Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Időseknek készült mobilt, mit ajánlanátok? fórum

Időseknek készült mobilt, mit ajánlanátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
61. Mezei Virág (válaszként erre: 59. - Piroska52)
2019. máj. 23. 20:14

:D

Itt is vannak idősebbek, és legtöbbnek van okoskája. Haladjunk a korral... :DDD

Én skót vagyok, és ezért nem vettem volna. :)

60. Piroska52 (válaszként erre: 58. - Bözsi néni)
2019. máj. 23. 20:10
elvégre ha egy 3-éves is tudja,,,,,,,,,,,,,
59. Piroska52 (válaszként erre: 56. - Mezei Virág)
2019. máj. 23. 20:09
én meg még nálatok is több,mégis van okostelóm,örököltem és imádom,
58. Bözsi néni (válaszként erre: 54. - Piroska52)
2019. máj. 23. 20:04
Hát én is ezt mondom:-)
57. Bözsi néni (válaszként erre: 55. - Guruljka)
2019. máj. 23. 20:03
Azt kell használni, ami van. Ha nem telik késre, akkor használd a kombájnt:-)
56. Mezei Virág (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2019. máj. 23. 20:02

Nekem eddig nyomógombos telefonom volt. Januárban kaptam egy okoskát, és nagyon szeretem! Meg kellett tanulni kezelni az igaz, de reggelenként azon netezek. Biztosan van olyan is, amit még nem ismerek rajta, de maaaajd megismerem, ha kell.Fotózni, videózni már tudok.:)

Szóval, mindent meg lehet tanulni, ha akarjuk.

Ja, és 2 évvel több vagyok mint te! :DDD

55. Guruljka (válaszként erre: 53. - Bözsi néni)
2019. máj. 23. 19:57

Jelenleg nem telik másikra, azért morgok.

Még az is lehet, hogy belejövök, de tényleg feleslegesnek tartom.

Én is hallottam néniről, aki előkapja és minden unokáját "végiglátogatja", de én nem ilyen vagyok.


Majd vagy sikerül belerakatnom a SIM-kártyát a másik gombosba, vagy veszek idővel kis piros gombosat. Lehet, hogy megtanulnám kezelni ezt is, de zavar az a kis hang a fejemben, ami azt sugdossa, hogy tök felesleges kombájnt venni, ha egy kés is elég lenne.

2019. máj. 23. 19:54
jesszusom ne csináljátok már,annyira öregek nem vagyunk,hogy egy telefon kifogjon rajtunk,
53. Bözsi néni (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2019. máj. 23. 19:33
Ha nem boldogulsz vele, szerezz egy hagyományost, feleslegesen ne morgolódj.
52. Bözsi néni (válaszként erre: 51. - Guruljka)
2019. máj. 23. 19:31

Neked nem egyszerű. Másnak meg az.

Nem minden idősebb ember hülye az okostelefonhoz, ismerek 82 évest is, aki kiválóan használja.

2019. máj. 23. 19:08

Én azt hiszem, mi idősebbek egyszerűen megteltünk.

Életünk folyamán megéltük mindenféle elektromos eszköz használatát, és az egyre apróbb telefonok kezelését.

Én a nyomógombos telefont simán kezeltem, lehetett választani a funkciók között, vagy igen, vagy nem választás alapján lehetett nyomni a gombjait.


Most ezeket akkor is simogatni kell, ha ütni lenne kedvem.

Minden egyes alkalommal bekapcsolni, megsimítani, majd kiválasztani a telefont, mert az nem alapfunkció. Aztán onnan már lehet a számot beütni, vagy kisimogatni a készülékből a megfelelő nevet. Ha mázlim van, eltalálom az ujjam hegyével eltalálom a kis zöld telefon-ikont, és ha semmi mást nem érintetem meg véletlenül, akkor tudok beszélni.

Ha le akarom tenni, egy kijelzőt betöltő lakatot kell hosszan nyomnom, aztán eltalálhatom a letevős ikont. Hát ha valakinek ez egyszerűbb, akkor az illető téved. Még a nyomógombosat is egyértelműbb volt kezelni. Annak ugyanis még a fő funkciója a telefonálás volt.

2019. máj. 23. 18:34

Szép estét nektek.

Nekem is olyan telefon kellene, ami tényleg nekem való.

Persze, van nekem is kettő is! A kettő sem okosabb mint én egyedül.

Letett telefonok. Persze működnek csak én nem értek hozzájuk.

De valójában nem is nagyon érdekelnek a telefonok.

Volt telefonom még az az első kiadás biztos emlékeztek rá arra a nagy telefonokra aminek antenna volt a tetején. a zsebbe nem fért bele. Külön ridikült kelet használni hozzá. Azon nem lehetett sms.t küldeni. Azon csak telefonálni lehetett.

Azt se nagyon tudtam használni de vittem akkor keveseknek volt. Na lányok én azt hiszem ott le ragadtam. Mert még a mai napig sem küldök sms_seket Igaz néha egy egy fényképet csinálok.

Van laptop! van számító gép, van okos telefon, Van a régi letett picike telefon. Na de nem akarom, hogy ez a sok kütyü okosabb legyen mint én.

2019. máj. 23. 18:00
Hajítom is kifele, mert nem fogom még én kitalálni, mit akar éppen.
2019. máj. 23. 02:52

Hívni már félig tudok róla. Letenni még nem tudom.

GT-S5310

2019. máj. 22. 21:23

és most már meg kell szoknom a billentyűzárat is.


Fogok én még szentségelni... érik nekem is az a piros nagy gombos, de egyelőre nem akarok költeni.

2019. máj. 22. 20:16

Látjátok: soha ne mondd, hogy soha...


Kénytelen vagyok egy nem nagyon okos telefonhoz hozzászokni.

Az én telefonszámom az előfizetéses, a régi kis mobilom pedig ma reggel beadta a kulcsot. Lehet csak az akksijával a baj, mindenesetre sürgősen át kell tenni a SIM-kártyát egy használható telefonba.

Úgy néz ki, a régi kis Nokiába nem sikerült áttenni, a következő jelölt a fiam régi Samsung kicsit okostelefonja. Még nem az a lepedő méret, és kicsit még butácska, de muszáj lesz megszoknom.

45. Guruljka (válaszként erre: 43. - Piroska52)
2019. máj. 19. 22:04

Ha örülsz neki, akkor ez nagyon rendben van.


Én jelenleg nem örülnék, mert az ajándék azért mégis kötelez valami módon. Egy telefonnál elvárható, hogy legközelebb lássa, hogy használom. Szóval nem örülnék.

44. Guruljka (válaszként erre: 33. - LadyBird 2015)
2019. máj. 19. 22:02

Nem az a célom, hanem az, hogy megváltoztassam, ha lehet, azt a véleményt, hogy:


- ami sokaknak jó, az neked is jó, ne berzenkedj


- Öreg vagy már, majd én tudom, mi a jó neked


és a hasonló elfogult, sémákban gondolkodást.

43. Piroska52 (válaszként erre: 39. - Guruljka)
2019. máj. 19. 20:15

nem kérem,mindig öröklöm,

de örülök hogy van,

2019. máj. 19. 20:06

Kaptam én is egy "levetett" okost. A húgom még vett hozzá egy mini SD kártyát is, azt eleve bele se tettem, pendrive-ként használom, jól jött a suli alatt.


Egy hetet adtam neki. És becsülettel igyekeztem barátkozni a technikával. A húgom is téved néha, akkor még nem volt WiFi-nk. Anélkül nem sokra mentem vele.

Na de amikor meg fontos hívásom volt, képtelen voltam felvenni, mindig megnyomtam rajta valami oldalsó gombot. Negyedjére sikerült beszélnem is, akkor már a fiam igazította a kezembe, és nem mertem meg se mozdítani a kezem.

Mire letelt a vállalt egy hét, már utáltam. Ha a fiam nem várta volna, hogy megkapja, talán a falhoz is vágom. De ő örült neki.

41. Guruljka (válaszként erre: 35. - Ab61752c45)
2019. máj. 19. 20:00
Én nem kapcsolom ki, csak leveszem nullára a hangerejét.
40. Guruljka (válaszként erre: 38. - Fincsi5)
2019. máj. 19. 19:59
Igggeeeeen! :D És elég nagy gombok.
39. Guruljka (válaszként erre: 34. - Piroska52)
2019. máj. 19. 19:59

Nekem az asztali gépemen van sok fotó. Tudom szerkeszteni is, és akár ki is nyomtatom.

Ráadásul Te sokkal többet mozogsz, mint én.


Te úgy kaptad az okosod, hogy kérted? Vagy ajándékba, hogy "majd megszokod"?

Mert a különbség pont annyi, amit én mondok. Fel tudom mérni, szükségem van-e rá. Ha eljön az az idő, hogy úgy érzem, kell egy ilyen, akkor értestem majd a család vagyonosabb tagjait.

A megszokásról nekem az jut eszembe, a kutya is megszokja a láncot. Ezzel engem nem lehet csábítani.

38. fincsi5 (válaszként erre: 20. - Globus)
2019. máj. 19. 12:06
2 fő szempont volt; piros és nagy betűk. D
37. Piroska52 (válaszként erre: 36. - Ab61752c45)
2019. máj. 19. 11:15

a páromnak is,hiába mondom neki vegyünk egy rendeset,nem kell neki,

hát nem vagyunk egyformák,

mondjuk az is igaz,én még egyet sem vettem,mindig valamelyik gyerektől örökölöm,csak bele kell tenni a kártyámat,

36. ab61752c45 (válaszként erre: 34. - Piroska52)
2019. máj. 19. 11:13
nem viccelek.buta telefonom van,benne két üzenet,és nem tudom megnyitni.
35. ab61752c45 (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2019. máj. 19. 11:11
így jártam én az sztk-ban,mikor kikapcsoltam a telefonomat.az istennek sem jutott eszembe a kód,a harmadik próbálkozás után végképp kikapcsolt.segíteni akart mindenki,a tolókocsis árustól kezdve a büfés lányig,mert vártak rám.hát,mondták,nem tudnak segíteni.ki is kapcsoltattam.
34. Piroska52 (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2019. máj. 19. 11:02
ne vicceljetek már az öregséggel,én 67-vagyok mégis van okostelefonom,benne csomó fénykép,meg videó az unokákról,
33. LadyBird 2015 (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2019. máj. 19. 09:56
Guruljka, nagyon szeretem, ahogy írsz! Olyan szépen tudod elküldeni a másikat melegebb éghajlatra, ahogy senki más!:)))
2019. máj. 19. 09:35

En ezt vennem:


[link]

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook