Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Időseknek készült mobilt, mit ajánlanátok? fórum

Időseknek készült mobilt, mit ajánlanátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
31. Epresturmix (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
2019. máj. 19. 08:14
Hát na. Nem akar ő semmiről lemaradni. 😁
2019. máj. 18. 20:13

Mivel magam is lassan beleérek az idős korba (61 vagyok), de amúgy is itt vagyok és vannak észrevételeim... megint azt érzem, hogy "milyenek már ezek az öregek, nemhogy kicsit strapálná magát, inkább nem használ billentyűzárat"...


Szóval azért az ember sokáig képes még eldönteni 50 fölött is, mire van szüksége, és szerencsés esetben tudja mérlegelni mi is az, amit ki tud használni.

Nekem azért nem kell az okostelefon, mert nem vagyok annyit távol otthonról, hogy valahonnan útközben kelljen mailt küldenem. Autóm sincs, tehát a GPS nekem felesleges, egy ismeretlen városban a megteendő útvonalat előre kinyomtattam itthon, és megnéztem a gugli utcaképen.

Mire jó még egy okostelefon? Ja, facebook-ra csak fontos ügyben mászom fel, nem szokásom képet küldeni arról, hol tudok még vigyorogni, ahol eddig nem tettem. Fotózni a fotógépet használom.

Játszani az asztali gépen sem szoktam, mire jó még...

Ha utazom, a net helyett a táj látványával kötöm le magam.

A telefonomat ezelőtt talán 10 éve kaptam használtan ajándékba, és bármilyen meglepő is, csak telefonálásra és ébresztésre használom. Pontosan ez a típus már a neten sem található.

És igen, felesleges a billentyűzár "biztonsága", ez senkit nem fog magától felhívni, viszont engem sem üt meg a guta, hogy kell feloldani.

29. Guruljka (válaszként erre: 28. - Bozsu55)
2019. máj. 18. 20:00
Mivel azok az apró nyomógombok egyébként is nehezen járnak, és mivel automatikus felhívást nem is lehet indítani róla, a biztonság nem fogalom.
2019. máj. 18. 18:58
Te tudod, a billentyűzár egy biztonság,kivéve neked.
27. Guruljka (válaszként erre: 26. - Bozsu55)
2019. máj. 18. 18:50

Igen, mert mindig azt felejtem el, hogy kell feloldani.

Nem tud sokszor megnyomódni, mert ritkán hordok táskát. Ha megyek valahova, általában amúgy is hátizsák kell. Annak meg van kicsi zsebe.

26. bozsu55 (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2019. máj. 18. 18:48

..és a táskába belógatott,nem billentyűzárt telefon soha nem nyomódott meg?Szerencsés vagy!

Olyan ördöngös dolog az a billentyűzár?

25. Fisica (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2019. máj. 18. 17:56
Ezt a telót néztem ki apukámnak, mert nagyobb gombokat szeretne.Csak jó lenne ha a telefonáláskor beírt számok is elég nagyok lennének, hogy lássa jól írta-e. De ezt így neten nem látni. Elég nagy számokat ír? :)
24. globus (válaszként erre: 22. - Amaunet)
2019. máj. 18. 17:46
Furcsa dolgokat produkálnak néha a telefonok. Megesett, hogy hívtam valakit, azonnal kapcsolt, de nem ő szólt bele, hanem konyhai evőeszközcsörgés háttért hallgattam percekig, amíg el nem untam. Ha a készülékem telefonkönyvéből választok, mellékapcsolhatnak?
23. globus (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2019. máj. 18. 17:42

Férjemnek összecsukható telefonja volt, mindig zsebre vágta. Egyszer kapott egy sms-t, hogy "nem tudom ki vagy, de mindig üres sms-t küldözöl nekem". Aztán kiderült, hogy valójában sógornőm lánya (A-val kezdődő nevű), csak nála ugye nem volt elmentve férjem száma, így nem tudta, hogy kitől jött üzenet. Férjemnél meg első helyen állt a telefonkönyvben. Ahogy zsebre tette a készüléket, benyomódott a tető, és végignyomkodta az sms-küldési folyamat gombjait, ahogy automatikusan kínálódott.

Na jó, ezután jobban fog figyelni, átírtuk az én nevemet Ancira, hogy első helyre kerüljek, legalább tudjuk, hogy mikor üzenget. No, megjöttünk vidékről, én feljöttem lifttel, ő elkezdte behordani a rekeszeket, vödröket, amit hoztunk. Ahogy lehajolt, már kaptam is sms-t...

Lecseréltük a készüléket, nem összecsukhatóra.

22. Amaunet (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2019. máj. 18. 17:35
Egy ismerősöm sem használta és volt, hogy fél óráig hallgatta a párom, amint hazafelé mással beszélget.:)
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Globus)
2019. máj. 18. 16:15
Az én kicsi régi telómon van egy fül. Lehet belefűzni vékony drótot, azt összesodorni, madzagot fűzni rá. És akkor már a táska fülének a karikájára (esetleg a cipzárjának a húzójára) is lehet kötni. Aztán ha csörög, kihúzom.
20. globus (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
2019. máj. 18. 16:11

Tiéd is piros?

Soha nem vennék fekete telefont. A korábbihoz nem volt tok, állandóan keresgéltem a fekete belsejű táskában. Mostani tok vásárlásánál egyetlen szempont vezérelt, minél csiricsárébb, feltűnőbb legyen, melynek segítségével könnyebben megtalálom.

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
2019. máj. 18. 16:05
Én nagyon szeretnék természetes csengőhangokat, és pl. madárfüttyöt tennék fel SMS-jelzésnek.
18. fincsi5 (válaszként erre: 11. - Epresturmix)
2019. máj. 18. 15:31
Tudom, anyukád is nagyobb társasági életet él, mint én. DD Ez tetszett, és szemüveg nélkül látom. Tök jó. Ja, és piros! D
17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2019. máj. 18. 15:18
SOHA nem használom a billentyűzárat.
2019. máj. 18. 15:10

No igen. A nyomógombokkal, vészhívókkal kapcsolatban nekem is fenntartásaim vannak. Régi készülékeknél gyakran előfordul, hogy nem használják a billentyűzárat és mennek ki a hívások a nagyvilágba.


Ezért a flip-telefonokkal szemezek.

15. Guruljka (válaszként erre: 12. - 0adc8842b1)
2019. máj. 18. 15:04

A vészhívó annyit ér, amennyit használják.

Mi itthon ülők nem tesszük zsebre a telefont. Ha az udvaron elesem, akkor a komondor segít fel.

Ha stroke éri teszem azt, nem fog gombokat nyomni, azt garantálom.

A vészhívós karkötőt egyszer véletlenül megnyomta anyám álmában, a szolgálat költögette hajnalban. Nagyothalló volt, éjszakára letette "a fülét". A költögetéstől frászt kapott, lemondta a szolgáltatást.

14. Guruljka (válaszként erre: 7. - Globus)
2019. máj. 18. 15:00

Ez aranyos és tetszik nekem is!

Lehet, ilyesmi lenne a következő. Nekem kell okostelefon, nem mozgok annyit.

Habár hűséges vagyok a nagyon régi, használtan ajándékba kapott készülékhez, de kényelmetlenül kicsik a gombjai, és a kék háttérvilágítással is alig látszanak.

Külön öröm ebben a kis pirosban, hogy saját feltöltésű csengőhangokat is lehet rátenni.

2019. máj. 18. 12:36
Köszönöm mindenkinek az eddigieket!
12. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Amaunet)
2019. máj. 18. 12:22

Szerintem is ez lenne a jó. Vészhívó is van rajta.

Könnyebb a töltése. Ha nem akar fotózgatni, meg selfizgetni, akkor még szeretni is fogja.


[link]

11. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2019. máj. 18. 11:01
Nemàr! Anyámnak is jobb telefonja van! 😀
10. globus (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2019. máj. 18. 09:35
Szerintem tök kényelmes az álló töltőállomás :) Csak ráteszi, leveszi. Most kettő van egymás mellett, mert a vonalasunk is cordless.
9. fincsi5 (válaszként erre: 7. - Globus)
2019. máj. 18. 08:27

Pont ilyenem van egy éve D

Tud fényképezni is, csak kell hozzá valami kártya, de nem nagyon használom.

A töltője zavart, aztán rájöttem, nem kell az állvány, alul van e rés, így fekve tudom tölteni.

Mi az Extrém D . vettük, 10 ezerért.

8. birebora (válaszként erre: 7. - Globus)
2019. máj. 18. 08:27
Valami hasonló van nálunk is.
7. globus (válaszként erre: 1. - Amaunet)
2019. máj. 18. 08:20

Férjem nem használ okost, mert nem érdekli, idegesíti a technika. Neki hasonlót vettünk:

[link]

Most látom, hogy ennek a márkának van idősek részére ajánlott típusa, konkrétan ez a készülék.

Nem a nagy szolgáltatók egyikénél vettük, hanem kis maszek telefonos-kellékes-szervizes üzletben.

6. 184481d874 (válaszként erre: 5. - Jooeva)
2019. máj. 18. 07:20
Egyetértek,hacsak nem akar komolyabban internettezni vagy jobb képeket késziteni, akkor ahhoz inkább okos telefon kell,de ha csak beszélgetni akar ,az egyszerű telefonok a praktikusak.
2019. máj. 18. 07:17
Az én anyukámnak (71) egy 20 éves nokia 3310-ese van. Kacsingat az okostelók felé is, de szerintem nehézkes lenne. Ezzel tud telefonálni, visszahívni, még sms is megy. Vettünk neki pár éve egy nagy kijelzős, nagy gombos egyszerű mobilt, de gyatra volt, állandóan megszakadt a vonal, nem volt térerő.....visszatértünk a nokiához.
4. Bless the child (válaszként erre: 1. - Amaunet)
2019. máj. 18. 05:08
A Maxcom-nak van karpereces mobilja. Munkatársam is ilyet vett az anyukájának. Hogy konkrétan hogyan működik, nem tudom, de nagyon meg voltak vele elégedve. Sajnos azóta meghalt a mamika😢
2019. máj. 17. 21:22
Valami nagy képernyős nagy gombos és nagyon könnyű menüvel rendelkező kellene. Márkát nem tudok mondani. Az anyunak valami neve sincs van de már a visszakeresés is gondot okoz. Nem igazán használja.
2019. máj. 17. 21:18
Bocs, a cím nem így lett kiírva.:/
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook