Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idősen teherbe esni fórum

Idősen teherbe esni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
115. bebekriszti (válaszként erre: 114. - Velociraptor)
2010. júl. 18. 23:21

Kedves vagy!! Tényleg! Segítenek a szavaid sokat,ilyenkor amikor magam alatt vagyok ilyen és hasonló sorokat kellene olvasgatnom állandóan...

De rengeteg az előzmény..,anyagilag se állunk túl fényesen,mondhatnám egyik napról a másikra élünk.

2 éve volt egy méhenkívüli terhességem ,sajnos el kellett távolítani a jobb oldali petevezetőmet is,ez mégjobban megnehezíti a teherbeesést.És biztos vagyok benne,hogy azért akadt meg a petevezetőben a magzat,mert túlaggódtam,túlvariáltam,akarom-nemakarom,túl késői?-nem késői? és ez lett a vége..

Aki hasonló cipőben jár mint én és be meri vállalni a második vagy sokadik gyereket,azt a nőt nagyon irigylem. Sokszor gyengének érzem magam hozzá,sajnos túlzottan maximalista is vagyok,

mindent túl komolyan gondolok és nagyon meg tudok ilyedni dolgoktól...Ha viszont már a hasamban érezném a bébit tudnám,hogy minden rendben van,rendben lesz, akárhány éves is vagyok.... :-)

És ezt kívánom neked is!

114. velociraptor (válaszként erre: 113. - Bebekriszti)
2010. júl. 18. 08:39

hiszem, hogy akár lesz második gyermeked akár nem boldog leszel....a szeretettől......és természetes, hogy Párod ellenére nem szülsz, én se tenném, és szerintem egy normális nő se.

azért az lehet megérne egy kört, hogy a Párodnak a testvérkapcsolattal, és a saját fiatalosságával érvelj.......meg azzal, hogy ha Veletek bármi történik, még a 30-40 évre fiadnak is rossz lesz egyedül a világban....van egy barátunk 50 éves és így van, és hiába van családja rossz Neki

113. bebekriszti (válaszként erre: 109. - Velociraptor)
2010. júl. 18. 00:38

A szeretettel nincs gond,abban nincs hiány. Sőt,mivel késői gyerek a fiam túlzásba is viszem.

Mi lenne a másodiknál?...

Én még belevágnék,de figyelembe kell vennem és tiszteletben kell tartanom az uram véleményét miszerint Ő már nem szeretne,mert már öregnek érzi magát hozzá...pedig nem is öreg és nem is néz ki 52-nek.Strapabíró,jó fizikumú.

És a testvérkérdés...hát igen..én is testvérrel nőttem fel,nagyon jó testvérrel,tudom mit jelent ha van. És már most lelkiismeretfurdalásom van amikor egyedül játszik a szőnyegen...Dehát széllel szemben nagyon nehéz... És sztem ezt nem mi irányítjuk,biztos vagyok benne hogy nem mi...

112. velociraptor (válaszként erre: 111. - Tücsimücsi)
2010. júl. 17. 21:53

szia,


a gyerekszám nem befolyásoló tényező-egyébként ki tudom fizetni

111. tücsimücsi (válaszként erre: 78. - Betti125)
2010. júl. 17. 21:37
Én azt se hiszem, hogy a TB 10 gyerek után adna támogatást lombikra. ne "máááán"!!
110. velociraptor (válaszként erre: 107. - Murva)
2010. júl. 17. 21:30
kárpótol most a sok unokád szeretete.....
109. velociraptor (válaszként erre: 108. - 07c4794583)
2010. júl. 17. 21:22
ha pedig testvérük van nem állnak egyedül a világban............és szerintem a késői gyerek kárpótlása, hogy még több szeretetet kap....
108. 07c4794583 (válaszként erre: 102. - Bebekriszti)
2010. júl. 17. 21:06

Szerintem ne félj. Én már 20 körül voltam, amikor teljes meglepetésemre jött a kishúgom. Az apu akkor 41 volt, és a felesége is. Ráadásul az anyukának legelső gyereke volt. Most már 13 éves a kislány, de minap az apukám azt mondta, hogy ő még gond nélkül nekilátna a következőnek :) (most 55 lesz lassan.)


Lehet, hogy 85-95 évig él a férjed akár, és bőven megéri az unokákat. Másrészről - akit én ismerek, és késői gyerek, és valamiért elment az egyik szülője 18-25 éves korában - hát egy se mondta azt, hogy inkább akkor ne születtem volna meg...


Értem ez alatt egyrészt, hogy a késői gyerekek általában jól akklimatizálódnak ahhoz, hogy ők késői gyerekek, másrészt, hogy az élet úgyis utat tör. :)

107. murva
2010. júl. 17. 20:55
Még egy gondolatot szeretnék veled megosztani bebekriszti.Én58 éves vagyok,amikor 41 éves voltam akkor született a legnagyobb unokám,majd meg őrültem annyira szerettem volna gyereket,mert megkívántam a babát,jobb szót nem tudok rá mert sokat volt velem,de a párom nem akarta azt mondta akkor ott hagy.Simán bevállaltam volna 41 évesen nem kor úgy ,hogy én biztatlak.
106. murva (válaszként erre: 102. - Bebekriszti)
2010. júl. 17. 20:45
A félelem negatív hit és az lesz meg neked amitől félsz,csak jó dolgokra gondolj,hogy együtt felnevelitek.Vesd ki a fejedből a rosz gondolatokat.Ugyananyi jót gondolni mint roszat,ha máskép nem megy mondogasd a jó dolgokat addig míg az lesz természetes,hogy úgy lesz.A kimondott szónak teremtő ereje van.Sok sikert.
2010. júl. 17. 13:52

szia bebekriszti!


Még egy, ha tényleg szeretnétek, ne hagyd az időt elmenni!Ilyen korban hónapról-hónapra csökken a termékenység.

2010. júl. 17. 09:07
én meg ovatosságra intenélek...sajnos ez már nagypapa kor...valamikor én se gondoltam de ma érzem..
103. velociraptor (válaszként erre: 102. - Bebekriszti)
2010. júl. 17. 06:54
szerintem ne félj.......persze csak ha igazán akarjátok.....életetek egyik legszebb élménye lesz...
102. bebekriszti (válaszként erre: 101. - Velociraptor)
2010. júl. 17. 00:30

Hát ebben a 4 oldalban volt hideg is-meleg is! 41 éves vagyok és szeretnék még gyereket. Van egy kisfiam. Én a félelmeimmel nem tudok mit kezdeni és sztem ezért nem sikerül több gyerek.Félek mindentől,de leginkább attól,hogy a jelenleg 52 éves uram később már nem fogja látni felnőni a gyerekeit és ez a gondolat nagyon elszomorít....Azt is tudom,hogy a gondolat az energia,tehát ha merészelek gondolni valamit-az csakis pozitív legyen!!! No és itt van a hit is.

Kérj és megadatik...de akkor is félek..

2010. júl. 16. 21:53

Kedves Murva, Butternet,és Alföldi!


Két órája jöttünk haza, kirándultunk a 7 itthon élő gyrekkel, a ngy fiammal, és az unokával. Marha jó volt....csak marha meleg...

Most bekapcsoltam a gépet, megnéztem a napi postát és a fórumot.

Olyan sok szépet és igazat írtatok........köszönöm!

100. murva
2010. júl. 16. 17:54
Kedves velociraptor jól elvittünk téged és a fórumot egy teljesen más irányba,mert ez már nem az"Idősen teherbe esni"ez egy "más",de jó és elnézést kérek,mert én indítottam egy más irányba a beszélgetést. Sokszor nehéz megállni,hogy az ember ne szóljon hozzá,ki így ki úgy.Mindenesetre sok szívből jövő erőt kivánok neked minden gyermekedhez,jó egészséget,hosszú lelki fiatalságot és mindig a szivedre hallgass a mások véleményének a meghallgatása mellett is.
2010. júl. 16. 08:55
én pedig ki a mai világban talán ritkamódon de felnevelhetett egy foci csapatnyi gyereket néha piszok nehéz volt, de nem mondhatni valami hálás feladatnak...a mindennapok szépsége a fizetség...
98. 07c4794583 (válaszként erre: 97. - Velociraptor)
2010. júl. 16. 08:30

dehogy "szólsz bele", hiszen ez a te topikod :)


a kedvenc történetem az, amikor mesélte a nagymama, hogy ő meg a hugija voltak a legkisebb kislányok a hétből, és az anyukájuk igazi dáma volt a sok szülés ellenére, amolyan gyárosfeleségféle naccság, és amikor mindig kérdezték a nagymamám, hogy "és mit csinál anyukád?", akkor mindig azt válaszolta, hogy "fózs és oltozskodik" :))


a klasszikus nagycsaládos anyaszerep :)

97. velociraptor (válaszként erre: 95. - 07c4794583)
2010. júl. 16. 08:18
bocs, hogy beleszólok, bár Murvának írtál, olyan szépség van benne, amit az ember lánya korábban el se képzel.....valószínű itt a kulcs a további gyermekvállalásokhoz, azoknál, ahol sok gyerek van...
96. 07c4794583 (válaszként erre: 95. - 07c4794583)
2010. júl. 15. 22:06
Mármint amikor *tesómmal hallgatuk* ezeket a meséket.. de szép is volt. :)
95. 07c4794583 (válaszként erre: 93. - Murva)
2010. júl. 15. 22:05
Amikor tesómmal a nagyszüleim meséltek, hogy milyen volt a 10-es, 20-és években (mármint 1910-20) gyereknek lenni, mármint hogy nagymamamák heten voltak, a nagyapáék meg nyolcan, hogy hogy éltek két tök különböző anyagi helyzetben - nagymamáék gazdag sváb gyáros család, nagyapáék szegény erdélyi pap- és tanítócsalád -, de valahogy ugyanolyan nagycsaládos emlékeik voltak, pl a közös bicikli, vagy főzés, vagy a kicsik "pesztrálása", akkor valami hasonlót éreztünk, sőt, azóta pont beszéltük, hogy valami ki nem mondott irigységet is, hogy mi csak ketten vagyunk. Én nem vagyok az a gyerekre vágyó típus, de tökéletesen megértem (átérzem), amit mondasz: van ebben valami szép, amikor egy család ilyen "sokan van". :)
94. velociraptor (válaszként erre: 93. - Murva)
2010. júl. 15. 21:36
Annyira a szívemből írsz.....
93. murva
2010. júl. 15. 17:02
E fórum kapcsán jutott eszembe gyerekkoromban mennyire irigyeltem azokat a gyerekeket akiknek voltak testvéreik,egy nővérem volt,van,de tíz év van köztünk.Az otthonnak a hangulatát irigyeltem,mások voltak mint mi,lazábbra vették a dolgokat,nem aggodalmaskodtak mint az én szüleim,nagyobb önnállóságot kaptak a gyerekek és ez nekem nagyon tetszett.Egy példa amikor van egy gyerekem milyen nagy dolog,hogy egyedül megtanul pl.enni,cipőt húzni,bekötni egy hat gyerekes családban ez simán jön magától,mert a többi is így csinálja/látom/és ez nem a szülői nemtörődömséget jelenti.Szóval van egy "milliője"a sokgyerekes otthonnak.De mindezek mellett el tudom fogadni azt a szülőt aki egy gyereket akar mert úgy gondolja neki így teljes az élete és nem ettől leszünk normálisok vagy normálatlanok és bármennyi unokám lesz ettől "csak" boldogabb leszek.A gyermek Isten áldása,hány nő van aki mit meg nem adna azért,hogy gyermeke legyen.
92. velociraptor (válaszként erre: 91. - Murva)
2010. júl. 15. 16:21

Sia Murva!


Akkor igyekezni kell a gyermekeimnek, hogy utolérjenek, mint Nagymamit...

91. murva (válaszként erre: 90. - Danakrisz)
2010. júl. 15. 16:08
Kilenc unokás vagyok,a másik fiaméknál is van három és nagyon örülök nekik,olvasom én is ezt afórumot,sokszor nehéz megállni,hogy ne szóljak hozzá de nem teszem.Olvasom"...hidegen hagy a véleményed"ha engem nem érdekel valakinek a véleménye miből gondolom,hogy az enyém érdekelni fogja őt?Milyen jogon minősítünk valakit nem normális gondolkodású embernek?Üdv.minden fórumozónak.
2010. júl. 15. 12:20

Miért kéne bárkinek Velociraptorral egyet érteni? kinek van joga bírálni valakit, akinek az életéről semmit nem tud?Szerintem nem kért Tőletek kenyeret a gyerekei neveléséhez....

Én ismerek egy 9 gyerekes családot-nagyon boldogok.

a 22 éves nagy fiú büszkén hurcolja(nem szülői utasításra) a 3 éves fürtös kiscsajt.

Olyat ítéltek el amiről fogalmatok sincs, mint ahogy a 6 unokás nagymama is írta.

89. jozsi.38 (válaszként erre: 88. - 388b941089)
2010. júl. 15. 10:53
köszi! eddig azt hittem csak én vagyok egyedül aki nem tapsikol ehhez, jó tudni hogy nem én gondolkodok így csak
88. 388b941089 (válaszként erre: 86. - Jozsi.38)
2010. júl. 15. 08:56
nekem is vannak aggályaim a témával és a fórumindító gondolkodásmódjával kapcsolatban, de nem osztom meg vele, én sem szeretném, ha kioktatnának.. szerintem te se tedd... :)))
2010. júl. 14. 15:59

aha.........szóval beletaláltam........mivel nem azt írtam,hogy Neked vannak terhedre a gyerekeid, hanem , hogy van akinek nincsenek........de ciki hogy Magadra vetted....

amúgy az a kérésem, fejezzük be ezt a meddő vitát, legalább is én nem írok több választ

nem is ezért indult a fórum, senkivel nem is kell az indokaimat megosztanom, és nem is gondolnám, hogy akik fórumoznak, azok a mi szópárbajainkra kíváncsiak.....

ha kényszert érzel az önmegvalósítás ama formáira, hogy mások dolgába kéretlenül beleszólj, akkor tedd máshol.....én tapasztalatcsere és infó csere céljára indítottam a témát

2010. júl. 14. 15:50
látom nálad is szövegértelmezési gondok vannak.nem írtam azt sehol hogy a gyerekeim a terhemre vannak, azt írtam le hogy egy nagyon sírós baba fárasztó. amúgy látom terelsz vagyis valahol betaláltam.szóval,kinek akarsz bizonyítani a 11.gyerekkel? magadnak,hogy még mindig fiatal és termékeny vagy, a férjednek,hogy ne nézzen egy fiatalabb nő után,vagy ismerőseidnek hogy nagymamaként is fitt és fiatalos vagy? szóval kinek?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook