dilemmában. Valószínüleg kétféle hatás éri. Teszem azt a szülők felvilágosultak és toleránsok, a nagyszülők viszont bigottak. Vagy a szülők bigottak és a barátok, példaképek toleránsok.

Szerintem akkor járunk el a legbölcsebben, ha megnyugtatjuk. Nincs a vágyaiban semmi bűnös, vagy egészségtelen. Ha úgy hozza a sors, próbálja ki, nem lesz semmi baja.

Már csak azért sem, mert egy férfit egy nő úgysem pótolhat. :-)

237. mazsola81 (válaszként erre: 235. - 16b5d6ae34)
2014. szept. 2. 19:03
Nincs ebben semmi erőltetés... tudomány és tények.
236. mazsola81 (válaszként erre: 238. - MarsDárdája)
2014. szept. 2. 19:02
Köszönöm kedves "kolléga" a kiegészítést :)
235. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 238. - MarsDárdája)
2014. szept. 2. 15:20
Tiltakozom...lehet hangosan... de nem értem, miért akarjátok mindenkire ráeröltetni, hogy benne van?...hánynom kell a puszta gondolatától is... már elnézést.
234. MarsDárdája (válaszként erre: 241. - Nyusszmusz)
2014. szept. 2. 15:08
Hát eléggé lényegretörő megfogalmazás, de nagyon találó. :-)
233. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 232. - Ea0de14294)
2014. szept. 1. 14:59
érdeklődve várom...mert nekem ez nagyon furcsa:)
232. ea0de14294 (válaszként erre: 231. - 16b5d6ae34)
2014. szept. 1. 14:53

Jó akkor nem mondok....

De ....na mindegy hosszú majd egyszer elregélem hogy miért is gondolom így és nem magamból indulok ki.

231. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 228. - Ea0de14294)
2014. szept. 1. 14:44

Ne mondj már te is ilyent! Miért kellene mindenkiben benne lennie?

Van, akiben van, és bármilyen csoda és meglepetés...de van, akiben nincs:)

230. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 227. - MarsDárdája)
2014. szept. 1. 14:42

Atya világ!!!

"...minden egyed biszexnek születik" honnan veszed ezt a marhaságot?:)

229. caec98f8ea (válaszként erre: 227. - MarsDárdája)
2014. szept. 1. 14:41
ez nem hajlam, hanem választás.
2014. szept. 1. 14:40

Mindenkiben benne van...csak van aki még saját magának sem meri beismerni.

Pedig nem szégyen! ;-)

227. MarsDárdája (válaszként erre: 21. - Hubi72)
2014. szept. 1. 14:38

A föld pedig lapos!

Ez is így volt sokáig, aztán egy portugál körülhajózta.

Légy erős! Az egész élővilágban, minden egyed biszexnek születik. A törzsfejlődés során volt olyan szakasz, amikor a megfelelő ivararány érdekében a hűllők meg tudták változtatni a nemüket. Ez maradt meg, erősen leegyszerűsödött formában.

Tehát a szexuális irányultságunk elsősorban tanult viselkedés.

Szóval a válasz igen, azzal a kiegészítéssel, hogy a férfiakban is megvan.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook