Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idősen teherbe esni fórum

Idősen teherbe esni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. júl. 10. 21:46

Kedves Árjin!


Ne érts félre nem tántorít el mások véleménye(sőt nem is igazán érdekel), csak azt gondolom, úgy korrekt , ha én is közlöm a véleményemet.


Üdv. mindenkinek!

24. ájrin (válaszként erre: 22. - 25c0404375)
2010. júl. 10. 21:43
Köszönöm, aranyos vagy:)
23. 25c0404375 (válaszként erre: 21. - Dalya)
2010. júl. 10. 21:40
Gyönyörű baba:)
22. 25c0404375 (válaszként erre: 19. - Ájrin)
2010. júl. 10. 21:38
A fórumindító példát vehet rólad. Nem ismerek mégegy ilyen kitartó erős nőt.:)
21. dalya
2010. júl. 10. 21:31
Sziasztok én most vagyok 39 éves idén töltöm a negyvenet. Van egy 1 18 éves fiam aki most tölti augusztusban a 19 élet évét. És idén április 12 -én meg született a 18 éve várva várt kislányom.Sajnos sokáig nem sikerült áldott állapotba kerülnöm, és ezért szültem ilyen( későn)De az az igazság hogy ha a Jóisten is úgy engedi akkor még szeretnék 2 gyermeket.
2010. júl. 10. 21:22

tudom, hogy nem akartál bántani, csak azt értsd, és a többiek is, hogy egyszerűen nem a késői gyerek vállalással kapcsolatos fórumot indítottam, hanem tapasztalatokra voltam kíváncsi a lombikozással kapcsolatban, ebben a korban.

Ezért nem értettem , miért van bárkinek kényszere, hogy a témának egy másik vetületéről véleményt mondjon.

Egyébként van ilyen témájú fórum is bőven, ott direkt ezekre a véleményekre kíváncsiak.


Üdv.

19. ájrin (válaszként erre: 16. - Velociraptor)
2010. júl. 10. 21:20

Egy ilyen fórumnál kiteszed magadat "kirakatba", és bizony kaphat az ember hideget-meleget.

Erre számítanod kell a későbbiekben is.

De ha az elhatározásod erős, akkor csak rajtad múlik, hogy megteszel-e mindent érte, annak ellenére, hogy kinek milyen nézete van ebben a témában.

Neked is peace:)

18. ájrin (válaszként erre: 17. - 388b941089)
2010. júl. 10. 21:17

Szerintem sem mondtál bántót.

A véleményedet írtad le, csak rosszul jött le a dolog, mert a kérdező nem azt kérdezte, hogy szabad-e még neki, hanem hogy hogyan lehet neki.

De biztosan ő is érti (mint ahogy én is) az érveidet.

Peace:)

17. 388b941089 (válaszként erre: 16. - Velociraptor)
2010. júl. 10. 21:05
bocs, úgy érzem semmi bántót nem mondtam...
16. velociraptor (válaszként erre: 14. - 388b941089)
2010. júl. 10. 20:46

Szia !


Sajnálom, hogy sorsodat rossz irányba fordította a késői gyermekvállalás.

Az egyik barátomat 19 évesen szülte Édesanyja és két év múlva egyszerre haltak meg egy autóbalesetben az Apával....

Bocs, de egyet tévesztesz szem elől, én infót kértem, nem vitát indítottam, és nem véleményt kértem.

Egyébként többedik gyerekem lenne. Én is 19 évesen szültem először.


Üdv.

2010. júl. 10. 19:46
az előző hozzászólásokban kifejtett nehezen elengedés pedig szerintem ebben az esetben nem reveláns, mérvadó szempont...az, h ki h tudja elengedni a gyerekét, abszolút intelligencia és hozzáállás kérdése, ami kortól független...
2010. júl. 10. 19:43

én nem kommentálni szerettem volna a dolgot, csak annyit mondtam, h iszonyat rossz élményem volt abból kifolyólag, hogy a szüleim későn vállaltak engem... :(((


én a másik véglet vagyok, 19 évesen szültem, de 35 fölött már biztosan nem vágnék bele a gyerekvállalásba.. én speckó 2 éven belül szeretnék mégegyet, de ha nem jön össze ennyi időn belül, akkor már nem is lesz második.


Ez nagyon nehéz ügy, de véleményem szerint a születendő gyerkőc érdekeit kell nézni elsősorban. Ha van már nagyobb tesója esetleg, aki vigyáz majd rá, ha veled 10-15 év múlva történik valami, az más tészta. De ha ő lenne az első, akkor én meggondolnám :)) kérlek, nehogy félreérts, abszolút nem bíráskodom, vagy tanácsokat osztok, csak elmeséltem a rossz élményemet.


Üdv,

2010. júl. 10. 16:01

Kedves Ájrin!


Köszönöm a hozzá szólásodat -szívemből szóltál! Én infót kértem, és ha valaki olyan jó, hogy segít azt hálás szívvel köszönöm, de nem kértem senki véleményét. Nem is teljesen értem, hogy kéretlenül , miért akar bárki a másiknak tanácsot adni, ha az nem kéri....

12. manul (válaszként erre: 4. - Vizöntőlány)
2010. júl. 10. 14:52
Nem kell ahhoz megöregedni,hogy az ember lánya nehezen eressze el szeretett gyermekét.Főleg a legkisebbet!Ez sem a kortól függ!
11. manul (válaszként erre: 9. - Jozsi.38)
2010. júl. 10. 14:50

Van akit 30 évesen is fárasztanak a gyerekek.Ez nem csak kor függő!

Az én anyukám 66 éves és sokkal nagyobb türelme van gügyörészni-gagyarászni mint amikor én voltam gyerek.

10. manul (válaszként erre: 1. - Velociraptor)
2010. júl. 10. 14:44

Nem vagyunk egyformák,van ilyen negyven éves nő és van olyan is! Ez genetika.

A kor csupán egy szám!Ezt egy filmben hallottam és milyen igaz!:DDDD

Vannak jó és rossz példák érvek pro és kontra de ez semmit sem számít!

A lényeg az amit Te gondolsz és érzel.Ha szeretnéd bevállalni akkor tedd meg és ne foglalkozz senki más véleményével!

Nagyon sok sikert kívánok a babához!

9. jozsi.38 (válaszként erre: 7. - Ájrin)
2010. júl. 10. 13:46
az én anyám 63, de őt már nagyon lefárasztják a gyerekeim ha elviszem hozzá 1-2 órára
8. jozsi.38 (válaszként erre: 5. - Alfoldi13)
2010. júl. 10. 13:44
én még nem vagyok 40, de nem vállalnék az fölött tuti. már most fárasztó az éjszakázások a gyerekkel és később 2-3 éves korában is kell hozzá rengeteg energia. igaz nekem már ő a második de harmadszor már nincs kedvem végigcsinálni, örülök ha az ő éjszakázásain túljutok
2010. júl. 10. 13:06

Szerintetek a fórum indítója ellenérveket vár? Ezért vette volna a fáradtságot, hogy kitegye magát a bírálatnak?

Szerintem aki eljut idáig kellőképpen mérlegelt pro és kontra.


Ez meg hülyeség, hogy valaki 60 évesen már inaktív. Ezt az én 68 éves anyám kérné ki magának a legjobban. Hány év is a nyugdíjkorhatár kéremszépen?


Azt, hogy valaki hány évesen tudja elengedni, vagy nem elengedni a gyerekét szerintem inkább azon múlik, hogy hány gyereke van és hogy hányadikat kell elengednie. Az egykét és az utolsót elhiszem, hogy nehéz, bármilyen korú is az ember.


Ebben a korban egy dolog számít: van-e saját petesejtje és az képes-e osztódni.

Ennek a megállapítása pedig az orvosok dolga.

6. 388b941089 (válaszként erre: 5. - Alfoldi13)
2010. júl. 10. 12:37
az lehet h most igen... viszont 10 év múlva már biztosan nem lesz ereje teljében... és annak a gyereknek még 15 év múlva is szüksége lesz az anyukájára nem csak most...
2010. júl. 10. 10:02
én nem érzem ezt olyan felelőtlenségnek még egy negyvenes az ereje teljében van....
4. vizöntőlány (válaszként erre: 1. - Velociraptor)
2010. júl. 10. 09:55
Szia!Merészség kell ahhoz,hogy ebben a korban szüljél.Nem csak az lehet gond,hogy esetleg nincs elég időd,hogy felneveld,hanem az elengedés is.Én a saját anyám példáját hozom fel,ő 42 évesen szülte a hugomat és bizony amikor közel a 30-hoz férjhez ment abból bizony nagyon komoly problémák adódtak,mert nem tudta elviselni,hogy elhagyja a lánya.De azért én szívből kívánok problémamentes boldog terhességet és még boldogabb babázást.
3. ájrin (válaszként erre: 1. - Velociraptor)
2010. júl. 10. 09:54

Szia!

Bár én ennyi idős nem vagyok, de én is negyven felettiként járok lombikra. Ha érdekel erről több információ, akkor olvasd el a naplóm 56. bejegyzését.

Sok sikert!

2. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Velociraptor)
2010. júl. 10. 09:27

Hűha, ez nem egyszerű.. :S:S hála istennek én nem vagyok hasonló helyzetben, viszont nagyon rossz példa lebeg a szemem előtt sajnos... a szüleim 42-43 évesek voltak mikor megszülettem, anyukám meghalt még babakoromban, apukám pedig 17 éves koromban, még nem volt 60 éves! Teljesen egyedül maradtam.. Szóval csak azt szeretném mondani ezzel, h azt a gyereket fel is kell nevelni és még vagy 15-20 évig kompatibilisnek kell lennie az embernek.


Viszont az is igaz, hogy gyerek nélkül nem élet az élet... ezért sok-sok szerencsét kívánok neked a babázáshoz!!:)))

2010. júl. 10. 09:18

Sziasztok!


Olyan nőtársaim infóit várom, akiknek 45 év felett sikerült "segítséggel" teherbe esni.

Minden érdekel.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook