Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Idősen teherbe esni fórum

Idősen teherbe esni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
85. velociraptor (válaszként erre: 83. - Jozsi.38)
2010. júl. 14. 13:40

nem olvasol figyelmesen.....egyébként röhöghetsz,én senkinek nem akarom diktálni mit tegyen.........amúgy meg létezik olyan ember-több, mint gondolnád, akinek nincs az az egy-két gyereke is a terhére....

amúgy Vanesszának van tök igaza....

84. 388b941089 (válaszként erre: 83. - Jozsi.38)
2010. júl. 14. 13:34
szerintem szállj ki te is most ebből... :)) hagyjunk mindenkit úgy élni, ahogy szeretne...
2010. júl. 14. 11:42
ja boldog és kiegyensúlyozott vagy! engedd meg hogy röhögjek! akkor miféle önbeteljesítés ez, hogy jóval 40 fölött akarj babát?valami csak nem teljes akkor nálad, ha ennyi idősen a 11. gyereket akarod és görcsösen
2010. júl. 14. 09:30

még mindig nem igazán értem......most már kimondom , úgy ahogy gondolom, hisz nem csak Neked van jogod sértegetni, ki a túrónak érzed Magad, hogy meg akard szabni másnak, hogy éljen

pszihés kényszer általában olyanokban alakul ki, ilyen mértékben, akiket flusztrál a saját sikertelenségük.......akiben pedig megvan a külső és belső lelki béke, az tudja, hogy a szeretet annál több, minél több felé oszlik....

nem kell egyébként aggódnod az én munkaerőpiacon kialakuló helyzetem miatt, egy nem a Te ügyed, kettő 15 éve sikeres vállalkozást működtetünk, nem igazán érdekel a munkaerő piac....

Kívánom, hogy Te életed legalább annyira békés és boldog legyen ,mint az enyém,és azt is hogy találd meg azt a belső lelki békét, hogy ne mások kritizálásában találj önigazolást

81. jozsi.38 (válaszként erre: 79. - Velociraptor)
2010. júl. 14. 06:56
nem, makacsság. és nálad ez, hogy mindenáron akarsz egy babát ennyi idősen és tíz gyerek után, ez micsoda? pszihés kényszer vagy önigazolás? ha nem lenne gyereked azt mondanám hogy kicsit későn kaptál észbe de hajrá.de tíz gyerekeed már van, persze ha igaz
80. velociraptor (válaszként erre: 78. - Betti125)
2010. júl. 13. 21:46

köszi, örülök hogy valaki végre infót is ad arról, amiről kérdeztem

köszi még egyszer...

79. velociraptor (válaszként erre: 76. - Jozsi.38)
2010. júl. 13. 21:44
ez nálad pszihés kényszer, vagy önigazolás?
2010. júl. 13. 20:19
Hogy a kérdésedre is válaszoljon valaki :) Nos a lombikot a TB csak 45éves korig támogatja. tehát,ha betöltötted, akkor már csak saját költségen lehet megcsinálni, ami cirka 1millió forint. Pár hónapja kérdeztem meg egy ismerösömnek a Kaáliban.
77. 388b941089 (válaszként erre: 76. - Jozsi.38)
2010. júl. 13. 18:23
figyu, ő teljesen más értékrend szerint él, mint egy "normális gondolkodású" ember, ezt tartsuk tiszteletben. Ha ő így ezt helyesnek érzi, akkor hajrá. Aztán ki tudja mi igaz ebből az egészből!! :DD
2010. júl. 13. 14:15
hidegen hagy a véleményed és akkor is leírom ide amit akarok.most pedig számolni fogok 46 éves vagy az adatlapod szerint.vagyis legjobb esetben is 47éves leszel mire szülsz.lejár a gyesed egyáltalán nem biztos hogy a munkáltatód visszavesz,már ha nem egyéni vállalkozó vagy. 50évesen egy nő nagyon nehéz helyzetben van a munkaerőpiacon, főleg ha kisgyereke van jobb nem is beszélni az esélyekről.arra egyébként nem gondoltál hogy a saját szervezeted jelzi hogy nem akar több terhességet+szülést átélni?
75. velociraptor (válaszként erre: 74. - Jozsi.38)
2010. júl. 13. 07:43

még mindig szükségtelenek a kéretlen vélemények,egyébként normális ember, ha ilyesmit tervez utána néz a kockázatoknak és mérlegeli Őket..

megjegyzem, azok a genetikai kockázatok, amelyek a korral emelkednek szűrhetők.

a két legkisebb gyereknél is átestem az összes vizsgálaton

2010. júl. 13. 06:45
nem csak a vetélések a probléma. 40 fölött jóval nagyobb a kockázata annak hogy a baba nem lesz egészséges. a hormonkezeléseknek nem csak az elhízás az egyik lehetséges mellékhatása, ebben a korban olyan folyamatokat indíthattok el hogy akár daganatos betegséget is lehet "beszerezni" mint nem kívánt mellékhatást
73. velociraptor (válaszként erre: 72. - Lyrian)
2010. júl. 12. 20:59

Szia!


Rendben én is tudósítalak majd...

egy baj van a mi korunkban, 70-80%-os a vetélések aránya...


De lényeg a pozitív gondolkodás!!!!!!!!!!

72. Lyrian (válaszként erre: 71. - Velociraptor)
2010. júl. 12. 20:34

Köszi a jókívánságokat.

Persze! :) De viszonthíreket is kérek ám! :)


Az orvos azt mondta, semmi bajom nem lehet, előtte persze vizsgálatok is lesznek, ha rászánjuk magunkat, azon nevettem, amikor azt mondta, hogy bizony a páromat is vizsgálni kell, hiszen ilyen idős korban már a férfiaknál nagyobb a nemzőképesség hiánya. :) Mondtam neki, hogy ne izguljon, 10 évvel fiatalabb nálam. :) Jaaaa, akkor semmi gond! és hatalmasat nevetett. :)

71. velociraptor (válaszként erre: 70. - Lyrian)
2010. júl. 12. 20:24

Nektek is sok sikert a baba vállaláshoz, és kívánom, hogy ne mondjatok az álmotokról.És vigyázz ne csússz ki az időből!

Fantasztikus élményben lesz részed. Adsz majd hírt Magadról?


üdv.

70. Lyrian
2010. júl. 12. 09:44

45 éves vagyok, 3 gyerek anyuja. Kettő már kirepült, a kicsi 11 éves. Nagyon szeretnénk párommal egy közös gyereket, tervezzük is ebben az évben, sőt, spirál mellett 2 hónapja teherbe is estem, de a baba úgy látszik nem érezte magát jól, a természet nagyobb hatalom volt... elveszítettük...


De szeretnénk... szeretnénk egy közöset...


Amúgy meg ha csak rám néz valaki, ha nem védekezek, már terhes leszek. Remélem, sikerül...


Neked pedig sok sikert a babavállaláshoz.

Ha úgy gondolod, hogy szeretnél, szerintem tök mindegy, hány éves korban szülsz.

69. velociraptor (válaszként erre: 67. - 388b941089)
2010. júl. 12. 09:38

Persze, nem megszokott, csak ez a kéretlen"tanácsadás" se tuti helyes...

A nagy családnak van előnye hátránya, mint a kicsinek is.

Én sokat beszélgettem erről a már felnőtt gyermekeimmel, és azt mondták, sose irigyeltek más gyerekeket, és úgy érzik szép gyermek koruk volt.

Az pedig, hogy most mindenben segítik egymást csak hab a tortán...


Na, mennem kell mert mára abba fejezem a melót és megyünk a Vidám Parkba.


Szép napot!

68. velociraptor (válaszként erre: 66. - Pocok71)
2010. júl. 12. 09:32

Köszönöm Pocok!


Már épp be akartam csukni a laptopot, mikor megláttam a hozzászólásodat.

a legidősebb fiam azt szokta mondani, hogy az Isten állatkertjébe igyekezne, mert onnan már az összes marha kint van...

Ha Te úgy érzed, hogy 39 évesen terhes akarsz lenni és 40 évesen szülsz, hidd el életed egy hatalmas élménye lesz. Jobban át tudod majd élni, mint fiatalon!Sok sikert!

Köszi a jó kívánságodat!

67. 388b941089 (válaszként erre: 65. - Velociraptor)
2010. júl. 12. 09:28

Szia!


Figyu, azt te is beismered, hogy a te eseted nemhogy meghökkentő, de szó szerint hihetetlen!(vagyis a megszokottól igencsak eltérő) Emiatt várható volt, h mindenki máshogy reagál majd egy ilyen témájú fórum elindítására.


Tudom, h én sem a témával kapcsolatban írogattam, emiatt elnézésedet kérem, csak a döbbenet és a meglepődöttség beszélt belőlem...ill. konkrétan a sokk :DDD


Úgy gondolom, hogy ha megvan minden téren a hátteretek a 11 gyerek felneveléséhez, akkor sok szerencsét kívánok! Ha összejön a baba, legalább lesz jó nagy családja és felnőtt korában is bármikor számíthat bármelyik testvéréére ha baj van.


Üdv,


(még mindig le vagyok döbbenve) :DDDDD

2010. júl. 12. 09:16

Sziasztok! Engem is mindenki cseszeget, hogy miért akarok gyereket 39 évesen, van aki kerekperec "hogyan képzeled, ehhez nincs jogod" dumával jön. Bizony nagyon fárasztó a sok ostoba embernek folyamatosan mondogatni, hogy bocsi, de semmi közöd hozzá, hogy mikor, kinek hány évesen szülök gyereket. A mindennek a teteje az volt, mkor egy "kedves kolléga" közölte, ha valakinek 30-ig nincs gyereke, azt már törvényben tiltaná hogy szüljön.

Hogy a témához is szóljak, én Velociraptornak és családjának nagyon-nagyon sok boldogságot és örömet kívánok, és szívből kívánom azt is, hogy meglegyen a 11. lurkó!

65. velociraptor (válaszként erre: 64. - Manul)
2010. júl. 12. 09:04

Szia!


Köszi aranyos Vagy! Én valóban csak egy kérdésre válaszoltam, eszemben sem volt megvitatni, hogy miért , és mennyi gyermekem legyen.

Szerencsére egyébként leperegnek rólam az ezzel kapcsolatos szövegek - gyakorlat teszi a mestert. Bár megjegyzem sokszor épp az irigység táplálja a "nem Vagytok normálisak" és társai mondatokat.

sokat gondolkodtam már azon is, hogy én még sose szóltam meg az"egykéseket",pedig én sem értek egyet Velük. De az én dolgom ezt megítélni? Szerintem nem....

az egy amit sajnálok, hogy amiért indítottam a fórumot, abból nem sok lett, csak értelmetlen vita.

Szép napot!

64. manul (válaszként erre: 58. - 388b941089)
2010. júl. 12. 07:28

Én nem vagyok szőke de én is elhiszem!

Mi értelme lenne ha valótlant állítana.Ha a kedélyeket akarná borzolni akkor úgy indított volna fórumot,hogy 10 gyerekem van szüljek még egyet? Vagy többet mert a lombikot tekintve akár három is lehet!

63. velociraptor (válaszként erre: 59. - 25c0404375)
2010. júl. 12. 00:28

Szia!


Ha szőke is Vagy Te vagy az egyik aki rá tapintottál a lényegre!


Jó éjt

62. velociraptor (válaszként erre: 56. - 388b941089)
2010. júl. 12. 00:26

Miért gondolod,hogy be akarom, vagy be kéne neked bizonyítanom. nem hirdettem a gyerekek számát, kérdésre válaszoltam.....de tökéletesen alszom, ha nem hiszed el.

Egyébként valószínű hamarosan én szállok ki a fórumból, mert amiért indítottam arról esik a legkevesebb szó.

Szerintem azzal semmi baj, ha különböző a gondolkodás módunk. Én mindig betartom, hogy nem mondok véleményt arról, havalakinek csak egy vagy két gyereke van....


jó éjt

61. velociraptor (válaszként erre: 55. - Ájrin)
2010. júl. 12. 00:20

Szia!


Tényleg ilyen hihetetlen, hogy nincsen egy nagy család mögött sem mélylélektani magyarázat(nem a gyerekvállalás az önkifejezésem,sikeres vagyok a munkámban is),sem egyéb nyakatekert ok?

Árjin, picit csalódtam,hogy tegnap olyan gyönyörűen kifejezted, hogy nem arra vagyok kíváncsi, hogy kéne vagy szabad-e?

Remélem, nem bántottalak meg.

Azt, hogy semmire nincs garancia tudom...


Minden jót Neked.

60. velociraptor (válaszként erre: 54. - 388b941089)
2010. júl. 12. 00:14
köszi
59. 25c0404375 (válaszként erre: 58. - 388b941089)
2010. júl. 11. 22:04
Én el. De én szőke vagyok.:))))szerintem jó sok a hozzászólása ahoz hogy kamuzzon. Vannak akik szeretik a nagy családot. Nekem elég a kettő, meg most majd a harmadik:)
58. 388b941089 (válaszként erre: 57. - 25c0404375)
2010. júl. 11. 21:46
te ezt elhiszed? :DDDD
2010. júl. 11. 21:37
11 gyerek? Ez komoly??? Nem semmi...
56. 388b941089 (válaszként erre: 53. - Velociraptor)
2010. júl. 11. 21:21
ha feltöltesz egy képet ide a családodról, mindent elhiszek és elnézést kérek. :)és ha igaz mindaz, amit leírtál, akkor pedig kiszállok ebből a fórumból, mert nagyon távol áll egymástól a gondolkodásmódunk...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook